Samsung Kies ile Toplu Rehber Kopyalama
33 Cevap28871 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

278 Mesaj
27 Haziran 2012; 0:02:00 

Merhaba arkadaşlar Samsung Kies programını kullanarak önceki telefonundan kartvizitleri kopyalama isteyenler için çok kolay bir yol göstereceğim.

Kartvizitleri .vcf olarak pc'ye kopyaladığınızı farzediyorum.

örneğin 200 tane kartvizitiniz var.bunları Kies programı ile Samsung (s2,s3) telefonunuza atmaya çalıştığınızda tek tek atmak zorundasınız.Kies programı Tümünü Seç özelliğini desteklemiyor.bu yüzden bu işlem işkence olabiliyor.

vcf dosyalarınızın olduğu klasörü C: dizinine atın.Adını rehber koyun. ve çalıştır'dan cmd yazarak Dos ekranını açın. aynen şunları yazın:

cd C:\rehber (enter)
copy *.vcf rehber.vcf

klasörünüzün içerisine rehber.vcf isimli dosya oluşacak.artık Kies programını kullanarak bu rehber.vcf dosyasını tek seferde içe aktararak tüm rehberi kopyalayabilirsiniz.

kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceylankral -- 27 Haziran 2012; 0:03:49 >

39 Mesaj
27 Haziran 2012; 9:05:10 

quote:

Orijinalden alıntı: ceylankral

Merhaba arkadaşlar Samsung Kies programını kullanarak önceki telefonundan kartvizitleri kopyalama isteyenler için çok kolay bir yol göstereceğim.

Kartvizitleri .vcf olarak pc'ye kopyaladığınızı farzediyorum.

örneğin 200 tane kartvizitiniz var.bunları Kies programı ile Samsung (s2,s3) telefonunuza atmaya çalıştığınızda tek tek atmak zorundasınız.Kies programı Tümünü Seç özelliğini desteklemiyor.bu yüzden bu işlem işkence olabiliyor.

vcf dosyalarınızın olduğu klasörü C: dizinine atın.Adını rehber koyun. ve çalıştır'dan cmd yazarak Dos ekranını açın. aynen şunları yazın:

cd C:\rehber (enter)
copy *.vcf rehber.vcf

klasörünüzün içerisine rehber.vcf isimli dosya oluşacak.artık Kies programını kullanarak bu rehber.vcf dosyasını tek seferde içe aktararak tüm rehberi kopyalayabilirsiniz.

kolay gelsin.

Eyvallah yöntem iyiymis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

572 Mesaj
31 Mart 2013; 13:10:26 

bu yöntemi kullandım...elinize emeğinize sağlık...
ben Nokia E72'deki grupları kısa mesaj go'ya nasıl atabilirim?
zira kısa mesaj go'da grup oluşturmak çok zor...
her grup için topluca ayrı ayrı .vcf dosyaları kaydettim...Örnek;Milas,Marmaris,Bodrum,Fethiye...vb..
her bir ilçe dosyasında ayrı bir toplu.vcf dosyaları mevcut.
ne yapacağımı bilemiyorum.
Kısa mesaj go için .xls,.vcf,.text her türlü dosyayı aktarmaya çalıştım ama olmadı...
Şimdiden emekleri geçenlere teşekkürler.

278 Mesaj
2 Nisan 2013; 13:19:21 

e72'deki grup mesajlarını pc'ye kopyaladığında dosya uzantısı nedir? yukarıda anlattığım yöntem vcf dosyaları için.

ayrıca "kısa mesaj go" nedir anlayamadım.biraz daha detay verirsen yardımcı olmaya çalışacağım.

572 Mesaj
2 Nisan 2013; 18:17:30 

Sadece kisamesaj go değil. Kisa mesaj go bir program. Android sistemler icin.simdi nokia e72 de gruplarım var."bodrum" "milas" "marmaris" vs. Gibi. Bunları toplu toplu tek .vcf dosyası olarak ayrı ayrı kaydettim. Ayniy sekilde bunlari samsung da grup olarak atabilirmiyim?
Samsung'a yazdım aradılar konuştuk.

572 Mesaj
2 Nisan 2013; 18:18:50 

Olay grup mesajları değil. Grup isimleri ve grubu olduğu gibi taşıma. Anlatabildim mi?
Teşekkürler.

