- x
ELEKTRONİK SİGARA
11032 Cevap589392 Görüntüleme167 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3 Mesaj
25 Haziran 2012; 20:57:17 

SELAM ARKADAŞLAR ELEKTRONİK SİGARA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM ARAMIZDA DAHA ÖNCE KULLANAN ARKADAŞLAR VARSA TECRÜBELERİNDEN BİLGİLERİNDEN FAYDALANMAK İSTERİM BU KONUDA YARDIMCI OLACAK ARKADAŞLARIMIZ VARDIR MUHAKKAK ...........

HAYAT BOŞ HERŞEY YALAN GEL BİRAZDA SEN OYALAN

3 Mesaj
25 Haziran 2012; 21:58:57 

GERÇEKTEN ÇOK YARDIMCI OLDUN SAĞOL

HAYAT BOŞ HERŞEY YALAN GEL BİRAZDA SEN OYALAN

757 Mesaj
25 Haziran 2012; 22:49:16 

elektronik sigara yerine aşağıdaki linkte tartışılan ilacı tavsiye ederim, çok uzun yıllar sigarayı severek ve gerçekten hakkını vererek içtim bir gün bu ilacı duydum ve denemeye karar verdim ve 3 aylık kür aldım 2,5 ay kullandım sonuç olarak 1,5 yıldır sigara içmiyorum ve aramıyorum bu arada sigaranın bağımlılık değilde alışkanlk olduğunu anladım adettir ya yemekten sonra yakılır,çay ile yakılır,kahve ile yakılır,can sıkılır yakılır,sevinilir yakılır,servis gelecektir gelmeden önce yakılır,bir işe başlanır yakılır,iş biter yakılr,can sıkılır yakılır vs.vs neyse ilaç pahalı ama sigaradan ucuz bence bunu düşünün

http://forum.donanimhab...ge_1/key_champix/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evren kılıç -- 25 Haziran 2012; 22:50:41 >

5491 Mesaj
26 Haziran 2012; 0:07:28 

quote:

Orijinalden alıntı: birol50

SELAM ARKADAŞLAR ELEKTRONİK SİGARA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM ARAMIZDA DAHA ÖNCE KULLANAN ARKADAŞLAR VARSA TECRÜBELERİNDEN BİLGİLERİNDEN FAYDALANMAK İSTERİM BU KONUDA YARDIMCI OLACAK ARKADAŞLARIMIZ VARDIR MUHAKKAK ...........

Geçen yıl aramızda olan bir dostum İngiltere'deki oğlu marifeti ile getirtmişti, bu durumun maddi boyutu bir yana insanın kendini kandırmasına bir cevap bulmak zor olsa gedrek,irade olayı galip gelmeli diyorum,kalınız sağlıcakla. Parantez içinde, bunun tecrübesine +bilgisine ne hacet hayat bu kadar kolay tüketilmemeli bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THE SUBTİTLE -- 26 Haziran 2012; 0:10:03 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Haziran 2012; 10:57:37 

tavsiye edermisiniz

5491 Mesaj
27 Haziran 2012; 1:46:58 

quote:

Orijinalden alıntı: lobelya20

tavsiye edermisiniz

Asla.

1268 Mesaj
2 Temmuz 2012; 19:40:39 

Her kim elektronik sigara hakkında olumsuz birşey söylersee çok yanılır. Çünkü normal sigaranın ne kadar iğrenç olduğunu bilmeyen yoktur sanırım.

32 sene aralıksız olarak ve günde 1.5 paket sigara içtikten sonra elektronik sigara içmeye başladım ve 4 aydır bir tek sigara dahi içmedim ve hayatımda çok şey değişti.

Neler değişti derseniz maddi boyutunu söylemeye bile gerek yok hergün bi dünya para verip iğrenç dumanı ciğerlerime çekmiyorum örneğin.

Sigara içerken etrafımda dumanından rahatsız olup söylenen homurdanan kimse yok, Kışın soğukta, yazın sıcakta dışarı çıkıp ayakta dikilerek sigara içmek zorunda değilim artık.

Birileri ile konuşurken karşımdaki insanlar artık sigaranın iğrenç kokusu yüzünden 1 adım geri kaçmıyor.

Akşamları erkenden yorulup uykum gelmiyor, sabah dinlenmiş olarak uyanıyorum. Gece horlama problemi kalmadı.

Yediklerimin tadını gerçek anlamda alabiliyorum, herşey artık daha leziz geliyor, Kokuları çok daha iyi alabiliyorum.

Parmaklarımda sigaranın sarı iğrenç rengi ve kokusu artık yok. Dişlerimdeki o çirkin sigara lekeleri tamamen kayboldu.

Araba kullanırken külüm düştü ateş düştü telaşım yok, kültablası kirli görüntüsü ve kokusu yok. Araba da nefes aldı artık mis gibi.

Toplantı veya benzeri yerlerde dikkatim tamamen konuyla ilgili, aklımda mola olsada sigara içsem düşüncesi yok.

isteyen olursa daha sayabilirim.

Arayıpta bulamayan varsa pm ile bana ulaşırsa temini için yardımcı olurum.

Sigarayı kendi kendine bırakabilen varsa ne ala, ancak alternatif arayanlar için en doğru ve en sağlıklı seçenek elektronik sigara.

Ergin Ateş

Gölbaşı -Batıkent AnkarA

5491 Mesaj
6 Temmuz 2012; 7:16:52 

quote:

Orijinalden alıntı: erginates

Her kim elektronik sigara hakkında olumsuz birşey söylersee çok yanılır. Çünkü normal sigaranın ne kadar iğrenç olduğunu bilmeyen yoktur sanırım.

32 sene aralıksız olarak ve günde 1.5 paket sigara içtikten sonra elektronik sigara içmeye başladım ve 4 aydır bir tek sigara dahi içmedim ve hayatımda çok şey değişti.

Neler değişti derseniz maddi boyutunu söylemeye bile gerek yok hergün bi dünya para verip iğrenç dumanı ciğerlerime çekmiyorum örneğin.

Sigara içerken etrafımda dumanından rahatsız olup söylenen homurdanan kimse yok, Kışın soğukta, yazın sıcakta dışarı çıkıp ayakta dikilerek sigara içmek zorunda değilim artık.

Birileri ile konuşurken karşımdaki insanlar artık sigaranın iğrenç kokusu yüzünden 1 adım geri kaçmıyor.

Akşamları erkenden yorulup uykum gelmiyor, sabah dinlenmiş olarak uyanıyorum. Gece horlama problemi kalmadı.

Yediklerimin tadını gerçek anlamda alabiliyorum, herşey artık daha leziz geliyor, Kokuları çok daha iyi alabiliyorum.

Parmaklarımda sigaranın sarı iğrenç rengi ve kokusu artık yok. Dişlerimdeki o çirkin sigara lekeleri tamamen kayboldu.

Araba kullanırken külüm düştü ateş düştü telaşım yok, kültablası kirli görüntüsü ve kokusu yok. Araba da nefes aldı artık mis gibi.

