- x
ÇİN malı ucuz arabalar gümrükte!!!!!!
210 Cevap147476 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

43 Mesaj
14 Mart 2006; 13:10:46 

Evet arkadaşlar. bu arabalar TR de gümrüğe gelmiş durumdalar. Haberi olanlar verdır belki, bu araçlar Hyundai GETZ e çok benziyorlarmış ve fiyatlarıda 6000- 7000 YTL gibi olacakmış. Öyle duydum ne kadar doğrudur bilemem. Ama gerçekten öyleyse diğer otomobil markalarının olumsuz etkileneceğine kesin gözüyle bakılır.... resmini bulan yada bu konu hakkında geniş bilgi sahibi arkadaşların youmlarını bekliyorum..

Herhalde tek kukllanımlık araçtır bunlar

601 Mesaj
14 Mart 2006; 13:14:47 

Arabalar gümrükdemi bilmiyorum ama beş para etmeyeceği kesin

Allah'ım senden başka hiçbir şeyi olmayan ben,senden başka her şeyi olanlara acırım...

503 Mesaj
14 Mart 2006; 13:19:17 

oooooo 6000-7000 arasındaysa iyi ama ben almam.. çünkü çin piyasası gelirse avrupa arabaların fiyatlarıda düşer gider avrupa arabaya binerim

RENAULT 21 TEAM....
celik cantlar tozladı
vatan 32 mekan 42:)

118 Mesaj
14 Mart 2006; 13:24:48 

quote:

Orjinalden alıntı: microchild

oooooo 6000-7000 arasındaysa iyi ama ben almam.. çünkü çin piyasası gelirse avrupa arabaların fiyatlarıda düşer gider avrupa arabaya binerim

Kesinlikle haklısın. Eğer o fiyatlarda araçlar piyasaya girerse avrupalı üreticiler belli bir süre sonra dayanamayıp fiyatlarını maksimum ölçüde düşürürler. Bekleyip görelim

KAHRAMANDIR SOYUMUZ, BİZE KEFEN BİÇİLMEZ.
DÜŞMANA ÖĞÜTTÜR ÇANAKKALE GEÇİLMEZ.

http://www.1001dilek.com/

1233 Mesaj
14 Mart 2006; 13:30:28 

O araçların dahi olabileceği en düşük seviye kanımca 12-13 düzeylerindedir...
Hesabı basit çin'den nakliye araç başına nerden baksanın bi 500-600 dolar tutar, vergi felan da hesap edin, eh yani çin bile olsa maliyeti 4000 doların altına düşürmeleri pek muhtemel değil, yani nerden baksanız gümrük sonrası nakliye, vergi bayii karı felan derken 4000 dolar maliyetli araç dahi 8000 doları bulur, hatta geçer bile diye düşünüyom.

43 Mesaj
14 Mart 2006; 13:33:38 

quote:

Orjinalden alıntı: yilmaz101

O araçların dahi olabileceği en düşük seviye kanımca 12-13 düzeylerindedir...
Hesabı basit çin'den nakliye araç başına nerden baksanın bi 500-600 dolar tutar, vergi felan da hesap edin, eh yani çin bile olsa maliyeti 4000 doların altına düşürmeleri pek muhtemel değil, yani nerden baksanız gümrük sonrası nakliye, vergi bayii karı felan derken 4000 dolar maliyetli araç dahi 8000 doları bulur, hatta geçer bile diye düşünüyom.

Ne olursa olsun bu durumun bizlere yarayacağı kesin. Diğer araba şirketlerinin fiyatları ne kadar dayanacak çok merak ediyorum. En iğğisi bekleyip görmek....

10734 Mesaj
14 Mart 2006; 13:35:55 

Desene araba fiyatları neticede biraz daha düşecek...

457 Mesaj
14 Mart 2006; 13:38:00 

arabanın ucuz olması kullanılan malzemenin kalitesiyle işçiliğiyle vs doğru orantılı...dolayısıyla kaliteli malzeme kullanan firmalar ne derece fiyatlarını düşürebilirler,düşer tabii ama ben çok büyük bir düşüş beklemiyorum...

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

2125 Mesaj
14 Mart 2006; 13:42:48 

eyvah, eyvah... çin mallarının kaliteleri ortada. yandık desenize

"Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz"

6658 Mesaj
14 Mart 2006; 13:44:56 

harika bir köy aracı...........

606 Mesaj
14 Mart 2006; 13:46:18 

Arabaların üzerinde bu kadar vergi varken çok da ucuzlamazlar.

Aşkla nefret arasında ince bir çizgi vardır.

