Şimdi Ara

NetMTU - MTU ile Web Sitelerine Erişim (1.1)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.083
Cevap
89
Favori
143.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AKK benim de başıma gelince, ve forumu da okuyunca insanlara bir yardımım olabilir mi acaba diye düşünüp, bir program yazdım, ve AKK artık tamamen ortadan kalktı.. NetMTU adlı program sayesinde internetimizi Gezinti Modu / İndirme Modu şeklinde 2 mod halinde kullanabileceğiz.Programı kullanabilmeniz için rehberi dikkatle inceleyiniz..

Peki nedir bu modlar?

1-) Gezinti Modu
    Gezinti modundayken 3MBit hızla internette gezebilirsiniz.
    2-) İndirme Modu
    İndirme modundayken kullandığınız paket hızınıza kadar çıkabilirsiniz.

"Peki zaten ben bunları elle mtu değiştirerek yapıyorum, bana ne fayda sağlayacak?" derseniz faydaları şunlar..
    Programın faydaları
    1.) Modeme erişmeden kolayca Gezinti,İndirme modu seçenekleriyle 2-3 saniyede diğer moda geçebilirsiniz..
    2.) İndirme modundayken başladığınız bir indirme son sürat devam ederken, indirmeyi kapatmadan Gezinti moduna geçerseniz, hem yüksek hızda altta indirme yapabilecek, hem de internette dilediğiniz gibi gezebileceksiniz! (EN ÖNEMLİSİ!)
    3.) Başka bir bilgisayarla aynı ağdayken, bir bilgisayarda indirme yapılırken, diğerinde de internette sitelerde dolanabileceksiniz..

Program tamamen ücretsizdir, ve hiç bir kar amacı yoktur.. Sadece bu emeklerimin karşılığı olarak, seneye YGS/LYS girecek olmamdan ötürü, bir duanızı isteyebilir miyim?

İNDİRME LİNKİ
    http://sourceforge.net/projects/netmtu

VİRÜS TARAMASI

NetMTU'nun çalışması için .NET Framework 4.0 ve üzeri gereklidir!

SÜRÜM DEĞİŞİKLİKLERİ
    v1.1 Sürümü Yayında!
    + Bazı mantıksal hatalar giderildi.
    + MTU sabitlenmesi bugu kaldırıldı.
    + Bağdaştırıcı seçimi eklendi.
    + Değişik .NET Framework sürümlerinde oluşan hata düzeltildi.
    + Programın aynı anda birden fazla açılması engellendi.

REHBER

VİDEO
    Video 1.2 sürümünün çıkması ile birlikte yenilecektir.

Yorumlarınız ve desteğiniz benim için çok önemli, programda gördüğünüz hata olursa pm atarak bildirebilirsiniz, AKK'siz bir internet başlasın !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirilhan -- 15 Temmuz 2012; 13:36:42 >

• Güzel çalışma. Teşekkürler.
  • Helal olsun kardeşim,zekice bir çalışma, tebrikler
  • Güzel Program Ama Mtu Girdikten Sonra Hiç Bir Degişiklik Olmadı.
    Beceremedik Galiba :)
  • Deniyorum...
  • Silinmeden indirelim de dursun bir kenarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abc1905 -- 23 Haziran 2012; 13:48:02 >
  • işe yaramadı ama.....
  • bakalım.
  • Elinize sağlık Emir bey. Ancak program açılışta modeminizi uygun hale getirin diyerek uyarıyor. Programın burada ne dediği anlaşılamıyor. Uygun hale getirmek nedir. MOdemden ayar yapmaya gerek var mı yoksa yapmadan da program ayarları işe yarayacak mı? Bende sanal makinaya ait ethernet bağlantısını gösteriyor. MEvcut bağlantıları uygun yerden seçebilsek gayet iyi olur. Elle yazmak sorun olabilir. HEnüz işe yarayıp yarayamadığını deneymedim.
  • @ferther & XnetaS çok teşekkür ederim...

quote:

Orijinalden alıntı: F3ngShuie

Güzel Program Ama Mtu Girdikten Sonra Hiç Bir Degişiklik Olmadı.
    Beceremedik Galiba :)

aşağıdaki indirme linkini kullanarak test eder misiniz? 1-2 kere mod değiştirip indirme modunda bırakın, daha sonra aşağıdaki pardus indirme linkinden indirmeyi deneyin, hız muhtemelen 100 kb gelecektir, indirmeyi iptal edip tekrar başlattığınızda hızınızın yükseldiğini görmüş olmanız gerekiyor
    http://www.pardus.org.tr/pardus/indir

