Şimdi Ara

AMD Radeon HD 7970 GHz Edition'ı duyuran ilk üretici Club3D oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Geçtiğimiz günlerde lanse edilen ve tek grafik işlemcili ekran kartı pazarında liderliği yeniden AMD'ye getiren Radeon HD 7970 GHz Edition modeli için kendi modelini duyuran ilk üretici Club3D oldu. AMD'nin referans tasarımına sadık kalan Hollanda merkezli üreticinin yeni modeli, 28nm üretim teknolojisiyle geliştirilen Tahiti XT grafik yongasını kullanıyor.

CGAX-7977SO model koduna sahip olan DirectX 11.1 destekli ekran kartı, standart olarak 1000MHz'de görev yapıyor ve PowerTune Boost özelliği ile 1050MHz'e kadar otomatik olarak çıkabiliyor. Bellek çalışma frekansı 6000MHz olan ekran kartı aynı zamanda 384-bit bellek veri yolu desteği ve 3GB GDDR5 bellek kapasitesi gibi özelliklere de sahip.

AMD'nin yeni nesil Graphics CoreNext mimarisini kullanan ekran kartı 2048 paralel işlem birimine, 128 doku ünitesine ve 32 ROP'a sahip. PCI Express 3.0 arabirimini destekleyen ekran kartı, ihtiyaç duyduğu gücü ise 6pin ve 8pin güç konnektörlerinden alıyor. Crossfire desteği de sunan ekran kartı, DVI, HDMI ve çift Mini DisplayPort konnektörü ile geliyor.

Ocak ayında piyasaya çıkan Radeon HD 7970 modeli ile kıyaslandığında GHz Edition kodlu yeni versiyonun fiziksel özellikler ve genel tasarım anlamında farklı olmadığını söyleyebiliriz. Daha yüksek GPU ve bellek frekansı ile PowerTune Boost özelliği ile farklılaşan HD 7970 GHz Edition, Club3D markası altında AMD'nin orjinal fiyatıyla yani 499$'dan çıkacak.

• gtx670 950 liraya düştü
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

gtx670 950 liraya düştü

Sonra da kalkıp bana Amd'nin avukatı diyorsunuz. İnsanların cebini düşündüğümüzden savunuyoruz.
  • anlamıyorum angarya markalar hemen cıkartıyor asus msı hıs ws markalar
    ortada yok

• quote:

Orijinalden alıntı: KANUNI61

anlamıyorum angarya markalar hemen cıkartıyor asus msı hıs ws markalar
    ortada yok

Büyük ihtimalle Club3d işi ucuza getirmek için eski karta yeni bios'u çakıp sürecek piyasaya. Diğer firmalar büyük ihtimalle özel tasarımlar hazırlayacaklar. Kart soğutma sistemi eskisinin aynısı olduğu için başarısız. O nedenle büyük firmalar bu kartta referans tasarımı kullanmazlar sanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@U -- 26 Haziran 2012; 11:27:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@U

quote:

ortada yok

Büyük ihtimalle Clup3d işi ucuza getirmek için eski karta yeni bios'u çakıp sürecek piyasaya. Diğer firmalar büyük ihtimalle özel tasarımlar hazırlayacaklar. Kart soğutma sistemi eskisinin aynısı olduğu için başarısız. O nedenle büyük firmalar bu kartta referans tasarımı kullanmazlar sanıyorum.
    usta valla sen bu işi aşmışsın, piyasa uzmanı olmuşsun

• @M@U:

Kendinden o kadar emin yazıyorsun ki, mesajını okuyan da, Club3D'de bi tanıdığın var sanacak. Nerden biliyorsun eski kartı yeni biosla çıkaracağını? Farz edelim ki öyle; kart çıkmadan nasıl bu şekilde yazabiliyorsun, gerçekten anlamak güç. Eğer bu kart dediğin gibi çıkartılmazsa buradan özür dileyecek misin?

Maksat sürekli karalamak, çamur atmak. Tutmuzsa bile izi kalsın mantığı. Ayıp ya. Bi ekran kartı haberi de yok ki, çamur atmadan, karalamadan mesaj yazılsın.
  • başka fırlama marka bulamamışlar mı !?

