Şimdi Ara

NAVİTECH 2012 MODEL QXV SERİSİ NAVİGASYONLARI SATIŞA SUNUYOR (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
798
Cevap
14
Favori
109.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam benim gordugum Igo Primo yazılım farkı qxv ler primo 2.01 kullanıyor , coznurlukleri daha yuksek ve de VR ozellikleri var QX 515 e gore.
  • Bu arada VR olan cihazlarda ister sesle ister el ile girebilirsiniz adresi ve yine burdaki arkadaslarımdan ogrendigim kadarıyla VR ı istendiginde devre dısı bırakmak ta mumkun oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: whatismatrix

Bu arada VR olan cihazlarda ister sesle ister el ile girebilirsiniz adresi ve yine burdaki arkadaslarımdan ogrendigim kadarıyla VR ı istendiginde devre dısı bırakmak ta mumkun oluyor.

Vr'ı kullanmadan da adres girebiliyorsunuz VR ile sadece tam adresini bildiğiniz yerleri girebiliyorsunuz poi ve favori kayıtlarınızdan adresi sesle aratamıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fikretkurt

Elimde emanet 2 adet navigasyon var..
    Ayrıca Nokia E72...
    Tom Tom XL ve Navking Mini S320(oyuncak gibi)
    Navking(Sygic harita kullanıyor sanırım) cihazı dışarıda bile GPS'yi 3 saatte anca görüyor.yollar rezalet.Hiçbir güncelleme yok...
    Eve bile sokulmamalı...
    Tom Tom fena değil.Ama güncellemelerde biraz daha seri olmalılar...
    En güncel harita Nokia E72'de var...ama ekranı biliyorsunuz...
    Şimdi Araç için navigasyon düşünüyorum...
    Kafam Android+Navigasyon Next Piri Reis ve Piri Reis2'ye Piranha GPS Business tabletlere takıldı...
    Acaba bu cihazların dokunmatikleri nasıl?Navigasyonları başarılı mı???

İstediğim özellikler aslında şunlar;
    1-Kesinlikle Başarsoft harita olacak...
    2-Dokunmatik'ten taviz vermeyecek
    3-Cihaza adres elle girilebilecek,konuşma çok şart değil..
    4-Navigasyon cihazı Cep telefonu ile eşleşecek ve gelen çağrı ismi(rehberde kayıtlıysa tabiki) görünebilecek...
    (Yani hansfree konuşabileyim ki güvenliğim tehlikeye girmesin-Ama cızırtı falan filan olmayacak)
    5-Cihaza attığım müzikleri araç hoparlör sisteminden gümbür gümbür dinleyebileceğim(Cızırtı minimum olacak)
    6-Ayrıca sorum şu;cihazınızdaki müziği araç hoparlöründen dinlerken aynı anda navigasyon çalışabiliyor mu?
    Telefon geldiğinde müzik durabiliyor mu?Navigasyon ile müzik birlikte nasıl uyum sağlayabiliyor???
    7-Navitech QX-515(Bimekste 149 TL) ile QXV-522 arasındaki fark nedir???
    8-Sesli adres aranan QXV serilerinde adres elle girilemiyor mu???
    Şimdiden emeği geçenlere teşekkürler...

Aynen doğrudur.

2-Dokunmatik'ten taviz vermeyecek.
    QXV-714 kullanıyorum, dokunmatik.. kesinlikle basmatik değil. Küçük bir stylus ile de kulanabiliyorum.

Zaten temel olarak elle giriliyor. VR içn ekrandaki ikona dokunup, adresi tam olarak söylemek gerekiyor. Bu özellik aceleniz var ise ve arabayı sağa çkip adres giremeyecekseniz bayağı işe yarıyor. Bir tapu işi için dakikalar ile yarışıyordum ve yolda giderken VR ye dokunup avukatın adresi söyledim. adrese teslim
    4-Navigasyon cihazı Cep telefonu ile eşleşecek ve gelen çağrı ismi(rehberde kayıtlıysa tabiki) görünebilecek...
    (Yani hansfree konuşabileyim ki güvenliğim tehlikeye girmesin-Ama cızırtı falan filan olmayacak)
    Telefonun rehberinde değil kendi rehberinde kayıtlı numaralar için bu geçerli ve sorunsuz. Telefon rehberini ben beceremedim. Var mı bilmiyorum.