43 Mesaj
14 Mart 2006; 13:51:06 

Bu arabalar fiyat konusunda Logana rakip olabiliriler ancak. Logan bile bunların yanında taş gibi arabadır bence....

10734 Mesaj
14 Mart 2006; 13:51:40 

Zaten bende biraz daha düşer dedim. Haklısın,fazla düşmez ama az da olsa düşse kar kardır...

10734 Mesaj
14 Mart 2006; 13:53:52 

Bu vergilere bende çok gıcık oluyorum. Resmen kazık yiyoruz devletten...

376 Mesaj
14 Mart 2006; 14:42:53 

quote:

Orjinalden alıntı: set

+1
kesinlikle katılıyorum.

3297 Mesaj
14 Mart 2006; 14:43:04 

Bende duymuştum bide jipler varmış 16 ile 18 milyar arasında diye ama hayatta binilmez bunlara zaten bunlar pazara girerse ortalık baya karışır

2573 Mesaj
14 Mart 2006; 16:15:55 

abi öyle sallama araba getirebileceklermi?bozuldugunda copemi atacagız arabaları..bence bu iş sakat gelmezgibi...

524 Mesaj
14 Mart 2006; 17:27:53 

inandırıcılıktan uzak bu haber. çok önceden reklamlarının başlamış olması gerekirdi, aksi takdirde.

842 Mesaj
14 Mart 2006; 17:33:53 

hemen gelsinde alıyım şu arabadan bence bi mercedes S600 kadar kalitelidir bu araçlar

Sen verdikçe dost görünen çok olur iste de gör, hepsi birden yok olur.
Kendine yetmeyi öğren, tüm dünyanın malına gönlün tok olur.
Mevlana Celaleddin Rumi

10734 Mesaj
14 Mart 2006; 19:03:20 

Aslında bende pek inanmadım bu habere... Hayırlısı olsun. Bekleyelim,görelim....

3598 Mesaj
14 Mart 2006; 19:22:30 

gelsin de alalım 2-3 tane

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Mart 2006; 19:26:44 

lada da 7 milyara geliyor.vergiyle beraber 13 oluyor.

çin den servisi parçası kalitesi olmayan araba almak yerine 100 kere lada alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akincl -- 14 Mart 2006; 19:44:54 >

26 Mesaj
14 Mart 2006; 19:44:40 

OOO BAKIYORUMDA HERKES ALMAKTAN YADA ALMAMAKTAN BAHSEDİYOR NE UYANIKSINIZ ÖYLE

ACABA ARANIZDA DÜŞÜNEN VARMI O ARABALAR TR YE GELİNCE ALTINIZDAKİ ARABALAR NE OLACAK NE KADAR DEĞER KAYBEDECEK YADA İKİCİ EL ALACAĞIMA SIFIR ÇIN MALI ALIRIM MANTIĞINI GÜDENLER OLACAKMI GİBİ ......

Uzaklaştırılmış
14 Mart 2006; 20:34:02 

hediyelik eşyamıda bunlar bir dağıtıcısı filan olmadan geliyorlar?

182 Mesaj
14 Mart 2006; 21:27:52 

heralde artık hacımurat anadol yerine bu çin malı arabaları görürüz ama bn hacımurat ve anadol görmeyi Tercih ederim

Ne İmzaSı???

200 Mesaj
14 Mart 2006; 21:37:15 

FİYATI 5000 YTL BİLE OLSA KESİNLİKLE ALMAM , BEN KONSERVE TENEKESİ GİBİ ARABA ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM . EN ÖNEMLİSİDE ÖNCE CAN .......

MEGANE III HB Privilege 1.5 dcı EDC

1233 Mesaj
15 Mart 2006; 5:53:50 

İki sene önce 2500 dolara satılan bir HP/Compaq laptop tan yazıyorum sürekli..... Altına bakayım dedim geçen gün, ana o da ne Made in China yazmazmı? İş yerinde kullandığımız IBM pc lere baktım, made in China, serverlarımız var iş yerinde 4 xenon işlemcili IBM stack ler, o da ne onnar da made in china, telefonum da made in china imiş....

Olsun hepsi adi mal bunların ne de olsa made in china dimi? Arkadaşlar çin malları adidir ama adi de değildir. Çin de kapitalizmin temel kuralı işler "ne kadar ekmek o kadar köfte". Kullandığımız ve daha fazla para ödeyerek aldığımız pek çok prestijli ürünler de çin malı, bi milyoncularda satılanlar da. Haliyle çin malı otomobiller VW kalitesinde de olabilir (ne de olsa orada kocaman fabrikası var) şu son yıllarda çıkan 1 milyarlık scooterlar kalitesinde de olabilir, olay ne kadar para verildiği ile orantılı.

