- x
Acil yardımmm sitelere giremiyorum
77 Cevap13961 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

471 Mesaj
21 Haziran 2012; 16:44:13 

Arkadaşlar bilgisayar sadece facebooka giriyor her ne varsa facebookumda bugün kapatıldı. Düzeltmem için hotmaile girmem lazım ona da giremiyorum. Facebook ve bazı siteler dışında hiçbir siteye girmiyor. Forumların öoğunluğuna giriyor twitter, hotmail,dizi izleme siteleri falan açılmıyor. Bazıları açılıyor ama video açılmıyor vsvs. DNS değiştirdim google dns, open dns, comodo dns hiçbiri işe yaramadı huaweinin kablosuz modemini kullanıyorum. Bugün bunden çektiğim yeter artık lütfen yardım edin. Facebookumda kapandı zaten ne olduğunu bilmeden.

660 Mesaj
21 Haziran 2012; 16:54:51 

mozilla ile denedinmi explorer de sorun olabilir.modemi fabrika ayalarına döndür.

471 Mesaj
21 Haziran 2012; 17:04:06 

Ben zaten mozilla kullanıyorum da şöyle bir şey var arkadaşlar telefondan deneyeyim dedim. Wifi açıkken telefon hotmaile falan girmiyor veya başka bir siteye ancak 3gyi açıyorum(avea) istediğim gibi giriyor sanırım problem ttnetle ilgili. arayıp soruşturcam facebookumda kapandı bir şey yapamıyorum. facebooktanta maili onaylayın diyor ancak mail yok. ya da telefonda göremiyorum.

444 Mesaj
21 Haziran 2012; 17:29:10 

Twitter ve facebook'a giremediğim gibi aşağıdaki sitelerede giremiyorum.Mozilla,chrome,opera hiçbirinden giremedim.Sadece proxy ile girebiliyorum.

www.speedtest.net/
www.adobe.com/
http://watchdogs.ubi.co...e/en-gb/home/index.aspx
www.hidemyass.com/

CPU: Quad-core 1.6 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.2 GHz Cortex-A7 || Chipset: Exynos 5 Octa 5410 || Display: Super AMOLED capacitive touchscreen, 1080 x 1920 pixels, 16M colors,5.0 inches,Corning Gorilla Glass 3 || RAM: 2GB LPDDR3 RAM || Card Slot: microSD, up to 64 GB || GPU: PowerVR SGX 544MP3 || Browser: HTLM5,Adobe Flash OS: Android OS, v4.2.2 (Jelly Bean) Video: 1080p@30fps, dual-video rec., 2 MP,1080p@30fps, dual video call || Camera: 13 MP, 4128 x 3096 pixels, autofocus, LED flash

471 Mesaj
21 Haziran 2012; 17:42:02 

Şu anda ben de giremiyorum o sitelere açılmıyor. Ya şu ttnet tam rezillik adamı aradım dedim facebooka girip twittera giremiyorum diye. Adamın dediği şu: faceye giriyorsa twittera da girer. 11820yi arayıp bilgisayarla ilgili sorun mu kontrol ettirin.

9570 Mesaj
21 Haziran 2012; 17:50:22 

Anlık bir sorun gibi geldi bana. Herhangi bir ayarı değiştirmeden bir süre beklemek daha mantıklı.

70 Mesaj
21 Haziran 2012; 17:51:39 

dns ve IP ayarlarının otomatik olup olmadığını kontrol edin ; özellikle modem arayüzüne ulaşıp ulaşamadığınıza da bakmanız gerekiyor sorun devam ederse ; eğer modem arayüzüne giremiyorsanız yeni kurulum gerekior modem arayüz sayfası açılıyorsa bu durumda hattınızda bir arıza yaşıyor olabilirsiniz ....dns service network kaynaklı olabiliyor santralde kontrol edilmesi gerekiyor ve bu nedenle çağrı merkezimizden yardım alabilirsiniz

343 Mesaj
21 Haziran 2012; 18:04:27 

Aynı şekilde bende giremiyorum.Bölgesel bir problem olabilir.

