Şimdi Ara

DensBits ve Seagate 'SSD' geliştirmek için bir araya geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• DensBits ve Seagate 'SSD' geliştirmek için bir araya geliyor

Seagate, bireysel ve kurumsal pazarları hedefleyen SSD'ler geliştirmek üzere DensBits ile ortaklığa gideceğini açıkladı.

Bu ortaklık kapsamında, Seagate tarafından DensBits'e bir varlık yatırımı yapılacağı belirtilirken yatırımın miktarı konusunda bilgi verilmedi. Şirketler ortaklık çerçevesinde tüketicilere dayanıklı, düşük maliyetli ve yüksek performanslı SSD’ler sunmayı planlıyor. Ayrıca Densbits’in  bellek modem denetleyici entegresini, Seagate’nin çeşitli depolama ürünlerinde göreceğimiz belirtiliyor. Ortaklık kapsamında ortaya çıkacak SSD’lerin piyasaya çıkış tarihi ve fiyat aralığı hakkında henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Bu ortaklığın SSD'lerin kalite, fiyat ve performanslarında kullanıcılara ne gibi faydalar sağlayacağını ilerleyen dönemlerde göreceğiz.

• 120 gb sata 3 leri en fazla 200 tl den isteriz...

• Geç kalmış, bu kararı almak için yarım TB SSD'lerin resmen 330 dolara düşmesini bekledi. Önceden girseydi de destekleseydik, şu an OCZ, Crucial ve Sandisk'in üstüne tanımam.

• Artık fiyarların geri çekilme zamanı geldi.

• hakkaten kaç yıl oldu ssd çıkalı halen alıcaz diye ağzımızın suyu akıyor fiyatlar son kullanıcı için alınabilir seviyede değil alamıyoruz

• Daha ssdler kullanılabilir değil ki.. Seagate de zaten farkına varmış bunun daha çok geliştirilmesi lazım şimdi ki ssdler 24 saat açık bir pc de kullanıldığında 1 sene sonra son nefesini veriyor ölüyor... hemde aşırı pahalı hala.. 120 gb 50 dolardan fazla etmez üretim maliyeti bu fiyatın dahada altında :D flash diskler gibi ucuz olsa bunu anlarım da şimdi ssdye o kadar para verildiğine değmez :) 3-4 sene sonra alınmalı bence hem daha dayanaklı daha uzun ömürlü hemde fiyatları daha makul olacaktır...şimdi 120 gb bir ssdye bilmem kaç dolar verenlerde ''vayy be zamanında kaç dolar verip almıştık şimdi sudan ucuz'' diyecekler :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 26 Haziran 2012; 22:33:13 >
  • Seagate nedense geç kaldı SSD pazarına, umarım biraz uygun fiyatlı ürünlerle pazara giriş yaparda bizlerde faydalanabiliriz. HDD pazarında tecrübeli bir oyuncu umarım aynı başarıyı SSD pazarında da sürdürebilir...

• Yurtdışından alabilenler için uygun, 256 GB 165 dolara bulunabiliyor, bilgilerinizi toparlamakta zorlanıyorsanız yanına BD-Yazıcı şart, o da 65 dolar.

• Geç bile kaldılar wd'de girse şöyle bi şenlense ssd pazarı ne güzel olucak.

• Türkiye HDD fiyatıyla yurtdışı SSD fiyatı kıyaslanırsa 256 GB SSD alır herkes ama şu da varki, yurtdışından aldıktan sonra 95$'a 2 TB HDD'de alınabilir.

• seagateden beklenen hamle ssd ye yatırım ve rekabet şart :)

• Ben SSD konusunda Samsung'dan bekledim bir atak, ama adamlar hazır HDD işini de çıkardılar ellerinden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alikiziltoprak

Ben SSD konusunda Samsungdan bekledim bir atak, ama adamlar hazır HDD işini de çıkardılar ellerinden.

samsung'un üretmediği bir şey yok merak etme. ssd de üretiyorlar.

• HDD pazarında tecrübeli bir oyuncu umarım aynı başarıyı SSD pazarında da sürdürebilir..
    .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.