Şimdi Ara

Microsoft'un Surface tabletlerini duyurduğu etkinlik internette yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft'un Surface tabletlerini duyurduğu etkinlik internette yayınlandı

Microsoft, geçtiğimiz gece Los Angeles'taki Milk Studios'da düzenlediği etkinliğin tamamını internette yayınladı. Yıllardır dokunmatik teknolojiler üzerine çalışmalar yürüten Surface platformunun son ürünü olarak karşımıza çıkan aygıt ve aksesuarlar Microsoft markasıyla sonbahar aylarında satışa sunulacak.

NVIDIA'nın henüz resmiyet kazanmayan Tegra 3+ çipsetinden güç alan Surface for Windows RT ve 22nm mimarisine sahip Intel Core Ivy Bridge işlemcili Surface for Windows 8 Pro'nun tanıtıldığı etkinlikte, Redmond merkezli yazılım devinin bu cihazları üretmek ve uygun tasarımı kullanabilmek için birçok prototip test ettiği bildirildi. Ayrıca çoklu dokunmatik destekli, sadece 3mm kalınlığında Touch Cover ve fiziksel bir klavye olan Type Cover da Surface tabletlerin yanında boy gösterdi.

Microsoft'un kendi markasını taşıyan Surface tabletlerle ilgili tüm detaylara buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz. 

Steve Ballmer, Steven Sinofsky, Michael Anguilo ve Panos Panay gibi yöneticilerin açıklamalarda bulunduğu 47 dakika uzunluğundaki Microsoft Surface etkinliğini aşağıdan izleyebilirsiniz.

• Bu dokunmatik olaylar iyice girdi hayatımıza. Artık "Daha fazlası için tıklayın." ibaresi yerine "Daha fazlası için parmaklayın!" yazmaya da başlarlar. Nereye gidiyor bu teknoloji...

• güzel gelişmeler :)

• Açıkcası Microsoft biraz geçde davranmış olsa, büyük ve etkileyici bir atılım yaptı. Geliştirdiği tablet üzerinde büyük emekler hardığı kesin, özellikle en çok dikkatimi çeken Type Cover klavyesi ve onun renk seçeneklerinin bolluğu, malzeme kalitesi, tasarımı ve aksesuarlarıda incelendiğinde gerçekten çok iddalı bir tablet, zaten yazılıma değinmiyorum bile :) Tam anlamıyla Windows 8 deneyimini sunduğu için çok başarılı buldum ve fiyat konusundada hiç çekinmeden yüksek meblalar görüceğiz Microsoft tarafından :)

• windows apple arasındaki rekabete 3.dünya savaşı diyoruz artık...

burada intel bile nasibini aldı ultrabook artık yalan oldu

• 14:19" da windows kaderin vazgeçilmez anını yaşıyor mavi ekran yediğini düşünmekle beraber şarjıda bitmiş olabilir cihazın, yeni tablet alıyor masadan. Bu kadar amator sunum olmamalı artık bu devirde vücut dili ve sunumların önemının artması adeta bır show gıbı yapıldıgı zamanlarda insan ayrıntılara dıkkat edıyor :) Ayrıca apple sunumlarında kullandıgı sahneye bak wındowsun sunum yaptıgı sahnemsı seye bak. Gorsel olarak dırek ezık basladın zaten sunuma :)

• Tablet biraz daha ince olsa daha iyi olurmuş.Tegra 3 ilede değilde tegra 4 ilede performans bilgisayar performansını yakalar artık.

• Microsoft'un geri donusu yine muhtesem olacak! Konsolda dunya lideri, masaustu OS'te dunya lideri. Bu gucunu kullanip, butun hizmetlerini entegre ediyor. Windows 8'le zaten muthis isler cikardi, tablet piyasasini ele gecirmesi isten bile degil. Windows Phone da gumbur gumbur geliyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ivy bridgeli tablet çok iyi. Tabletlerin sunspider testinde en hızlısını 2 ye katlar artık

• videoyu baştan sona izledim.. ve şunu söyleyebilirim ki ipad'e şimdi gerçek bir rakip geliyor. android gibi başı sonu belli olmayan, bir standardı olmayan bir tablettense herşeyi ile baştan sona tasarlanmış bir tablet ipad'e esas rakip olabilecek tek ürün... hemde masaüstünde çalıştırabildiğiniz herşey tabletinizde olacak... açıkcası almayı düşünürdüm. apple'a ancak böyle rakip olunabilir. planlı programlı, tasarlanmış bir şekilde... öyle cep telefonu işletim sisteminden bozma bir yazılımla tabletlere girip kimin ne yapğtığı belli olmayan arayüzlerle farklılık yaratmak güzel ama ipad satıyorsa standardı oluğu için satıyor. her seferinde sürpriz yaratmadığı için.. neyse ben bu surface'i beğendim.. windows8in esas kullanılacağı alan... tablet...

