Şimdi Ara

2012 olimpiyat oyunlarının 8K yayın biletleri dağıtımda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2012 olimpiyat oyunlarının 8K yayın biletleri dağıtımda

Full HD, 3D, 4K derken 8K çözünürlükteki görüntülerin aktarımı da üzerinde çalışılan diğer bir teknoloji. Japon NHK televizyonu, BBC ortaklığı ile olimpiyatları 8K çözünürlükte sunmak için büyük gösteri merkezleriyle işbirliği yapıyor. 

Super Hi-Vision adı verilen teknoloji şu an deneme aşamasında ve farklı gösteri merkezlerinde ücretsiz olarak izleyicilere sunulacak. 8K teknolojisi 7680 x 4320 piksel çözünürlük sunarken Full HD çözünürlüğün 16 katı daha fazla detay sunuyor. İzleyiciler 22.2 kanallı ses ve 33 megapiksellik videoların keyfini çıkaracak. İçerikler projeksiyon cihazlarıyla perdelere yansıtılacak.

8K içeriklerin izlenebileceği üç yer Londra BBC Radyo Tiyatrosu, Glasgow BBC merkezi, Bradford Ulusal Medya Müzesi olacak. 28 Temmuz-12 Ağustos tarihleri arasında her gün bir önceki günün özetleri izlenebilecek. 29 Temmuz'dan itibaren de Aquatic Centre'daki müsabakalar canlı olarak verilmeye başlanacak. Biletler de bu üç yerden temin edilebilecek. 

• 8K? digiturk ve dsmart hala sd cihaz vermeye devam etsin

• En baba fotoğraf makineleri bile 40 MP li geçmezken, videoda 8K günümüzün çok ötesi oluyor. 10-15 sene sonra evlere gelirse izleriz. Londraya giden biraz daha fazla para verip maçı izler.

• ne yazık ki Türkiye'de hala kanalların çoğu hd ye bile geçmediler .

• zaten deneme aslina bakarsan 8k cozunurlukte izlemek bana canli izlemekten daha cekici geldi :)

• orası japonya burası türkiye

sanırım teknoloji anlamında aradaki uçurumu anlatmaya yeterli bir cümle...

Haber sadece genel kültür anlamında değerlendirilebilir yoksa bizi ilgilendiren hiç bir şey yok haberde...

• Bence normaldir.Adamlar çalısıyor çabalıyor yeni teknolojiler buluyor.Biz ancak göbeğimizi kaşıyarak adam çalısıyor abi demekten başka bir b9k demiyoruz.Daha kendimiz %100 yerli lcd vs gibi bir tv bile yapamadık. :(

• O cozunurlugu projeksiyonlar nasil sagliycak ki.

• vay be helal olsun japona
  • Bizim evde hala tüplü tv var...

• Bizim geri zekali dogan medya HD yayini bilde izlemeniz icin kutumuzdan alin diyor , atv ve trt yi kutluyorum ucretsiz yayin verdigi icin.

• Türkiye'de yayınlar hala 4:3..

• Bize de hala HD yayınları para ile satmaya çalışıyorlar birisi bana HD yayınları para ile satmanın mantıklı bir açıklamasını yapsın full paket digitürk+D-smart alacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: alpa07

Bence normaldir.Adamlar çalısıyor çabalıyor yeni teknolojiler buluyor.Biz ancak göbeğimizi kaşıyarak adam çalısıyor abi demekten başka bir b9k demiyoruz.Daha kendimiz %100 yerli lcd vs gibi bir tv bile yapamadık. :(

cehalet gerçekten çok kötü birşey.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pardus Linux

Bizim evde hala tüplü tv var...

+1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adamlar 33 mp çözünürlüğünde video çekiyor ...
    çözünürlüğün yüksekliğini göz önünde bulundurduğumda snde 24 kare ya da 30 kare kaydetmesi lazım ama 60 kare olabilir çünkü pozisyonları ağır çekim alabilmek için daha fazla kare/sn oranına ihtiyacınız var eğer 60 ve ya daha yüksek çekebiliyorsa bir kez daha tebrik etmek gerek yapanları.Öte yandan bu çözünürlükte bir videoyu kaydedebilmek için çok hızlı hafızalara ihtiyacınız var bu da büyük ihtimalle ssd ler yardımıyla gerçekleşiyor olmalı,
    fazlasıyla heyecan verici bir gelişme fakat sanıyorum hep bu tarz organizasyonlar için olacak,yani bu çözünürlüğün son kullanıcı tarafından kullanılması imkansız gibi geliyor,çeken bir kamera olsa bile depolamak için çok geniş hafızaya ihtiyaç duyulur,zaten profesyonel amaç dışında kullanmak için bu çözünürlük fazla(en azından şuan için,çok fazla)

