Şimdi Ara

Sizce Suç Kimde ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar fotoğraflarıda yükledim olay 17/06/2012 saat 10 civarı sultanbeylide oldu ben bir caddeden diğer caddeye sinyal vererek sağa doğru dönmeye niyetlenirken resimde görülen gri araç geldi sağımdan geçmek isterken benim sağ ön çamurluk onun sol arka kapıdan çarpıştık resimdede görüldüğü gibi ben hızım yavaş olduğundan durdum ama o duramayarak önce röfüşteki ağaca çarptı ordan geçti karşı kaldırıma çıktı ve anca durabildi. Zaten ağaçta arabaların fotoğraflarıda ekte var. Benim sorum Sizce Kim Suçlu ? (Benim tek kafamı karıştıran bu bana vurduğunda arka kapısı hasar aldığından ben üstüne kırmış gibimi olurum ? Ama aynı zamanda sinyalde veriyordum ve kendiside sağdan geçiyor. Hız sınırını ihlal ettiğide apaçık ortada . Ne dersiniz ?

• Arkadaşlar kimse neden yorum yapmıyor insanların fikirlerini almak bu kadar zorlaştı mı ya :S ?
  • Suc onda, sen onun önündesin, sinyalini vermisin ama carpan manyak bir manyaklik yapip , bir iki saniye beklemek istemeden senin
    yol hakkini ( Dinimize göre de hakkini yemis oldu ) alip sagindan sollamaya calisti , ki sagdan sollamak da yasak.
    icini ferrah tut, gecmis olsun..
  • Sağdan sollamak yasak.
    Diğer araç hızlıymışki dağ tepe ne varsa girmiş.

Suçun büyük oranı karşı tarafa verilir sizede aynanızı kontrol etmeden giriş yaptığınız için ufak bir hata payı verilir ondanda birşeycik olmaz
  • Bence bu kazada siz suçlu çıkarsınız. Çünkü sağa dönecekseniz sağ şeritte olmanız gerekiyor bence. Ayrıca adam sağladığını kabul etmeli yada ispatlamalısınız. Ben sağındaydım aynaya bakmadan üstüme kırdı diyebilir.
  • Fotoğraflardan sizin hangi şeritte olduğunuz anlaşılamıyor. Sol şeritten dönmeye kalkmadıysanız suç onda
  • Şimdi siz sağ şeritten dönüşü başlatmış olsaydınız sizin sağınızdan geçilebilecek alan olmadığı için bu kaza olmayacaktı.Ancak anladığım kadarıyla siz dönüşünüzü sol şeritten başlatmışsınız ve sağa doğru dönüş yapacakken adam gelmiş size çarpmış.Sizin verdiğiniz sinyali görmemek,araçların sağından geçmek gibi hataları var karşı tarafın ancak sizin de dikiz aynanızı kontrol etmeniz ve dönüşünüzü döneceğiniz yere en yakın şeritten yapmanız gerekiyordu.İkinizde suçlusunuz gibi geldi bana....
  • Suç sizde sağdan araç geçebilecek kadar dönüş yapıyorsun tırmı döndürüyorsun ? + adamın arka kapısından vurmuşsun aynayada mı bakmadın hiç.

Ama onda'da suç var sinyal veren aracı sağından geçmesi.
  • KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİ

Madde 102 - Aksine bir işaret yoksa dönüş yaparak doğrultu değiştirecek olan araç sürücüleri;

a) Sağa dönüşlerde;

1) Dönüş işareti vermeye,
    2) Sağ şeride veya işaretlerle dönüş izni verilen şeride girmeye,
    3) Hızını azaltmaya,
    4) Dar bir kavisle dönmeye,
    5) Dönüş sırasında varsa kurallara uygun olarak karşıya geçen yayalara ve bisiklet yolundaki bisikletlilere geçiş hakkı vermeye,
    6) Dönülen karayolunun gidiş şeridine veya gidişe ayrılmış en sağ şeridine girmeye,
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuci

KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİ

Madde 102 - Aksine bir işaret yoksa dönüş yaparak doğrultu değiştirecek olan araç sürücüleri;

a) Sağa dönüşlerde;

1) Dönüş işareti vermeye,
    2) Sağ şeride veya işaretlerle dönüş izni verilen şeride girmeye,
    3) Hızını azaltmaya,
    4) Dar bir kavisle dönmeye,
    5) Dönüş sırasında varsa kurallara uygun olarak karşıya geçen yayalara ve bisiklet yolundaki bisikletlilere geçiş hakkı vermeye,
    6) Dönülen karayolunun gidiş şeridine veya gidişe ayrılmış en sağ şeridine girmeye,

+1
  • Yorumlarınız için teşekkürler yalnız yolun sağ tarafında zaten yağmur kapağı var ve araç sürülmeye uygun bir yol değil bundan dolayıdır ki bu kadar açıktan aldım aynı zamanda aynayada baktım ama resimlerdede dikkatle bakılınca gözükür sanırım kaza yerinin biraz arkası tepe olduğu için araç birden çıktı oraya ki ben dönüşünde bir bölümünü yapmıştım ve dönemeye devam eder pozisyondaydım bu üzerine geldiğini farkedince kırdı sağa ama kurtara bildiği o kadar sonra malum karşıya geçip kaldırıma kitledi zaten. Yani benim tek hatam donerken aynaya bakmayı sürdürmeyip dönmem ama kavşağa girerken baktığımı hatırlıyorum.Hayırlısı bakalım bu sabah arabamı servise verdim experler değerlendirecek artık. Sonucuda buraya yazarım inş. Yorumlarınızın devamını bekliyorum. Yorum yapan arkadaşlarada çok teşekkürler değerli yorumlarını esirgemedikleri için

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.