• HTC One X i Tegra 3 yüzünden sevemedim ısınamadım ama bu cihazlardan Surface for Windows RT olanı Tegra 3+ ile geliyor umarım Nvidia Tegra 2 ve Tegra 3 ten gerekli dersleri çıkarmıştır ve performans konusunda iyileştirmeler yapılmıştır... Tegra 3+ ın olumlu ivmeye sahip olacağını düşünüyorum ve Özellikle windows RT olan model ciddi satış rakamlarına ulaşacak gibi...

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

videoyu baştan sona izledim.. ve şunu söyleyebilirim ki ipade şimdi gerçek bir rakip geliyor. android gibi başı sonu belli olmayan, bir standardı olmayan bir tablettense herşeyi ile baştan sona tasarlanmış bir tablet ipade esas rakip olabilecek tek ürün... hemde masaüstünde çalıştırabildiğiniz herşey tabletinizde olacak... açıkcası almayı düşünürdüm. applea ancak böyle rakip olunabilir. planlı programlı, tasarlanmış bir şekilde... öyle cep telefonu işletim sisteminden bozma bir yazılımla tabletlere girip kimin ne yapğtığı belli olmayan arayüzlerle farklılık yaratmak güzel ama ipad satıyorsa standardı oluğu için satıyor. her seferinde sürpriz yaratmadığı için.. neyse ben bu surfacei beğendim.. windows8in esas kullanılacağı alan... tablet...

tamamen katılıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Screammm

14:19 da windows kaderin vazgeçilmez anını yaşıyor mavi ekran yediğini düşünmekle beraber şarjıda bitmiş olabilir cihazın, yeni tablet alıyor masadan. Bu kadar amator sunum olmamalı artık bu devirde vücut dili ve sunumların önemının artması adeta bır show gıbı yapıldıgı zamanlarda insan ayrıntılara dıkkat edıyor :) Ayrıca apple sunumlarında kullandıgı sahneye bak wındowsun sunum yaptıgı sahnemsı seye bak. Gorsel olarak dırek ezık basladın zaten sunuma :)

Sadece Apple fanboyları bu kadar yüzeysel düşüne bilir.
    Evet arkadaş birileri bir ürünü nasıl bir sahnede hangi kelimelerle tanıttığı çok önemli, ama cihaz değil. Ipad dediğimiz cihazın pahalı bir oyuncaktan başka bir şey olmadığı ortadayken bunun gibi gerçekten işine yarayacak bir cihaza çamur ancak sahnesiyle tanıtım kelimeleriyle atılabilir.

Cihaz ise bence ilk girişim olarak oldukça tatmin edici. Pc gibi kullanabildiğim bir tablet. VS2010'un PhotoShop'un milyarlarca insanın kullandığı office gibi programları çalıştırabilen bir tablet. Daha ne olsun ki

Sadece internette gezebilen arada dergi, kitap okuyabildiğin, birazda oyun oynatan ekranı ve kasası kaliteli bir oyuncakla kıyaslanamayacak kadar "işe" yarar bir alet olmuş

• O geleneksel arayüzden kurtulup, daha temiz, düzenli ve pastel arayüze geçiş devrim oldu.. O klavyeye bayıldım diyebilirim resmen..

Tablet piyasasında IOS, Windows paylaşır android ise çok fazla söz hakkına sahip olacağını sanmıyorum.. Eğer o donanım canavarı modunda devam ederse..
  • herşey iyi de, çok kalın olmuşsun.

• Tanıtım videosunu izledim tek kelimeyle dehşet muhteşem...

Windows RT olanı harbi çok ince... Windows 8 pro olanı malum intel i5 olması vs ile biraz daha kalın olacaktır ama piyasadaki en kibar tablet olacaktır hemde en dayanıklı olanlardandır. Ekranı Gorilla Glass2 söze gerek yok ...

Windows 8 Pro versiyonlu dokunmatik dizüstü vari tablet ise emsallerine göre en incesi..

Intel i olması HDMI den daha kaliteli olan "displayport" bağlantısı usb3 yüksek hızlı ssd hard disk full hd ekran kalemi iyi hasasiyette olması. Çift wireless anten ile el tutuşune olursa olsun sinyal düşmesi olmaması kullanılan metal kredi kartından daha ince ve dayanıklı olması dizaynı için epey kafa patlattıkları ortadabir samsung slate 7 serisi gibi dandik kalitesiz sorunlu değil ...

Sonuçta gerçek masaüstü deneyimi yaşatacak... android tabletlerin hertürlüsünü kullanan biri olarak Android gerçek masaüstü deneyimi veremiyor...

Android özgür kaynak kod deniliyor ama nedense grafik kartların android in son sürümleri için kaynak kodları yayınlanmıyor.. Yayınlanmış olsa idi custom rom derlemede patlama olurdu anca port etme var.. Ya da Android işletim sistemin kaynak kodları var amao da sonuç itibariyle yetmiyor.