5-Cihaza attığım müzikleri araç hoparlör sisteminden gümbür gümbür dinleyebileceğim(Cızırtı minimum olacak)
    Aynen hiç sorunsuz FM üzerinden dinleyebiliyorsunuz.

6-Ayrıca sorum şu;cihazınızdaki müziği araç hoparlöründen dinlerken aynı anda navigasyon çalışabiliyor mu?
    Telefon geldiğinde müzik durabiliyor mu?Navigasyon ile müzik birlikte nasıl uyum sağlayabiliyor???
    Navigasyon devam ederken arka planda müzik çalıyor. Ama benim çocuklar müziğin kesilip sağa dön sola dön sesinden hiç hoşlanmadılar.
    Telefon geldiğinde hem navi hem müzik kesilip görşmeden sonra devam ediyor.

Yukarda açıklanmış

• Arkadaslar selamlar , bu pil ler arasındaki 1100 Mah ile 1500 Mah arasındaki fark ne kadar tercih sebebidir ? Gercekte ne kadar fark eder 400 luk bir pil gucu 20 30 dk ? Sizler aracta kullanırken acaba surekli cakmakta mı calistiriyorsunuz yoksa bitene kadar bekliyip sonramı sarj ediyorsunuz.

tşklr
  • işte forum sitesi budur...
    Teşekkürler ogoksel hocam...
    Çok sağolun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogoksel

quote:

Elimde emanet 2 adet navigasyon var..
    Ayrıca Nokia E72...
    Tom Tom XL ve Navking Mini S320(oyuncak gibi)
    Navking(Sygic harita kullanıyor sanırım) cihazı dışarıda bile GPS'yi 3 saatte anca görüyor.yollar rezalet.Hiçbir güncelleme yok...
    Eve bile sokulmamalı...
    Tom Tom fena değil.Ama güncellemelerde biraz daha seri olmalılar...
    En güncel harita Nokia E72'de var...ama ekranı biliyorsunuz...
    Şimdi Araç için navigasyon düşünüyorum...
    Kafam Android+Navigasyon Next Piri Reis ve Piri Reis2'ye Piranha GPS Business tabletlere takıldı...
    Acaba bu cihazların dokunmatikleri nasıl?Navigasyonları başarılı mı???

İstediğim özellikler aslında şunlar;
    2-Dokunmatik'ten taviz vermeyecek

Aynen doğrudur.

2-Dokunmatik'ten taviz vermeyecek.
    QXV-714 kullanıyorum, dokunmatik.. kesinlikle basmatik değil. Küçük bir stylus ile de kulanabiliyorum.

Zaten temel olarak elle giriliyor. VR içn ekrandaki ikona dokunup, adresi tam olarak söylemek gerekiyor. Bu özellik aceleniz var ise ve arabayı sağa çkip adres giremeyecekseniz bayağı işe yarıyor. Bir tapu işi için dakikalar ile yarışıyordum ve yolda giderken VR ye dokunup avukatın adresi söyledim. adrese teslim
    Telefonun rehberinde değil kendi rehberinde kayıtlı numaralar için bu geçerli ve sorunsuz. Telefon rehberini ben beceremedim. Var mı bilmiyorum.

Aynen hiç sorunsuz FM üzerinden dinleyebiliyorsunuz.

Navigasyon devam ederken arka planda müzik çalıyor. Ama benim çocuklar müziğin kesilip sağa dön sola dön sesinden hiç hoşlanmadılar.
    Telefon geldiğinde hem navi hem müzik kesilip görşmeden sonra devam ediyor.

Yukarda açıklanmış

Ogoksel hocam cihaza rehber kaydı nasıl yapılabilir?
    nokia E72 ve Samsung S3 var elimde...
    Tam 916 rehber kaydım var...
    Bunları bilgisayara cihazı takınca kopyala yapabiliyormuyuz?
    Veya farklı bir text dosyası yapıp SD karta mı atacağız?

