Şimdi Ara

YENİ YASAYA GÖRE PASAPORT KAYDI NASIL YAPILIYOR ? ANLATIMI İÇERİDE... (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.051
Cevap
42
Favori
213.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zippyengin

quote:

Orijinalden alıntı: muammerme

quote:

Orijinalden alıntı: ogecor

e-devlet şifresi pasaport sahbine mi ayit olmalı?
    kendi şifremle babamın pasaportundan kayıt yaptırabilir miyim acaba?
    denyen ve olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.
    bi de harç ücreti felan hiç bişi sistemde görünmüyor, önce o işi mi halledeceğiz.
    mesela harcı yatırdık ve pasporta daha önceden (2 yıldan kısa bir sürede) kayıt yapılmışsa ödenen harç boşa mı gider?

e-devlet üzerinden 1 kasım 2012 itibarı ile imei kayıt yapılabiliyor, boş yere Turkcell İletişim Merkezlerine 30 tl ödemeyin, şu saatten sonra bu bir soygun. Hem anlamadığım şu, devlet artık bunu ücretsiz yaptırıyorken neden özel kurumlara keyiflerine göre tarife uygulama serbestliği veriyor anlamadım.

e devlet üzerinden kayıt yaptırırken pasaport yeni ise türünü "çipli" olarak seçmelisin. Yeni pasaportlar çipli ve 8 hane numalaralı seri harf ve 8 hane numarayı birleşik olarak girip o şekilde kayıda devam edilmeli.

Önemli bir bilgi daha, maliyeye pasaport sahibi adına para yatırıldığından dolayı sisteme, onun(pasaport sahibi) tc nosu ve telefonun ime no su eşleştiriliyor. Bu bakımdan e devlet üzerinden işlem yapabilmek için pasaport sahibinin e devlet şifresi olması gerekiyor. Pasaport sahibine e devlet şifresi yok ise ptt ye o şahısla beraber gidip 1 tl karşılığında e devlet şifresi alıp, sonra e devlet sistemine girip solda "SORGULAMALAR" ın altında "BAŞVURULAR" girin sonra açılan menüde yine solda BAŞVURULARIN altında "Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu"başlığını göreceksini oraya da girdikten sonra "BTK İmei Kaydet" i göreceksiniz. Gerisi kolay..

Bilenler bilmeyenlere bu durumu iletsin, boş yere 2 lira posta parası ile aracılık yapan özel kurumlara 25-30 tl ler ödenmesin. Taşra bölgelerde 30 tl alıyor vicdansızlar.

e devlet üzerinden kayıt yaptırırken pasaport yeni ise türünü "çipli" olarak seçmelisin. Yeni pasaportlar çipli ve 8 hane numalaralı seri harf ve 8 hane numarayı birleşik olarak girip o şekilde kayıda devam edilmeli.

Demişsiniz bunla ilgili bir sorum olacak. Pasaport sahibi degilim konuyla ilgili pek bir bilgim yok o yüzden soruyorum.

Tanıdığımın pasaport u kırmızı kaplı bu yeni bir pasaport mudur?

Çipli mi seçilmesi gerekiyor yoksa kırmızı seçeğini mi seçmemiz gerekiyor?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar BTK yı aradım almış olduğum bilgiler şu şekildedir.

Pasaport seri numarası, harfiyle beraber bitişik şekilde giriş yapılacak.
    Sonrasında pasaportunuz yeni ise rengi farketmiyor çipli olarak seçilip kayıt tamamlanıyor. Daha detaylı bilgiyi BTK nın hizmet numarası olan 444 9 777 yi arayarak öğrenebilirsiniz. Umarım bir yazdıklarımın bir faydası olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• birisinden(tanıdık değil) yurtdışı kayıtlı telefon satın almanın bir sorunu olabilir mi
  • Doğrusu altta bu mesajı silemedim admin mesajımı silebilir misiniz?

