Şimdi Ara

BlackBerry 10 işletim sistemli L ve N serisi akıllı telefonlar internete sızdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
2.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş

• RIM'in üzerinde çalıştığı iddia edilen London ve Nevada kod adlı akıllı telefonlara ait görüntü ve teknik detaylar internete sızdı. N4BB sitesi tarafından yayınlanan habere göre; Waterloo merkezli üretici, yeni BlackBerry 10 işletim sistemine sahip L ve N serilerini önümüzdeki aylarda piyasaya sürecek.

Telefonlardan ilki; WXGA (1280 x 768 piksel) çözünürlüklü ekran, 55mm genişlik, 356 PPI piksel yoğunluğuna sahip olacak. L serisinde konumlanan bu cihaz, geniş ekranı ve fiziksel klavyesiz haliyle RIM tarafından bir süre önce dağıtımı gerçekleştirilen BlackBerry 10 prototipini andırıyor.

Nevada ismiyle anılan N serisi diğer model ise; 720 x 720 piksel çözünürlük, 52 - 53mm genişlik ve 330 PPI piksel yoğunluğundaki kare bir ekran ihtiva edecek. Fiziksel klavyeye sahip ilk BB 10 işletim sistemli akıllı telefon olan Nevada, BlackBerry 10 Bold olarak nitelendiriliyor. N serisine mensup ilk ürünlerde OLED ekran kullanılacak, fakat sonraki cihazlarda maliyeti düşürmek için LCD'ye geçiş yapılabileceği aktarılıyor.

Sızan döküman, BlackBerry 10 işletim sisteminin geniş ekran ve kare ekran tiplerindeki kullanıcı arayüzünü de gün yüzüne çıkarmış oldu. BB7'ye oranla neredeyse tamamen yenilenen bu yazılımı kullanabilmek için uzunca bir süre beklememiz gerekmiyor. Ağustos'ta resmiyet kazanacak BlackBerry London'ın Eylül ayı ilk yarısında piyasaya sürüleceği bildiriliyor. Fiziksel klavyeli bir model almayı planlayan tüketiciler, BlackBerry Nevada'yı 2013 ilk çeyreğinde satın alabilecek. 

• Son çırpınışlar bunlar.

• blackberry oğlum bak git

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General. -- 25 Haziran 2012; 20:38:35 >
  • ideos x5 cakmasi olmus

• oled ekran 356 ppi ve 330ppi gerçekten çok iyiymiş...

• quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

ideos x5 cakmasi olmus

kardeşim her şeye de çakma demeyin ya. bütün telefonları koy bir tarafa hepsi birbirine benzer daha ne tasarım yapabilirsin ki?? illa az çok benzeyecek tabi. Bu tartışmayı genelde şirketler birbirine rekabetten yapıyor anladık da siz niye yapıyorsunuz?

• Super biseye benziyo.. Yuru blackberry...

• L serisini çok merak etmeye başladım. Eğer diğer firmalar gibi çok yuvarlak yapmaz elini yüzüne bulaştırmazsa çok satacağını düşünüyorum.
  • İki defa atmışım özür dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5F50F4650 -- 25 Haziran 2012; 21:34:26 >
  • inadina blackberry!

• quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

ideos x5 cakmasi olmus

Blackberry Curve 9380'e de çok benziyo

• ppi değerleri çok hoş

• quote:

Orijinalden alıntı: OvernightSensation

quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94ideos x5 cakmasi olmus
    kardeşim her şeye de çakma demeyin ya. bütün telefonları koy bir tarafa hepsi birbirine benzer daha ne tasarım yapabilirsin ki?? illa az çok benzeyecek tabi. Bu tartışmayı genelde şirketler birbirine rekabetten yapıyor anladık da siz niye yapıyorsunuz?

Özgün tasarım anlayışını koruyabilenler hala var merak etme :) dediğinin sonu doğru az çok benzerler ama tek düze üreten firmalarda hoş değil haliyle :))
    Diğer yönden BB bence klavyeden hiç vazgeçmemeli, özünü kaybederse hoş olmaz gibi geliyor...

• BB nin en sevindirici olayı playbooku unutmamıs oluşu bb10 ile daha da harika olacak tabii biraz yazılım desteği de gerek

• bütün telefonları koy bir tarafa hepsi birbirine benzer daha ne tasarım yapabilirsin ki?? illa az çok benzeyecek tabi.

• Bu tartışmayı genelde şirketler birbirine rekabetten yapıyor anladık da siz niye yapıyorsunuz?

• her çeşit işletim sistemli telefon kullandım ama alışana bb gibisi yok.

• blackberry ne nokiaya nede diğer android tellere benzemez.aynı apple gibi dir , kendine has yazılım kendine has tasarım ve ayrıca ğretim fabrikalarıda kendine ait tir.blackberry 10 yazılımıda eski blackberry ler ile uzaktan yakında alakası olmayan qnx sistemidir.

• bb10 larda TI OMAP 5 işlemci kullanılabileceği söyleniyor.diğerlerine göre nasıl bir fark atacak acaba...
  • Black Berry iyidi aslında iyi şeyler de yapıyor ama biraz hızlanması lazım, hızlı koşması lazım, koreli ile çinli ha bire saldırıyor!

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.