Uzaklaştırılmış
15 Mart 2006; 12:21:07 

Bazı arkadaşlar yanlış düşünüyor.

çin mali dediğimiz ıbm laptop un altında made in china.yani çinde üretilmiştir yazıyor olabilir

ibm bu laptop u çinde tasarlamadı.aradaki farkı belirtelim.

burada tartışmamız gereken çin in kendi geliştirdiği ürünler

meşhur suv olayı var landwind.euro -ncap ten 0 aldı ve tarihe geçti.

çin ne kadar ucuz da yapsa kalitesiz ve güvensiz.üstelik yaptıkları motorlar amerikan ve avrupa emisyonlarını karşılamakta zorlanıyor.geliştirmeleri gereken çok kalem var.

bilinen bir ingiliz atasözü var: "Ucuz alıcak kadar zengin değilim."

otomotiv de en önemli kriter fiyat%performans dır.

çin de fiyat düşük ama performans yok.

14142 Mesaj
15 Mart 2006; 12:28:02 

Hayııııırrrr......Ben punto we megane yaygınlaştıkça sewiniyodum artık halkımız 5 yıldızlı güvenliği olan ....kazalarda sağ çıkma şansı daha yüksek olan we fren performansı iyileştirilmiş araçlara binecek diye......bu çin malı araçlar güvenlik konusunda çok geriler...hatta güvenlik olayı yok ....bu forumda tartışıldı videolar resimler werildi....aramadan aratın bi görün....tenekeden farksız yahu...2. eller çok düştü 12 milyara gayet güzel 2. el sağlam araç bulunabilir...umarım halkımız bu araçlara bakmaz....zaten 1-2 ay sonrada yolda bırakır....Bir ara çok ünlü olan çin malı motorlar hakkında geçen ay okuduğum yazı aynen şöyleydi....
Çin malı motorlar kalitesizliğinden ötürü hem sahiplerini hemde serwisleri perişan etti.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper911 -- 15 Mart 2006; 12:28:45 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

642 Mesaj
15 Mart 2006; 12:33:31 

bence konu asparagas
niye derseniz bu arabalar gelse bile herşeyin bir milyona satıldığı dükkanlarda satılmayacakki
bayi ağı lazım servis lazım yedek parça ve yetişmiş insan gücü lazım bu memlekette iyi kötü bir ticaret ve sanayi bakanlığı var
onlarla ilgili bir sürü işlem lazım falan filan
en yakın örnek bana göre tata bakın hala bir pazar oluşturamadı kendisine yanlı hatırlamıyorsam sitesinde yazıyor
tr ye geliş fiyatı onlarında 11-12 civarı

anestezist: Bir insanı uyutmak için uykusundan uyandırılan, ancak onu uyandırınca uyuyabilen insandır.
(YAŞATMAK SANATTIR..!)

1850 Mesaj
15 Mart 2006; 12:35:36 

Gümrükte değil geldi bile. bugün beşiktaşta smart kopyası 2 kişilik bir çin malı araba gördüm acaip garip bişeydi.. 1 e 1 smart kopyasıydı. Sahibini görsem konuşacaktım.

6 Mesaj
15 Mart 2006; 13:04:03 

bu araclar bızım ekonomızı bozmaktan baska bısey yapmıyacaktır ayrıca bu araclara verılen para cope atılmıs demektırrrrr

geceye inat güneş doğmakta aleme inat RAPciler çoğalmakta

1487 Mesaj
15 Mart 2006; 13:34:32 

gelse gelse el arabası gelir. araba gelmeden önce Türkiyede distiribütörlüğünü yapacak firma açıklama yapardı falanca tarihhte getiricez servisimiz falana yer olacak derler şimdi bu haber hiç mantıklı geliyormu

1850 Mesaj
15 Mart 2006; 14:47:29 

Ucuz Çin malı otolar geliyor - SABAH

0

İki yıldır tarihinin satış rekorlarını kıran Türk otomotiv pazarı, Çinli markaların ilgi odağı oldu. Geçen yıl Avrupa pazarına giren Çin malı otomobiller, şimdi de Türkiye için hazırlık yapıyor.

