- x
NAVİTECH 2012 MODEL QXV SERİSİ NAVİGASYONLARI SATIŞA SUNUYOR
773 Cevap86217 Görüntüleme18 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4406 Mesaj
12 Temmuz 2012; 22:01:27 

Araştırma veya kullanan arkadaşlardan şu yorumu alabilirmiyim mümkünse;

Mls Talk & Drive cihazla karşılaştırma yapabilen oldu mu?

1878 Mesaj
12 Temmuz 2012; 23:15:22 

quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

Bence böyle tek olması hoş olmuş :) en azından 2. Olan firma kullanılabileni yapar ;)

İkinci olan firmada sonuçta NNG ne verirse onu kullanacak Ha belki mikrofondan kaynaklıysa hassas mikrofon koyabilir Bunlar TTS VR falan eskiden olmaz çalışmaz denen şeylerdi bir zamanlar en azından bir başlangıç

FAKE ÜYELİKTEN 7 gün ceza almışım forumdan, kimse bu FAKE ÜYE çıksın tanışalım kendisi ile.

10 Mesaj
13 Temmuz 2012; 2:26:33 

QXV-522W Primo cihazı aldım. Güncelleştirme işinden sonra her açılışta ekrana "Unsupported voice, please see the log" uyarısı geliyor ve "ok" bölümüne küçük olduğu için ancak kendi kalemiyle basıp cihaz o şekilde açılıyor. Navitech sitesindeki iletişim formunu doldurarak durumu yetkililere bildirdim. e-maille "ürünler sisteme yeni adapte edildiginden cihazınızı önümüzdeki hafta ortası tekrar güncelleme yapınız hata düzelecektir." şeklinde cevap verdiler. Birebir görüşmek için durumu telefonda anlattım. cihazı servise göndermem gerektiğini söylediler. Ne yapacağıma ben de karar veremedim. Cihaz güzel ve açıldıktan sonra bir sorun yok, tek sorun açılırken yukarıdaki uyarıda takılı kalması ve okeye basılması gerekiyor. Bir de müzik, video, resim dosyalarının nasıl oluşturulması gerektiğine dair kılavuzda bir şey yazmıyor.

26 Mesaj
13 Temmuz 2012; 9:24:41 

Bu "Voice_Tur-f21.zip" dosyayı silin probleminiz ortadan kalkacaktir

USB ile cihazı PC'ye bağlayın \NNG\CONTENT\VOICE'in içinde.

Bu ses dosyasını Primo desteklemiyor. Naviextra'dan güncelleme yaparken Başarsoft diye ekleniyor dosyanın başında da DONT USE diyor. Dikkat etmediniz sanırım.

3613 Mesaj
13 Temmuz 2012; 12:18:07 

quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

İkinci olan firmada sonuçta NNG ne verirse onu kullanacak Ha belki mikrofondan kaynaklıysa hassas mikrofon koyabilir Bunlar TTS VR falan eskiden olmaz çalışmaz denen şeylerdi bir zamanlar en azından bir başlangıç

O firma genelde NNG'ye verir pek almaz bildiğim, hatta düzeltilen Sinem,Zeynek ve Primo Türkçe düzeltmesinide onlar verdiler onayladılarda diğerleri faydalandı biraz :) Ayrıca burada http://forum.donanimhaber.com/m_63162094/tm.htm yazdığım gibi VR konusundada incelememi koyarım kimse merak etmesin. Ama bana soran olsa konulmaması gereken bir eklenti çünki cihazın canına okuyor :) Zaten 526Mhz olan bir cihazda çok abes olmuş bu iş

Herşeyi bilirim havasında dolanan çok kişiler gördük,ama aldığı cihazlar uğruna döneni az gördük :) Bu tipler dikkat etsinler kendilerine ;)

1878 Mesaj
13 Temmuz 2012; 12:35:26 

quote:

O firma genelde NNG'ye verir pek almaz bildiğim, hatta düzeltilen Sinem,Zeynek ve Primo Türkçe düzeltmesinide onlar verdiler onayladılarda diğerleri faydalandı biraz :) Ayrıca burada http://forum.donanimhaber.com/m_63162094/tm.htm yazdığım gibi VR konusundada incelememi koyarım kimse merak etmesin. Ama bana soran olsa konulmaması gereken bir eklenti çünki cihazın canına okuyor :) Zaten 526Mhz olan bir cihazda çok abes olmuş bu iş

Hangi firma bu? Ben firma ismi vermemiştim, ikinci firma çıktıda haberim mi olmadı?

İncelemenize baktım, durum hiç hoş değil. Bu cihazların işlemcilerinin üstünde seri no vb olmuyormu? işte bu seri no bu hız bu no bu hız vb gibi etiket bilgisi?