Toplantı veya benzeri yerlerde dikkatim tamamen konuyla ilgili, aklımda mola olsada sigara içsem düşüncesi yok.

isteyen olursa daha sayabilirim.

Arayıpta bulamayan varsa pm ile bana ulaşırsa temini için yardımcı olurum.

Sigarayı kendi kendine bırakabilen varsa ne ala, ancak alternatif arayanlar için en doğru ve en sağlıklı seçenek elektronik sigara.

Bu gibi hallerin çözümünde irade faktörü ön plana çıkabiliyorsa olay bitmiştir,sen yaşamış olduğunu yansıtıyorsun,bende bir yaşanmıştan örnek vererek konuyu soran dostumuza görüş belirttim, katılırsın,katılmassın,yanılgı ne alaka burada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THE SUBTİTLE -- 6 Temmuz 2012; 7:56:48 >

1268 Mesaj
6 Temmuz 2012; 8:23:20 

quote:

Orijinalden alıntı: THE SUBTİTLE

Bu gibi hallerin çözümünde irade faktörü ön plana çıkabiliyorsa olay bitmiştir,sen yaşamış olduğunu yansıtıyorsun,bende bir yaşanmıştan örnek vererek konuyu soran dostumuza görüş belirttim, katılırsın,katılmassın,yanılgı ne alaka burada.

Öncelikle yazdıklarımın seninle bir ilgisi yoktu neden üzerine alındığını hiç anlamadım.
Ayrıca irade den bahsetmişsin, zaten bende yazımda dedimki ''Sigarayı kendi kendine bırakabilen varsa ne ala, ancak alternatif arayanlar için en doğru ve en sağlıklı seçenek elektronik sigara.''

Ergin Ateş

Gölbaşı -Batıkent AnkarA

5491 Mesaj
20 Temmuz 2012; 17:23:41 

quote:

Orijinalden alıntı: erginates

Öncelikle yazdıklarımın seninle bir ilgisi yoktu neden üzerine alındığını hiç anlamadım.
Ayrıca irade den bahsetmişsin, zaten bende yazımda dedimki ''Sigarayı kendi kendine bırakabilen varsa ne ala, ancak alternatif arayanlar için en doğru ve en sağlıklı seçenek elektronik sigara.''

üzerime falan alınmadım , bu kanıya nasıl vardıysan,sadece görüşümü belirttim,bunun uzatılacak bir yanı ve yönüde yok gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THE SUBTİTLE -- 20 Temmuz 2012; 17:26:22 >

1268 Mesaj
20 Temmuz 2012; 17:30:10 

quote:

üzerime falan alınmadım , bu kanıya nasıl vardıysan,sadece görüşümü belirttim,bunun uzatılacak bir yanı ve yönüde yok gibi.

Kesinlikle haklısın, uzatılacak yanı ve yönü yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erginates -- 20 Temmuz 2012; 17:30:58 >

Ergin Ateş

Gölbaşı -Batıkent AnkarA

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Temmuz 2012; 12:48:23 

teşekkürler

3759 Mesaj
22 Temmuz 2012; 21:51:15 

Allah a çok şükür bu pis zehri lanet şeyi ağzıma koymadım bir kere bile sigara hem sağlık hemde para düşmanı resmen...

Özgün Kimya A.Ş de Teknik Servis Uzmanı

Elektronik Hobi & Bilgisayar Software Hardware

3213 Mesaj
23 Temmuz 2012; 12:38:55 

Başlamamaya kararlıyım çok saçma bir şey Bağımlılık dedikleri de bu zaten

# AMD Fx 6100 # MSI Twin Frozr III GTX 660 # Corsair Vengeance 1600 Mhz 2x4 GB # Gigabyte 970A-DS3 # High Power 500 W # Seagate 500 GB # Samsung SyncMaster 943 NW 1440x900 #
& Nokia Lumia 520 &
~ The Walking Dead ~ Breaking Bad ~ Prison Break ~

14 Mesaj
15 Ekim 2012; 23:42:14 

1979 dan beri sigara içerim. 3 yıl önce rezonans yöntemi ve Ramazan ayı sayesinde 9 ay bıraktım. 3 ay içip Ramazanda yine bıraktım. 7 ay sonra Puro ile geri döndüm..Bu sene olmadı yapamadım..Eşim de sigara kullanırdı. Kontrol için Hastaneye gittiğimde doktorumun elinde gördüm 4 saat sonra almış ve eşime hediye etmiştim.. Doğum günüydü..1 Ekim. 15 gün oldu sigara yerine bu cihazı kullanıyor. Kendime de getirttim , 4 gündür bende kullanmaktayım.
Konunun detaylarını araştırıyorum . Ama nette bu konuda 8-10 mesajı geçmeyen forumlar var.. Oysaki ABD kaynaklı 100.000 üyeli aktif ve konunun her detayının tartışıldığı bir foruma üye olup, yetersiz ingilizcem ve google translate yardımı ile oldukça fazla bilgilendim. Hatta İstanbuldan bir arkadaş bayağı yardımcı oldu..

Şimdi Bu platformda kullananlar bir araya gelse de.. bilgi ve tecrübeleri paylaşsa süper olacak..

diye yazdım dh ta başka bir yerlere..

Hadi şimdi soru cevap yapalım.. CE4 almıştımönce .2.sini CE6 aldım. CE4 ün atomizeri ve duman yoğunluğunu beğenmedim. CE6 atomizer upgadi yapayım derken..Biansi nin yeni nesil atomizerlerinin daha iyi olduğunu referans etti İstanbuldaki kardeşim. ABD forumunda.. Ayrıca likitlerin organikliği ve kalitesi ile ilgili endişelerim var. Ayrıca PG Propilenglikol ve VG bitkisel gliserin oranlarının belirtilmediği bir satıcı kitlesi ile karşı karşıyayım.
Bi yerde biansi nin yeni nesil atomizerleri Ego lara uygun diye yazmışlar, harbiden uyarmı_?

Haydi burdan yakın bakalım..

Vatan Toprağı Kutsaldır, Kaderine Terkedilemez...

21 Mesaj
16 Ekim 2012; 13:16:40 

Elektronik Sigara gerçek sigaraya %100 alternatif bir ürün. Elektronik Sigara içtiğiniz sürece gerçek sigarayı aramadığınız kesin bir durum fakat sonrasında bırakmak tabiki sizin elinizde.

Ürünleri satın almak için Elektronik Sigara web sitesinden gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz.

Elektronik Sigara

272 Mesaj
16 Ekim 2012; 22:53:31 

İçme kökten kurtul valla elektronik sigarayıda ilk defa duydum

161 Mesaj
17 Ekim 2012; 3:18:02 

Bu videoyu mutlaka izleyin. Sigarayı bırakmak isteyenlere çok faydası olacak.