Son iki yıldır tarihinin en parlak dönemini yaşayan üst üste büyüme rekorları kıran Türk otomotiv pazarı, otomotivde hızla büyüyen Çin'in de dikkatini çekiyor. Çinli otomobil markaları, Türk otomobil severlerle tanışmaya hazırlanıyor. Türk ekonomisini ve Türk otomotiv pazarını yakından gözlem altına alan Çinli markalar, Türkiye'ye gelebilmenin yollarını araştırıyor. Çinliler, Türkiye'yi araştırma şirketleri aracılığıyla tanımaya çalışırken, bazı Türk girişimciler de, temsilcilik alabilmek için Çinlilerle temas halindeler. Bazı girişimcilerin şimdiden birkaç Çinli markanın Türkiye temsilciliğini aldığı belirtiliyor.

BÜYÜK GRUPLARIN İLGİSİ
Ancak, Çinli markalarla sadece küçük girişimciler ilgilenmiyor. Aralarında otomotiv sektöründe faaliyette bulunanların da olduğu bazı büyük gruplar Çinli markaların temsilciliğini almak için çalışıyor.

FİYATLARI DÜŞÜK
Çinli otomobil markalarına olan ilginin bu denli büyük olmasının en önemli nedeni olarak, Çin ürünlerinin fiyatının düşük olması gösteriliyor. Çinli otomobil markalarının Türkiye'de satışa sunulması halinde, diğer otomobil markalarının olumsuz etkileneceğine kesin gözüyle bakılıyor. Ancak, yüksek vergiler nedeniyle, Çin malı otomobillerin Türkiye satış fiyatlarının Avrupa'daki gibi düşük olmayacağı konuşuluyor. Çin malı otomobiller geçen yıl Frankfurt Otomobil Fuarı'nda Avrupalı otomobil severlerin karşısına çıktı. İlk Çinli otomotiv markası ise 2005 yılında Hollanda'da satışa sunuldu. Landwind markasıyla Avrupalı otomobil severlerin beğenisine sunulan Çin malı 4x4 SUV araç, diğer SUV'lara göre düşük fiyatıyla dikkat çekmişti. Landwind'in, Almanya'da Opel bayilerinde satışa sunulması bekleniyor.

6658 Mesaj
15 Mart 2006; 14:54:12 

asıl olay "düşük fiyat"
cazibeside bu kaliteside bunla doğru orantılı....

97 Mesaj
15 Mart 2006; 14:58:05 

opel showroomlarıda iicene çöplüğe dönecek desenize. chevrolet yetmiyo gibi birde adamların başına çin arabalarını bela edecekler.

A L Y S E N T R

1487 Mesaj
16 Mart 2006; 16:53:24 

daha iranlı samand gelmedi bush yakında vurursa hiç gelmez. çin işide ancak 6 ay 1 yıl sonra başlar

6658 Mesaj
16 Mart 2006; 17:03:11 

quote:

Orjinalden alıntı: CycLOps1

opel showroomlarıda iicene çöplüğe dönecek desenize. chevrolet yetmiyo gibi birde adamların başına çin arabalarını bela edecekler.

9576 Mesaj
16 Mart 2006; 17:09:45 

bu arabalar felaket yaratacak insanımıza yazık olacak

26 Mesaj
16 Mart 2006; 19:19:00 

Evet arkadaşlar son kararımı verdim arabamı satıp sıfır araba alacaktım ama fikir değiştirip son olarak arabamı satıp biraz beklemeye karar verdim şu çin malları gelsin bi o rekabetin sıcak anında istediğim arabayı sanırım bi 5 milyar daha ucuza alacağım yada 5 milyara çin malı bir araba bu da alacağım arabanın 1 yıl içinde kaybedeceği pirime eş değer bu da demektir ki çin malları alınmalı

ayrıca çin malları dandik değil taklit bunu neticesi bir sürü olumsuzluk

tek yapmadıkları şey ar-ge

türkiyede de oradaki çöp niteliğinde mallar satılıyor gerçek çin malı taklitler gelse kaliteyi görürsünüz

işimde bir sürü çin mali el aleti kullanıyorum bizim aletlerde sabahtan akşama kadar inşaatlarda yerlerde her zaman çalışmak zorunda bosh marka hiltiden matkaptan alamadığım performansı ve dayanıklılığı çin mallarında alıyorum bozulduklarında ya kendim tamir ediyorum yada kenara atıp yenisini alıyorum ne bosha dünya para verip bide serviste esas duruşta makinam ucuza yapılacakmı diye bekleyeyim 10 da 1 fiyata makina almışım bozulunca atıyorum yenisini alıyorum kafam rahat ucuz olduğu için atıyorum servise götürüp uğraşmamak için atıyorum ama bozulma zamanı boshdan daha uzun bunu bizzat test ettim yıllardır kullandığım çin malı kırıcılar var özellikleri de yaptıkları iş de çok çok üst seviyede bizler hazırı seven milletiz bir matkabı bile üretmekten aciz iz kaliteden de anlamayız anlasak arçeliğe bekoya para vermeyiz

