Şimdi Ara

Ainol Novo Aurora II - İnceleme, Destek ve Paylaşım (205. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.188
Cevap
30
Favori
165.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yenilmez26

Merhaba Arkadaşlar,

MAkinamda mı sorun var, şarj cihazında mı var bunu anlamaya çalışıyorum.
    Bahçelievler, bakırköy civarında bu cihazı kullanan var mı?

Benim cihazı getirip sizin şarj aletine takıp bir bakarsak sorun varmı yokmu anlamış olacağım. şarj olursa benim şarj aleti bozuk, olmazsa makinam bozuk demektir.
    yardımcı olabilecek var mı? sadece 2 dakkalık bir yardım?

ikinci bir konuda touchscreen ucuz nereden bulabilirim. 40 dolarlardan bahsediyorlar. çok pahalı geliyor. acaba elinde bozuk kırık tableti olan varmı? onun ekranını kullanabilirim belki

konuyla ilgili yardımı dokunabilecek varmı?
    bakırköy- bahçelievler-yeşilköy-ataköy-şirinevler-merter civarında oturan arkadaşları bekliyorum.

siz bir şey yapmayacaksınız, sadece ben gelip 2 dakika makinayı sizin şarj aletine takacağım.

• Bu cihazın Türkçe desteği yok değilmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScaryMovies08

Bu cihazın Türkçe desteği yok değilmi ?

Türkçe ROM yüklerseniz olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blur

quote:

O konularda pek profesyonel değilim :D Kolay bir işmidir bu ROM yüklemek
  • Bu arada yeri gelmişken bir inceleme videosu paylaşayım

• quote:

quote:

quote:

Türkçe okuyup yazan ve dosya indirip, kopyalamayı bilen herkesin yapabileceği kadar basit

• quote:

quote:

quote:

quote:

Türkçe okuyup yazan ve dosya indirip, kopyalamayı bilen herkesin yapabileceği kadar basit

Tamam anladım :D

• arkaaslar. ainol aurora nin ethernet ayarini. yapabilen varmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar ozur dileyerek yaziyorum
    turkiye garantili tabletimi satiyorum ilgilenen arkadaslar icin
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=69157288

• Tabletin ömrü bitti hala Jelly Bean final rom çıkmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bebeto9999

arkaaslar. ainol aurora nin ethernet ayarini. yapabilen varmi?

Daha açık yazarsanız o zaman yardımcı olabiliriz belki.
    Ainol'da ethernet mi varki ayarı olsun?
  • ayarlar da. ethernet bölümü. var. ve. ben bir ethernet adaptoru. aldim. kablolu. internet için .yalniz ethernet ayarlarina girince. ip adress , netmask , DSN adress. ve. Gateway adress. diye. bir yer çikiyor .... ve bir türlü. bu ayarlari yapamiyorum

• quote:

ayarlar da. ethernet bölümü. var. ve. ben bir ethernet adaptoru. aldim. kablolu. internet için .yalniz ethernet ayarlarina girince. ip adress , netmask , DSN adress. ve. Gateway adress. diye. bir yer çikiyor .... ve bir türlü. bu ayarlari yapamiyorum

Orası ayrı. Normal şartlarda DHCP açık olması gerekiyor ve otomatik IP alması gerekiyor. Eğer aldığınız adaptörün DHCP'si yoksa (ki olmamasına ihtimal vermiyorum) Yukarıda da yazdığınız gibi manuel olarak IP ayarlarını yapmanız gerekiyor. Modeminizin IP adresini Gateway ve DNS'e girmelisiniz. Ağ maskesi 255.255.255.0 olmalı. IP adresiniz de modem IP adresiniz ile aynı blokta ama başka bir cihazla çakışmıyor olması gerekiyor.
    Mesela modeminizin IP adresi 10.0.0.2 ise ayarlarınız şöyle olmalı:

IP: 10.0.0.x (x yerine 2 ve modeme bağlı olan diğer cihazların IP adresleri dışında 1 ile 254 arasında herhangi bir rakam olabilir.
    Subnet: 255.255.255.0
    Gateway:10.0.0.2
    DNS1 ve DNS2 :10.0.0.2 (burada modemin IP'si yerine Google'ın 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 DNS'lerini yada open DNS'leri girebilirsiniz.Böylece normalde giremediğiniz sitelere de girebilirsiniz.)

• teşekkurler. kardeş. ... birde. ainol aurora 2. nin wifi çekimi. düşük galiba. . arkadaş ile ayni. nöbet. kulübesinde. wifi ile intrernete ben giremiyorum onunki ainol. legend. olmasina rağmen. o rahatlikla. girebiliyor
  • Merhaba arkadaşlar forumun hepsini okuyamadım şu anda ki en güncel en iyi çalışan Türkçe Rom hangisi acaba, ve link verebilirmisiniz?
  • quote:

teşekkurler. kardeş. ... birde. ainol aurora 2. nin wifi çekimi. düşük galiba. . arkadaş ile ayni. nöbet. kulübesinde. wifi ile intrernete ben giremiyorum onunki ainol. legend. olmasina rağmen. o rahatlikla. girebiliyor

Aynen öyle.Ben içini açtım anteni değiştirdim ve modifiye ettim.Halen yeterli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

Merhaba arkadaşlar forumun hepsini okuyamadım şu anda ki en güncel en iyi çalışan Türkçe Rom hangisi acaba, ve link verebilirmisiniz?

Şu an en iyi çalışan stabil rom 0717TR resmi romdur.

http://cinlitabletler.com/Konu-AURORA-II-TR-OFFICIAL-ROM-Ainol-Aurora-II-0717-Resmi-Turkce-Rom--257?highlight=aurora+2

• quote:

Orijinalden alıntı: soran2

quote:

teşekkurler. kardeş. ... birde. ainol aurora 2. nin wifi çekimi. düşük galiba. . arkadaş ile ayni. nöbet. kulübesinde. wifi ile intrernete ben giremiyorum onunki ainol. legend. olmasina rağmen. o rahatlikla. girebiliyor

Aynen öyle.Ben içini açtım anteni değiştirdim ve modifiye ettim.Halen yeterli değil.

beş para. etmez walla .. 280 tlye .. 100 tl lik tablet alsaydim keşke
  • saved, secured with wpa2 sorunu veriyor ve internete bağlanmıyor, ne yapmam gerek?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: soran2

quote:

beş para. etmez walla .. 280 tlye .. 100 tl lik tablet alsaydim keşke

Yok o kadarda değil.Bende Ayrıca 7" Codegen var.Aurora 2 defalarca basar.

Aurora 2'nin sorunları;

*Wifi çekimi genellikle düşük.Genel sıkıntı var
    *Geri tuşu ve menü tuşu yok,harici programlarla arayı kapatmaya çalışıyoruz.
    *Batarya azalsada %100 gösterme problemi var.Genelde ara romları yükledikten sonra ortaya çıkıyor.Tablet %100 gösterirken aniden kapanıyor.
    *Dahili hafızayı fazla kurcalarsanız,Ör:Yüklü ve yarım kalmış dosyalar yüklerseniz hata verebiliyor.Herşeyi silip,bilgisayara bağlayın ve 64k olarak formatlayın.

Artıları;

*İşlemci güçlü,normal modda bile oyunlar rahatlıkla oynanıyor.
    *Görüntü kalitesi süper.Özellikle LG panelli olanlarda(Benimki)
    *Tabletlerin ortak sorunu dışa verilen seste kısıklık,bozukluk yok,gayet stabil.
    *Zebil gibi rom çıkıyor.destek var.Seviliyor.

• 
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.