BURAYA BAKMADAN MARKETE GİTMEYİN!!!
TTNET KAMPANYALARI
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

4 Mesaj
19 Ekim 2012; 20:22:48 

ben sıkı bir elektronik nargile kullanıcısyım. ilk aldığım ürünler çok amatör ve kötü cıktı. bir arkadasımın tavsiyesi ile enargile.net web sitesinden ego-t ce6 model elektronik sigara aldım. Bu adamların işi nargile, ama elektronik sigaranın aslında elektronik nargile oldugunu iddia ediyorlar. Sanırım haksızda sayılmazlar. Bana özel bir karışım sıvı gönderdiler. tadı cok hosuma gitti. italyan firmasından alıyorlarmıs sıvıları. çinden gelen sıvıları kullanmayın diyorlar.

Kısaca deneyimlerimi yazayım. Sigarayı bırakmaya karar veremiyorsanız, sigarayı değiştirmeye karar verin :) bunu yapabiliyorsanız, elektronik sigara alın.
ilk başlarda sigaranızı değiştirmiş gibi olursunuz. arada eliniz normal sigaraya gider. normal sigaradan daha cok içersiniz. hem elektonik hem normali içmeye başlarsınız. Olmadık şikayetler yaşadığınızı düşünürsünüz. Acaba normal sigaradan daha mı zararlı diye düşünürsünüz. Ancak bir hafta geçtikten sonra, ciğerlerinizden sigara kalıntılarını sabahları balgamla attıgınızı görürsünüz. ikinci hafta balgamınızın rengi artık şeffaflamaya başlamıştır. işte ben o an elektronik sgiaranın daha az zararlı olduğunu düşünmeye başladım. çünkü insana asıl sorun yaratan dumandaki katrandır. Elektronik sigara kesinlikle daha az katran içeriyor. sigara dumanını çekip, beyaz bir beze üfleyin, sararır. Elektronik sigara dumanı ile aynısını yaptığınızda bir renk vermez.
** ağzım artık sigara kokmuyordu, sakız çiğnemekten kurtuldum
** ofisim, arabam, elbiselerim artık sigara kokmuyor
** evime ofisime önceden gelip kötü kokudan şikayet edenler, artık güzel nargile kokusu burnumuza geliyor dediklerinde cok sevindim
** sigara içmek için dışarı cıkmaktan kurtuldum. istediğim yerde içiyorum. sigara yasası tütün ve tütün mamüllerini yasaklamıstır, duman tüttürmeyi değil.
evet ilk aklıma gelenler bunlar.

şimdi model önerilerim :

**** Eğer tek pil alacaksanız ego-t pass trough alın. içime devam ederken şarz edebiliyorsunuz. pass trough olmayan model pillerden alacaksanız kesinlikle 2 tane alın. aksi taktirde pil bitince dolmasını beklerken normal sigara içersiniz.
*** atomizer olarak CE4+, CE5 veya CE6 alın. en iyisi CE6. ya yedek alın yada yedek atomizer başlığı alın. fitil veya rezistan arıza yaparsa, yenisi gelene kadar normal sigaraya dönersiniz.
*** günde 1 paket light sigara içiyorsanız 6mg nikotin karışımlı likit alın. 2 paket light sigara içiyorsanız 12mg nikotin karışımlı sıvı alın. light paketler 6 mg, normal paketler 9 mg nikotin ihtiva eder diyebiliriz.
eğer elektronik sigara kullınırken nikotin eksikliği çekerseniz, dozu arttırın. ilerde değerleri düşürün.
*** elektronik sigara sigarayı bırakmanıza yardımcı olabilir bence. veya daha az zararlı ve ucuz sigara tüketimi sağlar diyebilirim.
enargile tavsiye ederim. adamlar ilgili hiç değilse.

selamlar,

2 Mesaj
20 Ekim 2012; 19:24:11 

bir sorum olacak;
ben e likiti dealextremeden satın aldım. ürün şu an yolda acaba gümrükte sorum yaşarmıyım? bir de bu ürünler dışarıda çok ucuz bizde dehşet pahalı! satışı yasak olmasına rağmen bir sürü site var ürünü satan! bu nasıl oluyor?

4 Mesaj
20 Ekim 2012; 20:20:02 

Çin'den aldığın likitlerin miktarına bağlı. Sanırım birkaç 10-20 ml lik şişede sorun çıkmaz. Önemli olan nokta nikotin. Nikotin satışı eczanelerce yapılabilir. Yani gümrükle bitmiyor iş. Sağlık ürünü olduğu için sıkıntı çıkabilir. Yurt dışından tütün, sigara, nikotin online internetten almayın. Beni asıl endişelendiren Çin den likit alman. Nasıl güven duyabilirsin. Ben aynı hatayı yaptım ve iğrenç kokularından dolayı hepsini attım.
Bir konu daha kafamı kurcaladı. Sigaranın paketine 5-8 lira günde, yani aylık 150 - 240 lira para verirken, aylık 60-100 lira likit parasından kaçmak için Çin'den likit almanda ilginç olmuş. Sana önerim İtalyan flavourart ürünü kullanman. Hiç değilse İtalyan ürünü, avrupa standartlarına uygun. http://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_cigarette İngilizce biliyorsan burada hem elektronik sigara hemde elektronik sigara sıvıları hakkında Avrupa ve Amerikada yapılan incelemelere değinmişler.

Elektronik sigara satışı yasak değil. Bununla ilgili bir kanun yok. Birileri internette bir şeyler yazmış, oda kulaktan kulağa dolaşıyor. Sağlık bakanlığına bağlı bir kurumun tebliği var. Nikotin içeren sıvıları kullandıran ürünler bir tebliğe bağlı olmalıdır, bunlar tıbbi alet gibi satılmalıdır tarzında öneri mahiyetinde bir yazı yazmış. Ancak öyle bir düzenlemeyi de yapmadılar. Yani elektronik sigaraya dair bir kanun maddesi yok. Sadece Türk Ticaret ve dış ticarette buna ait düzenleme yok. Gümrüğünü ödedikten sonra satabilirsin. kişisel kullanım için dışarıdan satın alabilirsin.

Ben ilk sigaralarımı çin sitelerinden aldım. 25-40 Usd arası bir sürü ürün aldım. Şimdi hepsi çöpte. Çinden ürün alacaksanız riskini de alırsınız. Resim ve açıklamalara uyan ürün ender gelir. 20-30 günde gelir. Bildiğiniz bir üretici veya satıcı varsa alın. Yoksa ticaretini ve riskini alan Türk sitelerinden alın derim. Ben ENARGILE.NET sitesinden almanızı öneririm.

Bence tüm elektronik sigara satıcılar gelen kötü ürün maliyeti, personel maliyeti, kargo, internet gideri gibi giderlerden dolayı fiyatı Çine göre bu kadar yüksek. Ve sanırım iyi elektronik sigara Çinde 25-30 usd değil, 50-60 usd satılıyordur.

selamlar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone75 -- 22 Ekim 2012; 13:27:13 >

2 Mesaj
20 Ekim 2012; 21:23:47 

teşekkür ederim cevabın için.
1 şişe aldım denemek için çinden. şu anda flavu art kullanıyorum gayet te memnunum.
tecrübelerinden faydalanmak açısından hangi e sigara modelini tavsiye edersin? ben de ce 4 ego w var fitilli ama tıkanıklık yapıyor ayrıca nasıl temizleyeceğimi bilmiyorum.

