Şimdi Ara

NAVİTECH 2012 MODEL QXV SERİSİ NAVİGASYONLARI SATIŞA SUNUYOR (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
798
Cevap
14
Favori
109.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hayria
    bence işiniz icabı gerekmiyorsa bu cihazları almayın derim, telefonunuz destekliyorsa içindeki yazılım google maps , ovi maps vs. fazlasıyla yetecektir.

Evet Ceptelde varsa zaten 2.bir navigasyon PND sine bana görede kesinlikle gerek yok. İlla arabada olsun isteniyorsa sabit olanlardan olmalı, diğer türlüde ceptelde

Sesli komut olayı daha gelişir herhalde, sonuçta buda bir ilk en azından mikrofonu sizin ne dediğinizi anlayabilmiş
  • Ben katılmıyorum bu görüşe, Navigasyon olayında PNA ile PND'ler arasında kullanım yönünde çok fark var... Her iş için kendi cihazı uygun bence.

en basit olarak şu örneği vereyim; tüm PND'lerde 2012 haritaları çıktı ve güncelledik. Ama hiç bir PNA'da 2012 haritası çıkmadı daha. Temmuz ayındayız. 2012 yazanların da 2011.Q4 olduğunu dikkate alınız.

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Ben katılmıyorum bu görüşe, Navigasyon olayında PNA ile PND'ler arasında kullanım yönünde çok fark var... Her iş için kendi cihazı uygun bence.

en basit olarak şu örneği vereyim; tüm PND'lerde 2012 haritaları çıktı ve güncelledik. Ama hiç bir PNA'da 2012 haritası çıkmadı daha. Temmuz ayındayız. 2012 yazanların da 2011.Q4 olduğunu dikkate alınız.

Saygılar.

Sn.DD252Admin,

İmzanızdaki cihazda şimdi eski haritamı var yani? Portable bir hayatta söktak çantaya at vs vs şeylerden dolayı demiştim :) Ya araçta sabit tarz yada elde rahatlıkla taşıanabilecek her işi gören sizdeki gibi bir cihaz :)
  • Aynen öyle 2011.10 harita var ve kullanmıyorum... Kullanamıyorum...

iGO Primo Turkey

Ne zaman güncelleneceği de belirsiz.
  • quote:

Aynen öyle 2011.10 harita var ve kullanmıyorum... Kullanamıyorum...

iGO Primo Turkey

Bende katılıyorum arabada telefonda navigasyon olmuyor bende cihazdan kurtulayım dedim ama navigasyon cihazının yerini tutmuyor.
    Yürüme bir yere gidiyorsundur sokak arıyorsundur o zaman telefon anlık ihtiyacını görüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ieski

quote:

iGO Primo Turkey

Bende katılıyorum arabada telefonda navigasyon olmuyor bende cihazdan kurtulayım dedim ama navigasyon cihazının yerini tutmuyor.
    Yürüme bir yere gidiyorsundur sokak arıyorsundur o zaman telefon anlık ihtiyacını görüyor.

Aynen öyle Hocam; o zaman da Google Maps var Navigasyon yazılımına gerek yok. Benim iPhone'umda iGO, YolBilgisi (Turkcell), Navigon, TomTom Turkey çalışıyor ama açık söyleyeyim hepsinin haritası eski... Ve PND'yönünde hep bir - (eksi) leri var...

[Edit] Bir de Navitel varmış Merak işte !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 6 Temmuz 2012; 14:49:30 >
  • quote:

quote:

iGO Primo Turkey

Aynen katılıyorum iphone de navi çalıştımı deli gibi şaj gidiyor bu sefer telefon lazım oluyor şarj yok.Dediğiniz gibi yürüyerek kısa süreli adres ararken kullanışlı yoksa arabada PND türü kullanmak daha iyi.
  • Evet arkadaşlar Navitech, QXV-522W bugün elime ulaştı ve inceleme fırsatım oldu.

Deneyimlerim..

Cihazın açılış hızı gayet güzel.
    Navigasyon arayüzünü iptal etmişler cihaz direkt navigasyonla açılıyor. Düşününce çok mantıklı bu bir navigasyon başka amaçlarla kullanmak gereksiz kurcamalara sebep oluyor ve işinize yaracağı zamanlarda kullanılmaz duruma geliyor. :) tecrübe ile sabit.

FM Transmiter ve müzik oynatıcı aynı anda harika. Ses aktarı kalitesi güzel.
    Ekranın güneşli havalarda görüntüsü harika.
    Cihazda TTS ve VR var. TTS gayet başarılı yalnız VR söylüyorsun evet doğru sentezleme başarısı %70'lerde ama yavaş, o sırada siz el ile girebilirsiniz.
    Bluetooth başarılı istediğiniz POI'nin üzerinde ara deyip arama yapabiliyorsunuz.
    Cihazın GPS alıcısı rota hesaplaması Navitech'in önceki cihazlarında olduğu gibi tek kelime mükemmel.
    Ekran kalitesine gelince Next YE-535 Bimeks'te inceleme fırsatı bulmuştum ekrana dokununca ekranda sanki zorlama olmuşcasına dalgalanmalar oluyordu, ama navitech'in öceki B512 serisinde olduğu gibi 522'de de ekran kalitesi tartışmasız süper. Dokunmatiğide aynı şekilde hassas tırnak yada aşırı güç uygulamak zorunda kalmıyorsunuz.