• İşine yarayan var mı? Ona göre indireyim
    Ayrıca şunu sorayım, şimdi doğru mu anladım. Mesela ben burda torrentle 700-800'le çekerken, başka biri diğer pcde google, face vs. girebilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackwater -- 23 Haziran 2012; 13:52:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: matsekeom

işe yaramadı ama.....

aşağıdaki indirme linkini kullanarak test eder misiniz? 1-2 kere mod değiştirip indirme modunda bırakın, daha sonra aşağıdaki pardus indirme linkinden indirmeyi deneyin, hız muhtemelen 100 kb gelecektir, indirmeyi iptal edip tekrar başlattığınızda hızınızın yükseldiğini görmüş olmanız gerekiyor
    http://www.pardus.org.tr/pardus/indir
  • quote:

Orijinalden alıntı: saygi

Elinize sağlık Emir bey. Ancak program açılışta modeminizi uygun hale getirin diyerek uyarıyor. Programın burada ne dediği anlaşılamıyor. Uygun hale getirmek nedir. MOdemden ayar yapmaya gerek var mı yoksa yapmadan da program ayarları işe yarayacak mı? Bende sanal makinaya ait ethernet bağlantısını gösteriyor. MEvcut bağlantıları uygun yerden seçebilsek gayet iyi olur. Elle yazmak sorun olabilir. HEnüz işe yarayıp yarayamadığını deneymedim.

teşekkür ederim,

uygun hale getirmek uyarısını ss alarak pm'le gönderebilir misiniz rica etsem.. modemden ayar yapmanız gerekiyor, bu program işi modemden ayar yaptıktan sonra kolaylaştırıyor.. Bağlantıları elle seçme durumunu önümüzdeki sürümde ekleyeceğim , bağdaştırıcı kısmında isim olarak yazarken adaptör'ün adı(Dell 10/100 Mbit) şeklinde değil de hangi internet bağlantısını kullanıyorsanız( Yerel Ağ Bağlantısı 1, Kablosuz Ağ Bağlantısı ) gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: emirilhan

Sadece bu emeklerimin karşılığı olarak, seneye YGS/LYS girecek olmamdan ötürü, bir duanızı isteyebilir miyim?

Ben de üniversiteyi dondurdum. Bu sene tekrar gireceğim. Başarılar şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abc1905 -- 22 Eylül 2012; 18:00:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crystal Castles

İşine yarayan var mı? Ona göre indireyim
    Ayrıca şunu sorayım, şimdi doğru mu anladım. Mesela ben burda torrentle 700-800'le çekerken, başka biri diğer pcde google, face vs. girebilir mi?

evet girebilir, bu durumu kendi modemimde test ettim, yalnız programı 2 bilgisayara da kurmanız gerekiyor. birinde gezinti modunu açacaksınız, birinde indirme modunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: abc1905

quote:

Sadece bu emeklerimin karşılığı olarak, seneye YGS/LYS girecek olmamdan ötürü, bir duanızı isteyebilir miyim?

Dostum ben de üniversiteyi dondurdum. Bu sene tekrar gireceğim. Başarılar şimdiden.

teşekkür ederim, umarım istediğimiz yerlere girebiliriz, başarılar

• bende işe yaradı ilk önce modem arayüzünde mtu değeri girmeyi unutmayın. telnet ile 392 girdim. sonra programada 392 girdim. indirme modundayken indirmeyi başlattım. face felan girmiyor tabi bu modda. sonra gezinti moduna döndüm. face vb heryere giriyor. indirmede son hızla devam ediyor. teşekkürler eline sağlık.

Modem

Pikatel Airmax 101

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenzeL_28 -- 23 Haziran 2012; 14:03:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DenzeL_28

bende işe yaradı ilk önce modem arayüzünde mtu değeri girmeyi unutmayın. telnet ile 392 girdim. sonra programada 392 girdim. indirme modundayken indirmeyi başlattım. face felan girmiyor tabi bu modda. sonra gezinti moduna döndüm. face vb heryere giriyor. indirmede son hızla devam ediyor.

Modem

Pikatel Airmax 101

teşekkürler, umarım memnun kalırsınız..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Crystal Castles

İşine yarayan var mı? Ona göre indireyim

evet girebilir, bu durumu kendi modemimde test ettim, yalnız programı 2 bilgisayara da kurmanız gerekiyor. birinde gezinti modunu açacaksınız, birinde indirme modunu

Peki şöyle yapsam olmaz mı? Modemin kendi mtu değeri normal kalsın. onu modem sayfasından hiç değiştirmeyeyim. ben ise programı sadece benim bilgisayara kurup indirme modunu açayım. o zaman ne oluyor?

• Çok başarılı.

Emeğinize sağlık.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.