Şimdi Ara

Akıllı telefon aksesuar gelirleri bu yıl 20 milyar dolar olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Akıllı telefon aksesuar gelirleri bu yıl 20 milyar dolar olacak

Satışlarda yaşanan hızlı artışla bir milyar sınırına doğru giden akıllı telefonlar, aksesuar pazarını da olumlu yönde etkiliyor.

ABI Research tarafından yapılan araştırma, akıllı telefon aksesuar gelirlerinin yıl sonunda 20 milyar dolara ulaşacağını ortaya koydu. Tüm telefon pazarı ise 38 milyar dolar gelir elde edecek. 2017 yılında akıllı telefon aksesuar pazarı 38 milyar dolara ulaşırken, standart telefonların aksesuar geliri ise 12 milyar dolara düşecek.

Standart telefon sahipleri ortalama aksesuar başına 28.17 dolar harcarken, akıllı telefon sahipleri 56.18 dolar harcıyor. Aradaki farkın sebebi akıllı telefon sahiplerinin daha sık aksesuar değiştirmesi. Standart telefon sahipleri ise nispeten daha az aksesuar değiştiriyor.

Akıllı telefon pazarının büyümeye devam etmesi uygulama pazarının yanında aksesuar pazarına da ciddi bir etki yapmaya başladı.

• Gayet normal ilerleme hadi bakalım
    yeni kaliteli aksesuarlarrrrr kalıte önemli ama

• Tüketim çılgınlığı her alanda kendini gösteriyor sonumuz hayrolsun...

• Tüketim çılgınlığı tüketim çılgınlığı. 7 milyar insan var arkadaş napsınlar tüketmesinler mi yani :S Şahsen ben tüketmemek için bi sebeb göremiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: IamGambLer

Tüketim çılgınlığı tüketim çılgınlığı. 7 milyar insan var arkadaş napsınlar tüketmesinler mi yani :S Şahsen ben tüketmemek için bi sebeb göremiyorum

5 sene sonra yunanistana döndüğümüzde görürsün o sebepleri hazıra dağ dayanmaz..

• 20 milyar dolara kac akıllı cihaz alınırdı ama? :)))

• Haber resmi haber uyumsuzluğu

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Haber resmi haber uyumsuzluğu

konu hakkında çok bilgim yok fakat sanırım en pahalı aksesuarlar en azından türkiyede apple ürünlerininki
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozok_53_45

quote:

Orijinalden alıntı: IamGambLerTüketim çılgınlığı tüketim çılgınlığı. 7 milyar insan var arkadaş napsınlar tüketmesinler mi yani :S Şahsen ben tüketmemek için bi sebeb göremiyorum
    5 sene sonra yunanistana döndüğümüzde görürsün o sebepleri hazıra dağ dayanmaz..

Bu vergilerle Yunanistan gibi olacağımızı sanmıyorum.

• böyle saçma salak sömürge listesinde olmadığım için grurluyum...

• quote:

Orijinalden alıntı: bozok_53_45

quote:

Orijinalden alıntı: IamGambLerTüketim çılgınlığı tüketim çılgınlığı. 7 milyar insan var arkadaş napsınlar tüketmesinler mi yani :S Şahsen ben tüketmemek için bi sebeb göremiyorum

tuketmiyeceksen uretimin anlami ne. tas devrinemi donelim. tas devrinde bile belli bir uretim ve tuketim vardi.

dunyaya bakarsak hic bir ulke ic piyasasindan kuvvetli tuketim talebi olmadigi bir alanda kuvvetli uretici degil, olamazda. japon halkinin fotograf makinasi, elektronik ve oyunlara bu kadar ilgisi olmasa, japonya bu alanlarda bu kadar gelisebilirmiydi. ayni sekilde turk halkinin gayri menkule ve yerli dizilere olan ilgisi turk dizilerinin ve insaat sektorunun cevre ulkelerde bu kadar etkin ve yaygin olmasina olanak sagliyor.

klise soylemlerle tuketimi ocu olarak gormeniz anlamsiz.

• bi okadarda satici :-) oldugundan karli olmayacaktir ... telefonunu sallasan aksesuarciya carpiyo zaten

• Görseldede iPhone gibi bol bol aksesuar tercih ettiğimiz satın aldığımız bol bol değiştirdiğimiz bir telefon kullanılması güzel olmuş, evet yani dudak uçuklatan kazanç miktarları, yani bu büyük bir ekmek kapısı latife oalrak ekmek tabi :)

• aksesuarsız akıllı telefon mu olur ?
    en azından bi ekran koruyucu alınır yani
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.