444 Mesaj
21 Haziran 2012; 18:10:50 

quote:

Orijinalden alıntı: TTnet_asistan_53

dns ve IP ayarlarının otomatik olup olmadığını kontrol edin ; özellikle modem arayüzüne ulaşıp ulaşamadığınıza da bakmanız gerekiyor sorun devam ederse ; eğer modem arayüzüne giremiyorsanız yeni kurulum gerekior modem arayüz sayfası açılıyorsa bu durumda hattınızda bir arıza yaşıyor olabilirsiniz ....dns service network kaynaklı olabiliyor santralde kontrol edilmesi gerekiyor ve bu nedenle çağrı merkezimizden yardım alabilirsiniz

Dns yi hem otomatiğe alıp denedim,hemde open dns gibi dnslerle denedim işe yaramadı.Modem arayüzüne girebiliyorum.

Bu problem bugün başladı,çünkü facebook'la ilgili bir problem yaşamıyordum.(adobe.com hariç,o siteye 3-4 gündür giremiyorum)

Bölgesel problem olabileceği söyleniyor,acaba İstanbul/Üsküdar santralinde bir problem varmı bakma ihtimaliniz varmı?

Bu problemden dolayı hiçbir online oyuna giremiyorum,çünkü bağlantı kuramıyorlar(Apb reloaded,starcraft 2 ,WoW)

Bugün ne olduysa artık ttnette problem var anlaşılan.

Şimdi çağrı merkezini arasak klasik cevapları verecekler,dns değiştirin,yasaklı site olma ihtimali var,kablolarınızı kontrol edin,modemi yeniden başlatın vs.vs. Bu gibi cevapları duyacağımdan dolayı dahada sinirlenmemek için aramıyorum çağrı merkezini Başka bir yolla çözülme ihtimali varmıdır acaba?

CPU: Quad-core 1.6 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.2 GHz Cortex-A7 || Chipset: Exynos 5 Octa 5410 || Display: Super AMOLED capacitive touchscreen, 1080 x 1920 pixels, 16M colors,5.0 inches,Corning Gorilla Glass 3 || RAM: 2GB LPDDR3 RAM || Card Slot: microSD, up to 64 GB || GPU: PowerVR SGX 544MP3 || Browser: HTLM5,Adobe Flash OS: Android OS, v4.2.2 (Jelly Bean) Video: 1080p@30fps, dual-video rec., 2 MP,1080p@30fps, dual video call || Camera: 13 MP, 4128 x 3096 pixels, autofocus, LED flash

471 Mesaj
21 Haziran 2012; 18:13:18 

Ya sinirlerim bozuldu valla adamın dediğine bak ya faceye giriyorsa twittera da girer Devlet böylelerine kaldıysa Facebookumda kapandı tam üst üste geliyor adam gibi internete de giremiyorum. Sanırım bu aralar bilgisayara güzel bir format attırıp şu internet işini çözüp bırakacağım hiçbir şey yüklemeyeceğim bilgisayara. Zaten çok ısınıyor laptop olduğu için. soğutucu falan nafile.

70 Mesaj
21 Haziran 2012; 18:15:12 

avrupa yakası ve izmir santrallerinde IP sorunu var ama senin ki sayfa açamama sorunu ; beklemen gerekecek bu durumda

444 Mesaj
21 Haziran 2012; 18:20:09 

quote:

avrupa yakası ve izmir santrallerinde IP sorunu var ama senin ki sayfa açamama sorunu ; beklemen gerekecek bu durumda

Beklemen gerekecek derken? Sayfayı açmasınımı beklicem(Zaten bir süre sonra sayfa bulunamıyor diye hata veriyor),yoksa birkaç güne düzelirmi diyorsunuz?.

Aklıma gelmişken söylüyeyim,ben üsküdar'da oturmama rağmen bazen izmir'de görünüyorum,bunun sebebi ne olabilir?.Speedtest'den test yapıcağım zaman izmirde gösteriyor beni bazen,ve istanbul serverini seçincede normal hız daha yavaş ve pingimde yüksek oluyor.Yani anladığım kadarıyla hakikaten benim hat izmirden istanbul'a bağlanıyor gibi oluyor.Şuan bakamıyorum bu problem varmı diye çünkü speedtest'ede girmiyor.Sadece proxyle giriş yapabiliyorum.