YENİ YASAYA GÖRE PASAPORT KAYDI NASIL YAPILIYOR ? ANLATIMI İÇERİDE...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zippyengin -- 20 Aralık 2012; 17:13:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cdrvcdrv

birisinden(tanıdık değil) yurtdışı kayıtlı telefon satın almanın bir sorunu olabilir mi

Satın alacağın kişiden kayıt olduğuna dair belgeleri iste, eğer yoksa şu linktenhttp://www.mcks.gov.tr/tr/bireyselsorgu.php kontrol edebileceğin "Bireysel Başvuru Takip Numarası" nı iste, Başvuru sonucunu resimdeki gibi "Onaylandı" yazısını gördükten sonra ve cihaz üzerindeki imei numarasıyla *#06# tuşlayıp çıkan imei numarasının aynı olup olmadığını kontrol ettikten sonra eğer bütün bilgiler doğruysa gönül rahatlığıyla satın alabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: zippyengin

quote:

Orijinalden alıntı: cdrvcdrv

birisinden(tanıdık değil) yurtdışı kayıtlı telefon satın almanın bir sorunu olabilir mi

Satın alacağın kişiden kayıt olduğuna dair belgeleri iste, eğer yoksa şu linktenhttp://www.mcks.gov.tr/tr/bireyselsorgu.php kontrol edebileceğin "Bireysel Başvuru Takip Numarası" nı iste, Başvuru sonucunu resimdeki gibi "Onaylandı" yazısını gördükten sonra ve cihaz üzerindeki imei numarasıyla *#06# tuşlayıp çıkan imei numarasının aynı olup olmadığını kontrol ettikten sonra eğer bütün bilgiler doğruysa gönül rahatlığıyla satın alabilirsin.

teşekkürler peki burada onaylandı olarak çıkan cihazın kayıttan düşme gibi bir durumu olabilir mi duyduğuma göre böyle şeyler olabiliyormuş

• quote:

Orijinalden alıntı: blabucu

quote:

Orijinalden alıntı: dogann11

Restore etmekten kastınız nedir, pasaport kaydı mı acaba?

Hayır, kayıt değil. Telefonu içindeki yabancı sim kart ile açtıktan sonra iTunes'a bağlayarak restore edin. İşlem bittiğinde iTunes'da telefonun unlocked olduğuna dair mesaj çıkıyor. AT&T için işe yaradı, T-Mobile için de işe yarayabilir.

dostum merhaba . bende amerıkadan alınma at&t ıp5 var . ıcındekı at&t ye aıt sımkartı cıkarmadanmı restore edıyoruz ?
  • Arkadaşlar sorum var,
    2-3 gün önce Barcelona'dan Iphone 5 aldım.İspanyaya giderken yeni çipli pasaport alarak gittim.Eski pasaportuma ait bir telefon işlendi fakat yeni pasaportumda herhangi işlem yok.

Eski pasaportuma telefon işlememin üzerinden 2 yıl geçmediği için herhalde bir hakkım yok ama yeni çipli pasaport aldıgım için genemi hakkım yok yoksa yeni hakkımmı dogdu?
  • arkadaşlar merhaba. 4 hafta önce dubaiden geln 4S cihazımı sorunsuz kullanıyordum 3 güne önce kayıt dışı diye mesaj gelince gidip kuzenimin pasaportuna harcını yatırarak kaydedttirdik. Dün de avea iletişim merkezine gidip sisteme girişini yaptım. üzerindn 20 saaat geçti fakat halen telefonu açtığımda servis yok. sorgulama kısmı ise şu şekilde.

Durumu : IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır .

Kaynak : Yolcu beraberi kaydedilen cihaz
    ne zaman iletişime açılır bu cihaz ? 20 saat oldu. sorgulama kısmında böyle yazıyor fakat hala servis yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jumpshot

arkadaşlar merhaba. 4 hafta önce dubaiden geln 4S cihazımı sorunsuz kullanıyordum 3 güne önce kayıt dışı diye mesaj gelince gidip kuzenimin pasaportuna harcını yatırarak kaydedttirdik. Dün de avea iletişim merkezine gidip sisteme girişini yaptım. üzerindn 20 saaat geçti fakat halen telefonu açtığımda servis yok. sorgulama kısmı ise şu şekilde.

Durumu : IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır .

ne zaman iletişime açılır bu cihaz ? 20 saat oldu. sorgulama kısmında böyle yazıyor fakat hala servis yok

sim kartını tak çıkar yap belki düzelir avea kaynaklıda olabilir geç açıyorlar olabilir çünkü benimde öyle oldu 2 gün açılmadı sonra başka sim kart taktım onda çalıştı tel ama benim aveayı takıyorum çalışmıyordu sonrasında ertesi sabah tel açıldı

• quote:

Orijinalden alıntı: hamdi1980

quote:

Orijinalden alıntı: Jumpshot

arkadaşlar merhaba. 4 hafta önce dubaiden geln 4S cihazımı sorunsuz kullanıyordum 3 güne önce kayıt dışı diye mesaj gelince gidip kuzenimin pasaportuna harcını yatırarak kaydedttirdik. Dün de avea iletişim merkezine gidip sisteme girişini yaptım. üzerindn 20 saaat geçti fakat halen telefonu açtığımda servis yok. sorgulama kısmı ise şu şekilde.