Android gelişme safhasında... Android çok çabuk RAM doldurmaktadır... Linux temelli olmasına rağmen Android sanalı üzerinden yapabilecekleri ortada..

Sonuçta elimizde Windows tabanlı tablet var ise ilerde Ubuntu vs.. Android hatta MacOS X bile yüklenebilir... Zaman meselesi...

• quote:

14:19" da windows kaderin vazgeçilmez anını yaşıyor mavi ekran yediğini düşünmekle beraber şarjıda bitmiş olabilir cihazın, yeni tablet alıyor masadan. Bu kadar amator sunum olmamalı artık bu devirde vücut dili ve sunumların önemının artması adeta bır show gıbı yapıldıgı zamanlarda insan ayrıntılara dıkkat edıyor :) Ayrıca apple sunumlarında kullandıgı sahneye bak wındowsun sunum yaptıgı sahnemsı seye bak. Gorsel olarak dırek ezık basladın zaten sunuma :)

Beta seviyesinde olan bir işletim sistemi için çok normaldir...

Senin gibileri sunum şekilciliğine gereğinden fazla takılmamalı. Sonuçta cihazın satışına 4 ay var... 4 ay sonra sunumda yaşananan yazılımsal sorunlar bitmiş olacak..

Apple gibi nasıl profesyonel sunumsa çok etkilenmişse benziyorsun sırf profesyonel apple sunumları sayesinde ürünlerini satın aldığın anlamı çıkıyor... Affern... koçum benim...

• Ben kendi işim gereği gözüme görünün sunum açıklarını söyledim, cihazın performansı işlevselliği açısından bir yorum belirtmiş miyim bir kez daha okuyun? Ayrıca iki cihazı karşılaştırırken şunları da bir düşünün bence sonuçta yeni yaratılmış bir kulvar için cihaz yapıyorsun. ipad işletim sistemi olarak kullanıcı farklı ve daha soft daha eğlenceye ve mobiliteye dönük bir deneyim sunan farklı bir kulvar yaratmıştır macox sisteminin mobil versiyonunu çıkartmamıştır daha hardcore işlemler için zaten laptop yada masaüstü cihazlar var her iki firmanın da. Yeni kulvarda yenilik gerekir ki rakibinden farklı ol tercih edil. Evet windows daha güçlü daha çok laptopa benzeyen bir cihaz yapmış, içine de masaüstü ve dizüstü platformlar için yazdığı işletim sistemini arayüzünü değiştirip koymuş( ki burada da dokunmatik olmayan sistemler için dokunmatik için elverişli olan bir arayüzü dayatmıştır.) yani bakın sadece apple fanı olarak görmeyin appleinda yeni ipad de uyguladığı yöntem windowsla benzemektedir daha güçlü ipad çıkartmıştır, yenilikçi davranmamıştır. Ama zaten kulvarı açan firma olarak cepten yemek için daha zamanı var denebilir oysa windows daha yeni girdiği bir alanda daha yüksek donanım dışında bir şey vaat etmiyor. Ayrıca 2 dünya devinden birisi olan bir firma yeni girdiği sektörde bir ürün tanıtıyorsa bahsettiğim ayrıntılara dikkat etmek zorunda olmalıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

14:19" da windows kaderin vazgeçilmez anını yaşıyor mavi ekran yediğini düşünmekle beraber şarjıda bitmiş olabilir cihazın, yeni tablet alıyor masadan. Bu kadar amator sunum olmamalı artık bu devirde vücut dili ve sunumların önemının artması adeta bır show gıbı yapıldıgı zamanlarda insan ayrıntılara dıkkat edıyor :) Ayrıca apple sunumlarında kullandıgı sahneye bak wındowsun sunum yaptıgı sahnemsı seye bak. Gorsel olarak dırek ezık basladın zaten sunuma :)

Beta seviyesinde olan bir işletim sistemi için çok normaldir...

Senin gibileri sunum şekilciliğine gereğinden fazla takılmamalı. Sonuçta cihazın satışına 4 ay var... 4 ay sonra sunumda yaşananan yazılımsal sorunlar bitmiş olacak..

Apple gibi nasıl profesyonel sunumsa çok etkilenmişse benziyorsun sırf profesyonel apple sunumları sayesinde ürünlerini satın aldığın anlamı çıkıyor... Affern... koçum benim...

Saçma sapan seviyesiz yorumlarınıza dikkat edin, benim mesajımı marka fanı olarak gören sizlerin verdiğiniz cevapların marka fanı olduğunun farkında mısınız? Ben yorumum gereğini bir üst mesajda açıkladım okuyun anlamaya çalışın. Doğrudur, yanlıştır, katılırsınız, katılmazsınız ama önce saygı çerçevesinde cevap yazmayı öğrenin.

• Çıksın bakalım neler getirecek Windows 8 RT, bilmiyorum ama her şey sıfırdan olacağından işi biraz zor gibi üstüne üreticilere bir ton parayla lisanlayacak olması ayrı bir ironi fiyatları da uçuk olacak...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.