Bana kalırsa böyle bir güzel cihaz TMC anten ile taçlandırılmalıydı, sadece uyumlu deyip geçilmemeliydi. Firmaya sorduğumda TMC şarj ünitesinin satışı hakkında kesin bilgi vermiyorlar.

Cihazında arkasında yine dün ışığı sensörü var.

FM Transmiter, Bluetooth, USB Bağlantı şekli gibi uygulamalara Primo üzerinden giriyorsunuz.
    Primo kapatma düğmesi yok, ekleyip primodan çıktığınızda navigasyon arayüzüne erişemiyorsunuz.

Benim yazacaklarım bu kadar merak ettiğiniz hususlarda sorularınızı cevaplarım.
  • Sayın @ieski

"Güneşte Gösteriyor" diyorsunuz yani; bu bir devrim olabilir
  • Aynı cihazı bende denedim VR evet var ama etrafta en ufak bir gürültüde bişiy anlamıyor kaç kere anlamadı, arkadaşın dediği gibi anlaması o kadar başarılı değil,o nedenle rica ettim ses sistemleri odasında denedim genede gereksiz olmuş daha başarılıdır diye baktım ama maalesef. Ekranı güneşte deneyemedim dışarı çıkartmadılar :) Ama aynı yerde duran Next 515 ve 535 daha net ve parlaklığı fazla. Adam cihazı yerine taktı dokunmatik sanki basılıyor gibi tık tık ötmeye başladı kendi kendine bir yerlere bastı görevlide aldı eline accık tokatladı düzeldi,sonra oldumu gene bilinmez. Eh o kadar olur elektronik alet sonuçta. Cihazla oynamayı sevenlere göre değil arkadaşında dediği gibi direk primo açıyor ve geri dönülmüyor ana ekrana, başka alanlarda yazarsa daha faydası olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

Aynı cihazı bende denedim VR evet var ama etrafta en ufak bir gürültüde bişiy anlamıyor kaç kere anlamadı, arkadaşın dediği gibi anlaması o kadar başarılı değil,o nedenle rica ettim ses sistemleri odasında denedim genede gereksiz olmuş daha başarılıdır diye baktım ama maalesef. ...

Benim endişem de buydu zaten; araçta çok iyi bir ses izolasyonu olması gerek fikrine vardım. Lastik sesi, Trafik gürültüsü vs. Siz komut verirken başka bir sürücü korna çalmayacak, trafikteyseniz camlar kapalı olacak...

Sanki bize 1 numara büyük gibi geldi birden
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgac

Merhabalar değerli forum donanımhaber üyeleri, öncelikle burada bilgi ve deneyimlerini paylaşan herkese çok teşekkür ediyorum, bu benim forumda ilk mesajım ama bugüne kadar bu forumun çok faydasını gördüm, eksik olmayın.

Navitech QX 5" serisi cihaz almak üzereyken yeni serinin çıkacağını duyduğum için beklemeyi tercih ettim ve şu anda yeni seri cihazlardan birini sipariş etme aşamasındayım. Hepsiburada'da 5" ekrana sahip iki cihaz var yeni seriden, linklerini vereyim:

1) Navitech QXV-523 Primo 5'' VR

2) Navitech QXV-522W Primo 5'' VR

Cihazlar çok yeni biliyorum ama birkaç gün içinde siparişimi vermek istediğim için buradan bir sormak istedim, sorularım şöyle:

* Farkettiyseniz 2. linkteki cihazın kodunda bir "W" var fazladan (QXV-522W) . Neyi simgeliyor olabilir?

* İki ürün arasındaki farkları biliyor veya öngörebiliyor musunuz? (Aynı fiyattalar)

Tekrar teşekkürler ve iyi forumlar.

Aynı modeller arasında bende kararsız kaldım. Aralarındaki farklardan biride 522W modelinde 1500 lük 523 modelinde 1100 lük batarya var. Bu durumun sebebi ve sonuçları hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa aydınlatırlarsa memnun olurum.
  • quote:

Evet arkadaşlar Navitech, QXV-522W bugün elime ulaştı ve inceleme fırsatım oldu.

Deneyimlerim..

Cihazın açılış hızı gayet güzel.
    Navigasyon arayüzünü iptal etmişler cihaz direkt navigasyonla açılıyor. Düşününce çok mantıklı bu bir navigasyon başka amaçlarla kullanmak gereksiz kurcamalara sebep oluyor ve işinize yaracağı zamanlarda kullanılmaz duruma geliyor. :) tecrübe ile sabit.