vesayire vesayire ÇİN MALLARININ EN BÜYÜK KÖTÜLÜĞÜ AVRUPALININ KAR MARJINI DÜŞÜRMÜŞ OLMASI

televizyonlar kalitesiz diye bağırıyor millette buna inanıyor ne kadar meraklısınız koyun olmaya

yaw adamların en büyük otomobil üreticisi VW inanmayan araştırsın vw nin bütün parçaları çinde üretiliyor

adamlardaki teknolojinin büyüklüğü görün

unutmadan uzaya da çıktılar kendi teknolojileri ile

Uzaklaştırılmış
16 Mart 2006; 19:26:20 

quote:

Orjinalden alıntı: jeandan

bu arabalar felaket yaratacak insanımıza yazık olacak

Öğrenciler için ideal hocam.En çok da öğrencilerin işine yarar bunlar.Tabi 70 km yi geçmicen tehlikeli kullanmican

1850 Mesaj
16 Mart 2006; 20:21:15 

Farkmaz bu ülkenin gençleri nice yıllar boyunca modifiyeli mobilet kullanıp 120 km hızla gitti. :)

quote:

Orjinalden alıntı: Loop

Öğrenciler için ideal hocam.En çok da öğrencilerin işine yarar bunlar.Tabi 70 km yi geçmicen tehlikeli kullanmican

2891 Mesaj
16 Mart 2006; 21:29:40 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihg70 -- 16 Mart 2006; 21:32:31 >

Bazen yolculuk gidilecek yerden daha güzeldir

524 Mesaj
20 Mart 2006; 10:16:51 

quote:

Orjinalden alıntı: Argat

Evet arkadaşlar son kararımı verdim arabamı satıp sıfır araba alacaktım ama fikir değiştirip son olarak arabamı satıp biraz beklemeye karar verdim şu çin malları gelsin bi o rekabetin sıcak anında istediğim arabayı sanırım bi 5 milyar daha ucuza alacağım yada 5 milyara çin malı bir araba bu da alacağım arabanın 1 yıl içinde kaybedeceği pirime eş değer bu da demektir ki çin malları alınmalı

ayrıca çin malları dandik değil taklit bunu neticesi bir sürü olumsuzluk

tek yapmadıkları şey ar-ge

türkiyede de oradaki çöp niteliğinde mallar satılıyor gerçek çin malı taklitler gelse kaliteyi görürsünüz

işimde bir sürü çin mali el aleti kullanıyorum bizim aletlerde sabahtan akşama kadar inşaatlarda yerlerde her zaman çalışmak zorunda bosh marka hiltiden matkaptan alamadığım performansı ve dayanıklılığı çin mallarında alıyorum bozulduklarında ya kendim tamir ediyorum yada kenara atıp yenisini alıyorum ne bosha dünya para verip bide serviste esas duruşta makinam ucuza yapılacakmı diye bekleyeyim 10 da 1 fiyata makina almışım bozulunca atıyorum yenisini alıyorum kafam rahat ucuz olduğu için atıyorum servise götürüp uğraşmamak için atıyorum ama bozulma zamanı boshdan daha uzun bunu bizzat test ettim yıllardır kullandığım çin malı kırıcılar var özellikleri de yaptıkları iş de çok çok üst seviyede bizler hazırı seven milletiz bir matkabı bile üretmekten aciz iz kaliteden de anlamayız anlasak arçeliğe bekoya para vermeyiz

vesayire vesayire ÇİN MALLARININ EN BÜYÜK KÖTÜLÜĞÜ AVRUPALININ KAR MARJINI DÜŞÜRMÜŞ OLMASI

televizyonlar kalitesiz diye bağırıyor millette buna inanıyor ne kadar meraklısınız koyun olmaya

yaw adamların en büyük otomobil üreticisi VW inanmayan araştırsın vw nin bütün parçaları çinde üretiliyor
adamlardaki teknolojinin büyüklüğü görün

unutmadan uzaya da çıktılar kendi teknolojileri ile

yazılanlara tamamen katılıyorum, ben de çin malı bir sürü ürün kullanıyorum, nasılsa ucuz yenisini alırız diye de canını çıkartıyorum, kullandığım aletlerin. daha da beni üzen çin malı bir ürün de olmadı.

adamlar 1000 ytl ye scooter satıyor, biraz daha genç olsam alacam bir tane, bir yaz eğlendirsin yeter.