4 Mesaj
21 Ekim 2012; 12:38:19 

Ce 4 temizlenmez diyebilirim. CE6 alırsan her parçası ayrilabilir. Fitilin takılı olduğu başlık arıza yapar veya ömrünü doldurursa sadece o parçayı değiştirebilirsin ce6 atomizer head denir. Ben su www.enargile.net teki cocuklara soylim buraya abone olsunlar , onların ısı bu ))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

658 Mesaj
22 Ekim 2012; 0:29:49 

Cok fazla anlatilmasi gereken bilgi oldugu icin lambur lumbur karisik yazacagim.

Ben bu merete baslamadan once 15-16 yil gunde bir paket sigara icerdim.
Elektronik sigarayi bir bucuk yil oldu kullaniyorum. Sigara yerine bunu iciyorum.
Baslamadan once epeyce arastirmasini yaptim. Birkac yabanci universitenin incelemesi var.
Esas bagimlilik yapan madde nikotindir.
Bu urunun sigaraya en yakin olmasinin nedeni nikotini soluma yontemiyle kana ulastirdigi icin,
Sigara kadar hizli ve kayipsiz ulastirabiliyor ve sabit bir oranda tutabiliyor.
Sakiz bant gibi diger yontemler de ise nikotin kana gec karisiyor ve grafik olarak orani biranda cok fazla artiyor.
O yuzden nikotin ihtiyacini karsilamada sigara kadar basarili olamiyorlar.

Dunyada bunu sigara yerine icen epeyce bir kitle var.
Tabi ki herzaman esas amac birakmak olmali !!
Bu urunle birakmanin yontemide kabaca soyle.
Icine doldurdugunuz sivinin icerigi nikotin+vegetable glycerin+propylene glycol+esans ( tat icin )
3-5 aylik bir surecte veya daha hizli artik size kalmis bir kac haftada bir nikotin oranini azaltarak vucudun nikotin acligini cat diye keseceginize,
yavas yavas azaltarak vucudu adapte ediyorsunuz.

Nedir nasil calisir kabaca :

nikotin= icilmesi veya kanda belli bir dozajin ustu zehirlidir, oldurucudur. cilde goze temas etmemesi gerekir.
Nikotin oldurucuyse biz niye sigara icerken olmuyoruz ?
Cunku sigara ile kandaki nikotin oranini azar azar kontrollu bir seviyede tutarak kullaniyoruz.
Bu aletlerin icine doldurulan sivinin icindeki nikotinin orani 6-8mg light - 24-30mg sert sigara gibi dusunulur.

vegetable glycerin= seyreltici olarak kullanilir renksiz tatsiz kokusuzdur. kozmetikten gidaya 60-70 yildir kullanilir.
ispatlanmis bir zarari yoktur. Su gibi dusunun. Aldiginiz nefesteki dumani aslen olusturur.

propylene glycol= vegetable glycerin ile benzer ozellikler sadece amaci sigara gibi icinize cekerken bogaza vurma etkisini olusturur.

Siviyi doldurdugunuz haznelerin tiplerine gore genel olarak 3 tip farkli isimlendirmeleri vardir.

Atomizer
Clearomizer
Cartomizer

Youtube videolarini izleyerek az cok yapilari hakkinda fikir sahibi olabilirsiniz.
Hepsinde mantik aynidir. Siviyi isiya dayanikli bir fitil sistemi ile rezistansa tasir.
Dugmesine basip pilden elektrigi verdiginizde isinan tel siviyi ani buharlastirir ve siz cekersiniz.
Otomatik piller de var nefesi cektiginizde elektrigi veren dugmesiz, fakat uzun omurlu ve randimanli degiller.

Bu siviyi buharlastiran kisimlar kullanima gore degismekle birlikte, 5-6 gunde bir temizlenirse 2-4 hafta gibi kullanilabilirler. ( biraz sans isi 2 gun ya da birkac ay gidenlerde gorulebiliyor )
Temizlemek icin en yaygin yontem su ile kaynatmak sonra kurumaya terk etmek. Ben tazyikli sicak su ile temizliyorum daha hizli oluyor. Yine youtube da bircok tutorial mevcut.
Bazi modellerin iclerinde ki tel ve fiber fitil yenilenebiliyor. Bu durumda yenilemek neredeyse bedavaya geliyor. Yine youtube bircok tutorial mevcut.

Pillere gelirsek piyasadaki modelleri ikiye ayiralim birincisi dugmeli butunlesik piller, ikincisi iclerinde degistirilebilir 3.7 pil tasiyan modeller.
Piyasada bulunan urunlerin %90i cin malidir. Ego Janty Joyetech vs.. diye satilan siyah renkli pilleri olan heryerde gordugunuz modeller cin malidir.
Alman malman falan degildir. Avrupa da kucuk imalatcilar var, birkac pahalli amerikan mali falan var. Suan durum bu.

Bide 510-901 falan gibi numaralar goreceksiniz bunlar baglanti kisimlarinin standartlari. En yaygini 510 dur, 510 olan atomiserlar pillerle eger imalatcinin bi dangalakligi yoksa uyar.
510 egolarin atomiserlari baska ureticilerin makine kisimlarina girmeyebilirler, bunlara dikkat etmeniz gerekir. Ceviriciler de piyasada mevcuttur. 510 to 901 vs.. gibi

Simdi eger ciddi sigara tiryakisi iseniz,

size guclu bir pil gerekir ki yol ortasinda kalmayin.
Icini degistirebileceginiz ve kolay temizleyebileceginiz atomiser gerekir.
Sivida da durum su avrupa menseili ureticiler tabi ki daha guvenilir onlari tercih edin. Fakat ayni tadi tutturamama durumlari falan oluyor.
Sivi alacaksiniz stogu bitiyor vs.. daha ucuza maletmek istiyorsunuz.. ilerleyen donemlerde sivinizi kendiniz hazirlayabilirsiniz. Piyasadan nikotin+vegetable glycerin+propylene glycol+esans temin edip.
Fakat bu isi iyice anladiktan sonra bu adima gecmeniz gerekli cunku nikotin kesinlikle 6-30mg seviyelerine seyreltilmeli. Asla sivi olarak icilmemeli goze deriye surulmemeli vs..

Sonuc baslangic icin

Ego 900mah piller
Vivi nova atomiser + degistirme basliklari
avrupa menseili sivilar

pili kuvvetli olsun voltay ayarlamasi olsun diyenler icin
provari, lavatube, zmax gibi modeller

Neyse cok fazla yazdim, bitirirken umarim sigara lanetinden insanlik birgun tamami ile temizlenir.

