Şimdi Ara

Volvo S70 t5 İnceleme (elimizden geldiğince) Bol SS li

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
6
Favori
19.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Aracımız 1998 model 296 bin km de dir. hafta sonu yazlıkta ne yapsam ne yapsam diye düşünürken böyle birşey yapmaya karar verdim. inşallah beğenirsiniz.
    Aracın anahtarını aldığınız zaman kapi kilitleme açmanın dışında bagaj açma tuşu ile de karşılıyor sizi. kapıyı açtığınız zaman gayet konforlu ve kaliteli deri koltuklarla karşılaşacaksınız oturduğunuz anda biraz karışık gelen bi ön konsol karşılıyor. (ancak gayet kullanımı kolay ilk bakışta öyle geliyor).
    Direksyona geçtiğiniz zaman o aracın burnu , ön konsolu insana acaip bir güven veriyor. hafızalı elektirkli koltuğu ve kolay direksyon ayarlaması ile kendinize uygun oturma pozisyonunu gayet rahat bir şekilde ayarlayabiliyorsunuz .

Arac zamanında volvonun en iddalı olduğu ve hiçbir masraftan kaçınmadığı bir araçtır. Safkan tank da diyebiliriz malzeme kalitesine baktığınız zaman ne çok sert tahta gibi bir yapıdadır nede çok yumuşak bir yapıdadır. insanın mıncıklayası geliyor sürekli ve en ufak bir çatlama güneşden dolayı solma vs yoktur

Aracın oturma pozisyonları ön ve arka diz mesafeleri oldukça yeterlidir 1.85 boyum var önü ayarladığım zaman arkada gayet yeterli yer kalmaktadır. not çöre çöpe takılmayın pek fazla :) malum tatil zamanı olacak o kadar

Direksyona oturdugumuz zaman konsolun solunda bizi karşılayan direkt olarak far açma , kadran ışık ayarları ön ve arka sis farı düğmeleri far yükseklik ayarı ve cruise control.

Hemen sağ tarafta ise patinaj önleme sistemi sunroof düğmesi 5 kademeli yol bilgisayarı vs

ön konsoluna baktığınız zaman otomatik klima ve 3 CD çalarlı teyip kullanmış volvo. bence o yıla göre gayet başarılı buluyorum.

vitese baktığımız zaman ise 4 ileri otomatik bir vitesi var aracın. vitesin özellikleri ise Spor - ekonomi - yağış modu olarak 3 seçenek sunuyor size

Araçın sol kapısı

alşılmışın dışında ön tarafta iç aydınlatma bulunurken arkalaradada ayrıyetten aydınlatma bulunmaktadır.

motorundan frenlerinden ve süspansiyonlarından bahsedeyim biraz
    Aracın 2300 cc 240 hp turbo beslemeli 20V motoru bulunmaktadır .
    otomatik vitesinden dolayı 20 ye 30 a kadar çok cansız çıkan araç turbonun da tam olarak devreye girmesiyle birden ok gibi fırlayan bir makineye dönüşmektedir. 0-100 ü yaklaşık 8 saniye civarındadır.
    süspansiyonlar konfordan hiç ödün vermezken birde bunun üstüne size çok iyi bir yol tutuşu sağlıyor.
    araç içinde en ufak bir tıkırtı kabinde ses yoktur
    Abs miz arızalı oldugu için frenleri bana pek başarılı gelmiyor tabi normal halini bilmem ama bu kadar rahat hızlanan bir araçda o frenler adamı ister istemez tedirgin ediyor. lastiklerin eskime payıda var tabi hemen kaymaya başlıyorum.

motorunun ekonomik bir motor olduğunu söyleyemeyeceğim şehir içinde normal kullanımda çok rahat rahat 13 lt leri buluyorsunuz . gaza yüklenirseniz bu rakam oldukça artıyor :)
    extra olarak kolçağın arka tarafında size küllük ve 12 V gücünde bir elektrik haznesi daha sunuyor araç

Net ağırlığı neredeyse birbuçuk ton dur :) 1400 kg
    ayrıca direksyonu laguna ile kıyasla biraz daha ağırdır.
    boyutlarından ötürü olsa gerek aracın manevra kabiliyeti oldukça başarısızdır herkezin tek seferde döndüğü yeri siz 2 seferde dönmek zorunda kalabiliyorsunuz. :)
    aracı yolda savurmak götünü bıraktırmak normal şartlar altında oldukça güçtür.
    rüzgar sesi de dönemine göre gerçekten az almakta
    motor u da kükretmediginiz sürece gayet sessiz bir şekilde yolculuğunuza devam ediyorsunuz :)
    ses sistemi ise aracımız size 8 adet hoperlör ve 2 adet subwoofer sunuyor.
    Güvenlik olarak ABS ASR ve 4 airbag bulunmaktadır.
    unuttuğum birşey olursa mazur görün şimdiden.
    elimden geldiğince bilgilendirmeye çalıştım eksik yanlış bilgi varsada kusuruma bakmayın

Birkaç Resmi

Umarım s70 t5 almak isteyenlere ve bu aracı merak edenlere yardımcı olabilmişimdir.

