Şimdi Ara

Omuz Genişletmeye Yönelik Şınav

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
1
Favori
26.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 6 aydır spor salonunda çalışıyorum. Yaş 20 boy 185 kilo da 75 civarı. 2 haftalığına spor salonuna gidemeyeceğim ve sanırım döndüğümde aynı ağırlıkları da kaldıramayacağım. Hem formu korumak hem de omuzları biraz daha çalıştırmak istiyorum.

Nasıl şınav çekersem omuzları daha çok çalıştırırım? Geniş alarak yumruk şeklinde mi yoksa eller birbirine dönük mü olmalı ya da düz şekilde mi olmalı? Bunun yanı sıra göğüsler dar tutularak da şınav çekiliyor ancak sanırım daha çok göğüslere etki ediyor..

Ayrıca hangi şınav nereye daha çok etki eder yazarsanız sevinirim. Ona göre göğüs,pazu,arka kol,kanat da çalışmak lazım. Şimdiden teşekkürler

• şınav omuz genişletmez.
  • Formda kalmak icin salondan uzak kaldigin sure zarfinda 1.5litrelik su siselerini dumbell tarzi kullanabilirsin, barfiks-sinav-mekik yapabilirsin.. Sinav omuz gelistirmez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilgilendiğiniz için saolun.

benim de bildiğim daha çok göğüs,arka kol,trapezler çalışıyor. Fakat ne zaman forumlarda omuzla ilgili bir şey sorsam şınav çek gelişir diyorlar-çalıştığım salonda hoca yok o yüzden net bilgi alamıyorum- Ayrıca alınan pozisyona göre şınav ve kanatlara da vurabiliyormuş,tabi bunlar duyduklarım ve okuduklarım
  • 1-2 haftadan pek bir şey olmaz altyapın iyiyse, ip falan atlayabilirsin.
  • ya şimdi formdan pek düşmemek için yapacağım ama işe yararsa yine devam ederim
  • Aslında omuz için bir şınav hareketi mevcut fakat pro bi hareketttir.Ayakları duvara uzatıyorsun vücüt ve kafa aşşagıda kalıyor ve kafayı yere indirene kadar omuzları aşşağıya indiriyorsun.Dwight howardın favori hareketidir aynı zamanda ve adam dünyadaki en geniş omuzlu adamlardan biri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: errorman_cem

Aslında omuz için bir şınav hareketi mevcut fakat pro bi hareketttir.Ayakları duvara uzatıyorsun vücüt ve kafa aşşagıda kalıyor ve kafayı yere indirene kadar omuzları aşşağıya indiriyorsun.Dwight howardın favori hareketidir aynı zamanda ve adam dünyadaki en geniş omuzlu adamlardan biri.

• saolun beyler foruma giremiyordum bir süre bu hareket sağlammış
  • 6 aydır salona gidiyorsun ve mantığı kavrayamdın, arnold press hareketini tepe takla yaparsan aynı kaslar çalışmış olur videodaki gibi
  • omuzlarında genişleme görmek istiyorsan lateral deltoid yani yan omuz kaslarını geliştirmelisin.
    çünkü bu kas büyüdüğü zaman yana doğru genişler.

youtube'dan şu iki harekete bak. eğer spor salonuna gidiyorsan ve gerekli ekipmanlara sahipsen tabi ki.
    lean away side lateral raise
    behind the back cable lateral raise

şınav içinse bence en zor versiyonu şu.

iki elinin altına birer kalın kitap koy ve range of motion'u arttır.
    ayaklarını yüksek bir yere koy ve üst vücuduna binen yükü arttır.
    her tekrarda göğsün yere dokunana kadar in ve kalk.

kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.