Şimdi Ara

iOS platformu geliştiricileri farklı ekran büyüklüklerine hazır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  Geride bıraktığımız 'WWDC 2012' etkinliğinde yeni nesil mobil cihazlar yer almasa da bu cihazlarla gelmesi muhtemel olan daha büyük ekranlar geliştiriciler arasında bir ankete tabii oldu.

Piper Jaffray analisti Gene Munster tarafından WWDC'ye katılan 100 yazılımcının katılımıyla gerçekleştirilen ankette, yeni iPhone ile gelmesi muhtemel olan daha büyük ekranla ilgili düşünceleri yazılımcılara yöneltiliyor. Yazılımcıların yeni nesil iPhone'da yer olabilecek büyük ekran tartışmalarının zaman zaman iPad mini ürüne de kaydığı belirtiliyor. Anket çerçevesindeki beklentiler gerçeğe dönüşmesi halinde iOS platformu üzerinde geliştirme yapan yazılımcıların optimizasyon yapacağı ekran sayısı dördün üstüne çıkabileceği belirtiyor.  Munster’in anket sonuçlarına göre iOS geliştiricileri daha büyük bir ekrana geçiş yapmanın zorluğuna 10 üzerinden ortalama 3.4 puan vermiş bulunuyor. Ankette yer alan bu durum ile daha büyük bir ekrana geçmenin geliştiriciler açısından pek sorun olmayacağı ve bu duruma hazırlıklı oldukları belirtiliyor. Bu sonuca bağlı olarak Munster, yatırımcıların yeni ekran büyüklükleri geliştirmesinin iOS platformu üzerindeki uygulamaların başarılarını yada mevcudiyetini etkilemeyeceğini de belirtiyor. Katılımcı yazılımcıların yarısından fazlası hem iOS hem Android'de yazılım geliştirme yaptıklarını dile getirirken, iOS ile Windows Phone için geliştirme yapanlar %14, BlackBerry için geliştirme yapanların ise %9'luk bir dilimi oluşturduğu belirtildi. Ayrıca anket sonuçlarına göre BlackBerry’nin geçen yıla göre %36’lık bir düşüş göstermesi de dikkat çekici bir durum.

Yeni ekran varsayımları üzerinde durularak yapılan anketin sonuçlarına göre iOS platformu için geliştirme yapan yazılımcıların farklı büyüklükte ekranlar için hazırlıklı oldukları hatta bu duruma alışkın oldukları söylenebilir. Ek olarak, yazılımcıların tek bir platformdan çalışmaktansa birden fazla platformda varlık gösterdiği ve iOS platformundan sonra çoğunlukla Android’i tercih ettikleri belirtiliyor. 

• Bende diyorum Apple niye bu kadar pahalıya satıyor.Sebep ortada paraları uygulama geliştiricilerine dağıtıyor.Önce ios'u görün diyerekten.

sazan.avi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onuncu Köyü Arıyorum -- 19 Haziran 2012; 14:24:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chucky_31

sadsadsa

• quote:

Orijinalden alıntı: vol~

quote:

sadsadsa

İlk yorumu yapıcam derken...

• Bence gerek yok.Cepte rahat taşınıyor,ekranı kullanması kolay.İyi bence şuan ki ekran.
  • 3,7 çıkarırlar daha büyük olmaz
  • Çıkarsa da cikarmasada Apple

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 inç olursa android ten iphone ye geçeceğim hiç iphone kullanmadım inşallah pişman olmam

• quote:

Orijinalden alıntı: web101

4 inç olursa android ten iphone ye geçeceğim hiç iphone kullanmadım inşallah pişman olmam

pişman olmazsın.ben bu zamana kadar niye android kullanmışımd dersin
  • apple bence en fazla 3.7 veya 3.8 inç yapar.
  • Apple 4inch bi cihaz cikarirsa bence androidden musteri calabilir guzel bi hamle olur ama rahmetli mezarinda ters doner :D

• 4 inc ekranlı birşeyi telefon diye kullanmanin çok mantığı yok. O samsungun spastik notesi nedir öyle tablet kadar.. Cebemi girer o. Ne olursa olsun kullandığınız telefon. 3.7 3.8 YETERLİ!
  • quote:

quote:

sadsadsa

Gereksiz mesaj ve Hoş değil birini rezil etmeniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4.5" ve uzeri olsun bırakacagım androidi

• HTC one x aklımı çeliyor ama inatla the new iphone u bekliyorum.. ekran büyürse almayı düşünüyorum..
  • Ama ben ios a hazır değilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anlhcylmz

4 inc ekranlı birşeyi telefon diye kullanmanin çok mantığı yok. O samsungun spastik notesi nedir öyle tablet kadar.. Cebemi girer o. Ne olursa olsun kullandığınız telefon. 3.7 3.8 YETERLİ!

Yav bir sen akıllısın demi şu ülkede yok cebemi sığar yok bilmemne...Çok biliyonuz da ondan okadar satıldı telefon.
    4s kullanıcısıyım ama senin gibi insanlara da tav oluyorum arkadaş!
  • quote:

Orijinalden alıntı: apocalypse47

quote:

quote:

sadsadsa

bence cuk oturmuş, chucky denen üye saçma sapan yorumlarıyla ün yapmış bi arkadaş.. her konu hakkında boş boş konuşmasıyla ünlü benim gözümde.. keşke az ve güzel yorum yapsa da saygı duysak kendisine. ki ilk mesaj atacağım diye saçma sapan bir çaba içine giriyor kendisi, attığı mesajlarında konuya ne kadar katkı yaptığı ve gerekliliği ortada.. korumayın şunları, forumda bilgi almak imkansızlaşıyor boş konuşanlar yüzünden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuffkiLLe -- 19 Haziran 2012; 18:57:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: apocalypse47

quote:

quote:

sadsadsa

Agzina geleni soylesin o zaman, bu baslikta goruldugu gibi. Fazla humanist olmayin bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: *_SpLenDoR_*

quote:

Orijinalden alıntı: anlhcylmz

4 inc ekranlı birşeyi telefon diye kullanmanin çok mantığı yok. O samsungun spastik notesi nedir öyle tablet kadar.. Cebemi girer o. Ne olursa olsun kullandığınız telefon. 3.7 3.8 YETERLİ!

Yav bir sen akıllısın demi şu ülkede yok cebemi sığar yok bilmemne...Çok biliyonuz da ondan okadar satıldı telefon.
    4s kullanıcısıyım ama senin gibi insanlara da tav oluyorum arkadaş!

+1 ayar oluyorum böylelerine dünyanın kendi beldesinden ibaret sanıyorlar..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.