181 Mesaj
2 Nisan 2013; 23:50:35 

En İyi Yöntem Kartvizitleri Yedeklerken Üretici Yazılımını Kullanmaktan Geçiyor.. Ben Benim 5235 ten Nokia Suite İle Aldığım Full Backup ı (.nbu uzantılı) Hiç Sorunsuz Aktarmıştım. Mesajlar Hatırlatmalar Rehber Notlar ve Diğer Kişisel Bilgilerimi ....

Ahmet DOĞAN

181 Mesaj
2 Nisan 2013; 23:52:20 

quote:

Orijinalden alıntı: fikretkurt

Olay grup mesajları değil. Grup isimleri ve grubu olduğu gibi taşıma. Anlatabildim mi?
Teşekkürler.

Yukarıdaki Yazdığımı Dene Kardeşim Bende Olmuştu Diye Hatırlıyorum... Tabi Yanlış Hatırlıyor Olabilirimde...

Ahmet DOĞAN

181 Mesaj
2 Nisan 2013; 23:57:34 

quote:

Teşekkürler.

Senin O Bahsettiğin Program Herşeyden Önce Rehberde Açtığın Örneğin Finike Grubunu Görebiliyor Mu Önemli Olan Bu... Yoksa Kendi İçinde Tekrar Gruplar Mı Tanımlamak Gerek Ona Bakmalısın..

Ahmet DOĞAN

572 Mesaj
3 Nisan 2013; 11:29:37 

Ahmet doğan bey cevaplarınız için teşekkürler...
Şimdi şöyle anlatayım;
Nokia'nın telefon rehberine gruplar atıyorsunuz...Bunu "Nokia PC Suite" ile bilgisayara bağlayıp "senkronize et" deyince telefonunuzdaki veriler ile bilgisayar verileri eşleştiriliyor.Burada tüm rehber ve gruplar eşleşiyor.Nokia E72 için hiçbir sorunumuz yok...
Amaaa;
Samsung S3 için Pc Suite programı yok.Daha doğrusu Samsung C5212 telefonumda,L700'de SamsungPC Suite programını kullanıyordum.
Ama S3 için PC suite programı var mı??
Daha doğrusu diğer Samsung PC suite aynı nokia PC Suite gibi çalışır mı???

278 Mesaj
3 Nisan 2013; 12:16:44 

quote:

ana konu başlığında belirtmiştim zaten samsung kies programı s3 için pc suite programıdır.oradan yapmayı deneyin.

181 Mesaj
3 Nisan 2013; 21:28:10 

quote:

Ahmet doğan bey cevaplarınız için teşekkürler...
Şimdi şöyle anlatayım;
Nokia'nın telefon rehberine gruplar atıyorsunuz...Bunu "Nokia PC Suite" ile bilgisayara bağlayıp "senkronize et" deyince telefonunuzdaki veriler ile bilgisayar verileri eşleştiriliyor.Burada tüm rehber ve gruplar eşleşiyor.Nokia E72 için hiçbir sorunumuz yok...
Amaaa;
Samsung S3 için Pc Suite programı yok.Daha doğrusu Samsung C5212 telefonumda,L700'de SamsungPC Suite programını kullanıyordum.

samsung s3 için kies kullancaksın bu birkere şart

sen nokia suite den rehber msj vs yedekle yedek dosyasını biryere al

kies i kur telefonunu bağla kies s3 ü gördüğünde aşağıdaki ekranda işaretlediğim menüye girerek nokia suite ile almış olduğun yedek dosyasını (atıyorum backup_e72_03042013.nbu uzantılı dosyayı) kies e göster ...

0

0

0

0

Bu Şekilde Ben Gruplar da Dahil Herşeyi Taşımıştım Yeni Telefona Ama O Dediğin Program O Grupları Algılayabilir Mi O Konuda Hiçbirşey Söyleyemem.. Benden Bu Kadar :)

Ahmet DOĞAN

572 Mesaj
3 Nisan 2013; 23:33:49 

Teşekkürler Ahmet Hocam...
Deniyorum şu an...
Fakat bu samsung kies programı çok yavaş çoook!!!

572 Mesaj
4 Nisan 2013; 0:44:33 

Ahmet Hocam aynen dediğiniz gibi yaptım...
Başka cihazdan veri al diyorum,Nokia'yı seçiyorum,
.nbu dosyasını buluyorum,
herşey tamamlandı diyor...
Kapat diyorum.
Ama bu rehberi nereye yedkliyor bilmiyorum.Zira telefonda hiçbir değişiklik yok...

