Şimdi Ara

Ev Sinema Sisteminde Projeksiyon ve Perdenin, Önemi ! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
6
Favori
12.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• quote:

Orijinalden alıntı: ersin.clk

Şuanda ölü gelmiyor yine canlı geliyor , ona göre kalibrasyon kurulumu yapıldı

Kalibrasyon kurulumu ne demek Ersin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: by@li

quote:

MCACC Setup kurulumu abi demek istediğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: furai

Hayırlı olsun, güle güle kullanın çok şık olmuş. Projeksiyon ev sinema sistemine boyut atlatıyor.

Panel ve perde kombinasyonu da çok iyi olmuş, istediğiniz zaman kumandayla perdeye geçmeniz yada tv. izleyecekken panele geçmeniz vs. çok pratik ve kullanışlı olmuş.

@furai, teşekürler iyi dileklerin için....

Motorlu olması ve uzaktan kumanda çok kullanışlı , ama bunun da dez avantajları oluyor maalesef
  • Sağdaki front koltuğa yapışık değil , fotoda öyle duruyor gibi ama 50 cm boşluk var arada , imkan olsa biraz daha açarım ama balkona giden yol kapanıyor maalesef
  • quote:

Sub da problem yoksa , bence projektör değişimi daha iyi olur ...

Neden dersen , lamba ömrünü tamamlamış olması , eski nesil olması , her ne kadar 3d ile işim yok desende 3d film seçenekleri çoğalıyor artık

Sub da bir sorun yok ama diğerlerinin yanında sırıtıyor biraz. 3D seçenekleri çoğalıyor biliyorum ama ben gözlükle film izlemekten pek hoşlanmıyorum. Sinema da bile pek tercih etmiyorum. Gözlüksüz teknoloji çıkana kadar soğuk bakıyoruz ailecek, özellikle aktif gözlüklere. Ama projeksiyonun eski nesil olması konusunda haklısınız tabi. Bakalım izinde uzun uzun düşünürüz artık.

• quote:

quote:

quote:

MCACC o kadar geliştimi? hoparlör önündeki koltukları veya engelleri aşacak şekilde nasıl optimize ederki herhalde sesi sömürmüştür.

varmı sağ hoparlörün eqo grafiği paylaşırmısın,tam anlamak içinde soluda verirsen karşılaştırma şansımız olur Ersin'cim

hani yazıyı okuyunca aklıma forumdaki başka bir paylaşımcı geldi

• Son karar size ait tabiki , ama gözlüksüz 3d cep telefonu ekranında şahit oldum lg nin modeli olan cihaz inan 35-40 sn 3d oyun oynadım , bir an ne oluyor dedim iğrenç ötesi , ama gözlük ile 3d aktif olan modelde 2 saatlik film seyret onun 40 sn de yaptığı rahatsızlığı yapmadı

Ekran küçük olduğğu için olabilir , ön yargılı olmamak lazım...

3d olmayan modeller fiyat olarak daha uygun oluyor oda bir seçenek olabilir...

Ama hazır kampanya varken en iyi fiyat garantisi varken kaçırmamak lazım , ne kadar sürecek bilmiyorum , buradan rakam yazarken de ileride sıkıntı olacağı kesin , rakam yazan mesajı silelim , almak isteyen direk satıcı ile irtibata geçsin vebal altında kalmayalım

• quote:

Orijinalden alıntı: Asefik

quote:

quote:

quote:

MCACC o kadar geliştimi? hoparlör önündeki koltukları veya engelleri aşacak şekilde nasıl optimize ederki herhalde sesi sömürmüştür.

varmı sağ hoparlörün eqo grafiği paylaşırmısın,tam anlamak içinde soluda verirsen karşılaştırma şansımız olur Ersin'cim

olur tabiki abi , peki abi o mikrofonun işi nedir ?

Sende kaç amfi değişitirdin kurulum yapmadan mı kullandın

• Ersin vebal altında kaldın bile :) Bir önceki sayfada fiyat paylaştın zaten. Dile getirdim ama anlamadın. ;)
  • İyi günlerde kullanın .
    Projeksiyon konusunda benim gibi lamba ömrü konusunda endişe taşıyanlar için benim kulllandığım Casio modellerini tavsiye ederim.
    Laser-led hibrit bir projeksiyon.
    20.000 saat lamba ömrü deniyor ve diğer led projeksiyonlarla kıyaslanmayacak şekilde 1800:1 contrast ve 2500 ansilümen.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Asefik

quote:

quote:

quote:

olur tabiki abi , peki abi o mikrofonun işi nedir ?

Sende kaç amfi değişitirdin kurulum yapmadan mı kullandın

Ersincim anlatamadım herhalde,benim merak ettiğim MCACC sağ hoparlöre nasıl ayar yaptı merak ettiğim bu.

hani sen halloldu deyince sanki orda koltuk olması bir engel teşkil etmiyor gibi mana çıktı,mcacc 50cm ötedeki koltuğun etkisini % kaç oranında düzeltebilir benim merak ettiğim sadece bu?

mikrofon olduğu yere sesi açılımı gönderiyor fiziksel olarak bu mümkünmüdür?