• bu teknoloji buyuk perdelerde iyi olsada televizyonlarda cok fark yaratabilecegini sanmiyorum oyle bile olsa yuksek fps yakalamasi lazim cok yuksek cozunurlukte oldugundan 30 fps bile kesmeyebilir hele spor musabakalarinda daha yuksek olmasi lazim ... cok merak ettim simdi nasil gozukuyo acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

orası japonya burası türkiyesanırım teknoloji anlamında aradaki uçurumu anlatmaya yeterli bir cümle...Haber sadece genel kültür anlamında değerlendirilebilir yoksa bizi ilgilendiren hiç bir şey yok haberde...

merak etme bizimde bunları yapabilecek kapasitede mühendislerimiz ve teknik bilgi birikimimiz var. sadece havaya atacak paramız yok. bu tarz denemeler ve standardın ötesinde girisimler ciddi maliyetlidir.

tv kanallarımızın hdye gecmesı veya 16:9 yayınların yaygınlasması zaman alacaktır.

Bi dusunun analog yayın izleyenimiz kaldı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: venomboy_85

quote:

Orijinalden alıntı: SystemAppsorası japonya burası türkiyesanırım teknoloji anlamında aradaki uçurumu anlatmaya yeterli bir cümle...Haber sadece genel kültür anlamında değerlendirilebilir yoksa bizi ilgilendiren hiç bir şey yok haberde...
    merak etme bizimde bunları yapabilecek kapasitede mühendislerimiz ve teknik bilgi birikimimiz var. sadece havaya atacak paramız yok. bu tarz denemeler ve standardın ötesinde girisimler ciddi maliyetlidir.tv kanallarımızın hdye gecmesı veya 16:9 yayınların yaygınlasması zaman alacaktır.Bi dusunun analog yayın izleyenimiz kaldı mı?

Bizde insan ucuz olduğundan deneme olarak insanın kolunu bacagını birlestirmeye calısıyoruz.Baksana kolu bacağı olmayan insan kaldımı yoldan topluyoz sakatları sana kol bacak takacaz deyip katlediyoz.Mühendis cok ta hani robot teknolojilerinde bir adım ileri gecemiyoruz sen gecmissin analog yayın kaldımı diyosun kalmaz tabi çinlinin japonun dekoderleri ucuzda oyuzden adam cağ atlamıs decodere ihtiyacı yok bize 3.dunya ülkelerine satıyo pasa pasa konusturma beni para yok demek yapamıyoruz demekle aynı manaya geliyor benim için.

• quote:

Orijinalden alıntı: hiachi

quote:

Orijinalden alıntı: venomboy_85

quote:

Orijinalden alıntı: SystemAppsorası japonya burası türkiyesanırım teknoloji anlamında aradaki uçurumu anlatmaya yeterli bir cümle...Haber sadece genel kültür anlamında değerlendirilebilir yoksa bizi ilgilendiren hiç bir şey yok haberde...
    merak etme bizimde bunları yapabilecek kapasitede mühendislerimiz ve teknik bilgi birikimimiz var. sadece havaya atacak paramız yok. bu tarz denemeler ve standardın ötesinde girisimler ciddi maliyetlidir.tv kanallarımızın hdye gecmesı veya 16:9 yayınların yaygınlasması zaman alacaktır.Bi dusunun analog yayın izleyenimiz kaldı mı?

Bizde insan ucuz olduğundan deneme olarak insanın kolunu bacagını birlestirmeye calısıyoruz.Baksana kolu bacağı olmayan insan kaldımı yoldan topluyoz sakatları sana kol bacak takacaz deyip katlediyoz.Mühendis cok ta hani robot teknolojilerinde bir adım ileri gecemiyoruz sen gecmissin analog yayın kaldımı diyosun kalmaz tabi çinlinin japonun dekoderleri ucuzda oyuzden adam cağ atlamıs decodere ihtiyacı yok bize 3.dunya ülkelerine satıyo pasa pasa konusturma beni para yok demek yapamıyoruz demekle aynı manaya geliyor benim için.

para yok demekle havaya atacak para yok arasinda zannedersem fark var
    ulkemizde arge icin ayrilan butceler veya sponsor destekleri yok denecek kadar az
    cunku arge bir nevi risktir
    ulkemizdede bu riskin altina kimse girmek istemez
    cinlinin dekoderi ucuz cunku maliyetler dusuk
    fayda saglamak istiyorsak yerli mallarini destekleyelim
    sonuc olarak broadcast alaninda dunyanin gerisinde degiliz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.