EDİT: 470 LT lik devasa bir bagaj hacmi sağlıyor araç size
    2000 devirde 95 km/h a ulaşıyor
    14 yaşında olmasına rağmen nasıl bir deri kullandılarsa dib diri aracın derileri
    LPG Hiç takılmamıştır.
    koltuk ısıtması elektrikli anten gibi özelliklerini yazmadım bile :))
    TANK GİBİ SAĞLAM ROKET GİBİ HIZLI DER NOKTAYI KOYARIM .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can_dmr -- 30 Haziran 2012; 0:10:06 >

• Güzel ve detaylı bir inceleme olmuş,teşekkürler.
  • Güzel Konu Olmuş,Elinize Sağlık.Bence Çok Yardımcı Olacaksınız.

Bu Arada Model Yılına Göre Bi Arabadan Beklenebilecek Herşeyi Yapmış Volvo.Çok Başarılı Gerçekten
  • zevkle okudum tşkler
  • Volvo premium bir markadir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: r0x

Güzel Konu Olmuş,Elinize Sağlık.Bence Çok Yardımcı Olacaksınız.

Bu Arada Model Yılına Göre Bi Arabadan Beklenebilecek Herşeyi Yapmış Volvo.Çok Başarılı Gerçekten

@rox eyvallah hocam sağolasın
    @nyagiz asıl ben teşekkür ederim bir nebze olsun bilgilendirdiysem ne mutlu bana
  • 0-100 cidden 8 saniyede yapabilir mi ?
  • Çok güzel elinize sağlık
    Fotoları hesap makinesiyle mi çektini hocam İlk fotolarda iç mekan çok eski ve tozlu gibi çıkmış ışık ayarlarından dolayı
  • Yaşına göre gayet iyi bir araç.
    Bazı orta sınıf markaların 2012 de veremediği konforu Volvo 1998 de fazlasıyla vermiş
    Güzel inceleme teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

0-100 cidden 8 saniyede yapabilir mi ?

http://www.youtube.com/watch?v=1cqKd4P5DEo video da altta açıklamaya dikkat ederseniz aracın otomatik vites oldugu yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkantasdemir

Çok güzel elinize sağlık
    Fotoları hesap makinesiyle mi çektini hocam İlk fotolarda iç mekan çok eski ve tozlu gibi çıkmış ışık ayarlarından dolayı

güneş vuruyordu sabahın körü can sıkıntısından çektim fotoları ve hazırlıksızdım telefon ile bu kadar oldu kusuruma bakmayın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: can_dmr

quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

0-100 cidden 8 saniyede yapabilir mi ?

http://www.youtube.com/watch?v=1cqKd4P5DEo video da altta açıklamaya dikkat ederseniz aracın otomatik vites oldugu yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: msasker

Yaşına göre gayet iyi bir araç.
    Bazı orta sınıf markaların 2012 de veremediği konforu Volvo 1998 de fazlasıyla vermiş

Hocam AVEO ya kadar gider bunun ucu @bela duymasın
  • quote:

quote:

Çok güzel elinize sağlık

güneş vuruyordu sabahın körü can sıkıntısından çektim fotoları ve hazırlıksızdım telefon ile bu kadar oldu kusuruma bakmayın :)

neyse, bir daha olmasın
    Ne demek hocam.Emeğinize sağlık.sanki birde bu kasalarda 165 bg lik olanları vardı? KOmşum bahsediyordu da

• quote:

quote:

quote:

Çok güzel elinize sağlık

neyse, bir daha olmasın
    Ne demek hocam.Emeğinize sağlık.sanki birde bu kasalarda 165 bg lik olanları vardı? KOmşum bahsediyordu da

valla 165 hp likleri bilmiyorm benim bildiğim 2.0 225 hp ve 2.3 241 hp modellerini biliyorm siz karıştırıyor olmayasınız diyeceğim ama bende emin değilim

• hastayım bu kasaya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: msasker

Yaşına göre gayet iyi bir araç.

Hocam AVEO ya kadar gider bunun ucu @bela duymasın

Aman diyim

• Bu araç 300 bin kmdemi şimdi, Gerçekten çok diri duruyor donanımda gayet yerinde 98 yılında cd çalar filan.Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..
  • quote:

Orijinalden alıntı: halit4121

Bu araç 300 bin kmdemi şimdi, Gerçekten çok diri duruyor donanımda gayet yerinde 98 yılında cd çalar filan.Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..

motor kondisyonu en az %90 diyebilirim :) 500 bin daha götürür teşekkür ediyorum
    Not: aracı yeni satın almadım uzun zamandır bizde ancak incelemek bu zamana nasipmiş
  • süper araç ya.tam seyahatlik.

yanlız klima otomatik gözükmüyor manuel gibi...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.