Hani yazdığını aç biraz...

• quote:

Ersin vebal altında kaldın bile :) Bir önceki sayfada fiyat paylaştın zaten. Dile getirdim ama anlamadın. ;)

Merak etme abi , sorun olmayacağını tuncay beyden öğrendim , ama ileride sorun teşkil etmemesi için yazdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: lufubu

İyi günlerde kullanın .
    Projeksiyon konusunda benim gibi lamba ömrü konusunda endişe taşıyanlar için benim kulllandığım Casio modellerini tavsiye ederim.
    20.000 saat lamba ömrü deniyor ve diğer led projeksiyonlarla kıyaslanmayacak şekilde 1800:1 contrast ve 2500 ansilümen.

Sayın lufubu teşekürler iyi dileğiniz için ...

Esasında araştırma yapılabilirdi ne bileyim biraz tez canlılık var , indirim de üzerine denk gelince araştırmadan aldık

Bu başlığı sadece epson değilde , genel olarak diğer markaları da irdelemek veya tavsiye etmek adına açtım ,inş. faydalı olur...

Bu arada casio F/P olarak nasıl , bir kaç modeli denk gelmişti , slim yapısı vardı ...

• Şefik abi , sende sardırmaya yer arıyorsun , ben sadece mikrofon ile tekrar kurulum yaptım , db olarak ve mesafe olarak , oranlar değiştiğini anlatmaya çalıştım
  • quote:

Şefik abi , sende sardırmaya yer arıyorsun , ben sadece mikrofon ile tekrar kurulum yaptım , db olarak ve mesafe olarak , oranlar değiştiğini anlatmaya çalıştım

Ersin herkes MCACC nedir bilmez ama herkes okuyor,daha açıklayıcı yazmanı istemek neden saldırmak olsun?

sonuçta bu başlığı paylaşım için açtın bende yaptığın bir paylaşıma daha fazla ayrıntı getirmeni istedim.

en son yazdığın db ve mesafe ayarını mcacc ile yaptım yazman durumu açıklamış oldu fenamı oldu hayır iyi oldu...

• Saldırmak değil abi , sardırma (takılma ) mecazi anlamda kullandım

Son derece haklısın , bilidiğini düşündüğüm için öyle yazdım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lufubu

İyi günlerde kullanın .

Sayın lufubu teşekürler iyi dileğiniz için ...

Esasında araştırma yapılabilirdi ne bileyim biraz tez canlılık var , indirim de üzerine denk gelince araştırmadan aldık

Bu başlığı sadece epson değilde , genel olarak diğer markaları da irdelemek veya tavsiye etmek adına açtım ,inş. faydalı olur...

Bu arada casio F/P olarak nasıl , bir kaç modeli denk gelmişti , slim yapısı vardı ...

Ev sineması için tavsiye edilen normlar 800-1600 ansilümen aralığıdır. Bundan daha yüksek ansilümen değerine sahip cihazlar ev sineması için tavsiye edilmez. Detayları öldürür, renkleri solgunlaştırır. Ayrıca ev sinemasına tavsiye ettiğiniz cihaz DLP bir cihazdır. DLP cihazlar sunum için tasarlanmış cihazlardır. Hareketli sahnelerde değişik problemler yaratır. (Rainbow effect-gohst effect, piksellenme gibi) . O nedenle ev sineması için LCD projeksiyonlar tercih edilmelidir. 1024 x 768 veya üstü gerçek çözünürlük (bütçeye göre), 800-1600 arası ansilümen değeri, 500-1000 arası kontrast yeterlidir.

• EV sineması projektörü ile yazdığınız bilgilere katılmadığımı belirtmek isterim.
    DLP teknolojisinin ev sinemasına uygun olmadığını iletmişsiniz ancak hala dünyanın en iyi HT projektörleri 3 Chip DLP'lerdir. Hatta 3D teknolojisi için en uygun teknoloji de DLP teknolojisidir. Crosstalk minimum seviyededir.
    Hali hazırda sadece HT kullanımı için üretilen DLP çiplerin olduğunu ve bu projektörlerin Renk tekerlekleri segment ve hızlarının da ofis projektörlerinden farklı olmasıyla bahsettiğiniz sorunları minimize etmektedir.
    Öncelikle uzmanı olduğunuz konuda yorum yaparken arkadaşları doğru yönlendirmek için daha açıklayıcı olmak gerekir ve bu gibi genellemelerden de kaçınmak lazımdır.
    Bu arada bu topiğin HT ile ilgili olduğu düşünülürse 1024x768 çözünürlüğün evde hiç oluru yok. Minimum 1280 x 720 ve üzeri bir çözünürlüğü önermenizi beklerdim.

http://www.trustedreviews.com/sim2-lumis-3d-s_Projector_photos

• Tamamen kişisel tercihlerle ilgili.
    Benim önceliğim lamba ömrü, lamba düşünmeden perdeden TV bile seyredebilmeliyim.
    Öncelik bu olunca casio rakipsiz kalıyor .
    Görüntü kalitesi açısından da epsonlu arkadaşlara seyretiye gitmezsek oldukça tatmin edici .
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.