22 Mesaj
21 Haziran 2012; 18:23:02 

ayni sorun bende de cikti simdi. aradim cagri merkezini, yurtdisi cikislarinda problem olup olmadigini sordum, yok dediler. dns otomatikleme, modem acip kapamaca yaptirdi tabii ama hikaye. belki altyapi calismasi filan olabilire bagladi en sonunda ama cozemedim ben. twitter, guardian, imdb ve bir dolu yabanci site acilmiyor. facebook, youtube gibi birkac yabanci siteyle tum turk menseili sitelerde problem yok.

site yasaklarken en sonunda kafayi yedip toptan bozdular heralde. cunku, bu siteler bildigin yasaklanmis formatindalar ve ancak ktunnel uzerinden filan proxy degistirdiginde aciliyorlar. ne yapsam bilemedim.

edit: umraniye'de oturuyorum bu arada. yakinlarda oturan bir arkadasima sordum onda boyle bir problem yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzycatt -- 21 Haziran 2012; 18:30:18 >

471 Mesaj
21 Haziran 2012; 18:24:23 

Ben de Beykozdayım ama telefondan bakıyorum twittera mesela arkadaşlar falan tweet atmış yani onlarda problem yok

70 Mesaj
21 Haziran 2012; 18:34:57 

santral kaynaklı arızalar uzun sürmez bildiğimce .....akşama kadar problemin düzelmesi gerekiyor kesin bir saha incelemesi vardır ; yada bölgesel bir çalışma ; beklemelisin derken sayfa açılmasını beklemene gerek yok zaten açılmıyor ; işlem uzun sürebilir o manada beklemelisin demek istedim

213 Mesaj
21 Haziran 2012; 18:38:01 

Bu genel bir sorun anlaşılan, aynı sorun bende de bir kaç saattir mevcut.

1454 Mesaj
21 Haziran 2012; 18:39:56 

dün sitelere giremiyorum dediğimde bi kişi bile yazmamıştı :D

n1-Gayrettepe-Pop 21.06.2012 13:55 21.06.2012 13:55 POP'ta Calisma POP'ta Calisma

bu arada bende dünden beri www.ttnet.net.tr sitesi açılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostweb -- 21 Haziran 2012; 18:42:31 >

Sony Ericsson K790i , Nokia N79 ,Nokia N8 , Nokia Pureview 808 Canavarı

444 Mesaj
21 Haziran 2012; 18:43:09 

Evet genel bir sorun anlaşılan,bu linkten arıza kayıtlarını takip edebilirsiniz.Sanırsam gayrettepe-pop daki çalışmadan dolayı böyle bir sorun var.

http://home.netone.com....p?ticketid=2605339#tick

70 Mesaj
21 Haziran 2012; 18:46:55 

İstanbul-Anadolu Yakası Pendik ve Ümraniye bölgelerinde var şu anda ...

1454 Mesaj
21 Haziran 2012; 18:48:01 

www.ttnet.net.tr adresine girebilen var mı ? iki farklı vpn ile denedim yinede girmiyor 2 gündür

444 Mesaj
21 Haziran 2012; 18:51:04 

quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

www.ttnet.net.tr adresine girebilen var mı ? iki farklı vpn ile denedim yinede girmiyor 2 gündür

Yukarıda yazdığım sitelere girebilmek için kullandığım proxy ttnet.net.tr açamadı.İlginç işler dönüyor haydi hayırlısı.İnşallah en kısa zamanda bölgesel problemi çözerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghost911 -- 21 Haziran 2012; 18:51:25 >

1454 Mesaj
21 Haziran 2012; 18:52:32 

ttnetin sitesi 2 gündür hiç açılmıyor acaba yeni tarifeler mi gelecek

5967 Mesaj
21 Haziran 2012; 19:35:48 

Bende yurtdışı sitelere giremiyorum. İlginç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

78 Mesaj
21 Haziran 2012; 19:41:51 

Istanbul Suadiye'deyim. Oglenden beri ayni sorun var.

Yukarida soylenenlere ek olarak
imdb.com
amazon.com

gibi siteler de acilmiyor.