şöyle 10,000 ytl ye bi dizel yapsa bunlar dadından yinmez.

eurodizelmiş, hilesiz mazotmuş gibi cart curt kasıntıları da olmadan kullan tepe tepe 100,000 km, çıkar canını sonra kaldır at çöpe, satacam diye dangalakla dungalakla, şunla bunla da uğraşma. bize bu lazım arkadaşlar, o beğenmediğiniz çin malları olmasaydı, bu gün o yazdığınız klavyelere en az 100 dolar para bayılırdınız.

allahın ispanyolu, fransızı, italyanı eğlenceden, yemekten, karı kızdan başını kaldıracak da sana ucuza kaliteli mal üretecek sen de kullanacaksın.

yürü be çin, kim tutar seni.

not: hastasıyım uzakdoğu ortamlarının

1959 Mesaj
20 Mart 2006; 10:24:53 

ARKADAŞLAR BENCE BU OLAY TAKSİ CİLERE YARAR YANİ KUŞ SERİSİ GİTTİ CEKİK GÖZ SERİSİ GELDİ

524 Mesaj
20 Mart 2006; 15:36:17 

bu arada sanırsın ki isviçreden yazıyoruz da beğenmiyoruz çin malı arabaları.

onlardan çok kötüleri ortalarda dolaşıyor.

98 Mesaj
20 Mart 2006; 16:03:17 

aydın da bi kaç abimiz tr distribütörlüüğünü almışlar bayii servis agı kurmaya çalışıyorlar yasa gereği belli sayıda servis ve bayiniz olmadan satışa geçemiyorsunuz yasal sorumluluklarını çözdüklerinde arabalar piyasada

bence güzel olacak o kadarda güvenlik probleminin olacağına inanmıyorum sadece oto dergileri büyük tröst firmaların dalkavukluğunu yapıyor sıkışacaklar artık türkiye otomotiv piyasası yeniden şekillenecek şimdi birde blok muafiyet kanunu cıkıyorki tadından yenmicek öle gidip yetkili servislere öpülmek yok artık iş çoookk farklı olacak yasayı 2 senedir büyük firmalar ertelettiriyor sonuna kadar geldiler

set_by_SAFiRAN

16037 Mesaj
20 Mart 2006; 16:06:45 

Allah Taksiratımızı Affetsin

Eyi adam idik yaw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDaniels -- 20 Mart 2006; 16:07:54 >

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

152 Mesaj
20 Mart 2006; 16:16:24 

+1

515 Mesaj
20 Mart 2006; 16:20:38 

bilinen markaların taklitleri gelirse kapı önünde milleti keklemek için alınabilir

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ 2006 Renault Megane II Sedan Expression dCi 100 // 2013 Opel Insignia Sedan Cosmo 1.6 SIDI

524 Mesaj
20 Mart 2006; 16:36:20 

arkadaşlar zihinlerinize pranga vurmayın, daha bu araçlar gelmedi, görmedik.

bunların sayesinde televizyona, dvd playera hak ettiği mumameleyi yapabiliyorum ben.

gözlerinin içine bakıyorum bozul da atayım seni yenisini alayım diye.

bozulmuyor da kolay kolay namussuzlar. bende shov marka bir dvd player var, fan sesi yapıyordu, açtım arkasını kestim fan kablosunu ....

ooooooohhhh pırılı pırıl kafa 2 sene falan oldu langır lungur kullanıyorum gık demedi daha alet

şimdi fena mı olur sıfır bi araba şöyle 10 milyara

çizdiler, çarptılar derdi yok

dikkat çekmez, nazar değmez, nerden buldu bu kadar parayı bu denyo demezler şahane kullanırsın, ne var yani ...

bende eski bir megane var, sırf bu rahatlıklarından satamıyorum .....

ama arızasından, probleminden bunalmış durumdayım.....

şuna da artık çok samimi ve ciddi bir şekilde inanıyorum

hiç kimse fransızlardan daha kötü araba yapamaz arkadaşlar

hevesle bekliyorum ben bu çin malı arabaları

524 Mesaj
20 Mart 2006; 16:49:24 

ben bu ülkede tamircisinden, servisinden tiksinmiş durumdayım açıkçası.....

zar zor kazanılmış, üzerinden elli tane vergi alındıktan sonra elimize geçen kuş kadar paraya da bunlar göz dikiyor.

bu ülkede ya toyota gibi sorunsuzluğu kanıtlanmış bir marka alınır

ya da bir çin malı zamazingo alıp ona eşşek muamelesi yapar rahat edersin bana göre.

ben çin malı arabaların da asya sorunsuzluğunda olacağını düşünüyorum....

