Şimdi Ara

Galaxy S III için derlenmiş ilk CyanogenMod 9 ROM'u yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S III modeli şimdiden pek çok inceleme haberine konu oldu. Firmanın kendi optimize ettiği ROM ile satılan Galaxy S III modelinden istediği performansı alamayan kullanıcıların merakla beklediği CyanogenMod 9 kişisel ROM'unun derlenmiş son hali Xda sitesi tarafından yayınlandı.

Henüz resmi olmayan bu sürümde tema desteği, ekolayzer, kilit ekranında sürükleme kısayolları gibi bilindik özelliklerin yanında Android Açık Kaynak Projesi'ne - AOSP daha çok yaklaşan bir işletim sistemi görünümü ortaya konuyor.

Nightly olarak adlandırılan bir sürüm olduğu için bazı bug'lar barındırıyor. Sürümde FM radyo çalışmazken, LED flaş zaman zaman kilitlenmelere sebep oluyor. Ses tuşlarını kullanarak cihazı uykudan uyandırmak da şimdilik mümkün değil. Bazen WiFi özelliği de çalışmayabiliyor.

Yeni ROM'u denemek isteyenler kaynak linkinden gerekli açıklamaları inceleyebilir.

• Bir S2 kullanıcı olarak diyorum ki; Özgürlük "cep bilgisayarı"na aynı işletim sistemine farklı kısayollar vs. atadığı için yükleyip garanti dışı çıkartmak, özgürlük değildir.

• 2 yılda 1 telefon kısıtlaması kalktı mı devam ediyor mu?

• ekrem çukurca'dan böyle haberler almak gözlerimi yaşarttı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacaygun

Bir S2 kullanıcı olarak diyorum ki; Özgürlük cep bilgisayarına aynı işletim sistemine farklı kısayollar vs. atadığı için yükleyip garanti dışı çıkartmak, özgürlük değildir.

sadece kısayolmu? +sarj süresi +performans touchwizden kurtarması..
    ayrıca s2 nize android 5.0 çıkmayınca anlarsınız cyanogenmod un değerini.

• Deneyenlerden yorumları aliriz. Şuan stabil çalışan sistemimi bozmak saçma olur gibi geliyor. Yanlız bol bol siyah kullansınlar lütfen şarj süremiz inanılmaz değişiyor. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bir S2 kullanıcı olarak diyorum ki; Özgürlük cep bilgisayarına aynı işletim sistemine farklı kısayollar vs. atadığı için yükleyip garanti dışı çıkartmak, özgürlük değildir.

Telefonun arayüzü içime sinmedikten sonra, garantili kullanmışım ne yazar. Masa üstü ekranımızdaki resmi değiştirince bile bir hafta mutlu oluyoruz değişiklik insanı mutlu ediyor. Açıkcası bir sII kullanıcısı olarak CM9 dan hayet de memnunum, aldığım 3.cü gün falan lightining rom' atarak girmiştim bu işe. Birkez xda'nın tozlu yollarına girdiğinizde, stock rom kadar igrenç bir şey yok anlayacaksınız. (: Ayrıca garanti dışı oldığundan da tam emin değilim, çevrede örnekleri var diye biliyorum farklı romlarla garantide sorun çıkmayan yerler. Tamamen servisdeki elemanın insiyatifine bağlı. Elinizde bir jig olsun, ünlem işaretiniz olmasın telefonda yeter.

• ayrıca s2 nize android 5.0 çıkmayınca anlarsınız cyanogenmod un değerini.

• galaxy s3 ün stock rom u cok güzeldi aslında

• Sadece arayüz için CM9 yüklüyorsanız hiç gerek yok. Marketten Holo Launcher'ı indirin ICS görünümüne kavuşun, mükemmel bence. TouchWiz'i de telefonunuz rootluysa kolaylıkla silebilirsiniz ki gerek yok... Ama CM9'la performans artışları da oluyor sadece arayüz değil.
    Ben Galaxy W sahibiyim, telefonuma ICS gelmeyecek, o yüzden CM9'u tamamlanınca yükleyeceğim. Telefonu tekrar garanti kapsamına almak çok kolay bu arada.

• Birincisi stok rom gayet stabil ve sorunsuz

Ikincisi ses tuşları normaldede uykudan uyandirmiyor

• Ben de cyanogenmod hastasıyım ve bugün s3'e sahip olucam. Tam stabil rom çıkana kadar orjinalini kullanma taraftarıyım.

Bu arada bir gün gelecek şirketler cyanogenmod takımından kendileri için rom düzenlemesi yapmasını isteyecekler. Mesela cyanogenmod'un başındaki kişi samsung'da işe girdi ;)

• Yaşasın 'android'

• quote:

Bir S2 kullanıcı olarak diyorum ki; Özgürlük "cep bilgisayarı"na aynı işletim sistemine farklı kısayollar vs. atadığı için yükleyip garanti dışı çıkartmak, özgürlük değildir.

Ben de bir S2 kullanıcısı olarak "özgürlük" ayarlardan dokunmatik ayarini degistirerek telefona dokunmadan telefonu etkileşime geçirmek demek. Bu sadece bir örnek..

• quote:

Orijinalden alıntı: AIainPROST

Birincisi stok rom gayet stabil ve sorunsuz

Ikincisi ses tuşları normaldede uykudan uyandirmiyor

Olur mu hocam stock rom ile kullanmak ayıp yahu ülkemizde... İlla değişecek o rom...
  • Yazılım stabilse stock rom tercihimdir eğer ki Android sürümü geride kalmışsa o zaman custom rom yardıma koşuyor...

• quote:

Bir S2 kullanıcı olarak diyorum ki; Özgürlük "cep bilgisayarı"na aynı işletim sistemine farklı kısayollar vs. atadığı için yükleyip garanti dışı çıkartmak, özgürlük değildir.

Yarın yaşayacağımızın GARANTİ si var mı ??

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.