Sorun yasayan arkadaslar nerede yasadiklarini da yazarsa ayni bolgelerde olup olmadigimizi anlariz. Anlasilan o ki hemen herkes Anadolu yakasinda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esrefb -- 21 Haziran 2012; 19:42:59 >

392 Mesaj
21 Haziran 2012; 20:02:39 

ümranıye carsı A-ÇIL-MI-YORRR

471 Mesaj
21 Haziran 2012; 20:23:14 

Suadiye Üsküdar Beykoz problemli sanırım. şuan açıldı benim twitter inşallah gitmez daha.

22 Mesaj
21 Haziran 2012; 20:25:44 

umraniye'deyim. ttnet cagri merkezi, bulundugum bolgede herhangi bir calisma yapilmadigini soyluyor. bekleyelim diyor.
ariza ya da calisma yapilmadigini soyluyorsun, neyi bekleyecegiz dedigimde cevap veremiyor.
isimiz allah'a mi kaldi, ne yapicaz ne edicez bir fikri olan yok mu?
sorun esasen sudur deyip tarif eden biri olsa amenna ama o da yok. oyle bekliyoruz, kimse bir sey soylemiyor, kimse bir sey bilmiyor, oyle bekliyoruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

471 Mesaj
21 Haziran 2012; 20:45:09 

Ve yine twitter gitttii...

22 Mesaj
21 Haziran 2012; 20:49:15 

twitter'in gitmesi esasen sitenin kendisinin cortlamasindan kaynaklaniyor. biz ttnet kaynakli olarak zaten giremiyorduk, simdi millet twitter'in kendisi cortladigi icin giremiyor.

471 Mesaj
21 Haziran 2012; 20:51:18 

Sanırım öyle sabah giremediğim tüm sitelere girebiliyorum. Sadece twitter o da siteden kaynaklanan bir sorun herhalde. Sorunum çözüldü benim arkadaşlar destekleriniz için sağolun. Ancak siz de buraya çözülüp çözülmediğini yazarsanız başkalarının bulmasına daha yardımcı oluruz. Beykozda oturuyorum sorun çözüldü.

22 Mesaj
21 Haziran 2012; 20:51:50 

imdb, guardian.co.uk, criticker, microsoft, speedtest ve diger bir dolu yabanci siteye giremeyen arkadaslarin durumu noldu onu merak ediyorum ben. bir duzelme var mi yoksa durum ayni mi? bir de eger musteri hizmetlerini aradilarsa ne gibi yanitlar aldilar acaba? bende sorun halen devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzycatt -- 21 Haziran 2012; 20:52:26 >

78 Mesaj
21 Haziran 2012; 20:55:37 

Suadiye. Sorun cozulmedi devam ediyor. Eminim bircok kiside bu sorun var ama bazi siteler acildigi icin TTNET"i aramayi akil edemiyorlar, o sitelerde sorun oldugunu vs. dusunuyorlar.

TTNET"i aradim, olayi iyice anlattiktan ve konuya hakim oldugumu karsimdakine anlattiktan sonra, karsimdaki kisi konuyu inceleyeceklerini soyledi.

Sorun yasayan herkesin aramasi lazim ki bu olayin farkedildigini anlasinlar.

1694 Mesaj
21 Haziran 2012; 21:07:41 

quote:

Orijinalden alıntı: ozzycatt

ayni sorun bende de cikti simdi. aradim cagri merkezini, yurtdisi cikislarinda problem olup olmadigini sordum, yok dediler. dns otomatikleme, modem acip kapamaca yaptirdi tabii ama hikaye. belki altyapi calismasi filan olabilire bagladi en sonunda ama cozemedim ben. twitter, guardian, imdb ve bir dolu yabanci site acilmiyor. facebook, youtube gibi birkac yabanci siteyle tum turk menseili sitelerde problem yok.

site yasaklarken en sonunda kafayi yedip toptan bozdular heralde. cunku, bu siteler bildigin yasaklanmis formatindalar ve ancak ktunnel uzerinden filan proxy degistirdiginde aciliyorlar. ne yapsam bilemedim.

edit: umraniye'de oturuyorum bu arada. yakinlarda oturan bir arkadasima sordum onda boyle bir problem yok.

bende ümraniyedeyim aynı sıkıntı bendede var.hem işyeri hem ev sitelere giremiyorum.
dns değiştirme vs işe yaramıyor.bugün hiçbir yabancı kaynaklı siteye erişemedim..

