Şimdi Ara

70 Japon şirketi iş yazılımı ve hizmetleri sağlamak için iOS Konsorsiyumunda bir araya geldi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  Apple ürünlerinin iş dünyasındaki adaptasyonunu arttırmak için bir araya gelen aralarında Hitachi ve NEC'in de bulunduğu 70 Japon şirketi  'iOS Konsorsiyumu' adımda bir yapılanma oluşturmak için hazırlanıyor.

21 Haziranda kuruluşu tamamlanacak olan organizasyonun ortak yazılım geliştirme, mühendisler eğitme, ürün ve servislerinin Apple ürünleri ile olan uyumunu arttırma gibi amaçları bulunuyor. Bu toplulukta yer alan şirketler, iOS platformunda oldukça fazla iş uygulamasında kullanıldığını ve buna uygun yazılımlar üretmek istediklerinin belirttiler. Son zamanlarda Japonya pazarında dikkat çekmek için çaba sarf eden Apple'ın iş alanında yetersiz kaldığı da belirtilirken Konsorsiyumun Apple'dan iş yazılımları geliştirmek için bilgi ve teknoloji talep edeceği belirtilse de henüz bunun nasıl gerçekleşeceği hakkında detaylar verilmiş değil.

Ayrıca, şirketlerin geliştirme üzerinde harcadıkları zamanı azaltmak, maliyetleri ve uygulamaların müşteriye ulaşma sürelerini kısaltmak gibi önemli ayrıntılarında ele alınacağı Konsorsiyumun ne gibi işler yapacağını zamanla göreceğiz.

• Beyler, Japon'lar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi el_jericho -- 19 Haziran 2012; 19:27:24 >
  • ios konsorsiyumu....Biraz daha abartalım, abartsınlar...
  • Birazdan androidçiler gelir.
  • benim kardes 10 yildir turkiyenin en bilinen japon sirketlerinden birinde calisiyor universite mezunu ingilizcesi var, 1900 lira maas veriyorlar,,,,, ilkokul ogretmeni arkadasi yarim gun calisiyor 2 bin aliyor. Japon firmalri adami somurur duzgun de maas vermez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ata1606

benim kardes 10 yildir turkiyenin en bilinen japon sirketlerinden birinde calisiyor universite mezunu ingilizcesi var, 1900 lira maas veriyorlar,,,,, ilkokul ogretmeni arkadasi yarim gun calisiyor 2 bin aliyor. Japon firmalri adami somurur duzgun de maas vermez.

Ne iş yapıyor ki hocam orda ? Düzgün maaş vermiyorsa ayrılsın madem... Yeni mezun da değil ki iş öğreniyor diyelim...
  • sabanci-japon ortakliginda bir firmada da uzman, pazarlama bolumunde calisiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

quote:

benim kardes 10 yildir turkiyenin en bilinen japon sirketlerinden birinde calisiyor universite mezunu ingilizcesi var, 1900 lira maas veriyorlar,,,,, ilkokul ogretmeni arkadasi yarim gun calisiyor 2 bin aliyor. Japon firmalri adami somurur duzgun de maas vermez.

Ne iş yapıyor ki hocam orda ? Düzgün maaş vermiyorsa ayrılsın madem... Yeni mezun da değil ki iş öğreniyor diyelim...

10 yılda 1900 lira ? 1900 Kuveyt dinarı desen tamam derim. kaldı ki konu bu değil.

Japon milleti zekidir Japon milleti çalışkandır . iosu da geliştirsinler iphone 5 almayı planlıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ignite -- 19 Haziran 2012; 20:06:11 >
  • quote:

Ogretmenle neden kiyasladin anlamadim.
    ossde tıp fakultesi kazanacak puan aldim.
    Yetmedi kpssp3 de 94puanla ilk100girdim.
    gunde falanca saat calisiyormusuz.yaptigimiz iş sanki cok kolay.okuldan eve geldigimde 2saat basim agriyor.
    aldigim maas cokmu?
    Arkadasin basta dusunecekti,kazandigi bolumu yazmadan once dusunecekti.
    kirk kere diyoruz degilmi tercih yaparken iyi dusunun diye
    10yildir calisip 1900aliyorsa,ilerlememisse hakettigi para odur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkattack

quote:

gunde falanca saat calisiyormusuz.yaptigimiz iş sanki cok kolay.okuldan eve geldigimde 2saat basim agriyor.
    aldigim maas cokmu?

Baştan belirteyim öğretmen değilim. Aldıkları ücreti kıyaslarken bir grup imam maaşlarını öne sürerek eleştiriyor. BAzıları da çıkmış öğretmenlerin aldıkları ücretleri çok görüyor. Anlayın artık başkasının aldığına çok demeden önce kendi aldığınıza bakın ve o az ise başkasına çok demeden elinizdekinin artmasına bakın. Kaldıki öğretmenler tüm herkes gibi hakettikleri ücreti almıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkattack

quote:

aldigim maas cokmu?

benim annem de ogretmen emeklisi, ogretmenlerin maasina fazla demiyorum hatta bence en az 2500 olmasi lazim. Burda anlatmak istedigim biri butun gun calisiyor diger i yarim gun ona ragmen maaslar benzer.
  • Çokta lazımdı
  • Konun başlıgı ios ve japon lar yazılan yorumlar biridiyor imamın maaşı biri diyor ögretmenin maaşı çokmu hayret ediyorum size...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @ata1606

Sen öğretmenliğin okulda geçirilen yarım günden ibaret olduğunu mu zannediyorsun.

Öğretmen olmadığını söylemişsin ama bilgi sahibi olmadan fikir beyan etmektende geri durmamışsın. Öğretmenlerin okulda geçirdikleri zamanla aldıkları ücreti sakın kıyaslamayın. Kıyaslamadan önce öğretmenlerin görev ve sorumluluklarını bir araştırın en azından fikir beyan etmeden önce biraz bilgi sahibi olursunuz.

Evet bende öğretmenim haftada 58 saat fiilen ders yapıyor görünüyorum.
    Gerçek şuki Haftanın iki günü günde 12 saat okuldayım. Diğer iki günü sabah 8 akşam 4 arası çalışıyorum. Haftanın diğer bir günü okulda değilim koordinatörlük görevlerim var. Okul dışında evde yaptığım diğer işleri saymıyorum. Bana az çalışıyorsun diyen kimseye de hakkımı helal etmiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.