Şimdi Ara

( ICS - GB ) TÜM XPERİA SERİSİ İÇİN BOOTLOADER'I AÇMADAN ROOT/UNROOT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
2
Favori
12.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    TOPLADIM Lütfen Bu konuyu Kullanmayın
    link
    http://forum.donanimhaber.com/m_63038373/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 10 Temmuz 2012; 17:34:14 >

• işlemi Denememiştim Ama Denemeden Konu Açmayı Sevmediğimden Cihazımın BL kapatıp işlemi kendi Cihazıma uyguladım
    daha Önce Cihazımı rootlamamıştım direk BL Açıp Rom Atmıştım içimde Kalan Root yapma özleminide Giderdim Bu sayede
    GB ROOT %100 çalışıyor TEST Edildi Onaylandı

ICS ROOT %100 Çalışıyor TEST Edildi Onaylandı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 18 Haziran 2012; 17:02:25 >
  • Teşekkürler paylaşım için. Şimdilik bir süre daha bekleyeceğim daha kolay bir root etme yöntemi çıkmazsa bu şekilde rootlarız.
  • ohhh sonyciler yardiriyor biz lg optimus 2013 bekle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TÜRK.rew

Teşekkürler paylaşım için. Şimdilik bir süre daha bekleyeceğim daha kolay bir root etme yöntemi çıkmazsa bu şekilde rootlarız.

bundan kolay bi yöntem yok çıkacağınıda sanmıyorum dosyaları indirip her şeyi ayarladıktan sonra Yazılım düşürme ve root Gb için 10 Dk sürmez
    ICS için toplam 20 dk da işlem tamamdır :)
  • Uzay mekiği kullanmaktan biraz kolay işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: @BJK@

Uzay mekiği kullanmaktan biraz kolay işte

Yok Canım Dahada Neler :) Telefona Yazılım Atıyon 5 dk teli açıp rootu atmak 5 dk ICS rootlamak istiyorsan bir daha yazılım atıyon 5 dk ıcs rootunu atmasıda 5 dk :) Eli Kulağı Yok Arkadaşlar Arkadaş Sizi Tırstırmasın
  • ya bende bir sorun var ya anlatımda ya çözemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: jaka­®

ya bende bir sorun var ya anlatımda ya çözemedim

telefonu 42 veya 58 sürümüne düşür
    rootla sonra 3. işlemi yap
    daha sonra ICS verileri silmeden ister flashtool istersen PCC ile güncelle
    Daha Sonra Son işlemi uygula hepsi Bu kadar hata aldığın yer neresi Söyle Bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: .::Orochi::.

quote:

Orijinalden alıntı: jaka­®

ya bende bir sorun var ya anlatımda ya çözemedim

telefonu 42 veya 58 sürümüne düşür
    rootla sonra 3. işlemi yap
    daha sonra ICS verileri silmeden ister flashtool istersen PCC ile güncelle
    Daha Sonra Son işlemi uygula hepsi Bu kadar hata aldığın yer neresi Söyle Bakalım

Nasıl 42 veya 58 sürüme düşüyo telefon ?
    Nasıl rootlanıyor
    Daha sonra ICS verileri nasıl silinmiyo 58 sürüme düşünce , flashtoool ile neyi güncelliyim ? Flashtoolu indiriyorum kurulumda hata veriyor vs.

• Arc S için bu sitede yazılım sürümleri var, buradan konuya ekleme yapabilirsiniz.

http://forum.android.com.pl/f308/oprogramowanie-dla-sony-ericsson-xperiaa-arc-s-147007/
  • Mesut benim telefonda 42 değilde 62 li sürüm var rootlu. Işlemlere ıcs için olan kısımdan başlasam olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben yapmaya karar verdim. Fakat şimdi ben ics rotlayacağım Xperia-ROOT.rev3.zip ile mi yapayım direkt olarak yoksa önce Doomlord_v4 ile root edip ardından Xperia-ROOT.rev3.zip olan ile mi yapacağım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolyo

Mesut benim telefonda 42 değilde 62 li sürüm var rootlu. Işlemlere ıcs için olan kısımdan başlasam olur mu?

rootlu ise olabilir ben denemedim o şekilde ama mantık aynı cihazı 42 veya 58 den rootlayıp ICS güncellemesini verilerini silmeden flashtool veya PCC den yapıp Son işlemi yapıcaksın Sen gb rootladıktan sonra Yaptığımız ilk Default.prop işleminden devam et

quote:

Ben yapmaya karar verdim. Fakat şimdi ben ics rotlayacağım Xperia-ROOT.rev3.zip ile mi yapayım direkt olarak yoksa önce Doomlord_v4 ile root edip ardından Xperia-ROOT.rev3.zip olan ile mi yapacağım?