FAKE ÜYELİKTEN 7 gün ceza almışım forumdan, kimse bu FAKE ÜYE çıksın tanışalım kendisi ile.

3613 Mesaj
13 Temmuz 2012; 12:37:54 

quote:

Hangi firma bu? Ben firma ismi vermemiştim, ikinci firma çıktıda haberim mi olmadı?

İncelemenize baktım, durum hiç hoş değil. Bu cihazların işlemcilerinin üstünde seri no vb olmuyormu? işte bu seri no bu hız bu no bu hız vb gibi etiket bilgisi?

Belkide allah söyletti evet vardır. AT550-AT551-AT552 diye kod vardır. Yani yemez işi bilen biri bunu :)

Herşeyi bilirim havasında dolanan çok kişiler gördük,ama aldığı cihazlar uğruna döneni az gördük :) Bu tipler dikkat etsinler kendilerine ;)

4406 Mesaj
13 Temmuz 2012; 12:41:03 

526 MHz mi skandal !
Yoldayim su an katılırım kısa zamanda konuya :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3613 Mesaj
13 Temmuz 2012; 14:46:19 

quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Araştırma veya kullanan arkadaşlardan şu yorumu alabilirmiyim mümkünse;

Mls Talk & Drive cihazla karşılaştırma yapabilen oldu mu?

Direk elinizle yazın :) İncelememe dahil edecem diğer konuda ama şimdilik yazdıklarım yeter orada gibi :)

4406 Mesaj
13 Temmuz 2012; 15:04:24 

quote:

Direk elinizle yazın :) İncelememe dahil edecem diğer konuda ama şimdilik yazdıklarım yeter orada gibi :)

Teşekkürler; incelemeyi bekliyoruz o zaman

6 Mesaj
14 Temmuz 2012; 13:11:58 

arkadaşlar navitech 522w yeni aldım ilk izlenimlerimi aktarayım;

ekran bence başarılı , görüntüsü güneş ışığında bile yeterli düzeyde gösteriyor. dokunmatiği cok iyi , daha önce navking kullanmıştım dokunmatik tam olarak basmatikti. bunda cok küçük bir dokunuşları bile algılıyor.
sesli komut olayını iyi bulmadım. 20 kere denedim sonuç alamadım , belki kapalı ortamda daha başarılı olabilir.
bluetooth çalışıyor ama telefonla eşleşme olayını daha yapmadım

3,5" jack çıkışı var , kendi sitesinde bile 2,5" yazmışlar. nası oluyo anlamadım

ilk açılış hızlı ve uyduya 1 dk da bağlandı etrafta binalar olmasına rağmen.

522w kasa olarak iyi , ekran kasanın 1-2 mm altında aşagısında , araç dısında kullanacaklar yada cantaya vs. de taşıma durumunda avantaj olabilir.

2gb flash kart taktım sorunsuz.

naviextras dan toolbox u kurup güncellemeyi yaptım. daha sonra kullanmaya başladım. yanlız dikkat edin ses dosyaalrında f21.zip ses dosyası geliyor onu voice den silin , sorun yapabilir. zaten toolbox da "dont use" yazıyor , ama indiriyor....

sd kartta ; mp3 , mp4 , resim , ve txt klasörleri yaptım . mp3 leri gördü , avi ve mp4 leri bulamadı , resimleri gördü , txt ve xls , pdf dosyalarını görmedi

aynı klasörleri cihazın hafızasına aktardım , sd kartı cıkarttım. sadece mp3 leri gördü

bu sorunla ilgi yardımcı olabilirmisiniz? avi , mp4 leri nası görebilirim? pdf , txt , xls dosyalarını okuyormu? , cihaz hafızasında resimleri görmüyor?

3613 Mesaj
14 Temmuz 2012; 16:22:47 

O uzantıları okumaz , aldığınız kutuda 664mhz ibaresi varsa iade edin burada yazdım açıkça http://mobile.donanimha...howTopic.asp?m=63162094 VR de zaten yazdığınız gibi %90 çalışmıyor düzgün zaten sonuç süresi inanılmaz uzun kimse beklemez o süreleri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

21 Mesaj
14 Temmuz 2012; 16:26:01 

Kızım yolculuklarda izlesin diye Mp4 formatında cihazın dahili hafızasına attığım çizgi filmlerde ciddi donma problemleri var, bu sorunu nasıl aşabiliriz acaba arkadaşlar? HD oynattığını iddia eden bir cihazda Medium kalitedeki bir Mp4 kayıt yürütülürken donmalar olması normal midir yahu?

6681 Mesaj
14 Temmuz 2012; 16:35:18 

400x240 olarak convert edin sorun olmadan izlersiniz.

Verba volant, scripta manent.

