Şimdi Ara

Colorful pasif soğutmalı GeForce GTX 680 iGame modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
6.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Colorful pasif soğutmalı GeForce GTX 680 iGame modelini duyurdu

Hazırladığı özel tasarımlı ekran kartlarıyla son dönemde sık sık gündeme gelen Colorful, ön tanıtımını Computex 2012 Fuarı'nda yaptığı pasif soğutmalı GeForce GTX 680 iGame modelini duyurdu. Yüksek performans segmentinde ilk defa bir üretici Nvidia'nın en hızlı grafik yongasını kullanan pasif soğutmalı bir çözüm sunarken, kullanılan kaslı soğutucu da dikkatlerden kaçmıyor.

28nm üretim teknolojisiyle hazırlanan ve 3.5 milyar transistör içeren Kepler tabanlı GK104 GPU'sunun etkin bir şekilde soğutulabilmesi için 7 adet bakır ısı borusuna sahip olan ve çıkartılabilir yaprak bloklarından oluşan bir özelleştirilmiş bir soğutucu kullanılırken, ön ve arkadaki bloklar, 8 adet ısı borusu ile birbirine bağlanmış durumda. 

Toplamda 20 adet ısı borusuna ve 280 alüminyum yaprağa sahip olan soğutucu ile kart serin tutulmakla birlikte hız aşırtmaya olanak tanındığı da ifade ediliyor. Colorful'dan yapılan açıklamaya göre özel soğutucu toplamda 20000cm^2'lik bir alanda ısı dağıtımı gerçekleştirebiliyor. Karmaşık bir VRM tasarımının güç verdiği ekran kartı, iki adet 8pin PCIe güç konnektöründen besleniyor.

256-bit bellek veri yolu desteğine, 1536 paralel işlem birimine ve 2GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olan kart, görüntü aktarımı için DVI, HDMI ve DisplayPort konnektörlerini kullanıyor. Kendi sınıfında pasif soğutmalı ilk GeForce GTX 680 modeli için Colorful'ın, iGame modelinin satışa ürme noktasında piyasa araştırmalarına devam ettiği belirtilirken, olası fiyatlandırma noktasında şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Colorful GeForce GTX 680 iGame

• resmi ilk görür görmez slı zannettim
  • buna kendimiz fan taktıkmı su soğutma gibi olur
  • Bence gayet iyi, özellikle sessiz ama etkin bir sistem kurup bunu bir de sergilemek isteyen kişiler adına çok hoş bir dekorasyon malzemesi de olur ;)

• Cilginnnn :) ama verildi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sessiz olacak derken bu kadar büyük ekran kartıyla hava içi sirkülasyonu bozmaya değermiki ?

• kaç slot yer kaplıyormuş onu da söyleselermiş ya

• 2x 8pin güç bağlantısı da neymiş yahu pasif soğutmalı bir kartta, dalga mı geçiyorlar...
  • cpu fanı yüzünden takılmaz zaten o nedir öyle ya. Mhz si kaçmış bunun göremedim ben 2 falan mı :D

• Bu ne ya? Robot gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • buna bide güçlü fan takıcan cok rahat 1.5 ghz görülür sanırım :)
  • Uzay gemisi mübarek :D

• Alien'in kullandığı kartmış bu. Düşmanlarına sessizce saldırıyormuş bununla.
    Kart tam FAIL.
  • Vay be. İlk defa en üst bir GPU da pasif soğutma gördüm. Helal olsun. Beklemezdim bunu...

• Kart nerde ?

• AMAN TANRIM! Buda neyin nesi! Oo

• Büyük kasaya iyi gider.

• Kart demir bloklar arasında adeta kaybolmuş ehehehehe
  • gtx 295 çift pcb ye benziyor
  • gtx680 tost makinası edition 'da gördük sonunda
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.