Ben kendimce katran arti tutunlerin depolarda korunmasi icin kullanilan kimyasallarin 900 gibi sicakliklarda ortaya cikartiklari yuzlerce bilinmeyen kimyasaldan kurtulmak icin elektronik sigaraya gectim.
Yukarida kilerin hepsini bilgilendirme amaci icin yazdim deneyin veya denemeyin diyemem. Arastirip ogrenmek isteyenlere baslangic icin referans olsun.
Kendileri daha saglikli arastirip kendi kararlarini versinler diye yazdim. ingilizcesi olanlar icin forumlar mevcut http://ukvapers.org gibi.
Bircok yabanci satis siteleri mevcut .

4 Mesaj
22 Ekim 2012; 12:29:38 

yani bravo. ben üşendim bu kadarını yazmaya. Bu bilgiler başka yerde yok. Bu arada iki doktor arkadaşım anlattıklarımdan sonra kendileride bir araştırma yaptılar. Ve sonuçta elektronik sigaranın daha az zararlı olma ihtimalinin yüksek olduğuna karar verip önerdiğim yerden enargile alıp kullanmaya başladılar. Daha sonra onların deneyimlerinide aktaracagım burada.

250 Mesaj
26 Ekim 2012; 19:23:35 

arkadaslar bende 3 gundur elk.sigara kullaniyorum ve likit nikotin sıkıntısı yasiyorum dun toscanamall adli romanya sitesinden online 2 sise 15 er ml halo purity abd mali likit sivi aldim adamlar hemen kargoya verdiler de acaba bizim gumrukte takilirmi bilmiyorum.Suanda flavouart italyan ry4 kullanyorum cok iyi ama 9mg beni kesmiyor 18 lik alacagim tabi likit bulmak guvenli yerlerden bulmak zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

570 Mesaj
31 Ekim 2012; 15:56:27 

3 aydir kullaniyorum. SOnuc olumlu.
CE 4-5-6 gibi modellerde sadece sorun yasadim. EGO-C desen likit akitmasi bir turlu bitmiyor.
Biansi iMist denen alet suan icinde denediklerimin en iyisi.
Provari pil almak istiyorum ancak bizim gumrukten gecmez sanirim. TR de satan varmi acaba ?

197 Mesaj
3 Kasım 2012; 11:16:59 

selamlar, verdiğim site güvenlimi acaba, bilen duyan alış veriş yapan varmı ? havale fiyatı makul geldi.
http://www.elektroniksi...route=checkout/checkout

1 Mesaj
4 Kasım 2012; 22:15:37 

elektronik sigaranin cin mali olmayanini ben gormedim yaw..patenti cinlilerde zaten)) ben e-sigaram.com dan aldim..

6 Mesaj
4 Kasım 2012; 23:48:29 

Yani nihayetinde şu ürünü alın diyecek birisi yok aranızda. Kimi al diyor kimi alma, kimi falanca ürün diyor kimi falanca. Açıkca yani marka ve modeli ile tavsie adin arkadaşlar yazık çok pahalı bu alet 1 kere almak lazım memnun kalmak için. Kafam karmakarışık en iyisi markete gidip bi MONTE CARLO alayım paket bitmek üzere:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsanepero -- 4 Kasım 2012; 23:52:50 >

250 Mesaj
5 Kasım 2012; 0:44:52 

quote:

Orijinalden alıntı: 2Berk

3 aydir kullaniyorum. SOnuc olumlu.
CE 4-5-6 gibi modellerde sadece sorun yasadim. EGO-C desen likit akitmasi bir turlu bitmiyor.
Biansi iMist denen alet suan icinde denediklerimin en iyisi.
Provari pil almak istiyorum ancak bizim gumrukten gecmez sanirim. TR de satan varmi acaba ?

Biansi imist aldık.Dumanı daha hoş veriyor eco Ce4 den ama gel gelelim kartuş da sızmaların önüne geçemedik.Arada bir dilim yanıyor :) ağzıma sıvı geliyor.Yoksa daha kaliteli bir görünümü var.Kartuşun sızmasını nasıl engelleriz bilen varmı

373 Mesaj
8 Kasım 2012; 17:40:14 

Ben geçen seneden beri kullanıyorum. sonsigaran.com adlı yerden aldım. Türkiye yetkili satıcısı olduğunu öğrendim o markanın. Esigaranın ne kadar zararlı olabileceğini bilmiyorum ama sigara kadar yüzlerce zararlı madde yok içinde. Zararlı dumanı kimseye tavsiye etmem, ama bırakamıyorsanız son çare olarak daha az zararlı bir seçenek diyebilirim. Tabi bu benim fikrim, kimseye tavsiye değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deburky -- 8 Kasım 2012; 17:42:15 >

2 Mesaj
17 Kasım 2012; 17:38:17 

arkadaslar türkiyede daha yeni yeni cikmaya basladi elektronik sigaralar bunlar oyuncak degil eger kacak olursa patlama riski cok yüksek risklerin bir kac site gördüm lavatube falan satiyor nargile diye lavatube nargile degildir pil tasiyicidir imr pillerle kullanilir ayrica cift pil icin ideal degildir en ideali 18650lik piller tek pil 2200mah yeterli yeni baslayanlar icin zaten lavatube fazla gelir butür cihazlar atesleme mekanizmasini kendisi yapanlar icin akim gücünü ölcer voltaj ayari yapar ama kullanmasini ögrenmek lazim önce türkiyede satilan atesleme mekanizlamari genelde 1,5 amperlik lavatube icin cok düsük mekanizmayida pillerin ömrünüde bitirirsiniz en düsük 1.8 en ideali 2,4 amper vivi nova v1 tavsiye ederim veya dtc atesleme sistemi yeni baslayanlar icin 900mah akkü yeterli ego t lerin gücü düsük 650mah 900 veya 1100lük alin isallah türkiyede nisan ayina dogru internet üzeri satis yapan bir site acmayi düsünüyorum kullanim sekillerini youtubeda anlatacam cinden gelen e-likitler kötü diyen arkadasim cocgu cinden e-likitlerin sadece kimden alindigi önemli ben almanyada yasiyorum burayada cinden gelir alman likitlerini eczaneler hazirlar 10euro altindada bulamazsin birde provari alicam diyen arkadasim vardi:) provarinin fiyati ipone fiyatini gecer türkiyede almanyada pil sarj cihazi makinasi 290euro ayrica yeni baslayan icin cok cok fazla bir alet ben 2 senedir e-sigara kullaniyorum daha 3 ay oldu provari alali lavatube pil tzasiyicilarin icinde baslangic icin en iyisidir lavatube 1 almayin paraniz bosa gitmesin 2.0 veya 4.0 alin sorusu olan yazabilir mümkün oldugunca cvp yazmaya calisirim

2 Mesaj
17 Kasım 2012; 17:42:50 

unutmadan e-sigara birakma amaci degildir sadece sigaraya nazaran cok cok saglikli olan bir alternatiftir icindeki maddelerde bellidir ayrica nikotininde tek basina zarari kafein kadardir korkacak birsey yok inanin cola kadar zararli degildir vücuda:)

75 Mesaj
21 Kasım 2012; 20:48:19 

bende 1 haftadır kullanıyorum
cok arastırdım dırek doktorlara proflara sordum
aılem saglıkcı oldugu ıcın oyle ınsanlara ulasmam daha kolay oluyor
hepsındende olumlu seyler duydum

tutun urunlerının kokusu bıle bana bı tuhaf gelmeye basladı
ınanın ne bas agrısı kaldı ne bısey

sabahları daha dınc uyanır oldum

en azından kızım agız kokumdan rahatsız degıl artık

ama aldıgım urunun ıcınden cın malı lıkıd cıktı avrupa olanlarını arastırıyorum

tavsıye ederım

CIVIK OLURSA KAPTANIN TAYFASI VICIK VICIK OLUR SEYİR DEFTERİNİN SAYFASI...