1878 Mesaj
16 Temmuz 2012; 10:58:33 

Her ne kadar cihazın işlemcisi ile alakalı yanlış bir durum olsada ( Navitech CPU Hızı açıklama bekleniyor) alanların belki sesli komutla alakalı kullanma kılavuzlarında yazıyordur ama yazmıyorsa diye bir kaç tip vereyim. Google translate kullanıp tercüme edebilirsiniz. Orjinali bu

Tips to improve address recognition results

1. You must always say City Name before address
2. Always say the entre street name, never forgetting titles (Doctor, President,...) neither its type (Avenue, Street,...)
3. Say the destination without pauses in the speech. The software recognizes pause as the end of the speech
4. Never say the word "number" before a number
Sao Paulo, Avenida da Praia, number 200 ( wrong )
Sao Paulo, Avenida da Praia, 200 ( correct )
5. Say the complete name of the cities. Saint Petersburg instead of Saint Pete

Thanks to Sherlock

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 16 Temmuz 2012; 11:02:05 >

3 Mesaj
18 Temmuz 2012; 18:53:21 

1 Hafta önce Navitech QXV-523 Primo adlı cihazı aldım. Kaç gb a kadar hafıza kartı desteklediği hakkında bir bilgi bulamadım. Bilgisi olan biri yardımcı olabilirmi?

3613 Mesaj
18 Temmuz 2012; 19:57:02 

quote:

Orijinalden alıntı: umut88

1 Hafta önce Navitech QXV-523 Primo adlı cihazı aldım. Kaç gb a kadar hafıza kartı desteklediği hakkında bir bilgi bulamadım. Bilgisi olan biri yardımcı olabilirmi?

Kimbilir onuda olmayan 128gb diyebilirler aman dikkat, malum http://forum.donanimhaber.com/m_63162094/tm.htm burada işlemcisini bile kullanıcıyı kandırmış şekilde veriyor. Eğer bu seri ise bence iade edin cihazlar o hızda değiler, neden iade edin diyorum çünki kutu üzerinde yazmışlar bunu açıkça ama cihazın işlemci eski.

26 Mesaj
19 Temmuz 2012; 8:38:24 

Sayın gps.navigation 'da dediği gibi gelin siz o cihazı iade edin.

Sirf Atlas IV işlemciye 533+ Mhz yazanlar gibi bu firmada Sirf Atlas V için 664 Mhz yazmış ve tüketiciyi kandırmıştır.

Ama tabi şuda var yerine alacağınız cihazlarıda bir inceleyin malum ekranlarında dalgalanmalar olanlar, hafıza kartı içine kaçanlar, fm transmiter var deyip büyük şehirlerde çalışmaz diyenler. Neyse sevgili arkadaşım bunları kontrol et yoksa derler derler ..

Haa birde bu cihazlarda TTS ve VR gibi teknolojilerde var her nekadar yenide olsa var. Yakın bir zamanda fırsat bulabilir isem VR ile ilgili nasıl kullanılır diksiyon eğitimi almak gerekir mi gerekmez mi adı altında eğitimler vereceğim şayet böyle bir cihaz seçer iseniz sizide beklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ieski -- 19 Temmuz 2012; 8:40:04 >

4406 Mesaj
19 Temmuz 2012; 9:08:56 

Sayın @ieski

Bahsettiğiniz incelemeleri sabırsızlıkla bekliyorum; foruma da katkınız olmuş olur. Bilmeyenler öğrenir Ben de dahil...

6681 Mesaj
19 Temmuz 2012; 9:37:09 

Sayın ieskinin "Sirf Atlas IV işlemciye 533+ Mhz yazanlar gibi bu firmada Sirf Atlas V için 664 Mhz yazmış ve tüketiciyi kandırmıştır." bu cümlesini okuyunca AT IV işlemcili cihazla test yaptım sonuç 526 mhz çıktı yani navitech QVX serisiyle aynı.

3613 Mesaj
19 Temmuz 2012; 10:10:08 

quote:

Orijinalden alıntı: ieski

Sayın gps.navigation 'da dediği gibi gelin siz o cihazı iade edin.

Sirf Atlas IV işlemciye 533+ Mhz yazanlar gibi bu firmada Sirf Atlas V için 664 Mhz yazmış ve tüketiciyi kandırmıştır.

Ama tabi şuda var yerine alacağınız cihazlarıda bir inceleyin malum ekranlarında dalgalanmalar olanlar, hafıza kartı içine kaçanlar, fm transmiter var deyip büyük şehirlerde çalışmaz diyenler. Neyse sevgili arkadaşım bunları kontrol et yoksa derler derler ..

Haa birde bu cihazlarda TTS ve VR gibi teknolojilerde var her nekadar yenide olsa var. Yakın bir zamanda fırsat bulabilir isem VR ile ilgili nasıl kullanılır diksiyon eğitimi almak gerekir mi gerekmez mi adı altında eğitimler vereceğim şayet böyle bir cihaz seçer iseniz sizide beklerim.

