Şimdi Ara

Sistemi kontrol edermisiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sürekli 1080p çözünürlüğünde videoları düzenlemek için bir bilgisayara ihtiyacım var. Aşağıdaki gibi bir sistem topladım. Vatan bilgisayarda %25 indirim dönemlerinde daha ucuz olacağını düşünüyorum. Donanımdan hiç anlamam. Lütfen yardımcı olurmusunuz ?

Bileşenleri belirlerken buradaki hazır sistem tavsiyelerinden ve o ürünlerle ilgili kullanıcı yorumlarından, site incelemelerinden faydalandım ama yine de kararsızım. Son defa buradan da onay almak istedim. 2500 liralık bir bütçem var. Bu sisteme FULL HD monitörde ekliycem. O yüzde kasa fiyatı en fazla 2300 lira olmalı.

Şimdiden teşekkürler.

İşlemci INTEL CORE I5 3570K SOKET 1155 3,4GHZ 6MB CACHE 22NM İŞLEMCI 597 TL

Ram CORSAIR 8GB (2X4GB) VENGEANCE DDR3 1600MHZ CL9 DUAL KIT RAM 134 TL

Anakart MSI Z77A-GD65 INTEL Z77 SOKET 1155 DDR3 2667MHZ( O.C.) ANAKART 527 TL

Grafik kartı MSI HD6850 CYCLONE POWER EDITION/OC GDDR5 1GB 256BIT AMD RADEON DX11 EKRAN KARTI 423 TL

Kasa COOLER MASTER HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W MIDT ATX KASA 411 TL

Hdd SEAGATE 3.5" 500GB BARRACUDA SATA 3.0 16MB CACHE 7200RPM 195 TL

Toplam: 2287 TL

• Hocam iyi de ekran kartı fazla iyi, bence daha az bütçeyle yapacağın iş için yeterli performansta bir pc çıkabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim için ekran kartı çok önemli. Full HD videolar üzerinde oynamalar yapıcam, ayrıca bir video siteside açmayı düşünüyorum. Onun için orada kullanacağım videolarıda sürekli bu pcde düzenliycem.

Sistemin uyumunda sorun yaşar mıyım ?
  • Video editing için hangi programı kullancaksınız? Eğerr Autodesk veya Adobe programlarını kullnacaksanız bunlar CUDA destekliyor ve yüksek seviye Nvidia bir ekran kartı almanız editing sürelerini 5-6 kat kısaltabilir.
  • Video düzenleme için büyükbir ihtimal adobe programları kullanılır. Cuda hiç düşünmemiştim, peki buradaki kart fiyatlarında cuda destekli nasıl bir kart önerirsiniz ?
  • Bu sistemi nerede oluşturdunuz fiyatları ?
    ekran kartı 423 tl çok pahalıda ben XFX marka HD 6850 ekran kartını 282 Tl ye almıştım vatandan %25 indirimle
    Kasa COOLER MASTER HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W MIDT ATX Kaynı kasayıda 309 Tl ye almıştım
  • 6850 yerine GTX560 alabilirsin. En iyisi GTX670 tarzı bir kart çünkü kartın içinde ne kadar çok CUDA core var ise 3dsmax'te iRay rendering o kadar hızlı çalışıyormuş (ben kendim denemedim)

Mesela şu dokümanda Blender ile farklı platformlarda CPU rendering zamanları ile GPU CUDA ve GPU OpenCL ile rendering zamanlarının karşılaştırması var:
    https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0As2oZAgjSqDCdElkM3l6VTdRQjhTRWhpVS1hZmV3OGc#gid=0
  • Topladığınız sistemin fiyatı biraz yüksek sanki. Cuda kullanmayacaksanız işlemciyi 3770k yapın kullanacaksanız GTX serisi bir kart alın.

• Adobe premier pro kullancaksanız google'da "premier pro cuda geforce hack" yazın ne demek istediğimi anlayacaksınız.
  • İşin içinde video düzenleme varsa, benim fikrim nVidia karta bakmak lazım. nVidia PureVideo'dur , CUDA'dır bunun gibi GPU hızlandırmalarına sahip teknolojiler var. Ben de arasıra düzenlem yapıyorum, başka dosya formatına dönüştürme yapıyorum. Kullandığım yazılımlar bahsettiğim bu teknolojileri destekliyor. İşlem gücü gerçekten fark edeilir biçimde artıyor.

• Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Ekran kartını aşağıdaki gibi değiştiriyorum o zaman.

Zotac 560 ti
    http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/zotac-zt-50301-10m-gtx560-ti-gddr5-1gb-256bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=53524#allImages
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.