çünkü, insanların kafası avrupa kaynaklı beyin yıkama politikalarıyla yıllardır hoşafa çevrilmiş durumda.

asyalı üreticiler bununla da baş etmek zorunda.

bir de problemli mal üretirlerse satamazlar kimselere....

Uzaklaştırılmış
20 Mart 2006; 16:51:56 

quote:

Orjinalden alıntı: set

Gerçekleri gördüğüne sevindim

10734 Mesaj
20 Mart 2006; 18:01:21 

quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Gerçekleri gördüğüne sevindim

Sana bi gerçeğide daha göstereyim o zaman. Bu vergiler maalesef hep vardı.... Otomobiller neden hep pahalı idi,bu vergilerden dolayı... Devlet her zaman vatandaşına yüksek vergi uyguladı. Deprem vergisini unutmadık, özel iletişim vergisini unutmadık, hala devam ediyor. Yani gelen vergi koymuş, giden vergi koymuş... Hertarafımız vergi olmuş... Türkiyede vergisini ödemeyen,vergi sıkıntısı olmayan insan yoktur. Kazancımızın büyük çoğunluğu hep vergiye gidiyor. Bu geçmişdede öyle, şimdide böyle ve bu gidişle önümüzdeki zamanlardada böyle olacak... Bizlere düşen düzenli olarak vergilermizi ödemektir. Vergi ödemek vatana hizmettir. Vergi her vatandaşın kutsal borcu,vazifesidir. Bu her dönemde böyledir. Birde biraz azaltsalar vergi miktarını....

210 Mesaj
20 Mart 2006; 19:52:36 

bütüün vergilere eyvallahta bir de doğru düzgün kullansalar, ayrıca bi tanıdık 80,000 liralık arabaya biniyo ben 4,000 liralık arabaya biniyorum. benim gelirim 1000 lira hepsinin vergisini ödüyorum, tanıdığın hesaplanmaz bile bi tek emekli olmuş onun vergisini ödüyor yani azdan az gitsin çoktan çok.
yani demek istediğim şu oluyor çin malı arabalar vatana millete hayırlı uğurlu olsun. inşallah 6000-7000 liraya güzel dizel arabaları olur piyasada, yakıtımızıda kendimiz üretiriz

3724 Mesaj
20 Mart 2006; 19:59:11 

Öyle taksilere biniyorum ki bazen inene kadar etmediğim dua kalmıyor. Arkadan baktığınızda, ön tekerleriyle arkada tekerleri bile aynı hizada değil, dumanlar çıkaranlar, bombalar. En azından freni tutan çin malları gelsin kurtulalım şu kuşlardan yeter artık, Ortalık katil kuş dolu.

183 Mesaj
20 Mart 2006; 23:40:25 

abi Cin daha yuruyecek damping leri kiricak ben de isterim ama Cin tarihimizden gelen bi kin var str et Cin i Cin malini tekstildeki kotani butun sektorlere kaydir devam et kasilsin herifler.ama yapana helal olsun ona lafim yok arabalarinimi abi Dunya motor sanayi uc temel global ulkenin elinde kim ne derse desin.

1-japonya
2-Almanya
3-Amerika birlesik devletleri

Japonya otomotivi birak adam gibi bi endustriye gecmeleri bizim Ziraat bankasindan yeni ama herifler 1870 lerden sonra ucmuslar Amerika lisini inglizini alman fransizini sollamislar vs.amerikan alman otolarinin olmadigi afrikanin collerinde butun japon markalari hala kapis kapis satilmaktadir.(toyota nissan mitsubishi vs)butun dunya global anlamda etki alanindadir.su an hala dunya ekonomisinde sozsahibi ve amerika dan sonra 2. buyuk ekonomidir hala.(mllt cin der kriterine iyi baksinlar derim)turkiye den ornek toyota yi 1992 de sabanci lar getirdi 2000 yilina kadar satilamayan Toyota Japon larin elinde gecinde nasil satis rekorlari kirildi ayni ornek Honda icinde gecerlidir.herifler isin puf noktasini biliyolar.

Amerika lilar mi saglamcilardir petrolun hala dunya manyak boyutta kullanildigi tek ulkedir.adamlarin eski arabalarina hastayim yenilerine de ama eskilerini tutamazlar.8 silindirli chevrolet ler mustang ler dodge chalenger lar mack lar vs.otomotiv sanayi avrupa da savaslarla geriledigi icin once Detroit sonra california dunya otootivine onculuk etmistir.