Sizin gibi akıllı bir kişiden beklenmedik şeyler yazmışsınız :) Biraz durdum ve bu mesajınıza bir şey yazmaya gerek duymadım. Nedeni basit, firma çırpınması gibi başka yerlere dalmışsınız ve dolaylı ve acele yazmışsınız. Yani bu mesaja benim yanıt vermem yerine burayı düzenli kullanlarda çok rahat yanıt verebir.

Sonuç1: Tavsiyem odur ki bataklıkta çırpınan batar, o nedenle daha mantıklı şeylerle gelin :)

Sonuç2: Almadığınız bir cihaza uzaktan inceleme yapılmaz !

Biz buralardayız, alın paylaşın herkes görsün, sallama ile miş ile mış ile bunlar olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gps.navigation -- 19 Temmuz 2012; 10:13:47 >

26 Mesaj
19 Temmuz 2012; 11:07:42 

Sayın gps.navigation ben kimseyi karalamıyorum hala terettüdlerim var, araştırmalar yapıyorum ARM işlemcilerin overclok yöntemleri ile.
"ARM 11 işlemcili ANDROID ve Symbian işletim sistemi ile yapılan overclok yöntemleri var"

Size bütün samimiyetimle bir şey söylemek isterim ben bu saydığınız cihazların overclok yapılmadan bu hızlara çıktığına inanırsam buraya büyük harfler ile yazarım.

Saygılar.

3613 Mesaj
19 Temmuz 2012; 11:50:02 

quote:

Sayın gps.navigation ben kimseyi karalamıyorum hala terettüdlerim var, araştırmalar yapıyorum ARM işlemcilerin overclok yöntemleri ile.
"ARM 11 işlemcili ANDROID ve Symbian işletim sistemi ile yapılan overclok yöntemleri var"

Size bütün samimiyetimle bir şey söylemek isterim ben bu saydığınız cihazların overclok yapılmadan bu hızlara çıktığına inanırsam buraya büyük harfler ile yazarım.

Saygılar.

Yazdığınızı anlamakta zorlanıyorum,tekrar sorayım. Böyle bir beyan edilen bir şey mi gördünüz herhangi bir firmanın cihazının kutusunda web sitesinde vs ? Varsa yazın bende bakayım. Ne yani benmi o kadar şeyi gözden kaçırdım ? Bir firma kutusunda "biz bunu bak overclok ettik hızda bu mu" beyanı var veya kutuda filan "bak biz bunu etmedik en yeni işlemci bu kendi hızı" beyanımı var. Anlamadım ki ne yapmak istediğinizi :) anlasam da bende yardım etsem. Yoksa ben bu firma için yanlışmı yazdım işlemci aslında AtlasIII 400mhz falanda overclok'mu etmişler benmi fark etmedim ? Daha açık yazarsanız yardımcı olalım elimizden geldiğince.

Konulardamı acaba bocaladınız ? Bizim konumuz firmanın beyan ettiği hatta kutusuna yazdığı şeylerin gerçek olmaması üzerine. Böyle bir marka-model varsa dediğim gibi yazın bizde bakalım hemen.

1878 Mesaj
19 Temmuz 2012; 12:02:14 

Overclock deyince bende yazayım istedim konu başlığı ile alakalı değil ama :) geçenlerde başka konuya yazmıştım cihazımı uçuracam 533 Mhz falan yapacam diye , çünkü nette araştırırken cihazımın işlemcisi için yapılmış bir overclock programı buldum samsung işlemci için, neyse wincede çalışan bir uygulama , kullanmaya yeltendim hatta gerekli dll dosyalarını bile buldum programı çalıştırdım, son adımda cesaret edemedim araştırdım yabancı dillerdeki yazıları (rusça-ingilizce vb dillerde kullanıcı görüşleri) okudum, anladığıma göre bu programın her cihaz açılışında çalışıp o şekilde işlem yapıyormuş falan eğer böyle ise overclock olayları taskmanagerda görünür çalışan program

Samsung işlemcisi olupta 2440 dı herhalde overclock etmek isteyen varsa programı paylaşabilirim

26 Mesaj
19 Temmuz 2012; 12:08:56 

Saygın gps.navigation ben yazımda ifade ettiklerimi size anlatamamışım ama sanırım x-calibur anlamış aynen onu yazdıkları gibidir.

1878 Mesaj
19 Temmuz 2012; 12:12:27 

quote:

Saygın gps.navigation ben yazımda ifade ettiklerimi size anlatamamışım ama sanırım x-calibur anlamış aynen onu yazdıkları gibidir.

