Şimdi Ara

İlk çalışmada gelen benzin kokusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
1
Favori
69.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aracı sabahları ilk çalıştırmam da veya akşam iş çıkışı çalıştırdığımda yoğun bir benzin kokusu geliyor,
    akşam gelen koku daha ağır, muhtemelen bunda güneşin etkisi de var.

bunun sebebi nedir, araç çiğ yakıyor, boşa benzin atıyor... buda yakıt sarfiyatına sebep... bunun bir çözümü var mı?

araç 1.8GDİ carisma

• hortumlardan falan bi yerden kaçırıyo olmasın sakın ?
    aman deyim ihmale gelmez.
  • Benim eski aracımda böyle bir sorun olmuştu.İlk bindiğimde aracın içinde felaket benzin kokusu oluyordu.

Benzin şamandırası kırılmış değiştirince sorun çözülmüştü.

İhmal etmeyin derim.
  • Bende ki sıkıntı daha çok benzini yakmadan atıyor gibi... aracın altında herhangi bir akıntı görünmüyor... veya yol almaya başladıktan sonra koku gelmiyor... sadece ilk kontağı çevirdiğimde benzin kokusu geliyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benim aracımdada benzin kokusu geliyor, açık havada özellikle akşamları ilk çalıştırmada 1-2dakika koku geliyor sonra gidiyor. Bu neden olur? Benzin kaçırıyor desem sadece ilk çalıştırmada koku geliyor sonra gidiyor.
  • Butun araclar ilk calistirmada cig benzin atabilir bunun nedeni motorun soguk olmasidir yeterli isiya ulasinca yani 45 derece felan bu kokuyu gecer
    İdeal motor isisi 90 derecedir.

• ateşlemede sorun olabilir,marşa bastığınızda silindire giden benzin egzozdan çıkıyordur belki.

not:tamamen teori

• Bizdede 90 model mitsubishi lancer var. Dediğin olayın aynısını yaşıyorduk, halen daha yaşıyoruz. Bi sıkıntı olduğunu sanmıyorum. 22 yıldır bişe olmadı çünkü.
    Mitsubishi'lerin genel bi huyu olabilir .
  • sorun yok 3 aracımızda da koku oluşuyor ilk çalıştırmada ciğ benzin egsozda koku yapıyor
  • SORUNU ÇÖZDÜM...

aracı değiştirdim

tabiiki bu sebepten ötürü değil, başka mazeretlerim vardı...
  • en temizi
    @Rizeli[/mentio
  • Konu hort :) Çiğ benzin kokusu otomatik jigle devreye girer ilk çalıştırmada motor hepsini yakanaz bir miktar çiğ benzini egsozdan atar

• merhaba arkadaşlar enjesyonlu 1.4 sx ie unom var . araba benzin almıyor tüpte iken benizine atınca anladım . soğuduktan sonra da çalışmıyor . ilk çalışıtrmaya baya ugraşıyorum çalışıp stop ediyor . tabi o arada benzin kokutuyor .  biraz öncede kaldı bi yerde . bıraktım geldim . çalışmadı . sorunu ne olabilir ?
  • syd0261 kullanıcısına yanıt
    benzin pompası???
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.