Şimdi Ara

Friday Lab, Deeper adlı sonar balık arama cihazını Android ve iOS için geliştiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Friday Lab, Deeper adlı sonar balık arama cihazını Android ve iOS için geliştiriyor

Akıllı telefonların günlük hayatımızda girmediği hiçbir alan kalmadı gibi. Friday Lab adlı bir girişim de özellikle balıkçılık ile uğraşanlar için Deeper adlı bir sonar balık arama cihazı geliştiriyor. 

Indiegogo adlı Kickstarter benzeri bir girişimci sitesinde başlayan proje 25 günde 49 000$ bağış hedefini tutturmaya çalışıyor. 

Deeper adlı sonar balık arama cihazı küre şeklinde ve akıllı telefonlara aynı adlı uygulama ile bağlanabiliyor. Cihaz 6 saatlik bir kullanım süresi sunuyor ve bataryası USB üzerinden şarj olabiliyor. Bluetooth üzerinden 45m bağlantı mesafesine sahip.

Cihaz su ve şoka dayanıklı. Suyla temas ettiği anda çalışmaya başlıyor ve balıkların bulunduğu derinliği, lokasyon bilgisini, zemin derinliğini ve sıcaklığı bağlı uygulamaya anında iletiyor. Bunun yanında hava sıcaklığı, ayın durumu gibi bilgiler de veriliyor. İsterseniz bu bilgileri sosyal ağlarda paylaşabiliyorsunuz. 

Uygulama Android 2.2+ ve iOS 4.0+ sürümleri ile uyumlu. İlk 60 bağışçı 129$ karşılığında, sonrakiler ise 149$ karşılığında proje tamamlandığında ürüne sahip olabilecek. 

Friday Lab, Deeper adlı sonar balık arama cihazını Android ve iOS için geliştiriyor

• Petrol arama cihaınıda yaparlar biraz vakit lazım.

• bence kullanışlı olmuş balıkçılarda akıllı telefon dünyasına adım atacak :)

• Harika bir şey her zaman lazım olur bu özellikkk

• süper birşey botla saatlerce balık aramaya son artık

• Valla çok lazımdı, ben de bunun derdine düşmüştüm, sonunda bulduk yahu oh be...
  • Petrol arama cihaınıda yaparlar biraz vakit lazım.

• avlaya avlaya hayvan bırakmadınız
    ne zaman evrim sürecinizi tamamlayıpta,
    avlanma dürtülerinizden arınacaksınız diye
    sabırla beklemekteyim !

• quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

avlaya avlaya hayvan bırakmadınız ne zaman evrim sürecinizi tamamlayıpta, avlanma dürtülerinizden arınacaksınız diye sabırla beklemekteyim !

+1000

Sana "-" verenlerin kafasının güzel olduğunu düşünüyorum.

• quote:

avlaya avlaya hayvan bırakmadınız ne zaman evrim sürecinizi tamamlayıpta, avlanma dürtülerinizden arınacaksınız diye sabırla beklemekteyim !

Yediğin balıklarda bir şekilde avlanma yöntemiyle sofrana kadar geliyor.Bunu biliyor muydun..Bu canlıların kanunu budur,insanlar için yaratılmıştır.Evrim süreciyle alakalı bir durum yoktur ortada..Saçma sapan yorum yapmadan önce beynini kullan..

• O zaman mevsimleri dışında üreme zamanında balıkların avlanmasına HAYIR diyoruz...
  • Son kullanıcılar hitap ediyor gördüm kadarıyla. Tebrik etmek lazım. Yenilikçi bir ürün de aslına bakılırsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah871

quote:

Orijinalden alıntı: playstyleavlaya avlaya hayvan bırakmadınız ne zaman evrim sürecinizi tamamlayıpta, avlanma dürtülerinizden arınacaksınız diye sabırla beklemekteyim !
    Yediğin balıklarda bir şekilde avlanma yöntemiyle sofrana kadar geliyor.Bunu biliyor muydun..Bu canlıların kanunu budur,insanlar için yaratılmıştır.Evrim süreciyle alakalı bir durum yoktur ortada..Saçma sapan yorum yapmadan önce beynini kullan..

önce bilgi edinip sonra konuşmayı öğrenebilirsek iyi olur.

----http://vimeo.com/42619545 ----

• quote:

Orijinalden alıntı: cgdincer

quote:

Orijinalden alıntı: emrah871
    quote:

Orijinalden alıntı: playstyleavlaya avlaya hayvan bırakmadınız ne zaman evrim sürecinizi tamamlayıpta, avlanma dürtülerinizden arınacaksınız diye sabırla beklemekteyim !
    önce bilgi edinip sonra konuşmayı öğrenebilirsek iyi olur.----http://vimeo.com/42619545 ----

Konuyu adam gibi takip edip yerinde yorum yapsan daha doğru olur arkadaşım..Benim söylediğim şey ile senin gönderdiğin video arasında çok fark var..Konumuz bilinçsiz avlanmak olsaydı eyvallah sana hak verirdim ama arkadaş avcılığa ilkellik gözüyle baktığı için bende eleştirdim..Avcılık bilinçli yapıldığı taktirde son derece normal bir aktivitedir..Bilinçsiz avcılığa hepimiz karşıyız bu konuda bilgili olan tek kişi sen değilsin..Konuyu anlamadan yorum yapmazsan sevinirim..

• bu piyasaya çıktımı nereden bulurum acaba?
    android ile çalışıyormu sırf bunun için iphone bile alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

+1000

Sana "-" verenlerin kafasının güzel olduğunu düşünüyorum.

Şimdi öyle değil. Nesli tükenmekte olan ve yumurtlayan , minik hayvanları incitmemek ve yaşam alanlarını kısıtlamamak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.