Yok Sn.ieski,

Benim donanım zaten düşük işlemcisi belli ben sadece software olarak bişi yapabilirmiyim diye bakındım, yapanların çoğusu sorun yaşamış blutoothu gitmiş activesynci gitmiş vs vs bende dediğim gibi cesaret edemedim. Ama burdaki olay farklı, donanımda çipin üzerrinde yazanlar belli gerçek hızlarının ne olacağı belli. mesela benim cihazın gerçek hızı 400mhz bunu 500 mhz yapsam donanımın üzerindeki yazılar değişmiş olmaz sadece kendimi kandırmış olurum

3613 Mesaj
19 Temmuz 2012; 12:33:56 

quote:

Ne yazdıkları gibidir ? x-calibur yazmış zaten

quote:

Overclock deyince bende yazayım istedim konu başlığı ile alakalı değil ama :)

Bende ona istinaden yazdım ne alaka diye ? Yani konuya ayrı merakınız varsa ayrı bir konu açın,yardımcı olalım. Overclock risktir helede bu soğutma sistemi kendinde olan işlemcilerde. Onuda yazarız bu riski alanlara. Ama hala ısrarla yazdığım konu ile alakası nedir yazdığınızın ? Yani firma 664mhz yazmış ama az çıkıyor onamı fiir vereceğizde yaptıracağız nedir konu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gps.navigation -- 19 Temmuz 2012; 12:35:19 >

1808 Mesaj
19 Temmuz 2012; 13:41:05 

Sayın ieski
+1 yazmıştınız tolgac arkadaşın mesajına diğer topikte.
Firma cevap vermediğine göre cihazınızı iade edecekmisiniz?
Yani inandınız mı ortada bir kandırmaca olduğuna yoksa firmaya güveniyor musunuz hala?
Saygılar.

1 Mesaj
19 Temmuz 2012; 13:43:20 

Navitech QXV 751 T PRIMO navigasyon aldım internet satışlı.henüz 10 gün oldu fakat ürünü şarj etme konusunda sıkıntı yaşıyorum arabanın kontağını yarım çevirdim (anahtar kontağa takılı olmadan şarj etmiyor)aleti kapattım.off durumunda yani.çakmak girişine bağlantıyı yaptım bir ucunuda navigasyona bağladım her ikisinde kırmızı ışık yanıyor buraya kadar normal fakat kısa süre sonra navigasyondaki kırmızı ışık sönüyor çakmak girişindeki kırmızı ışık yanmaya devam ediyor.aslında şarj ettikten sonra dolduğunu göstermek için aletteki ışığın yeşile dönmesi gerekmiyor mu? ancak açtıktan sonra yeşil yanıyor fakat şarjıda kısa sürede bitiyor gibi.sizce sorun ne olabilir ?kestane kebap acele cevap:)) siteye yeni üye oldum acemiyim kusura bakmayın

1 Mesaj
19 Temmuz 2012; 19:32:28 

Sessiz bir ortamda yavaş, sakin, aralıksız konuşunca anlıyor, evde tv vs açıksa, aynı anda 2-3 kişi konuşursa anlamıyor cihaz, bir kaç defa tekrarlamak gerekebiliyor. 8 gb micro sd kartı gördü, daha fazlasını deneyen varmı?
sadece mp3 leri denedim sorunsuz çalıştırdı, Teypine göre fm transmitter sorunsuz çalışıyor, arkadaşın 60 liralık teypinde gayet güzel çalıştı. Benim teypte problem var o yüzden biraz hışırtı yapıyor yüksek seste.

4406 Mesaj
19 Temmuz 2012; 20:24:50 

Donanım Haber Forumlarına hoş geldiniz sayın @deniz9881

Cihazınız kontak I konumundayken şarja geçer, kapalıyken şarj etmez. Şarj tamamlanınca lamba söner, yeşil olmaz.

İlk şarjınızı 8-10 saat arası evde bir PC'ye bağlayarak tamamlayınız. Ekteki konuları da inceleyiniz ilk şarj işlemi tamamlanana kadar.

Cihazımı Yeni Aldım - Ne yapmam gerekir.
Primo Ayarlar - Tüm Sürümler için.

Saygılar

3 Mesaj
20 Temmuz 2012; 11:09:22 

Navitech QXV 523 Primo cihazının kaç gb hafıza kartı desteklediği konusunda yardımcı olabilecek kimse yok galiba ?

1878 Mesaj
20 Temmuz 2012; 11:18:03 

32 Gb

1878 Mesaj
20 Temmuz 2012; 16:45:32 

Silinen başka bir konudan (Kullanıcı ben açtım silecem diye bişi yapabilirmi yahu nasıl bir forum burası? ) navitech yetkililerinin konu silinmesi için yaptıkları video çekimleri

Amma saçma sapan bir mantıktır bu ya, adam 10 Doğru adresi değilde 10 amuda kalkmış Fotoğraf istese demekki onu bile çekip koyacaklarmış. Yuh yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 20 Temmuz 2012; 16:51:35 >

6 Mesaj
20 Temmuz 2012; 16:48:24 

Selamlar

Navitech QXV serisi VR Navigasyon cihazlarının konuşarak adres girebilme özelliği ile ilgili videoyu aşağıdaki linkte bulabilirsiniz

Link: http://youtu.be/x68dqZEyFOY

Tolga SAVAŞ
Ürün Müdürü
Navitech

4406 Mesaj
20 Temmuz 2012; 17:09:09 

İşlemci testi videosu da istiyoruz Tolga Bey.