• Ayrıca ogoksel hocam QXV-714 ile QXV-522 arası tek fark ekran boyutu mu???5 inç (522) 7 inç(714) ???
  • Ben rehber aktarma ile uğraşmamıştım ama siz sorunca bakayım dedim. Bu iş için telefonun desteklemes gerekiyor. BT ile telefonu bağlayıp, Navi de rehbere girince aşağı kalın ok şeklinde bir sembol var ona basınca telefondaki tüm rehberi naviye indiriyor. Bende olmama sebebi nokia 5800 desteklemiyor maalesef, dandik bir çin telefonum var ve o spp profililni detekliyor. ondaki numaralar naviye indi. Ama o telefonu kullanmadığımdan tekrar 5800 e dönünce hepsini sildi
  • Navitech qxv-522w kullanan arkadaslar ... beyaz renk gunes ten dolayı parlama ve goz'u rahatsız ediyormu acaba kullanan arkadasların yorumlarını rica ediyorum ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogoksel

Ben rehber aktarma ile uğraşmamıştım ama siz sorunca bakayım dedim. Bu iş için telefonun desteklemes gerekiyor. BT ile telefonu bağlayıp, Navi de rehbere girince aşağı kalın ok şeklinde bir sembol var ona basınca telefondaki tüm rehberi naviye indiriyor. Bende olmama sebebi nokia 5800 desteklemiyor maalesef, dandik bir çin telefonum var ve o spp profililni detekliyor. ondaki numaralar naviye indi. Ama o telefonu kullanmadığımdan tekrar 5800 e dönünce hepsini sildi

ogoksel hocam,hemen cevaplarınız yetişiyor çok teşekkür ederim..
    Bugün navitech DT-0632 NX-215F Toyota modellerine baktım...
    Araca takılıyor ve tam benim istediğim özellikler var bunlarda...
    DT-0632 sanalpazar.com'da 850 TL...Diğerleri 1048 falan...
    Arabam 5 yıllık olmasa taktırcağım ama aynı işleri QXV-522 ile'de görecekken bilmiyorum...
    Kafam allak-bullak oldu...
    Ama navigasyon konusunu karıştırırken 1 Numara'nın Garmin olduğunu çok duydum.
    Harita ise Başarsoft...
    Navking derseniz düşman başına...
    Route 66'nın ücretsiz dedikleri (değilmiş 1 aylıkmış) haritayı Samsung s3'te kullandım ama Başarsoft'u yakalayamaz..
    Tom Tom'da kullandım...
    Fakat Navitech'te sanırım epey iddialı...
    Uygun bulursam Toyota Navitech NX-215F alacağım...Ama karar veremedim daha...
    Yeniden herkese teşekkürler...

• bugün QXV 523 elime ulaştı hemen naviextras toolbox yükleyip güncelleme yaptım fakat forumdaki şikayetleri de göz önüne alıp önce yedekleme yaptım iyiki de yapmışım iki güncellemeden sonra herşey güzel fakat adres bul dan seçeneklere gittiğimde harflerin çıktığı klavye kayboldu ne yaptıysam geri gelmedi kapadım açtım yine aynı ben de mecburen ilk yedeği geri yükledim benzer bir olay başına gelen varsa cevap yazabilirse sevinirim.
  • navitech qxv-523 primo model navigasyon aldım. bluetooth fonksiyonuyla telefonumdaki müzikleri bu cihazdan dinleyemez miyim? bir de bu cihazda navigasyon sürekli açık konumda oluyor.örneğin müzik dinlerken bile navigasyon arka planda hala çalışıyor.
  • qxv-523 primo model cihazımın bluetooth fonksiyonunu sadece telefonu kontrol etmemize mi yarıyor.telefonumdaki müzikleri cihazımla dinleyemez miyim?diğer markalarda da böyle mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamword

qxv-523 primo model cihazımın bluetooth fonksiyonunu sadece telefonu kontrol etmemize mi yarıyor.telefonumdaki müzikleri cihazımla dinleyemez miyim?diğer markalarda da böyle mi?

Bu dediğinizi telefonunda desteklemesi lazım. Telefondaki mp 3 seslerini cihazdan sadece nokia 6300 telefonla goldmaster nav 514cihazda aktarabildim. Navitech 522w modeli telefonda çalan mp 3 leri cihaza taşıyamıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu an yanımdaki arkadaşlardan bilgi edinmek için Tom Tom XL, Navking Mini S320,Garmin 1200 cihazlarını aldım...
    Üçünü de araç içindeki bağlantılarını video'ya çekip koyacağım...
    Edindiğim bilgiler şunlar;
    1-Navking binanın kenarında bile uyguları 15 dakikada ancak buluyor.Binanın için asla ve kat'a bulmuyor...
    2-Tom Tom pencere kenarlaında uydu bulabiliyor
    3-Garmin uyduyu en hızlı bulanlardan...
    ...
    Hepsininde şarjı hemen bitiyor mutlaka çakmaklık aparatı takılı konumda durmalı;
    Bu aparatı takınca ortalık kablo anarşisine yol açıyor...zira telefonlarda biliyorsunuz full şarj isteyebiliyor...
    Detayları bizzat deneyerek en kısa sürede koyacağım...
    Ama Navitech QXV-522 ve QXV-714 QXV-751 modellerinde hem navigasyon gösterip hemde arka planda müzik çalışıyor mu?
    Navigasyon için uyarı sesi verirken müzik otomaik olarak susuyor mu?
    Yani müziği durdurup'ta navi uyarısı oluypr yoksa hem navi-hem müzik sesleri birlikte mi oluyor?
    Tüm bu ikisi çalışırken telefon gelince tüm hepsi stopluyor mu???
    ...
    Yıllardır donanımhaber forum sitesinden yararlanıyoruz,sitemize birşey olacak diye çok korkuyorum...
    Şimdiden cevaplayan cevaplamayan herkese teşekkürler...