Sn.ieski,

Hayırlı olsun hocam cihazınız güle güle kazasız belasız günlerde kullanın.

Aklıma birşey takıldı? bir ara burdada muhabbeti geçti, şimdi bu cihazda ana menü yokmu? Müzik ve Video dinleme seyretme, oyun hesap makinesi vb işlevler yokmu? Primo dışında hiç birşey kullanılamıyormu yani bu cihazda?

W, beyaz model gerçekten güxel görünüyordu, iyi tercih ama bu tercihi yaparken nelere dikkat ettiniz? Arkadaşlarda soruyor 523 modeli arasındaki farkı? Acaba fark ana menünün olmaması mı? Biliyormusunuz?

TTS si nasıl güzelmi ? VR da cadde sokak mahalle il ilçe vb yerler söylenebiliyormu?

Tekrardan hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 9 Temmuz 2012; 1:15:21 >
  • Teşekkür ederim.

Cihazda Ana Menü yok, oyunun haricinde saymış olduğunuzu video, muzik, resim, hesap makinesi, FM, USB, Bluetooth gibi uygulamalara primo ana menüsü üzerinden giriliyor.

Diğer modeller arasında bakıldığın pili 1.500 mhA, Siyah yerine özellikel beyaz olmasını istedim yazın camdan daha fazla ısınmaması için :)

TTS olarak üzerinde nuance'ın aylin sesi var.

VR'nin başarı oranı %65'i yukarı geçemez. Ortamda gürültü varsa ve cihazda size uzak ise başarı oranı düşük.
    İl, ilçe, semt, mahalle, sokak adlarını kullanabiliyorsun yorumlayıp alakalı olanları ekrana getiriyor.
    Ekrandan yanındaki numarayı söyleyerek seçiyorsun, yok ekrandakiler alakalı değil ise aşağı veya yukarı diyerek listenin üzerinde geziyorsun, yok yine de olmadı şunu yeniden söyleyim diyorsan geri diyorsun bir önceki ekrana dönüyor. Tabi bu yazdıklarım içinde adresi söyledikten sonra onun yorumla kısmı biraz uzun yani o arada ben yazarım :) ama geri kalan seçim aşaması gayet hızlı ve en son GİT diyorsun :)

QXV-522 serisinin ekranın üzerinde bir film yok. Ekran kalitesini sorarsanız bana göre piyasada bu sınıftaki cihazların arasında en iyisi diyebilirim. Next'in cihazlarını incelediğimde ekran konusunda vasattı ekranın bir yerine dokunuyorsun diğer yerinde mürekkeplenip dalgalanmalar oluyordu. Işıkta okunabilirlik kaliteside gayet başarılı.

FM Trasmiter'da çok başarılı idi radyodan gelen sesin kalitesi güzeldi hemde istanbul'da 88.00 frekansından. Hatta bu hangi radyo diyen dahi oldu :)

Kaydettiğiniz favori yada POI'lerin üzerinde telefon var ise bluetooth üzerinden arama yapabiliyorsunuz.
  • Skincilerden örnek alıp shortcut yapmışlar Primo'dan Bu arada aybnı araçta aynı yerde diğer FM denediğiniz cihazları yazarsanız daha iyi olur. Yoksa bende evin garajında her cihazdan süper ses alıyorum hemde 104 ten :)
  • Piranha modelini hatırlamıyorum. Navitech QX-B512 o kadar başarılı değildi.

Yaptığım denemeler trafikte seyir halinde, malum garajda fm radyoları genelde çekmediği için frekansı bozmadığı için fm transmiter genelde harika çalışır. :)
  • quote:

FM Transmiter, Bluetooth, USB Bağlantı şekli gibi uygulamalara primo üzerinden giriyorsunuz.
    Primo kapatma düğmesi yok, ekleyip primodan çıktığınızda navigasyon arayüzüne erişemiyorsunuz.

bunu biraz daha açarmısınız fm transmitterı açıkken navigasyonu kullanamıyormuyum yani????
  • Yok yok öyle değil, fm Transmitterla hem müziği hemde navigasyonu Radyonuza akratabiliyorsunuz
  • quote:

Teşekkür ederim.

Cihazda Ana Menü yok, oyunun haricinde saymış olduğunuzu video, muzik, resim, hesap makinesi, FM, USB, Bluetooth gibi uygulamalara primo ana menüsü üzerinden giriliyor.

Cihazda ana menü olmaması iyi olmuştur herhalde RAM CPU kullanımı bakımından. Demekki Primodan harici program çalıştırma özelliğini eklemişler, güzel bir olay.

Müzik çalardan primoya dönüş kolay dimi? takılma falan yapıyormu? Aslında bir video kaydı iyi olurdu :) Mümkünmüdür?
  • Müzik çalar dediğiniz primo'nun müzik çaları id3 tagına göre sıralıyor play diyorsunuz çalmaya başlıyor sonra geri dönüp navigasyona devam ediyor bu arada takılma yada navigasyonu söylerken takılma olmuyor. Arka planda çalışıyor.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.