1808 Mesaj
20 Temmuz 2012; 18:26:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Tolga_Savas

Sayın İmkansız;

Konunun kapatılması GPS Navigation isimli (ki kendisi konuyu açan kişidir) arkadaşın talep etmesi sonucudur gayet iyi bildiğiniz gibi. Kendisi VR konusunda bir iddada bulunmuş ve VR ın ürünlerimizde son derece başarılı çalıştığını görünce sözünü yerine getirerek sizden konunun kapatılmasını talep etmiştir.

Lütfen forum yöneticisi olarak tarafsızlığınızı koruyunuz.

Tolga Savaş
Ürün müdürü
Navitech

Sizin 664 mhz i göstererek konuyu sonlandırmanız daha şık olurdu. fake nicklerle girip konuyu dallandırıp budaklandırmak yerine

6681 Mesaj
20 Temmuz 2012; 18:29:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Tolga_Savas

Sayın İmkansız;

Konunun kapatılması GPS Navigation isimli (ki kendisi konuyu açan kişidir) arkadaşın talep etmesi sonucudur gayet iyi bildiğiniz gibi. Kendisi VR konusunda bir iddada bulunmuş ve VR ın ürünlerimizde son derece başarılı çalıştığını görünce sözünü yerine getirerek sizden konunun kapatılmasını talep etmiştir.

Lütfen forum yöneticisi olarak tarafsızlığınızı koruyunuz.

Tolga Savaş
Ürün müdürü
Navitech

isteği üzere gps.navigation isimli kullanıcının açtığı konusu kapatıldı ve gösterimden kaldırıldı,bu konuyu başka bir kullanıcı açmış forum kurallarında kullanıcıların yaptıkları inceleme ve testleri forumda yayınlayamaz diye bir madde olmadığından ben bu konuyu malesef kapatamam.Bu kullanıcıya haksızlık olur.Bunun taraf ve tarafsizlıkla alakası yok.Kaldıki p100K,p110,px120 cihazlarınızı hali hazırda kullanan ve navitech dostu bir kullanıcıyım.

3 Mesaj
20 Temmuz 2012; 19:30:15 

X- Calibur eminsin değil mi 32 gb olduğundan hafıza kartı siparişini veriyorum???

21 Mesaj
20 Temmuz 2012; 22:54:54 

Aklımızı çorbaya çevirdiniz yahu, konu silmeler, mertlik-namertlik filan...

Bu cihaz kutusunda bile beyan edildiği gibi 664Mhz midir, iddia edildiği gibi 526Mhz midir?

Soru net, cevap yok...

Tolga bey, lütfen şu işlemci hızı olayını açıklığa kavuşturun, konunun silinmesi bir şey ifade etmiyor, soru ve iddia halen cevapsız!

1878 Mesaj
20 Temmuz 2012; 23:15:02 

quote:

Orijinalden alıntı: umut88

X- Calibur eminsin değil mi 32 gb olduğundan hafıza kartı siparişini veriyorum???

Sn.umut88,

Hocam emin değilim, neden eminim neden değilim ben bile bilmez oldum :) Bu konuda bakın Tolga_Savas nickli üye var, yazılarında Navitech Ürün Müdürü yazıyor o daha iyi bilir. İsterseni ona PM atın yada garanti olsun diyorsanız esas NAVİTECH Firmasına telefon yada emaille ulaşın

Kusuruma Bakmayın

1878 Mesaj
20 Temmuz 2012; 23:42:57 

quote:

quote:

Her ne kadar cihazın işlemcisi ile alakalı yanlış bir durum olsada ( Navitech CPU Hızı açıklama bekleniyor) alanların belki sesli komutla alakalı kullanma kılavuzlarında yazıyordur ama yazmıyorsa diye bir kaç tip vereyim. Google translate kullanıp tercüme edebilirsiniz. Orjinali bu

Tips to improve address recognition results

1. You must always say City Name before address
2. Always say the entre street name, never forgetting titles (Doctor, President,...) neither its type (Avenue, Street,...)
3. Say the destination without pauses in the speech. The software recognizes pause as the end of the speech
4. Never say the word "number" before a number
Sao Paulo, Avenida da Praia, number 200 ( wrong )
Sao Paulo, Avenida da Praia, 200 ( correct )
5. Say the complete name of the cities. Saint Petersburg instead of Saint Pete