572 Mesaj
4 Nisan 2013; 9:00:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet DOĞAN

samsung s3 için kies kullancaksın bu birkere şart

sen nokia suite den rehber msj vs yedekle yedek dosyasını biryere al

kies i kur telefonunu bağla kies s3 ü gördüğünde aşağıdaki ekranda işaretlediğim menüye girerek nokia suite ile almış olduğun yedek dosyasını (atıyorum backup_e72_03042013.nbu uzantılı dosyayı) kies e göster ...

0

0

0

0

Bu Şekilde Ben Gruplar da Dahil Herşeyi Taşımıştım Yeni Telefona Ama O Dediğin Program O Grupları Algılayabilir Mi O Konuda Hiçbirşey Söyleyemem.. Benden Bu Kadar :)

Ahmet Doğan bey,herşeyi dediğiniz gibi yaptım..nbu dosyasını aktar dedim.Aktarıldı diyor ama nereye kopyalıyor anlayamadım.
Telefonda yeni grupları göremiyorum.Daha doğrusu kies bu dosyayı alıp bir backup'ta mı tutuyor anlayamadım?
Samsungda zaten 915 kişilik bir rehberim ve 8 adet grubum var.Ama Nokia'da bu 8 gruptan hariç 12 grup daha var,ben bu grupları sadece grup halleriyle Samsung'a kopyalamalıyım.Bunu yaparken AAAA kişisi Samsung rehberimde var,ama "Bodrum" diye bir grupta yok...Neyse iyice karıştı...
Haaa Kısa MEsaj Go'dan vazgeçtim çünkü mesaj göndermeleri tutarsız gibi görünüyor.Ve sık sık kendini kapatıyor.
Onun yerine Handsent SMS programını kullanıyorum,bu program telefonun kendi gruplarını görüyor.Ama o programın handikapı aynı gruplardan 3 adet görüyor??Nedense...

181 Mesaj
4 Nisan 2013; 22:01:58 

quote:

Ahmet Doğan bey,herşeyi dediğiniz gibi yaptım..nbu dosyasını aktar dedim.Aktarıldı diyor ama nereye kopyalıyor anlayamadım.
Telefonda yeni grupları göremiyorum.Daha doğrusu kies bu dosyayı alıp bir backup'ta mı tutuyor anlayamadım?
Samsungda zaten 915 kişilik bir rehberim ve 8 adet grubum var.Ama Nokia'da bu 8 gruptan hariç 12 grup daha var,ben bu grupları sadece grup halleriyle Samsung'a kopyalamalıyım.Bunu yaparken AAAA kişisi Samsung rehberimde var,ama "Bodrum" diye bir grupta yok...Neyse iyice karıştı...
Haaa Kısa MEsaj Go'dan vazgeçtim çünkü mesaj göndermeleri tutarsız gibi görünüyor.Ve sık sık kendini kapatıyor.
Onun yerine Handsent SMS programını kullanıyorum,bu program telefonun kendi gruplarını görüyor.Ama o programın handikapı aynı gruplardan 3 adet görüyor??Nedense...

Her Gruptan 2-3 tane görmesinin sebebi senkronize edilen hesap sayısının fazla olmasıdır ... Atıyorum Ayarlar Başlığı Altında Hesaplar ve Senkronizasyon Bölümünde Hem Facebook Hem Google Hemde Skype Vardır ve Telefon Hafızasındaki Tüm kişileri Tüm Hesaplara Aktardıığı için Facebook ta olupta diğerlerinde olmayan Ahmet Doğan Adlı Kişiyi Google Kişilerine de Ekler Skype Kişilerine de Ekler Gösterirkende 3 Hesapta 3 Ahmet Doğan Gösterir. Sana Tavsiyem Bu Hesaplardan Sadece Birisini Senkronize Edecek Şekilde Ayarlaman. Zira Hesapların Yanlarında Bir İşaret Var Onu Seçerek Senkronize Etmek İstemediklerini Devre Dışı Bırakabilirsin...

Kies in Nokia Yedeğinden Aktardığı Kişileri de Doğrudan Telefon Hafızasına Aktardığını Unutma Sen Yedeklleme Yap Demedikçe Kies Nokia Backuptan Aldığı Verileri Herhangibir yere Yedeklemez Yani Aktardığı Veriler Doğrudan Rehbere Mesajlara Notlara Vs Gider...