590 Mesaj
22 Kasım 2012; 0:22:51 

quote:

Orijinalden alıntı: cc_cihan

bende 1 haftadır kullanıyorum
cok arastırdım dırek doktorlara proflara sordum
aılem saglıkcı oldugu ıcın oyle ınsanlara ulasmam daha kolay oluyor
hepsındende olumlu seyler duydum

tutun urunlerının kokusu bıle bana bı tuhaf gelmeye basladı
ınanın ne bas agrısı kaldı ne bısey

sabahları daha dınc uyanır oldum

en azından kızım agız kokumdan rahatsız degıl artık

ama aldıgım urunun ıcınden cın malı lıkıd cıktı avrupa olanlarını arastırıyorum

tavsıye ederım

Hocam hangi marka ve nerden aldınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Cahiller ile yaptığım bütün tartışmaları kaybettim...

250 Mesaj
22 Kasım 2012; 21:40:54 

Ben İtalyan Flavourart Maxx Blend 18g (VG) kullanıyorum ve çevremdekilerde bunu kullanıyorlar.Bazen içine Amerikan malı Türk Tütün karışımı Halo Purity 18mg (PG) katıyorum.Hem boğaza vuruyor hemde diğerlerine nazaran daha uzun süre içilebilir hale geliyor.

75 Mesaj
23 Kasım 2012; 18:08:45 

uzerınde ego-tech yazıyor
atomızerı c6 ve her parcası ayrılabılıyor
yalnız benım kutunun ıcınden cıkan lıkıd 24mg nıkotınlı bır haylı sert ve dekang marka
bu bıtınce flaovur art urunlerını kullanmayı dusunuyorum cunku cok olumlu seyler yazılıyor o marka hakkında
ve nıkotınıde mumkun oldugunca az kullanmayı deneyecegım

250 Mesaj
24 Kasım 2012; 23:35:24 

cihan kardeş ailenin sağlıkçı olması ve bu olaya onay vermesi gerçekten iyi olmuş çünkü dünydaki başka siteleride araştırdım ama apaçık çok zararlıdır kullanmayın sigara kullanın diyeni de pek görmedim ama yinede içeriğindeki kimyasalların direkt veya indirekt kısa yada uzun vadede olabilecek zararları konusunda ufakta olsa şüphelerim var.Hakkında uzun bir araştılma yapılmamış ürünler çoğunlukta.. özellikle çin mallarını benim hiç kullanasım gelmiyor o yüzden en azından USA yada İtalyan mallarını kullanıyorum.Sigara gibide yıllar boyu kullanacağımı sanmıyorum bir yerde (5-6 ay gibi) kesmek ve tamamen sigara ve esigaradan uzaklaşmak lazım düşüncesindeyim.

590 Mesaj
25 Kasım 2012; 4:09:54 

quote:

Orijinalden alıntı: mtunc52

Ben İtalyan Flavourart Maxx Blend 18g (VG) kullanıyorum ve çevremdekilerde bunu kullanıyorlar.Bazen içine Amerikan malı Türk Tütün karışımı Halo Purity 18mg (PG) katıyorum.Hem boğaza vuruyor hemde diğerlerine nazaran daha uzun süre içilebilir hale geliyor.

Hocam Kullandığız elektronik sigaranın tadı nasıl?Bazı yorumlarda nargile benzeri diyorlar.Özellikle meyve likitli olanları,birde bu marllboro,winston likitlerinden kullandınız mı?cidden sigara tadı veriyor mu?

250 Mesaj
25 Kasım 2012; 12:48:11 

Maxx blend tadı nargileye benzer evet.İçilebilecek en populer sıvı sanırım.Ama zamanla içine değişik tatlar katmazsan bıktırabilir.Gerek dekang marka gerekse flavourart,liqua vs markaların marlboro winston tipini denedim onlarla alakası yok bence.Ayrıca elek. sigara farklı bir sigara deneyiimidir sigaranın kötü ama malesef bağımlılık yapan tadını hiç bir zaman vermez sadece PG içerikli bazı USA malı sıvılar (Halo purity) boğaza vurduğu için biraz benzeyebilir.

75 Mesaj
25 Kasım 2012; 22:28:32 

bi yerde okumustum dunya sağlık orgutu belırlı yada az mıktarda alınan nıkotının saglığabır zararı yoktur
gıbı bır yazısı acıklaması vardı dunya saglık orgutunun

ha bunu bazıları dırek az sıgara ıcmenın bır zararı yoktur gıbı algılıyo elma ıle armutu ayırmak lazım NIKOTIN den bahsedılıyor yanı az nıkotının saglıga zararı yoktur denılıyordu

fazla mıktarda alınan nıkotın tabıkı zararlı hatta zehırleyıcı bı madde oldugu ıcın öldürebiliyor tabı cok fazlası

sımdı gelelım bu elektronık sıgaraların lıkıdlerıne
bıraz arastırdım ve bu lıkıdlerın 5-6 maddeden olustugunu ogrendım

ama sıgara oylemı

sadece dumanındakı zift katran ve karbonmonoksit başlı başına öldürücü maddeler

saten sıgaranın ınsan vucudundakı verdıgı tahrıbat zıfır ve katranın damarları tıkaması akcıgerlerdekı bronsları katran ve zıft ıle tıkaması ve sonrasındada kalp yetmezlıgı akcıger yetmezlıgı solunum problemlerı v.s

karbonmonoksıt ıse kandakı oksıjen mıktarını azaltmak gorevını ustlenıyor

bu e sıgaraların lıkıdlerınde bunlardan eser yok sadece cok eser mıktarda bı zıfır var oda atomızerın yaktıgı maddelerden dolayı ama bu zıfır de yanı nasıl soylesem bır omur bu lıkdlerı kullansanız atıyorum 25yıl sıze 1 paket sıgaranın verdıgı zıfırı bıle vermez o derecede az yanı eser mıktarda bı zıfır

katranı yok karbonmonoksıtı yok turlu cesıtlı zehırlerı yok yok yok yok

ha ben şahsen çin malı lıkıdlere guvenmıyorum bence ya avrupa uretımı yada amerıkan uretımı olmalı bu lıkıdler

ya ben sıgara bagımlısıyım sıgaradan ne alıyorum nıkotın
yanı işin özünde ben nikotin bagımlısıyım

bana nıkotın lazm bıde alıskanlıklardan dolayı bu nıkotını mumkunse solunum yoluyla almak ıstıyorum
işte bu noktada bu alet tam bana gore

bana sadece nıkotın verıyor hemde solunum yolu ıle hemde sıgarayı taklıt ederek yanı bogaz ve gogsumde sıgara ıcıyormusum hıssıyatı vererek

ben memnunum cevremdekı arkadaslarımda memnun
suana kadar bır zararını gormedıler

zararı varsa bıle ınanın gecek sıgaranın zerresı bıle olamaz verdıgı zarar

ekonomık boyutuda tabıkı cok cok farklı ve karlı

ben sıgaraya ayda ortalama 200tl verıyordum
sımdı ıse sadece 30tl cıvarı bıpara oduyorum lıkıd parası

