chrome açılmıyor yerine İE açılıyor..
4 Cevap4736 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1 Mesaj
21 Haziran 2012; 21:53:14 

Merhaba,

bugün bir siteye girdim, girdikten sonra dl yaptım ve bir dosya çalıştırdım. açık olan chrome kapandı ve yerine İE açıldı ana sayfam değişti..
şimdi chrome açtığımda otomatik olarak İE açılmakta ayrıca msnden posta kutuma daha önce direk giderken şimdi farklı bir internet sayfası açılmakta..

not: bilgisayar açıldıktan hemen sonra chrome açabiliyorum ama 1 dakika içinde hemen chrome kapanıyor İE açılıyor.

14 Mesaj
22 Haziran 2012; 0:14:39 

Merhaba , büyük ihtimalle sisteme bir zararlı (malware) bulaşmış.

Malwarebytes ya da superantispyware programlarından birini indirip sistemi taratın.
Ben malwarebytes kullanıyorum tavsiye ederim.

221 Mesaj
22 Haziran 2012; 9:56:06 

Merhaba

İnternet seçeneklerinden programlara basıp internet explorer varsayılanmı diye bakarmısın varsayılansa "varsayılan olsun" diye buton çıkar onu kaldırırsan sorunun çözulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Besaaa -- 22 Haziran 2012; 9:58:47 >

489 Mesaj
22 Haziran 2012; 10:18:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Besaaa

Merhaba

İnternet seçeneklerinden programlara basıp internet explorer varsayılanmı diye bakarmısın varsayılansa "varsayılan olsun" diye buton çıkar onu kaldırırsan sorunun çözulur.

Bunu dene. Eğer olmazsa, Chrome'yi kaldır. Tekrar kur ve kurarken varsayılan tarayıcı olarak seç.

Uzun Bir Süre Yokum..

513 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
exoticboy
22 Haziran 2012; 14:33:21 

quote:

Orijinalden alıntı: desi_

Merhaba,

bugün bir siteye girdim, girdikten sonra dl yaptım ve bir dosya çalıştırdım. açık olan chrome kapandı ve yerine İE açıldı ana sayfam değişti..
şimdi chrome açtığımda otomatik olarak İE açılmakta ayrıca msnden posta kutuma daha önce direk giderken şimdi farklı bir internet sayfası açılmakta..

not: bilgisayar açıldıktan hemen sonra chrome açabiliyorum ama 1 dakika içinde hemen chrome kapanıyor İE açılıyor.

combofix ile bir tarama yap bence.. googleda aradiginda offical sitesi bleepingcomputers olmasi lazim:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

the world is yours...
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » chrome açılmıyor yerine İE açılıyor..
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.219