Ahmet DOĞAN

572 Mesaj
4 Nisan 2013; 23:18:25 

Tüm cevaplarınız için teşekkürler Ahmet bey.
Peki elimizde zaten bu kişilerin toplu listesi var. Ayrıca samsung da oluşturduğumuz liste de var.
Yeniden yedekle dersek ayni kişileri 2'ser kez almaz mi?

181 Mesaj
4 Nisan 2013; 23:30:23 

quote:

Tüm cevaplarınız için teşekkürler Ahmet bey.
Peki elimizde zaten bu kişilerin toplu listesi var. Ayrıca samsung da oluşturduğumuz liste de var.
Yeniden yedekle dersek ayni kişileri 2'ser kez almaz mi?

Alır.... Onun İçiin Samsung Androidli Telefonlarına Çok Güzel Bir Fonksiyon Koymuş. Bir Kartvizitin Üstüne Basılı Tuttuğunda Kişiyi Kat Diye Bir Seçenek Çıkar Açılan Fonksiyon Listesinde Atıyorum Facebook taki Ahmet Doğan Sende Sadece Kişi Olarak Var. Telefon Numarası Bilgisi yok Ama Senin Eski Rehberinde de Ahmet Doğan Vardı ve Tüm Numara Faks Vs Gibi Bilgileri Mevcut ve Bunlar Aynı Kişiler Sadece Numaraları bulunan Ahmet Doğan ın Üstüne Basılı Tutup Kişiyi Kat Seçeneğini Seç ve Katmak İstediğin Kartvizit Olarakda Facebook ta ki Ahmet Doğan ı Seç.. Telefon Bu İşlemin Ardından İki Kartviziti Birleştirir ve Bir Kişiye Ait Tüm Bilgileri Birtek Kartvizitte Görmeni Sağlar.

İşin Kötü Tarafı Bunu Teker Teker Yapmak Zorundasın :)

Bunu Yaptıktan Sonra Yedekleyebilirsin ve Aynı Kartviziti İkkinci Kez Yedekleme Durumu Çıkmaz Ortaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmet DOĞAN -- 4 Nisan 2013; 23:35:36 >

Ahmet DOĞAN

572 Mesaj
4 Nisan 2013; 23:32:07 

Teşekkürler ahmet bey.

181 Mesaj
4 Nisan 2013; 23:38:57 

quote:

Teşekkürler ahmet bey.

Rica Ederim

Ahmet DOĞAN

572 Mesaj
5 Nisan 2013; 8:14:18 

quote:

Teşekkürler ahmet bey.

Ahmet bey rehberimin sadece telefon numarası kaydı 915 kişi...
Tek tek kişileri kat fonkisyonu kullanılabilir değil sanırım.

278 Mesaj
5 Nisan 2013; 11:30:49 

quote:

Ahmet bey rehberimin sadece telefon numarası kaydı 915 kişi...
Tek tek kişileri kat fonkisyonu kullanılabilir değil sanırım.

yine tekrarlayayım en iyisi.ilk mesajı okudunuz mu hiç?

572 Mesaj
5 Nisan 2013; 14:55:36 

quote:

Orijinalden alıntı: ceylankral

yine tekrarlayayım en iyisi.ilk mesajı okudunuz mu hiç?

ceylankral sizin dediğiniz yöntemi kullandım,elinize emeğinize sağlık..
rehberde isimler ayrı ayrı 915 kişi .vcf olarak kayıtta.tek bir rehber yapınca yine toplu bir kayıt var...
Bizim amacımız Nokia'daki grupları "grup" olarak geçirmek...
Gruplarıda tek tek ayrı ayrı vcf. dosyası yaptım.
Mesela 22 kişi bodrum grubuna ait bunları bodrum.vcf dosyası yaptım...
bunu rehbere aktarmam nasıl olacak bunu yapmak mümkün mü?
Şimdi Ahmet doğan bey'in dediklerini uygulaydım.
Ama yedekdön diyemedim.Çünkü ayrı ayrı uğrşacağım kayıtlar var daha...
yinede herkese teşekkürler...

6504 Mesaj
1 Haziran 2013; 20:06:34 

Hocam Allah razı olsun.