Alman lar icin soylenecek bisey olamaz.otomobilin dunyadaki anavatanidir almanya.Mercedes benz ve daimler ilk benzinli otomobil stutgart ta 1883 te Karl benz le yurumustur.3 vitesli ve ilk macerasinda 350 km yol yapmistir.

demem o ki bu uc ulke uzun sure oldugu gibi dunya otomotivine onculuk etmislerdir.bugun avustralya yada guney amerika yada afrika bir mercedes yada BMW yada VW mitsubishi toyota JEEP chrysler oteberi gorebilirsiniz.ama asla bi renault peugeot fiat citroen vs gibi dandik cadde maganda arabalarini ne Pensilvanya nin kocaman daglarini asan yollarinda gorebilirsiniz ne de afrika nin collerle dolu steplerinin arasindan uzanarak giden bir yolda gorebilirsiniz. zaten bu dedigim arabalar rekabete girememislerdir hic bir zaman digerleriyle ornekleriyle baqabilirsiniz araba tarihlerine.

gelelim cin otolarina diyecegim hic bisey yok gec uyandilar sadece kullanildilar derim su ana kadar evet elinize ne alirsaniz Cin den gelmistir orda uretilmistir.bende uretim isine girecek olsam ucuz maliyet sorunu asmak icin ucuz isciligie yonelirim bunuda su an Cin verebiliyo o yuzden Cin in en buyuk dusmani dunyanin en buyuk Japon gruplari bile Cinde uretmektedirler.(bknz Sony,Sharp,panasonic,sanyo,Nec,samsung,LG vs.)
otolar Cin mali dandik diyebilirsiniz ama ne alaka kalitesini bildigin urun nerde uretilirse uretilsin ayni kaliteden odun vermez uretici.bunda hemfikir olun yauu İBM cin mali olmaz ya demezsin İBM kalitesine deger verdigin icin .Wolskvagen cinde 17-18 senedir uretir.GM cadillac buick Mercedes vs digerleri neden ucuz iscilik dusuk mal girdisi.olay bu ve benzeri gelismeler:

Cin mali otolarina deger verebilirmisiniz bilemem ben zengin degilim adi urun alacak kadar diyorsaniz bilemem.

saglikla mllt.

Bi sehir dusunun delilerle azizlerle dilencilerle yada bi siir dusunun bi sehir gibidir bi sehir de bi siir gibi.aynasi kirik kukulu kadinlari ozluyorum..

CHARLES BUKOWSKİ

274 Mesaj
21 Mart 2006; 1:14:56 

Çin'de üretim yapan büyük global marklar dışında(her türlü, markalı elektronik alet ör: sony, hp, nec, vs vs) üretimi ve tasarımı çin'e ait olan yani saf çin malı olan malları kullanmam, tanıdıklarıma kullandırmam, kullananlarla selamı sabahı keserim, gerekirse söverim daha da olmazsa döverim

5647 Mesaj
21 Mart 2006; 1:39:31 

quote:

Orjinalden alıntı: yilmaz101

İki sene önce 2500 dolara satılan bir HP/Compaq laptop tan yazıyorum sürekli..... Altına bakayım dedim geçen gün, ana o da ne Made in China yazmazmı? İş yerinde kullandığımız IBM pc lere baktım, made in China, serverlarımız var iş yerinde 4 xenon işlemcili IBM stack ler, o da ne onnar da made in china, telefonum da made in china imiş....

Olsun hepsi adi mal bunların ne de olsa made in china dimi? Arkadaşlar çin malları adidir ama adi de değildir. Çin de kapitalizmin temel kuralı işler "ne kadar ekmek o kadar köfte". Kullandığımız ve daha fazla para ödeyerek aldığımız pek çok prestijli ürünler de çin malı, bi milyoncularda satılanlar da. Haliyle çin malı otomobiller VW kalitesinde de olabilir (ne de olsa orada kocaman fabrikası var) şu son yıllarda çıkan 1 milyarlık scooterlar kalitesinde de olabilir, olay ne kadar para verildiği ile orantılı.

+1111111111
çok mantıklı ve doğru bir yaklaşım bence...
"ne kadar ekmek, o kadar köfte"

Çinliler istenilen kalitede ürün yapabiliyorlar. Bu sadece vermek istediğiniz para ile alakalı.
Sadece ucuz diye Çin'e gidip, "en ucuzunu buldum" diye sevinip ithalat yapanlar yüzünden Çin'in böyle bir imajı var.
Ama Çin çok hızlı büyüyen bir dev ve dünyanın imalathanesi.
Siz istediklerini söyledikten sonra, hepsini gerçekleştirebiliyorlar ve buna bağlı olarak fiyatlar da cüzi miktarda artıyor. Ama yine de işçilik ucuz olduğu için maliyetler düşük çıkıyor.

106 Mesaj
21 Mart 2006; 1:41:59