Battle.net TAG: DBlackTR2558 (Diablo III - HearthStone - Starcraft 2) |dblacktr.wix.com/darthblack - Oyun İçi Görüntülerim,PC Resimlerim [SlideShow] ve Videolarım|

392 Mesaj
21 Haziran 2012; 21:08:29 

quote:

Orijinalden alıntı: ozzycatt

twitter'in gitmesi esasen sitenin kendisinin cortlamasindan kaynaklaniyor. biz ttnet kaynakli olarak zaten giremiyorduk, simdi millet twitter'in kendisi cortladigi icin giremiyor.

emın mısın...

pek cok ınsan yıne pek cok sıteye gıremıyor

22 Mesaj
21 Haziran 2012; 21:14:39 

quote:

Orijinalden alıntı: hmrkartal

emın mısın...

pek cok ınsan yıne pek cok sıteye gıremıyor

ben de orda onu demeye calistim esasen. twitter'a girememek su anda sitenin kendisinin cortlamasindan, ama biz halihazirda ttnet'ten oturu diger bircok siteyle beraber twitter'a da giremiyorduk zaten diyordum hmrkartal.

1694 Mesaj
21 Haziran 2012; 21:56:20 

girmiyor hala,origin den online olucam olamıyorum,hat yok diyor.dns filan fayda etmiyor nedir bu sıkıntı ,ttnet neden açıklama yapmıyor anlayamadım.sabahdan beri çözülmedi şu problem..

Battle.net TAG: DBlackTR2558 (Diablo III - HearthStone - Starcraft 2) |dblacktr.wix.com/darthblack - Oyun İçi Görüntülerim,PC Resimlerim [SlideShow] ve Videolarım|

113 Mesaj
21 Haziran 2012; 22:02:26 

MTU ayarlarından kaynaklanıyor olabilir. Modeminimizi resetleyip yeniden kurun, sorun düzelecektir.
Bende de aynı sorun oldu. DNS falan herşeyi kurcaladım, en son pc'ye format attım, yine düzelmedi. Ondan sonra modemdendir diye düşündüm, fabrika ayarlarına döndürdüm, sıkıntı kalmadı.

343 Mesaj
21 Haziran 2012; 22:27:19 

Olayın modemle alakalı olduğunu düşünmüyorum.Anadolu yakasında genel bir arıza var gibi.Ataşehirde halan aynı sorun devam ediyor.

392 Mesaj
21 Haziran 2012; 22:32:22 

quote:

hangı çagrı merkezı Allahaşkına..7 dakıka bekleyıp cevap vermeyen mı..yada 4 u tuslayıp acılamayan sayfalar bolumunde sessızce gecen 6 dakıka mı..Boşversenıze Allah aşkına..Bu yazıyıda Ayda 59tl odedıgım ttnet ıle degıl Iphone'dan laptopa verdıgım net baglantısı ıle yazıyorum..
ADSL'yı cok ıyı yapıyorsunuz sımdı bıde Fıber cıkarıyorsunuz vallahı tam yandı bu mıllet..

766 Mesaj
21 Haziran 2012; 22:54:46 

aynı sorun bende de var ve ne yaptıysam çözemedim. delirmek üzereyim.

in the mouth of madness

182 Mesaj
21 Haziran 2012; 23:36:53 

Mantık çerçevesinde denemediğim yol yok

Modem resetle
Baştan kurulum yap (klasikler)
Müşteri hizmetleri (pek ağzını açamadı sorun görünmüyor demek dışında)
arıza kaydı
11820 diye kendi illetlerine yönlendirmeleri(dk da 117krş) (aramadım)
yarın sabaha çözülmezse bir santrale uğrayacağım bakalım ne olacak en doğru bilgiyi santralden alıyoruz...