590 Mesaj
26 Kasım 2012; 7:04:33 

quote:

Maxx blend tadı nargileye benzer evet.İçilebilecek en populer sıvı sanırım.Ama zamanla içine değişik tatlar katmazsan bıktırabilir.Gerek dekang marka gerekse flavourart,liqua vs markaların marlboro winston tipini denedim onlarla alakası yok bence.Ayrıca elek. sigara farklı bir sigara deneyiimidir sigaranın kötü ama malesef bağımlılık yapan tadını hiç bir zaman vermez sadece PG içerikli bazı USA malı sıvılar (Halo purity) boğaza vurduğu için biraz benzeyebilir.

Sağol hocam

1 Mesaj
27 Kasım 2012; 13:25:11 

elektronik sigara almak istiyorsan bence www.elektroniksigaran.com a bakın derima rkadaşlar neden 1 hafta önce bende aldım elektronik sigara ve almadan öncede arkadaşlar neredeyse bütün online sitelere baktım en avantajlısı bu site enden diye sorarsanız çiftli set aldım yanında 20ml flavour art lıkıt hediye verdıler yanında hemde cam şişe piyasadaki flavour artlar suanda plastik şişe

saygılar

8 Mesaj
27 Kasım 2012; 13:42:28 

Ercan kardeş merhaba ben bir elektronik sigara mağduruyum daha önce internetten joyetech marka e-sigara satın aldım ama çin menşei li oluğunu bilmiyordum tabiri caizse elimde patladı likit sızma sorunu ve batarya omru cok kısaldı. 1 ay bile kullanmadım şuan kalemliğimde kalem gibi duruyor sadece :) günlük 1.5 paket sigara kullanıyordum bununla bıraktım sigarayı faydası var fakat çin malı olarak daha e-sigara satın almam. Benim sorum bu ürünler farklı marka ve kutunun üzerinde CE ve SGS belgeleri var. Bu çok büyük artı benim için Acaba hangi ülke menşei lidir ?

1 Mesaj
27 Kasım 2012; 13:50:43 

Evet meral hn. bende bunları merak edip sormustum elektronik sigaralar yunan malı flavour art lıkıtlerde italyan

Saygılar

8 Mesaj
27 Kasım 2012; 13:58:06 

fiyatlarda oldukça makul teşekkür ederim sipariş verdim bakalım umarım yanılmam .

250 Mesaj
27 Kasım 2012; 15:16:25 

Elektronik sigaralar :
RedKiwi: Almanya
Joyetech: Çin
Ovale : Yunanistan (Benim Kullandığım)Oldukça şık dayanıklı ve kullanışlıdır. Ego-T ve Ego C modellerine göre daha yumuşak ama çok dumanı çıkar.PG li ürünlerde tercih edilir.
Biansi : Almanya (Sızdırma sorunu var)
Bunun dışında çin malı olmayanlar, USA ,Almanya İtalya vs. olanların hepsi kalitelidir.
Sıvı Nikotinler:
Flavourart :İtalya (çok çeşidi var ama Maxx Blend en çok tercih edilendir. Diğerleri uzun kullanımda bıktırabilir.)
Halo : USA malı saf tütün aromalı oluyor genelde. Aroma tadı yoktur yada çok azdır.Bence çok kaliteli ve Flavourt art maxx blend ile karışınce güzel oluyor.
Dekang : Çin malı dır.Sitelerde en çok bulunan modeldir ben 2-3 ürününü denedim aromasını hiç beğenmedim
Ovale : İlaç firmasının ürettiği dünyadaki tek likit nikotindir.İtalyan malı fakat çok çeşidi yok.Bir modelini denedim Black Old Tütün aromalı oda çok da iyi değil malesef.
Joyetech : Çin malı denemedim.
Johnson Creek : USA malı kaliteli duruyor yakında deneyeceğim.
Alien Vision: USA malı onuda yakında deneyeceğim.

Şimdilik bu kadar ilerde daha fazla deneyimlerimi aktaracağım inşallah.
Diğer E-Sigara kullananlarda lütfen burada deneyimleri ile ilgili yorum yazarsa bilgi sahibi oluruz.

250 Mesaj
27 Kasım 2012; 16:29:18 

Ercan bey Verdiğiniz site gerçekten ilgiliymiş teşekkürler.Şimdi bende ordan maxx blend siparişi verdim.
Meral hanım Siz genelde kaç mg kullanıyorsunuz ve hangi sıvı kullanıyorsunuz.Ben 18 mg ile başladım şimdilerde 9 mg a düşürmeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtunc52 -- 27 Kasım 2012; 16:30:43 >

8 Mesaj
27 Kasım 2012; 16:41:16 

bende buyukten kucuge dogru dusurdum nıkotın degerlerını suan 9 mg kullanmaktayım flavour art karısık meyve aromalı klullanıyorum hem nargıle gıbı hemde sıgara ıstegımı cok ıyı kesıyor

658 Mesaj
28 Kasım 2012; 15:07:56 

Arkadaslar ozelden soru soranlar oluyor,
ozelden verdigim bir cevabi buradan paylasayim.
ilgilenenler icin faydali olabilir.

Ce4 ler falan zaten cin mali onun icin TRdan 140 fahis fiyatmis.
CE4 ler iyidir fakat icleri yenilenmez. Onun yerine Vivi nova ya da vision ego replaceable deneyin. ic sistem ayni, tel kisimlari eskidikce komple yenisini almaktansa ici yeni kafa ile degistirebilir, ya da eliniz biraz yatkinsa onuda tel ve fiber wick alarak elle tamir edebilirsiniz.
http://www.liberty-flig...o.uk/product.asp?id=165

Sivi konusunda Cin yerine avrupa bence daha iyi secim.
onda da iki secenek mevcut ya hazir sivilari satin alin, ya da hammaddeleri alip siz karisiminizi hazirlayin.
Hazir icin decadent vapours kullaniyordum ben kendi sivimi hazirlamaya baslamadan once, guzeldi.
http://www.liberty-flig...egory.asp?categoryid=19

Kendi sivi olayini deneyeceksiniz ingilizceniz varsa internette once olayi iyice bir ogrenin, cok zor bir sey degil basitce ondan bir birim bundan uc birim sonra calkalama aslinda. Fakat nikotin zehirli bir madde oldugu icin oranlara dikkat etmek gerekli bir de elle gozle muhattap etmemek gerekli vs..misal 100mg lik bir nikotin sivisini bes birim seyreltip 20mg yapmaniz lazim gibi.
Ben nikotini amerikadan aliyorum uygun fiyatli oluyor.
nicvape.com
diger bilesenler ucuz zaten, foruma yazmistim sanirim vg pg falan.

