Şimdi Ara

Firefox 14, yenilenen arayüzü ve Flash desteği ile Android için yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
4.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Mozilla, yaklaşık bir ay süren deneme sürecinin ardından 14'üncü mobil tarayıcı versiyonunun stabil sürümünü Google Play Store'da resmen yayınladı. Süper hızlı olarak nitelendirilen Firefox 14.0, yeni özellikleri ile varsayılan Android tarayıcısının yerini alabilecek en güçlü alternatiflerden biri haline geldi.

Yeniden tasarlanan arayüzü, hissedilir düzeyde performans artışı, sayfa yükleme ve diğer işlemlerin daha hızlı tamamlanabilmesini sağlayacak yeni Firefox'a Adobe Flash Player desteği ve yeni HTML5 özellikleri de eklenmiş. Böylece artık videoları, internet tabanlı oyunları ve uygulamaları Firefox mobil tarayıcısından da görüntüleyebileceksiniz.

Firefox Sync ile desteklenen yeni "Harika Ekran" adlı sayfa üzerinden tüm tarayıcı geçmişinize, diğer cihazlarda açık olan sekmelere, şifre ve form bilgilerine ulaşmanız mümkün olacak. Ayrıca Firefox eklentilerini kurarak mobil tarayıcı deneyiminizi arttırabileceksiniz.

En düşük sistem gereksinimi Android 2.2 Froyo versiyonuna çekilen Firefox 14, maalesef tablet bilgisayarlar ve Ice Cream Sandwich dışındaki sürümlere sahip Tegra 2 çipsetli cihazlarda Flash Player desteğine sahip olmayacak. Bunun dışında Galaxy Note stylus kaleminin sanal klavyede problemli çalışması ve sayfa içerisinde belirtilen kelimeyi bulma özelliğinin olmadığı bildiriliyor.

Mozilla Firefox 14'ü Google Play Store'daki sayfasında edinebilirsiniz. Tanıtım videoları aşağıdadır. 

• Firefox mobilde işi beceremiyor, PC'de Firefox mobilde Opera...

• IE dururken ne idüğü belirsiz üçüncü sınıf tarayıcılara paranızı kaptırmayın!

• denedim gayet akıcı fakat sekme geçişleri ve kapatması zor.Sekme geçişini ya opera gibi alttan yapıcan yada chrome gibi sagli sollu geçiş yaptirican

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • neden kapasitif ekranı kullanrak iki parmakla büyütme ve küçültme yapamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

IE dururken ne idüğü belirsiz üçüncü sınıf tarayıcılara paranızı kaptırmayın!

Para? Asıl Microsoft'a para kaptırıp üstüne dayatılan İE gibi bir odunu kullanmak mı mantıklı?..

<edit:imla>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pardus Linux -- 27 Haziran 2012; 1:36:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pardus Linux

quote:

Para? Asıl Microsoft'a para kaptırıp üstüne dayatılan İE gibi bir odunu kullanmak mı mantıklı?..

<edit:imla>

Gerizekalının biri misafir hesabıyla dikkat çekmek için yazmış dostum. Bırak görmezden gel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Herşey iyi güzelde şu pc için Firefox 13.versiyonu güncellendiğinden ve flash playerda 11.3 güncellendiğinde bu ikili acayip uyumsuz oldu durmadan çökme oluyor oyunlarda donma vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 27 Haziran 2012; 1:54:44 >
  • quote:

Kaynak kodları kapalı olan IE Sayın ne 'idüğünü' bilen misafir, Firefox değil..
    Sen önce ne idüğünü bil bizim ne idüğümüz bize kalsın, tamam?

• android işletım sıstemınde firefox konusulurken IE'de nerden cıktı ? Anlayamadım...

• quote:

Firefox bir vakıf ürünüdür. Kar amacı gütmez! IE Microsoft ürünüdür ve özel şirkettir. Amacı kar etmektir. Microsoft attığı her adımı para için atar.

Ayrıca Firefox dediğiniz "ne idüğü belirsiz üçüncü sınıf tarayıcı" IE'nin bir çok özelliğinin daha iyileşmesine öncülük etmiş hatta sebep olmuş bir tarayıcıdır.

Mozilla Firefox IE 'den bariz bir şekilde daha iyi bir tarayıcıdır!

Geçmişide hiç kısa değildir... Bir şeyleri söylerken biraz bilelim, düşünelim, araştıralım. Saçmalamayalım!!!!

• Adam trollüyor millet ciddiye alıyor?

Dafuq?!?

• Kaynak kodları kapalı olan IE Sayın ne 'idüğünü' bilen misafir, Firefox değil..

• cep için en ideali RSS besleme !

• quote:

görmemiş olayım o yorumu :D

• mozilla güzel tarayıcı ama çok donuyor. eklentileri şahane onlara lafım yok.

• quote:

Firefox 14, yenilenen arayüzü ve Flash desteği ile Android için yayınlandı

• Guzel tarayici yapmislar.. Stock tarayici kadar hizli calisiyor.. Fakat yakinlastirip uzaklastirmalari biraz yavas geldi bana..

• Bence çift çekirdeğin gücünden yararlanamıyor.

Google chromeun 130.000, standart tarayıcının 100.000 browsermark testinde Firefox 60.000 puan aldı.

• 17 mb mobil cihaz için tarayıcı olur mu? geçende dolphin HD beta yükledim cihaz kilitlendi ve hemen sildim. 850kb lik OPERA MİNİ kullanıyoum , DH de yazı font / kullanımı çok iyi. Elimdeki cihaz için yeterli bir tarayıcı gerekli , çok fazla teferruatlı işlemler yapmıyorum , en azından lite versiyonlarıda çıkarılması gerekli.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.