1542 Mesaj
21 Haziran 2012; 23:37:12 

Umraniye degim bendede Su an modem ip vermiyor pc sınırlı baglanti uyarisi veriyor modeme reset attim duzelmedi cepten yaziyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

22 Mesaj
21 Haziran 2012; 23:55:32 

expat shield programi ile ip'yi londra'ya tasiyip, ttnet'in yurtdisi sitelere neredeyse toptan yasaklama durumunu simdilik boyle bertaraf ettim.

fakat, ayni seyi bu problemle karsilar karsilasmaz 5 saat oncesinde yaptigimda, expat shield dahi kullanilamaz haldeydi, ve ip address assign edemiyordu. fakat su anda orasi saglam gorunuyor.
ttnet expat shield'in kullandigi internet hattina girisi yasaklamadigi/problem cikartmadigi muuddetce sorun cozulene kadar bununla idare edilebilir.

1694 Mesaj
22 Haziran 2012; 0:09:16 

internet resmen çöktü,hiçbir yere girilemiyor bu nasıl işdir çözemedim?
ne dns nede başka bir şey patladı resmen ttnet

691 Mesaj
22 Haziran 2012; 0:34:27 

aynı sorun şuan bende de var twitter gamespot speedtest ve daha birçok site açılmıyor

psn:Canawar86

444 Mesaj
22 Haziran 2012; 0:50:23 

Hala aynı,yabancı sitelere girememe problemi devam ediyor.

Bu nasıl bir ülkedir arkadaş,internette problem olur nete girmez,üsküdar'da bu akşam sular kesildi 2 gün sonra gelecekmiş.Vay arkadaş herşey üst üste gelirmi ya

Çalışmanın tahmini olarak 23.06.2012 tarihinde saat 04:00 civarı bitirilmesi öngörülmektedir

http://www.iski.gov.tr/web/arizaKesinti.aspx

Çok sinirliyim

78 Mesaj
22 Haziran 2012; 6:33:24 

Sabah oldu hala calismiyor. Rezalet devam ediyor.

392 Mesaj
22 Haziran 2012; 8:04:36 

cok buyuk rezıllık yaşanıyor..salak salak modemı ackapa cevaplarından bıktım bunlar bızı cıddı salak sanıyor bırıne cok fena patlamak uzereyım..APPSTORE dahı acılmıyor..sanırım TTNET yurtdısını komple yasaklamak ıcın test calısmalarına başladı..haram olsun ttnet..
2 gundur ınternet hızmetı veremıyorsun bana saglıklı olrak ama AKK denen sacmalıgını dayatıyorsun..KESER DONER SAP DÖNER..

1694 Mesaj
22 Haziran 2012; 10:25:22 

tam bir rezillik var şuan...heryermi böyle yoksa kısım kısım bölgelerdemi onuda çözemedim..

78 Mesaj
22 Haziran 2012; 11:12:13 

Suadiye'de su an itibariyle duzeldi arkadaslar. Amazon, imdb, guardian acilmaya basladi. Umarim sizlerde de duzelmistir veya en kisa zamanda duzelir.

471 Mesaj
22 Haziran 2012; 11:12:18 

Şu an beykozdayım dünkü sorunun aynısı devam ediyor. Şu ttnetten çıkabilirsem başka bir sağlayıcıya gitmek istiyorum. Ona şimdiden karar vermek gerek

1370 Mesaj
22 Haziran 2012; 11:20:20 

ttnet.com.tr 'ye bende de girmiyor

3 Mesaj
22 Haziran 2012; 11:35:02 

Dün öğlen saatlerinden bu yana aynı sorun bende de var. Evdeki iki farklı PC ve modemle test edilebilecek herşeyi denedikten sonra, sorunun bağlantıyla ilgili olabileceğini düşünüp beklemeye başladım; Zira uzun yıllardır TTNet ADSL kullanıcısı olduğumdan, müşteri hizmetlerinden hiçbir destek alamayacağımı biliyordum, o yüzden hiç bulaşmadım. Ne var ki dün akşam saatlerine kadar, durumda hiçbir değişiklik olmadı. O zaman ciddi bir sorun olabileceğini düşünüp, acaba geçmiş yıllardaki gibi bir yurt dışı çıkış arızası, kablo kopması vs. gibi bir durum mu diye, internette araştırma yaptım. Sonuç itibarıyla yaptığım aramada güncel olarak bu sorunu yaşayanlarla ilgili yalnızca bu forum sayfasını bulabildim. Başka kimsede böyle bir sorun yok sanki Türkiye'de. Öte yandan yirmi dört saati geçtiği halde, bende hala aynı durum devam etmekte. Acaba özel olarak seçilmiş küçük bir test grubu falan mıyız TTNet tarafından? :)