• Dediğiniz modeller hem müzik çalıp hem navigasyon yapıyor. Yönlendirme sesi olduğu zamanMüzik tamamen kapanmıyor sadece kısılıyor. Telefon bt ile eşleşmiş ise çağrı geldiğinde ses ler stop oluyor telefon görüşmesi yapılıyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Şu an yanımdaki arkadaşlardan bilgi edinmek için Tom Tom XL, Navking Mini S320,Garmin 1200 cihazlarını aldım...
    Üçünü de araç içindeki bağlantılarını video'ya çekip koyacağım...
    Edindiğim bilgiler şunlar;
    1-Navking binanın kenarında bile uyguları 15 dakikada ancak buluyor.Binanın için asla ve kat'a bulmuyor...
    2-Tom Tom pencere kenarlaında uydu bulabiliyor
    3-Garmin uyduyu en hızlı bulanlardan...
    ...
    Hepsininde şarjı hemen bitiyor mutlaka çakmaklık aparatı takılı konumda durmalı;
    Bu aparatı takınca ortalık kablo anarşisine yol açıyor...zira telefonlarda biliyorsunuz full şarj isteyebiliyor...
    Detayları bizzat deneyerek en kısa sürede koyacağım...
    Ama Navitech QXV-522 ve QXV-714 QXV-751 modellerinde hem navigasyon gösterip hemde arka planda müzik çalışıyor mu?
    Navigasyon için uyarı sesi verirken müzik otomaik olarak susuyor mu?
    Yani müziği durdurup'ta navi uyarısı oluypr yoksa hem navi-hem müzik sesleri birlikte mi oluyor?
    Tüm bu ikisi çalışırken telefon gelince tüm hepsi stopluyor mu???
    ...
    Yıllardır donanımhaber forum sitesinden yararlanıyoruz,sitemize birşey olacak diye çok korkuyorum...
    Şimdiden cevaplayan cevaplamayan herkese teşekkürler...

Daha önce bu sorulara cevap verdim, yukarıda okuyabilirsiniz.
    Even navigasyon sırasında müzik dinliyorsunuz. Uyarı sesinde müzik kesiliyor. Telefon görüşmesinde ikiside susuyor

• QXV-714 kullanıp TMS(Trafik Mesaj Servisi) kullanan arkadaşlar var mı?
    Bunun için ayrı bir aparat mı gerekiyor?
    İstanbul şehir trafiğinde bu sistem elzem mi???Pratik faydaları çok oluyor mu?
    niçin soruyoruz?
    714 ile 751 aynı fiyat...,birinde TV var,diğerinde TMS....
    Ya birini ya birini seçmek durumundasınız???
  • quote:

QXV-714 kullanıp TMS(Trafik Mesaj Servisi) kullanan arkadaşlar var mı?
    Bunun için ayrı bir aparat mı gerekiyor?
    İstanbul şehir trafiğinde bu sistem elzem mi???Pratik faydaları çok oluyor mu?
    niçin soruyoruz?
    714 ile 751 aynı fiyat...,birinde TV var,diğerinde TMS....
    Ya birini ya birini seçmek durumundasınız???

Aparat 714 ile birlikte geliyor. Araç şarj kiti aynı zamanda TMS alıcısı. 751 içinde geçerli diye biliyorum. Bence Navitech e telefon ile sorun. TMS yayınının olduğu yerlerde mutlaka faydası var. Forumda bu TMS ile ilgili de bir konu var oradan değerlendirmeleri inceleyebilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=67022004

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.