• @M@U ya haksizlik ediyorsunuz kendisi bir cok yazisiyla bilgilendirmistir. Simdi kalkip bir de liseli demek olmadi !

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @ turbo-powwer:

Burada yaptığı bilgilendirme değil, resmen dezenformasyondur. Yaptığı bilgilendirme, doğru bilgilendirme olmalıdır; insanları yanlış şekilde bilgilendirmemeli, daha doğrusu yanıltmamalıdır.
  • Mehmet büyük ihtimalle diye fikrini belirtmiş, kesin olan bir durum yok piyasada. Bu kişisel fikirdir katılınır katılınmaz ayrı mevzu.
    Söylediğide mantıksız değil. Herkes yorum yapar,başkasının yorumunun bize mantıklı yada mantıksız gelmesi o kişiye karşı normalin dışında davranma hakkını bize vermez.
    Gerçi bu forumda artık boş beleş sadece yorum yapıp,hiçbir faydası dokunmayanların,yazılarından ve yorumlarından birşeyler öğrendiği kişilere sıvamasına alışmış olmamız gerekiyor ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Just In Time

quote:

quote:

ortada yok

Büyük ihtimalle Club3d işi ucuza getirmek için eski karta yeni bios'u çakıp sürecek piyasaya. Diğer firmalar büyük ihtimalle özel tasarımlar hazırlayacaklar. Kart soğutma sistemi eskisinin aynısı olduğu için başarısız. O nedenle büyük firmalar bu kartta referans tasarımı kullanmazlar sanıyorum.
    usta valla sen bu işi aşmışsın, piyasa uzmanı olmuşsun

Uzmanlıkla bilgiyle falan alakası yok durumun. Kart ortada, Club3d ortada. Üzerine konuşulacak çok bir şey yok. AMD'nin HD7970 GE ile yenilediği tek şeyin bios olduğu görünüyor incelemelerde. Club3d de masrafa girmemek için hiç dokunmamış. Her şey bundan ibaret.

Ama işte hayalkırıklığı dediğimiz şey @Abba sever nick'li arkadaşın verdiği tepkideki gibi gösterebiliyor kendini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@U -- 26 Haziran 2012; 12:19:37 >

• Ghz Edition etiketi varsa ve bahsettiğiniz koskoca bir firma ise beni firma ilgilendirir, tüketicilerin fikirleri değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Mehmet büyük ihtimalle diye fikrini belirtmiş, kesin olan bir durum yok piyasada. Bu kişisel fikirdir katılınır katılınmaz ayrı mevzu.
    Söylediğide mantıksız değil. Herkes yorum yapar,başkasının yorumunun bize mantıklı yada mantıksız gelmesi o kişiye karşı normalin dışında davranma hakkını bize vermez.
    Gerçi bu forumda artık boş beleş sadece yorum yapıp,hiçbir faydası dokunmayanların,yazılarından ve yorumlarından birşeyler öğrendiği kişilere sıvamasına alışmış olmamız gerekiyor ama.

Eyvallah birader. Herkesten her şeyi anlaması beklenemez elbette. Ama bu anlamayanlar bazen ilginç hadiselere mahal veriyorlar.

Anlaşılan olumsuz bir şey yazmadığım halde bazı bünyelerde hazmı zor olan bir mesaj göndermişim. Neyse buluttan nem kapan bünyeleri dikkate almadığım için sorun yok.

Cidden mesajlarımın dokunduğu arkadaşlara tavsiyem mesajlarımı okumamalarıdır. Yok yani firma sevdası yüzünden olmayan şeyleri görüp, olmayan anlamlar çıkarmaya çalışıyorlar. Gereksiz kirlilik oluyor sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Mehmet büyük ihtimalle diye fikrini belirtmiş, kesin olan bir durum yok piyasada. Bu kişisel fikirdir katılınır katılınmaz ayrı mevzu.

Katiliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Anlaşılan olumsuz bir şey yazmadığım halde bazı bünyelerde hazmı zor olan bir mesaj göndermişim. Neyse buluttan nem kapan bünyeleri dikkate almadığım için sorun yok.

Cidden mesajlarımın dokunduğu arkadaşlara tavsiyem mesajlarımı okumamalarıdır. Yok yani firma sevdası yüzünden olmayan şeyleri görüp, olmayan anlamlar çıkarmaya çalışıyorlar. Gereksiz kirlilik oluyor sonra.

Bak bakalım yukarıdan aşağıya bir hele. Kirliliğe kim sebep olmuş? Senin mesajın ve üzerine yazılan diğer mesajlar sebebiyle konu kirlendi evet. Nadiren de olsa NVIDIA gözlüğünü çıkartıp baksan da konulara, genel olarak hep bu gözlükle baktığın için, en alakasız mevzuda bile AMD'yi yermek, NVIDIA'yı övmek yegane ve esas hedefini teşkil ediyor. Bundan bilmem kaç sene önce yazılmış mesajlara ve konulara denk geliyorum kimi zaman. O zaman bile aynı eleştirileri almışsın ama aradan geçen yıllar, sende hiçbir değişikliğe sebep olmamış, bilakis bu damarı daha da güçlendirmiş. Arada bir de olsa, objektif görüneyim diye NVIDIA'nın geçmişte yaptığı hatalara yaptığın eleştiriler, bu gerçeği değiştirmiyor.

Hem, ben demiyorum ki Club3D kartı dediğin gibi çıkartmaz. Ancak, henüz ortada ne fol, ne da yumurta yokken öyle yazman dezenformaryondan başka birşey olmaz. Hani desen ki (7970 konularında yaptığın gibi), şu siteye göre bu kartın bu şekilde çıkma ihtimali var; derim ki eyvallah ama öyle bir durum da yok bu sefer.

Dolaylı olarak laf sokmayı bırakıp, şimdi düzgünce cevap ver. Yukarıda birşey sordum sana. Eğer firma bu kartı dediğin gibi çıkartmazsa özür dileyecek misin?

• Amaç dikkat çekmek uğraşma boşuna, uzatılacak bir tarafı yok. Bırak kendilerini kemirsinler.
  • M@u orda zaten büyük ihtimalle demiş, özür dilemesini gerektiren bir durum ben göremiyorum. bunu herhangi bir forum vatandaşı söylese belki ses getirmeyecekti ama sırf M@u dedi diye ve her söylediği forumda ekol haline geliyor diye, bu hal kendisinin suçu değildir.

Zaten kendisi de demiyor mu her yazdığıma inanma eğilimindesiniz ama her teorim yüzde yüz gerçek olamaz diye.
  • quote:

M@u orda zaten büyük ihtimalle demiş, özür dilemesini gerektiren bir durum ben göremiyorum. bunu herhangi bir forum vatandaşı söylese belki ses getirmeyecekti ama sırf M@u dedi diye ve her söylediği forumda ekol haline geliyor diye, bu hal kendisinin suçu değildir.

Zaten kendisi de demiyor mu her yazdığıma inanma eğilimindesiniz ama her teorim yüzde yüz gerçek olamaz diye.

Ekol?

• quote:

Orijinalden alıntı: Far-Cry

quote:

M@u orda zaten büyük ihtimalle demiş, özür dilemesini gerektiren bir durum ben göremiyorum. bunu herhangi bir forum vatandaşı söylese belki ses getirmeyecekti ama sırf M@u dedi diye ve her söylediği forumda ekol haline geliyor diye, bu hal kendisinin suçu değildir.

Ekol?

yerine koyacağım kelimeyi bulamayarak ekol diyerek evet abartmış olabilirim ama sonuçta ekran kartı konusunda pek çoğumuzdan bilgili ve bildikleri dikkate alınan bir arkadaş olduğunu hepimiz kabul ederiz herhalde. birilerimiz bunu kabul edemiyorsa ya ondan da daha iyi biliyordur ama tersi ise biz buna çekememezlik diyebiliriz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.