22 Mesaj
22 Haziran 2012; 11:44:58 

arkadaslar, bu sorun bende hala duzelmedi ve ttnet isi yokusa suruyor. musteri hizmetlerinde bastan savma cevaplar veriliyor. donanimsal soruna baglanmaya calisiyor, en son konustugum kisi, konusmanin basinda yurt disi cikislarinda sorun olmadigindan soz ederken, meseleyi uzun uzun anlattiktan sonra konusma sonunda "simdi bilgi geldi, sorun varmis"a bagladi, yalan, bastan savmaca.

simdi size sorum ne yapmaliyiz? ttnet uzerinden, ttnet'in halletmek istedigi bir pozisyonda degiliz. bu sorun sonsuza dek surebilir.

onun icin sahsen ttnet'i birakip baska bir servis saglayicisina gecmek istiyorum. amma velakin, uydunet disinda diger isp'lerin ornegin superonline'in ttnet altyapisiyla hizmet verdigini duydum. hatta yukarida bir kisinin dsmart internet kullanirken ayni sorunla karsilastigini gordum.

sizce ne yapmali, hangi internet servis saglayicisina gecmeli? uydunet bulundugum bolgede maalesef yok.

2 Mesaj
22 Haziran 2012; 12:23:10 

Aynı sorunu Kadıköy/Göztepe 21 Haziran 2012 12:00 civarı yaşamaya başladım ve şu andada(22.06.2012 12:30) devam etmekte.Twitter,vimeo,imdb,hotmail,steam ve birçok yabancı siteye giremiyorum.Sorun yaşamadığım siteler(Youtube,Google Siteleri ve Facebook örnek verebilirim). DNS ayarları ile de herhangi bir şekilde erişim sağlayamamaktayım.TTnet Desteğe donanımhaber aracılığıyla bildirimde bulundum haydi hayırlısı.

1694 Mesaj
22 Haziran 2012; 12:26:38 

işin pis tarafı dns değişikliği filanda fayda etmiyor.nedir bu sıkıntı anlamadım,hacker saldırısı filanmı acaba,adamlar karizmamız çizilmesin diye söylemiyor,laf cambazlığı ediyor?
yani 2 gündür net doğru düzgün sağlanmıyor ttnet tarafında.ya bir çalışma var diyin,problem şu diyin insanlar anlasın ona göre hareket etsin.bu kadarda vurdumduymazlık olmaz.

444 Mesaj
22 Haziran 2012; 12:34:31 

quote:

Orijinalden alıntı: DARTH_BLACK

işin pis tarafı dns değişikliği filanda fayda etmiyor.nedir bu sıkıntı anlamadım,hacker saldırısı filanmı acaba,adamlar karizmamız çizilmesin diye söylemiyor,laf cambazlığı ediyor?
yani 2 gündür net doğru düzgün sağlanmıyor ttnet tarafında.ya bir çalışma var diyin,problem şu diyin insanlar anlasın ona göre hareket etsin.bu kadarda vurdumduymazlık olmaz.

Valla sorun her neyse, bayağı büyük bir sorun olduğu belli.

n1-atakoy-yap-pop dün saat 10.07 de bağlantı kesilmiş,ondan olabilir belki.Tarih ve saat olarak en yakın bu arıza mevcut.

http://home.netone.com....p?ticketid=2604786#tick

Şimdilik proxy kullanıyorum,proxyde herhangi bir sorun yok,facebook,twitter,imdb,hotmail gibi girilemeyen sitelere girebiliyorum.İp proxy'e güven olmaz diye hotspot shield kullanıyorum,eğer şuan girilemeyen sitelere girmek istiyorsanız hotspot shield'le sorunsuzca girebilirsiniz,üstelik 7 günlük elite paralı sürümüde bedava,hızdada pek düşüklük yok 5mbit alabiliyorum.

@FizigeAykiri

Hocam DH TTnet Destekden gelecek cevabı burayada yazarsanız iyi olur,bakalım ne cevap verecekler.

3 Mesaj
22 Haziran 2012; 12:39:49