1144 Mesaj
9 Temmuz 2013; 14:28:07 

çok sağolun hocam

294 Mesaj
10 Temmuz 2013; 0:47:12 

Rehbedeki isimleri kopyalama meselesi telefon değiştiren herkesin başını bi kere agritmistir muhtemelen.. kimi excel i kullanir, kimi kiesi, kimide harici yazilimlari.. mesela bu metodu hic duymamistim daha önce. Bende kendi kullandigim yolu yazayim, belki birine yardimci olur..

Rehberin tamamini oldukca duzenli bir sekilde (gruplama, mail adresleri, resimler, adresler, ikinci tel. no vs vs..) bir kere gmail adresime aktardim.. Artik telefon degistirince sadece hesaptan yükle diyorum bitiyor.. Numaralarin kaybolma derdi falanda yok.. Yeni bi numarayida telefona kaydettiginizde zaten gmail otomatik guncelliyor.. Tavsiye ederim.. Bir kere yapin, bi daha rehber tasima derdiniz olmasın

492 Mesaj
13 Temmuz 2013; 0:34:12 

güzel konu mesajım bulunsun.

2004 Clio II HB 1.4 16V Privilege-Atiker safe fast

18 Mesaj
13 Temmuz 2013; 2:58:07 

nokia 5800 xm in bluetooth özelliği açılır. yine samsung s3ünde bluetoothu açılır. sim kart olmasa bile ikiside çalışabiliyor. ben nokia dan s3 e aktar dediğimde tüm isimleri adresleri ve telefon vs aktardı. sonra nokiadaki sim kartımı çıkarıp s3 üme taktım hiçbir problemle karşılaşmadan kullanmaya başladım.

1 Mesaj
11 Ağustos 2013; 23:49:10 

Merhaba, ben samsung galaxy y telefonumdan rehberimi yedekledim ve hafıza kartıma .vcf dosyası olarak kaydedildi. Bu dosyadaki rehberimi Nokia E72 telefonuma aktarmak istiyorum. Nasıl dönüştürebilirim? Yorumlarda aradığım cevabı bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim..

278 Mesaj
12 Ağustos 2013; 13:54:01 

vcf elektronik kartvizit uzantısıdır.Nokia'da içeri aktar menüsünde elektronik kartvizit seçeneği olması lazım.seçenekleri bi karıştırın.ya da nokia pc suite ile de aktarabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceylankral -- 12 Ağustos 2013; 13:54:35 >

61 Mesaj
11 Haziran 2014; 17:33:57 

arkadaşlar merhaba. Rom ve root atmadan önce kies ile note 2 deki rehberimi yedekledim. rehber001.ecsv.bak diye bir dosya oluştu. Fakat rom ve rootdan sonra birtürlü atamıyorum rehbere bu dosyadaki tel numara ve isimlerini. 4.4.2 ve kies 3 kullanıyorum.
Acilen yardım. Teşekkürler.

278 Mesaj
11 Haziran 2014; 21:59:46 

rehber001.ecsv.bak dosyasının sonundaki .bak uzantısını sil geriye sadece su isim kalsın "rehber001.ecsv". ondan sonra dene atmayı

572 Mesaj
12 Haziran 2014; 8:21:32 

quote:

Orijinalden alıntı: a vagrant

arkadaşlar merhaba. Rom ve root atmadan önce kies ile note 2 deki rehberimi yedekledim. rehber001.ecsv.bak diye bir dosya oluştu. Fakat rom ve rootdan sonra birtürlü atamıyorum rehbere bu dosyadaki tel numara ve isimlerini. 4.4.2 ve kies 3 kullanıyorum.
Acilen yardım. Teşekkürler.

hocam yedeklemede .vcf uzantılı dosya oluşturmadınız mı?
eğer böyle ise;
telefon Rehber'de içe aktar ile geri aktarmanız gerekli...

61 Mesaj
12 Haziran 2014; 23:51:46 

quote:

hocam yedeklemede .vcf uzantılı dosya oluşturmadınız mı?
eğer böyle ise;
telefon Rehber'de içe aktar ile geri aktarmanız gerekli...

Kies bişeyler yaptı ve ecsv.bak diye bir dosya çıktı ortaya. vcf ile olsa idi zaten içe aktarırdım ama kies i ilk defa kullandım:(

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Cep Telefonu ve Aksesuarları » Samsung » Samsung Kies ile Toplu Rehber Kopyalama
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.639