Şimdi Ara

DALI HOPARLÖR KULLANICILARI BAŞLIĞI (Başka konu açmadan buradan devam edelim lütfen) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.255
Cevap
47
Favori
115.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: signore

quote:

Orijinalden alıntı: taylansim
    Bu durumun sebepleri şunlar olabilir;
    1. Ön kulelerin ayarı small, arkalar ise large olarak ayarlanmış olabilir. (Tam tersi olmalı)
    2. Bağlantı hatası olmuş olabilir.(Ön kulelerin bağlantılarını gözden geçirmek gerekir).
    3. Multi Channel yerine 5 ch stereo alternatifi olacak Denon'larda, birde o şekilde dinleyebilirsiniz. (Dts müzik elinizde varsa birde onunla test edin)
    4. Arka hoparlörler kulak hizanıza daha yakın olduğu için sahne tam başınızın üstünde oluşur, buda müziğin kaliteli ve ayrıntılı olduğu algısına yol açabilir.
    5. Otomatik kalibrasyonu yapmadıydanız yapın. Yaptıysanız tekrarlayın.

Cevap için teşekkürler.

5. Otomatik kalibrasyon yaptım, crossover ayarı tüm hoparlörler için Full Band çıktı ama ben forumlarda önerildiği gibi kule, merkez ve arka için 80hz'ye ayarladım ki bu seviye altını sub'a yönlendirsin.
    1. Kuleler, merkez ve arka hoparlörler small olarak ayarlı. Kalibrasyon large yaptı ama ben değiştirdim.
    2. Bağlantı hatası çok düşük ihtimal. Anfiyi ilk aldığımda eski hoparlörüm ile kalibrasyon yaptığımda, sol ön hoparlörün kablolarını ters bağladığımı söyledi ve düzelttikten sonra hatayı bir daha vermedi.
    3. Multi Channel dediğim, kumandada en altta MUSIC tuşuna basılı tutuyorum, çıkan seçenekler arasında 4.sırada galiba ve büyük ihtimalle sizin kasdettiğiniz ile aynı şey.
    4. Konumdan kaynaklandığını sanmıyorum. Çünkü oturarak, ayakta, kulağımı hoparlörlere dayayarak her şekilde dinledim.

Benim tahminim, Multi Channel ses dağılımını farklı şekilde yapıyor. Önceki giriş düzeyi (yamaha rx-v350) anfimde de birebir aynı durum vardı ama o zaman çok üzerinde durmamıştım.

Dali Ikon veya başka bir seriyi, benim gibi orta seviye sinema anfisi ile kullanan birileri bahsettiğim denemeyi yapıp sonucu paylaşabilir mi ?

Dali İkon ve Denon 3311 kullanıcısı olduğum için yaptım zaten yorumu.
    Sizin için akşam deneme yaptım. Multi Channel diye bir seçenek varmış gerçekten. Multi Channel seçeneğinde Dalilerde herhangi bir sorun yok. Dağılım olması gerektiği gibi. Yalnız ben sub kullanmıyorum. Frontlar large, diğerleri small olarak ayarlı. Bence otomatik kurulumu tekrar yapın, deneyin daha sonra değerlere müdahele edersiniz.

• quote:

Multi Channel seçeneğinde Dalilerde herhangi bir sorun yok. Dağılım olması gerektiği gibi.
    Deneme için teşekkürler. "sorun yok, dağılım olması gerektiği gibi" ifadesini biraz daha açabilir misiniz ?
    Multi CH Stereo moddan sadece Ikon 6'ların çaldığı Stereo moda geçtiğiniz zaman belirgin bir ses ve detay kaybı farkettiniz mi acaba ?

Ben de Ikon 6'ları Large ayarlayarak denedim. Bu durumda Audyssey ayarlarını manuel değiştirebildiğim sayfada 80hz gibi bir crossover ayarlamama izin vermiyor, crossover ayarı doğrudan Full Band olarak gösteriyor. Ancak sonuçta değişme olmadı.
  • Benimde kullandığım dönemde Pio AVR ler ile (vsx 2020 ve lx 85) MCACC ayarı Frontları Large olarak görüyordu,
    Stereo performansıda ki lx 85 daha da belirgindi diğer dinleme modları Denondaki MultiCh la karşılık ne gelir tam kestiremedim ama
    auto surround vs modlara göre daha detaylı ses veriyordu,Pikap ile arkadaşların getirdiği stereo amfilerde yaptığımız denemelerde
    ise stereo sesin farklılığı daha da hissedilirdi.
    Ikon 6 lar sisteme son dönem kattığım yada test için getirdiğim elektroniklerin performansına göre arttıkça hep bir tık yukarıda çalmıştır.