ICS rootlayacaksanız Önce cihazı GB 42 58 sürümüne alıp rootlamanız gerekiyor Bu işlemleri yapmadan ICS direk Rootlanmıyor farklı bi kaç yöntem var ama onlar daha karışık en basit ve sorunsuz olan Bu

Yapıcaklarınız Yine yazayım
    Cihaz yazılımını Flashtool ile 42 veya 58 ile biten Gb 2.3.4 sürümüne düşürün
    Cihazı rootlayın Daha sonra Xperia_root.rev daki 1 işlemi uygulayın
    Cihazı flashtool veya PCC ile verileni silmeden Güncelleyin
    ve son root işlemini yapın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 19 Haziran 2012; 23:24:42 >

• Öncelikle cevap iöin teşekkürler
    ics root etmek için 1. aşamadaki "01-local-prop" işlemini yaptıktan sonra
    dos ekranında "When done, /data/local.prop should be edited as desired" yazısı çıkmadı. Acaba eksik bir şey mi yaptım?

• quote:

Öncelikle cevap iöin teşekkürler
    ics root etmek için 1. aşamadaki "01-local-prop" işlemini yaptıktan sonra
    dos ekranında "When done, /data/local.prop should be edited as desired" yazısı çıkmadı. Acaba eksik bir şey mi yaptım?

tamamdır olmuş Orayı düzelticektim Kafa gitmiş Bu resmini ekleyeyim o bölüme Sen diğer işlemlere devam et

• İşlem tamam. Tekrar teşekkür ederim paylaşım ve yardımın için. Neo için yaptım bu işlemi fakat telefona birkaç tane çince oyun ve program yüklenmiş :)
  • quote:

İşlem tamam. Tekrar teşekkür ederim paylaşım ve yardımın için. Neo için yaptım bu işlemi fakat telefona birkaç tane çince oyun ve program yüklenmiş :)

ilk mesajda yazdım tr rom ekleyin varsa diye Rootexplorer programını indirip o programları system\app klasöründen silebilirsin veya rootunistaller programı dene daha basittir
  • Mesut anlatımına göre yaptım ama 2.3.4 42 li versiyonu root ladıktan sonra Flashtool 8.5.0 ICS versiyonunu atmadı hata verdi bende SUS la yaptım. ICS yi attıktan sonra ICS yi rootlayan işlemi de yaptım ve cihaz sonuç olarak rootlandı fakat tam olarak rootlanmamış! Luck patcher, Titanium Backup gibi uygulamalar kısmen çalışıyo fullemek istediğimde busybox ve su dosyalarını güncelleyin uyarısı veriyo.

Bu güncellemeleri yapma şansımız var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolyo

Mesut anlatımına göre yaptım ama 2.3.4 42 li versiyonu root ladıktan sonra Flashtool 8.5.0 ICS versiyonunu atmadı hata verdi bende SUS la yaptım. ICS yi attıktan sonra ICS yi rootlayan işlemi de yaptım ve cihaz sonuç olarak rootlandı fakat tam olarak rootlanmamış! Luck patcher, Titanium Backup gibi uygulamalar kısmen çalışıyo fullemek istediğimde busybox ve su dosyalarını güncelleyin uyarısı veriyo.

Bu güncellemeleri yapma şansımız var mı?

Root Olmuştur SU güncellemesini Superuser menusunden yapabilirsin Olmadı TitaniumBackup Su onarabiliyor
    RootExplorerdan System/app klasöründen uygulamaları Silebiliyorsan Root tamamdır Sadece dediğim gibi Su Dosyasını Güncellet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 20 Haziran 2012; 19:04:05 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.