Şimdi Ara

Qualcomm, yeni nesil iPhone'daki 4G LTE yongasının üretimine başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
3.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Qualcomm, yeni nesil iPhone'daki 4G LTE yongasının üretimine başlıyor

Sonbahar aylarında çıkışını gerçekleştirecek iOS6'ile aynı zamanda gelmesi beklenen yeni iPhone modeli için yonga üreticileri yedek parça depolamaya şimdiden başladı.

DigiTimes'ın haberine göre Qualcomm, yeni iPhone'un dördüncü nesil LTE yongalarını 28 nanometre sürecini baz alarak 'TSMC' tesislerinde üretecek. iPhone için üretilecek 4G LTE yongalarının 'TSMC' tesislerinin üretim kapasitesinin üçte birine denk geldiği belirtilirken Qualcomm'un TSMC'nin tesislerinden faydalanacak tek şirket olmadığı da dile getiriliyor. Broadcom'un yeni iPhone için Wİ-Fİ yongalarını ve OmniVision'nun da iPhone'da yer alacak kamera bileşenlerini 'TSMC' tesislerinde üreteceği söyleniyor. Nvidia, Texas Instruments, Altera, Xilinx gibi şirketlerin 28nm süreci için TSMC'nin tesislerini kullanabileceği söylenirken tesislerin önümüzdeki dördüncü çeyrekte aylık 50 bin üretim kapasitesine ulaşacağı ve 28 nm tabanlı bileşen üretiminde sıkıntıların yaşanabileceği de dile getiriliyor. Apple'ın gelecek nesil iPhone için taleplerini karşılamak için STMicroelectronics, NXP Semiconductors ve Texas Instruments gibi üreticilerin hazırlık yaptığı belirtilirken, Apple'ın seçtiği diğer firmalar arasında Skyworks, Avago Technologies ve TriQuint'in de bulunduğu dile getiriliyor.

Üreticilerin Apple'ın taleplerini karşılamak için elinden geldiğince çalışacağı bir gerçek, ilerleyen günlerde bu parçaların üretiminde firmaların herhangi bir sıkıntı yaşayıp yaşamayacaklarını da hep birlikte göreceğiz.

TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company)  

• 10 dolara mal ederler, 100 dolara satarlar.

Edit : İlk eksi şuku geldi.Haydi bakalım, uuu beybi...En birinci benim, bana 100 puan herkese sıfır puan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onuncu Köyü Arıyorum -- 17 Haziran 2012; 20:02:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chucky_31

10 dolara mal ederler, 100 dolara satarlar.

Apple da 200 dolara mal eder 600 dolara satar..

• TSMC omasa ne yapacak bu firmalar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pardus Linux -- 17 Haziran 2012; 19:58:01 >
  • Tahminimce bu yazın sonuna doğru Sonbaharın başında New Iphone olarak piyasaya çıkacak

• TSMC gibi bir fabrikamız olsaydı su an en zengin ülke biz olurduk herhalde ne TSMC'miş arkadaş...

• Apple gene kazıklıcak milleti :D

• 1e mal edip 5e satmak sadece Apple has degil,arge yapan tüm firmalar bunu yapmak zorundaki gelecek teknolojiye yatırım yapabilsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eternity

1e mal edip 5e satmak sadece Apple has degil,arge yapan tüm firmalar bunu yapmak zorundaki gelecek teknolojiye yatırım yapabilsin.

+1

Bunlar telefon yapmayı sadece fabrikada üretmek sanıyorlar.
    Kimsede demiyor ki çalışanların maaşı, ARGE giderleri, reklam giderleri, vergiler ve diğer masraflar nereden ödeniyor.

• Diğer telefon üreticileri neden maliyetlerini paylaşmıyor ?
    Apple da paylaşmıyor ?

Siteler araştırıp buluyor ve paylaşıyor, diğer telefon üreticilerinin maliyetlerini neden araştirmiyorlar diye sormaniz lazim android kullanan arkadaşlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Glukhovsky

quote:

Orijinalden alıntı: eternity 1e mal edip 5e satmak sadece Apple has degil,arge yapan tüm firmalar bunu yapmak zorundaki gelecek teknolojiye yatırım yapabilsin.
    +1Bunlar telefon yapmayı sadece fabrikada üretmek sanıyorlar.Kimsede demiyor ki çalışanların maaşı, ARGE giderleri, reklam giderleri, vergiler ve diğer masraflar nereden ödeniyor.

Vergileri kendi ceplerinden değil kazandıkları kardan ödüyorlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: CooL_ROMEO

Diğer telefon üreticileri neden maliyetlerini paylaşmıyor ?
    Apple da paylaşmıyor ?

Siteler araştırıp buluyor ve paylaşıyor, diğer telefon üreticilerinin maliyetlerini neden araştirmiyorlar diye sormaniz lazim android kullanan arkadaşlar ?

iSuppli olmalı bu parça maliyetlerini yayınlayan site. Diğer bazı ürünlerin de var sonuçları. Sonuçta bütün üreticiler düz üretim maliyetinin 3-4 katı fiyata satıyorlar ürünlerini. Ne Samsung ne HTC istisna değil. O hesaplamalara dahil olmayan bir sürü kalem var sonuçta
  • yine başladı yeni iPhone haberleri
  • bugün artık bir şey üretmek için illaki tesis kurmaya gerek yok adamlar parayı basıyor en güncel teknolojiyi kendisi için bağlıyor bugün ülkemizdede bunun örnekleri var her ne kadar konuyla bağdaşmasada sony tv ler ülkemizdeki tv üreten yerli 1 markanın tesislerinde üretiliyor ...

• Siz istiyosunuzkı bu şirket 10 dolara alsın 15 dolara satsın
  • Çıksın artık şu yeni iPhone yeter 2 senedir
  • ne olacağını söyleyim TSMC verimsizli olacak güm gidecek bir sürü sıkıntı ws ws

• Bu şunu gösteriyor ,4G teknolojisi avrupaya açılıyor diğer firmalarda cihazlarını 4G olarak satmaya başlayacaklarki bu güzel bir gelişme ben usb 3.0 özelliğinide bekliyorum şahsen bu şu demek batarya yı 2veya 3 kat daha hızlı şarj etmek bunu herkez ister bide bataryası 2000 mA oldumu buda standart olurrr

• quote:

Orijinalden alıntı: KANUNI61

ne olacağını söyleyim TSMC verimsizli olacak güm gidecek bir sürü sıkıntı ws ws

Zannetmiyorum. Ekran kartı değil yani
  • Her türlü fiyatlar kazık, biraz da esnaf kazansın...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.