sim kartını tak çıkar yap belki düzelir avea kaynaklıda olabilir geç açıyorlar olabilir çünkü benimde öyle oldu 2 gün açılmadı sonra başka sim kart taktım onda çalıştı tel ama benim aveayı takıyorum çalışmıyordu sonrasında ertesi sabah tel açıldı

hocam ailemde başka iphone kullanan da yokki başka simkart deneyeyin. neyse 1 gün daha bekleyeyim olmadı btk ya başvururum

• quote:

Orijinalden alıntı: andacerdem

Arkadaşlar sorum var,
    2-3 gün önce Barcelona'dan Iphone 5 aldım.İspanyaya giderken yeni çipli pasaport alarak gittim.Eski pasaportuma ait bir telefon işlendi fakat yeni pasaportumda herhangi işlem yok.

Eski pasaportuma telefon işlememin üzerinden 2 yıl geçmediği için herhalde bir hakkım yok ama yeni çipli pasaport aldıgım için genemi hakkım yok yoksa yeni hakkımmı dogdu?

Merhabalar,
    Bende sizinle aynı durumdaydım ,BTK yı aradım maalesef TC kimlik numaranız üzerinden sorguluyorlar.Bende eski telefonumu çipli olmayan pasaportuma işletmiştim,1 sene oldu çipli pasaporta geçtim ama maalesef TC kimlikten buluyorlar. Eğer önceki kaydınız 2011 yılı içindeyse (aralık 2011 olsa bile) 2013 ocak ayında işletebiliyorsunuz kendi pasaportunuza fakat yeni giriş çıkış yapmanız gerekecektir.

• Arkadaşlar Türkiye gov tr eden katot aşamalar ini anlatirmisiniz basil katot ettirecegiz

• Arkadaslar merhaba birsey sormak istiyorum pasaport un kac gunlugune disarda kaldigi onemlimi mesela benim arkadasim cuma aksami bulgaristana gitti dugun icin pazar gunu geri geldi yani 2 gun varmi bir sinirlama ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nomenore

Arkadaslar merhaba birsey sormak istiyorum pasaport un kac gunlugune disarda kaldigi onemlimi mesela benim arkadasim cuma aksami bulgaristana gitti dugun icin pazar gunu geri geldi yani 2 gun varmi bir sinirlama ?

Öyle bir sınır yok, isterse girdiği gibi geri çıksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Maxy_

quote:

Orijinalden alıntı: nomenore

Arkadaslar merhaba birsey sormak istiyorum pasaport un kac gunlugune disarda kaldigi onemlimi mesela benim arkadasim cuma aksami bulgaristana gitti dugun icin pazar gunu geri geldi yani 2 gun varmi bir sinirlama ?

Öyle bir sınır yok, isterse girdiği gibi geri çıksın.

Tskler cevap icin hemen bir tane telefon alayim :) iyi seneler
  • Arkadaslar dun arkadasim dayisinin pasaportunu alarak vergi dairesine gitmis orda harci yatirmis pasaporta kaydetmisler daha ordayken sim karti takmis calismis tel

• yabancı birinin pasaportuna kayıt yaptırma ibi bir şansımız var mı acaba?
  • Yarın bakalım bende kayit yaptircam kısmetse buradaki bilgiler çok faydalı konuyu açan arkadasa çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anelka39 -- 1 Ocak 2013; 20:31:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekrem742

Arkadaslar dun arkadasim dayisinin pasaportunu alarak vergi dairesine gitmis orda harci yatirmis pasaporta kaydetmisler daha ordayken sim karti takmis calismis tel

Telefon zaten çalışıyor.Bir ay boyunca işletmeden kullanabiliyorsunuz.Yani orada işletmesiyle, çalışmasının alakası yok.

Yanlışım varsa, arkadaşlar düzeltsinler.
  • arkadaşlar merhaba

bi sorum olcak yardımcı olursanız çok sevinirim

şimdi ben apple.com dan iphone 4s siparişi versem bi sorun çıkar mı
    gümrük falan diyolar ya,hayatımda hiç yurtdışından herhangi bişey sipariş etmedim

haberlerde elektronik ciazlara maksimum 20euro kdv ücreti falan bişeyler diyodu

var mı bilgisi olan ya da daha önce apple.comdan sipariş verip,telefon alan ?

saygılar
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.