Surround dan Stereoya geçişteki hissettiğiniz detay kaybının sebebi için; dinleme odanızın sistem yerleşim resimlerinizi paylaşırsanız belki biraz daha
    katkımız olabilir. Frontların konumu ve SR lerin yerleşimi,dinleme uzaklığınız ve pozisyonunuzun kulağınızın sesi algılamasında ,farkılık yaratması da olasıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: signore

quote:

Multi Channel seçeneğinde Dalilerde herhangi bir sorun yok. Dağılım olması gerektiği gibi.
    Deneme için teşekkürler. "sorun yok, dağılım olması gerektiği gibi" ifadesini biraz daha açabilir misiniz ?
    Multi CH Stereo moddan sadece Ikon 6'ların çaldığı Stereo moda geçtiğiniz zaman belirgin bir ses ve detay kaybı farkettiniz mi acaba ?

Ben de Ikon 6'ları Large ayarlayarak denedim. Bu durumda Audyssey ayarlarını manuel değiştirebildiğim sayfada 80hz gibi bir crossover ayarlamama izin vermiyor, crossover ayarı doğrudan Full Band olarak gösteriyor. Ancak sonuçta değişme olmadı.

Belirgin ses ve detay kaybı hissetmedim. Hatta frontlardan gelen ses daha kararlı ve dinamikti. bence bağlantı ve kablolarınızı tekrar kontrol edin, daliler stereo performansı çok iyi olan hoparlörlerdir, kullandığınız amfi ise Denon'un orta segmentte yer alan bir amfisidir ve stereo performansı size bu tür sorunlar çıkarmayacak kadar iyidir.

• Cevaplar için teşekkürler.

Hoparlör yerleşimim, sanıyorum önlerin duvara fazla yakın olması haricinde normal.
    Merkez : 3,5m
    Önler : 3,9m (yan duvarlara yakınlar, 20 cm. boşluk var ama arkaları boş)
    Arkalar : 1,7m (kulak hizasından 50-60 cm yukarıda, köşeden bakıyorlar).

Birçok açıdan, yükseklikten ve mesafeden hoparlörleri tek tek dinlediğimde bu farkı hissedebiliyorum.
    Tabi stereo'ya geçtiğimde genel ses seviyesi de çok düşüyor ve Multi CH Stereo ile aldığım seviyeye ulaşmak için sesi 100 üzerinden 15 civarı arttırmam gerekiyor.

Benim aklıma gelen sebep, orta-alt seviye anfimin stereo performansının yetersiz olması.
    Ben biraz daha okuyayım, araştırayım, denemeler yapayım. Sonuçları paylaşırım.
  • bütçeme uygun olduğu için zensor 7 kuleleri düşünüyorum, surround olarak JBL lx2001 kullanıyorum, zensor7 aldığımda eldeki mevcut sony f6000 kuleleri surround olarak kullansam nasıl bir durum olur???
  • concept 8 - ikon mk5 - zensor 7 mukayese yapabilecek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: warriors_tr

concept 8 - ikon mk5 - zensor 7 mukayese yapabilecek var mı?

2 . sayfada zensor 7 ile concept 8 kıyaslamam mevcut
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

quote:

teşekkür ederim, açıklayıcı bilgi olmuş, ancak anlamadığım zensor serisi concept'den üst seviyemi?
  • quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim, açıklayıcı bilgi olmuş, ancak anlamadığım zensor serisi concept'den üst seviyemi?

öyle söyleniyor fakat bana öyle gelmedi zaten fiyat farkıda var concept daha pahalı
  • sizin odaya kar maskesi ile ugramak lazım
  • quote:

sizin odaya kar maskesi ile ugramak lazım

Dün gece pikap ta geldi ses mükemmel ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • buda yeni cicim

DALI HOPARLÖR KULLANICILARI BAŞLIĞI (Başka konu açmadan buradan devam edelim lütfen)

DALI HOPARLÖR KULLANICILARI BAŞLIĞI (Başka konu açmadan buradan devam edelim lütfen)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 14 Ekim 2012; 11:12:56 >

• Eray bey, pikapınız hayırlı olsun. İyi günlerde kullanınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: renkli-türkçe-cinemaskop

Eray bey, pikapınız hayırlı olsun. İyi günlerde kullanınız.

Teşekkür ederim

• Iyi günlerde kullanın .
  • quote:

Orijinalden alıntı: lufubu

Iyi günlerde kullanın .

tesekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Keyifli dinletiler,aramıza hoşgeldiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Keyifli dinletiler,aramıza hoşgeldiniz...

Byali usta sagolsun sizede çok teşekkür edrim.

beni bu yöne yönlendiren @mecanica burak beye

aldığım pikapın ayarlarını uzun zaman harcayan @by@ali ye

ve pm lerle çok yardım cı olan @astramasta serdar bey e

@ cantan ve @hi-def-men @atalayalper e arkadaşlar hepinize teşekkürler

Notalar resmen evin içinde uçuşuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 14 Ekim 2012; 18:42:17 >

• Benim icin zevkti eray
    Gule gule kullan
    Keyifli dinletiler

Unutma stereoda kablo cok onemli. :)

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.