Thanks to Sherlock

Yukarıda daha önceden kullananlara VR konusunda TIP vermiştim işlerine yarar diye ama VİDEO çekimi var bu çekimdeki ile vermiş olduğum TIP aynı değil, özellikle 4. MADDE arkadaşlar, Firma en doğrusunu bilir, NUMARA 200 söylemeyin diyor direk 200 söyleyin diyor ama siz söylemeye devam edin

Keşke bu sistemi başka cihazlarda deneme imkanımız olabilseydi, en azından MİKROFON hassasiyeti konusunda da bir fikrimiz oluşabilirdi

8 Mesaj
24 Temmuz 2012; 17:13:11 

merhaba
Navitech QXV-714 Primo 7’’
Navitech QXV-524 Primo 5’’

modellerinin en boy ölçüleri nedir acaba

4 Mesaj
8 Ağustos 2012; 21:24:00 

Merhaba arkadaşlar, dün mediamark'tan navtechQXV-713 Primo, navigasyon cihazı aldım ve orda güncellemesinide yaptırdım. Ordan çıkışta ev adresimi yazdım bir kaç sefer değişik yerlerden gelsemde yeniden hesaplayıp adrese beni getirdi. Buraya kadar her şey normal, bugün yine adres gireyim dedim fakat sesi çıkmıyor, o kadar karıştırdım ayarları fakat çözemedim sesin gelmesini. bu cihazı kullanan varmı ayarlardanmı sesi pasife ettim acaba? yoksa programında veya cihazda bir sorunmu vardır.
Tardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Arslan

1878 Mesaj
8 Ağustos 2012; 21:35:18 

FM Verici aktif veye Pasif kısımlarını kontrol edin. FM verici aktif olduğunda sesi kendi hoparlöründen vermiyor olabilir. Yada Ses ayarlarını kontrol edin

4 Mesaj
8 Ağustos 2012; 21:49:06 

quote:

FM Verici aktif veye Pasif kısımlarını kontrol edin. FM verici aktif olduğunda sesi kendi hoparlöründen vermiyor olabilir. Yada Ses ayarlarını kontrol edin

Tahmin edebiliyorsunuzdur ne sinir harbi yaşadığımın. Dediğiniz gibi FM den kaynaklanıyormuş. Teşekkürler sayın x-calibur

Edit: Eksik mesaj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trem41 -- 8 Ağustos 2012; 21:51:35 >

1878 Mesaj
8 Ağustos 2012; 22:06:44 

Allah Allah trem41 mesajımdan alıntı yaptı diye uyarı geldi ama mesajı göremiyorum

Edit : Tamam şimdi gördüm. Bişi değil Sn.trem41. Güle Güle kazasız belasız günlerde kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 8 Ağustos 2012; 22:13:37 >

4 Mesaj
8 Ağustos 2012; 22:15:32 

Cevaben mesajım, yazdığınız mesajı alıntı olarak aktardım + aşağıdaki cevap mesajım.

(Tahmin edebiliyorsunuzdur ne sinir harbi yaşadığımın. Dediğiniz gibi FM den kaynaklanıyormuş. Teşekkürler sayın x-calibur)

Tekra teşekkürler

96 Mesaj
9 Ağustos 2012; 3:47:30 

Bu modelleri Navitech tanıtsa kac yazar. hayatımda bu kadar hantal calısan bir cihaz görmedim.
cihaza adres girmek icin evliya sabrı gerekiyor.

4 Mesaj
9 Ağustos 2012; 23:25:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin.79

Bu modelleri Navitech tanıtsa kac yazar. hayatımda bu kadar hantal calısan bir cihaz görmedim.
cihaza adres girmek icin evliya sabrı gerekiyor.

Bu benim ilk navigasyon tercübem, anlık bir karardı ihtiyaçtan dolayı aldım. Dediğiniz gibi yazılım menüsü hiçte sade anlaşılır değil, hoş başka navigasyonlarla karşılaştıma imkanım yok, cünkü bu ilk cihazım. Menü daha sade ve anlaşılır olabilirdi

1878 Mesaj
9 Ağustos 2012; 23:34:03 

quote:

Orijinalden alıntı: trem41

Bu benim ilk navigasyon tercübem, anlık bir karardı ihtiyaçtan dolayı aldım. Dediğiniz gibi yazılım menüsü hiçte sade anlaşılır değil, hoş başka navigasyonlarla karşılaştıma imkanım yok, cünkü bu ilk cihazım. Menü daha sade ve anlaşılır olabilirdi

Menüden kastınız hangisi bilmiyorum ama diğer başka modeldeki gibi cihazınızı açar açmaz Navigasyon yazılımı geliyorsa o görmüş olduğunuz kısım PRİMO yazılımıdır, navigasyon için kullanılır. Ve PRİMO kullanan tüm cihazlarda aynı şekildedir

