Şimdi Ara

GeForce GTX 660'ın teknik özellikleri şekilleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
1
Favori
4.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Nvidia'nın önümüzdeki haftalarda piyasaya sürmeyi planladığı GeForce GTX 660 modeline ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Daha önce bazı ekran kartları için ilk elden bilgi sızdıran Expreview forum üyesi PHK tarafından açıklanan detaylar, Nvidia'nın orta segmenti hedeflediği GTX 660'ın uzun süredir gündemde olan bazı özelliklerini doğrulamış oldu.

28nm üretim teknolojisiyle geliştirilen GK104 grafik yongasının kırpılmış bir versiyonunu kullanacak olan GeForce GTX 660'ın, GeForce GTX 670'e benzer şekilde oldukça kısa boyutlu bir baskılı devre kartı kullanacağı ve Nvidia'nın iş ortaklarına tasarım konusunda herhangi bir sınırlama getirmeyeceği ifade ediliyor. 6 SMX kümesine ve buna bağlı olarak 1152 paralel işlem birimi ile gelecek olan GeForce GTX 660'a, 192-bit bellek veri yolu ve  2GB GDDR5 bellek kapasitesi eşlik edecek. Bu noktada bellek kapasitesinin 1.5GB olabileceği ya da bu kapasiteye sahip bir başka GTX 660 modelinin olabileceğini de not düşelim.

Referans tasarımında 4 fazlı PWM'e yer verilen GeForce GTX 660 görüntü aktarımı içinse çift DVI, DisplayPort ve HDMI konnektörlerini kullanacak. Kepler mimarisinin karakteristik özelliklerini bünyesinde barındıran kartın ısıl güç tasarımı ise 100 Watt olarak telaffuz ediliyor. Saat hızları bilinmeyen GeForce GTX 660 yakın bir gelecekte başka bazı kaynaklara göreyse de GeForce GTX 570 stokları tükendikten sonra yani muhtemelen Ağustos gibi sunulacak.

• işte gerçek 600 serisinin 640gtsi yolda
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

işte gerçek 600 serisinin 640gtsi yolda[:]

performansa bakalım.

• 1.5 GB yi geçsinler 2GB gelsin.

78xx serisi karşısında ne yapacak merak ediyorum.
  • 192 bit, 1,5 gb referansı kesinlikle dandik ötesi olacak. 7850'ye rakip olacağını düşünmüyorum belki 560'ti yerine gelir.

• 192 bit olmamış
  • 1,5 gb ve 192 bitle Hd 7850'ye biraz zor rakip olur!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rpac -- 20 Haziran 2012; 11:46:47 >
  • Bu Kart Olsa Olsa GTX650 Olabilir.
    192Bit Nedir Ya :D
    1.5GB Modeli En Azından 256Bit Olsun :D
    GTX660 Böyleyse Bana GTX650 Den Bahsetmeyin.
    F/P Olarak Çok İyi Bir Fiyat Sunmazlarsa Ellerinde Patlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

1.5 GB yi geçsinler 2GB gelsin.

78xx serisi karşısında ne yapacak merak ediyorum.

Haberdeki gibi GK104'ün kırpılmış bir sürümü olarak 6 SMX birimi ile gelirse HD7800'leri performans konusunda dağıtır. Ancak benim korkum kartın 4 SMX'li GK106 ile gelmesi. O zaman anca HD7850 ile yarışır diye düşünüyorum.

Bana göre Nvidia, GK104'ün suyunu çıkaracağı için, tıpkı geçen seride yaptığı gibi kırpılmış üst seviye gpu'ları orta-üst seviyede kullanacaktır. Yani GTX560 TI da olduğu gibi GTX660 TI'da da üst seviye gpu'yu kullanır. GTX660 ise GK106 gpu'su ile gelir ve HD7850'ye rakip olur. Tabi GTX660'ın maliyeti çok düşük olacağı için fiyatı da 200$ bandında olur sanıyorum.

• 2 GB lik model is yapar can yakar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bakalım satış fiatı ne olacak ve atinin hangi kartına rakip olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

işte gerçek 600 serisinin 640gtsi yolda[:]

performansa bakalım.

tamam bu seri performans bakimindan cok mu iyi hicde iyi degil olmasi gereken neydi ne oldu

• Bunun ti versiyonu 256bit 2GB olursa kapış kapış gider. Tahminim 7870e rakip olur.

• Eminim belli bir düzeydeki ikna edici performansı elde etmesi için en asgari donanım özellikleri ile tasarlanmıştır. En asgarinin altını çiziyorum. Kesinlikle 78xx'lerle birbirlerine alternatif olacak düzeyde ama asla fazlası değil. Nvidia herşeyle dalga geçiyor.
  • GTX680 De Yanlış Hatırlamoyorsam 8Smx Kümesi Var 670 de 7 Taneve 670 680 O.C İle Geçebiliyor Bunu Göz Önünde Bulundurursak Tahminimce de 660 eğer 800-950 MHZ Bir Gpu (6008 Bellek Hızı İle) Gelirse Tahmince 660 670 i O.C Yakalayabilir Veya Geçebilir :)

• Test sonuçlarını görün sonra laf atın. Daha ortada hiçbir şey yokken niye şu olmamış bu olmamış diyorsunuz. Şimdi zamanı değil bu muhabbetlerin.

• fiyatlandırma 680 deki gibi olursa hd7800 karşısında baya avanatajlı olur iyi satılır
  • halen bite bayta bakılarak yorum yapılıyor. gtx680, kendisinden 128bit fazla olan hd7970 i geçebiliyorsa, gtx660 kendisinden 64bit fazla olan hd7870 i niye geçemesin.
  • Hatırlarsanız AMD HD7xxx serisi için fuarda resmen dalga geçmişlerdi. Sonra zaten GTX 6xx serisi için planlanan GPU'lar kullanılmadı, GTX 5xx serisi GPU'ları geliştirip 6xx serisi yaptılar. Gerçi güzel geliştirmişler, adamların GTX 7xx serisi şimdiden hazır, AMD yüzünden gerçek GTX 6xx GPU'larını göremedik yahu!

Ayrıca kartın BIT değerine göre taşlayanlar;
    Onlarca mühendis o değeri yükseltmeyi akıl edemedi di mi? Bir siz akıllısınız. Demek ki yetiyor arkadaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BecHo-minaTor -- 20 Haziran 2012; 12:52:31 >
  • bence dağıtır ortalığı f/p olarak
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.