Aslinda yukaridaki liberty flightsin sitesindeki herseyi incelerseniz sivi yapim malzemeleri, kafalari tamir icin tel wick (fitil) vs.. o malzemeleri hep gorursunuz.
Turkiyeye yolliyorlarmi bilemiyorum ama en azindan oradan gereken urunlerin isimleri ogrenilip baska yerlerden de temin edilebilir.
Ama sivi icin Cinden uzak durun derim, tatlari falan da cok kotu cikabiliyor.

Malzemelerin satildigi bircok avrupa sitesi mevcut. Google dan ulasabilirsiniz.
Diger arkadaslarin da bahsettigi flavour art ta kalitelidir.

35 Mesaj
29 Kasım 2012; 1:43:04 

arkadaşlar merhaba, 5 gündür bende kullanıyorum elektronik sigarayı. red kiwi ce6 modelini aldım ve yanında health e-cigarette adlı likit geldi. işin ilginç yanı üzerinde kaç mg nikotin olduğu yazmıyor. çok da kaliteli bi likit e benzemiyor zaten. şimdi deneyimli arkadaşlara sorayım, 5 gündür normal sigara içmedim ancak bugün hem sertlik olarak hemde nikotin ihtiyacı olarak eksiklik hissettim. cihazdamı sorun oldu yoksa likitlemi ilgili sorun onu da anlayamıyorum. 5 günlük cihaz arıza yapmış olabilirmi? bide bu kadar kısa surede temizlik vs herangi bişe yapmam gerekiyormu? bu konularda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

1461 Mesaj
29 Kasım 2012; 3:13:42 

gidip uyuyayım şimdi sabah okumaya devam edecem aybaşı artık alayım 2 aydır alacam ödemeler ödemeler belimi büktü bu ay inş. alıyorum

250 Mesaj
29 Kasım 2012; 7:43:16 

quote:

Orijinalden alıntı: C0nfess0r

arkadaşlar merhaba, 5 gündür bende kullanıyorum elektronik sigarayı. red kiwi ce6 modelini aldım ve yanında health e-cigarette adlı likit geldi. işin ilginç yanı üzerinde kaç mg nikotin olduğu yazmıyor. çok da kaliteli bi likit e benzemiyor zaten. şimdi deneyimli arkadaşlara sorayım, 5 gündür normal sigara içmedim ancak bugün hem sertlik olarak hemde nikotin ihtiyacı olarak eksiklik hissettim. cihazdamı sorun oldu yoksa likitlemi ilgili sorun onu da anlayamıyorum. 5 günlük cihaz arıza yapmış olabilirmi? bide bu kadar kısa surede temizlik vs herangi bişe yapmam gerekiyormu? bu konularda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Ben o likiti hiç duymadım bence onu değiştir.Flavourart maxx blend ile başla.İçtiğin sigaraya göre de Nikotin oranını iyi seç.Örneğin günde 1 - 1,5 paket içiyorsan 18mg/ml Maxx blend ile başlayabilirsin.Tabi orjinal Flavourart al.Red Kiwi iyi bir markadır Alman patentli.Hemen temizlik yapmana gerek yok temizliğe eğer başka aromalı likite geçeceksen eski aromanın tadı yeni aromaya geçmesin istiyorsan gerek duyarsın.Bunun dışında ben 1-2 haftada bir temizllik yapıyorum oda atomizer rezistans kısmına mümkünse su değdirmeyecek şekilde temizliyorum yada saf etil alkolün içine pil hariç tüm parçaları yatırıyorum.

590 Mesaj
29 Kasım 2012; 7:49:35 

quote:

Elektronik sigaralar :
RedKiwi: Almanya
Joyetech: Çin
Ovale : Yunanistan (Benim Kullandığım)Oldukça şık dayanıklı ve kullanışlıdır. Ego-T ve Ego C modellerine göre daha yumuşak ama çok dumanı çıkar.PG li ürünlerde tercih edilir.
Biansi : Almanya (Sızdırma sorunu var)
Bunun dışında çin malı olmayanlar, USA ,Almanya İtalya vs. olanların hepsi kalitelidir.
Sıvı Nikotinler:
Flavourart :İtalya (çok çeşidi var ama Maxx Blend en çok tercih edilendir. Diğerleri uzun kullanımda bıktırabilir.)
Halo : USA malı saf tütün aromalı oluyor genelde. Aroma tadı yoktur yada çok azdır.Bence çok kaliteli ve Flavourt art maxx blend ile karışınce güzel oluyor.
Dekang : Çin malı dır.Sitelerde en çok bulunan modeldir ben 2-3 ürününü denedim aromasını hiç beğenmedim
Ovale : İlaç firmasının ürettiği dünyadaki tek likit nikotindir.İtalyan malı fakat çok çeşidi yok.Bir modelini denedim Black Old Tütün aromalı oda çok da iyi değil malesef.
Joyetech : Çin malı denemedim.
Johnson Creek : USA malı kaliteli duruyor yakında deneyeceğim.
Alien Vision: USA malı onuda yakında deneyeceğim.

Şimdilik bu kadar ilerde daha fazla deneyimlerimi aktaracağım inşallah.
Diğer E-Sigara kullananlarda lütfen burada deneyimleri ile ilgili yorum yazarsa bilgi sahibi oluruz.

Hocam siz bu konuda bilgili birisiniz.Ben şu an günde 1 paket light sigara kullanıyorum.Bana önerebileceğiniz marka elektronik sigara ve likit var mı acaba?

250 Mesaj
29 Kasım 2012; 8:39:28 

Light içiyorsanız 9mg/ml Flavourart Maxx Blend kullanabilirsiniz. Bence 12 mg yi hiç geçmeyin sakın. bu siteden http://elektroniksigaran.com alabilirsiniz.
Elektronik sigara cihazı olarak Red Kiwi CE 4 veya CE 6 falan olabilir.Ego Tech CE4 CE6 olabilir,Farklı sistem daha şık görünüm istiyorsanız Ovale Elips (Benim Kullandığım) olabilir.

10 Mesaj
29 Kasım 2012; 11:08:01 

arkadaşlar tercih sizin ama bu elektronik sigara deneni herkes sigarayı bırakmada merdiven olarak kullanıyor ama bu sefer buna bağımlı oluyor. yani sigara bırakan olmuyor. ben 9 yıllıık sigara içicisiydim. bırakmaya çalışıyordum ama nefsime yenik düşüyordum her denemem başarısız sonuçlanıyordu. yanımda biri içer karşıda geçer aklıma gelir hemen yakardım. ama ilaçla sigara bırakma diye birşey duydum. zyban diye bir ilaçla sigarayı b