10 Mesaj
11 Ağustos 2012; 17:54:56 

QXV-522W Primo (2.1) cihazına Speedcam dosyasını ayrıca yüklememiz gerektiği anlaşılıyor. Bu cihaza uygun güncel Speedcam dosyasını nasıl bulabiliriz. Çünkü yaptığım kısa bir araştırma sonucunda karşıma birbirinden karışık dosyalar geldi. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca burada bu cihazlarla ilgili daha güzel konuların paylaşılmasından yanayım. Örneğin cihaz usb kablosuyla pc ye bağlıyken cihazın menüsüne ulaşmamız mümkün mü? Yada menüdeki bağlantı seçeneklerinde bellek ve eşzaman fonksiyonlarının tam olarak ne işe yaradığı, video oynatmada ortaya çıkan donmaların çözümü gibi değişik konuların gündeme gelmesini istiyorum.

3613 Mesaj
11 Ağustos 2012; 19:26:43 

quote:

Menüden kastınız hangisi bilmiyorum ama diğer başka modeldeki gibi cihazınızı açar açmaz Navigasyon yazılımı geliyorsa o görmüş olduğunuz kısım PRİMO yazılımıdır, navigasyon için kullanılır. Ve PRİMO kullanan tüm cihazlarda aynı şekildedir

Aman aman yanllış bilgi vermeyelim pek aynı değil, üstelik Navitech'lerde helede bu muhteşem yeni modellerde ana sürüş ekranında haritanın neredeyse %30'unu göremiyorsunuz.iGO8 tarzı hız,pusula vs. solda sabit kalıyor, ve kaldırılamıyor. Oysa normal primo'da ana sürüş ekranında sağ altta çıkan bu bilgiler dokunduğunuzda 1 tanesi kalacak şekilde ekranda kalıyor. Bir ara ekran kopyası koyarım daha iyi anlaşılır. Yani işin özü harita ekranı sanki cihaz 4" filan gibi görünüyor ve değişmiyor.

1878 Mesaj
11 Ağustos 2012; 20:52:15 

quote:

Aman aman yanllış bilgi vermeyelim pek aynı değil, üstelik Navitech'lerde helede bu muhteşem yeni modellerde ana sürüş ekranında haritanın neredeyse %30'unu göremiyorsunuz.iGO8 tarzı hız,pusula vs. solda sabit kalıyor, ve kaldırılamıyor. Oysa normal primo'da ana sürüş ekranında sağ altta çıkan bu bilgiler dokunduğunuzda 1 tanesi kalacak şekilde ekranda kalıyor. Bir ara ekran kopyası koyarım daha iyi anlaşılır. Yani işin özü harita ekranı sanki cihaz 4" filan gibi görünüyor ve değişmiyor.

Ekran görüntüsü yukarıdaki videodaki gibi mi yani? Hiç dikkat etmemiştim.

Video derken sesli komut ekranından sonra çıkan ekrandaki hibi sol taraf siyahımsımı?

3613 Mesaj
11 Ağustos 2012; 21:22:03 

quote:

Ekran görüntüsü yukarıdaki videodaki gibi mi yani? Hiç dikkat etmemiştim.

Video derken sesli komut ekranından sonra çıkan ekrandaki hibi sol taraf siyahımsımı?

Aynen dediğiniz gibi ve öyle vasat bir alan kalıyor maalesef,alırken bunada dikkat etmek lazım Hatta şimdi ölçtüm 4.3" bile büyükmüş o alandan Unutmadan o alan öylece kalıyor yani normal Primo'daki gibi dokununca filan kaybolmuyor Kırmızı alan sizin göreceğiniz alan ,güle güle kullanın.

1

Mesela buda Next'in ekranı bir yerde verilmişti zaten yayla gibi ekran

0

local://upfiles/437805/5C2FE73A39F54C82A389186E8B1BC529.gif

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gps.navigation -- 11 Ağustos 2012; 21:42:11 >

6681 Mesaj
11 Ağustos 2012; 21:51:33 

quote:

Aynen dediğiniz gibi ve öyle vasat bir alan kalıyor maalesef,alırken bunada dikkat etmek lazım Hatta şimdi ölçtüm 4.3" bile büyükmüş o alandan Unutmadan o alan öylece kalıyor yani normal Primo'daki gibi dokununca filan kaybolmuyor Kırmızı alan sizin göreceğiniz alan ,güle güle kullanın.

1

Mesela buda Next'in ekranı bir yerde verilmişti zaten yayla gibi ekran

0

local://upfiles/437805/5C2FE73A39F54C82A389186E8B1BC529.gif

Çok ilginç skin seçmişler görülen harita ekranı 3.5" ancak var.