Şimdi Ara

Wozniak : Siri, Apple onu satın almadan önce daha iyiydi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple'ın iPhone 4S lansmanıyla birlikte hayata geçirdiği Siri sesli asistan, WWDC 2012 konferansında daha gelişmiş olarak karşımıza çıktı. Ancak Apple'ın eski kurucusu Steve Wozniak Siri konusunda pek iyimser değil.

Atların mezbahaya gönderilmesini önlemeye çalışan bir projenin desteklenmesi esnasında Timesunion sitesine bir röportaj veren Wozniak, WWDC 2012 konferansında tanıtılan yeni MacBook'ları oldukça beğendiğini ancak insanların devamlı hayal kırıklığına uğrayacaklarını ve yapılan eleştirilerin yersiz olduğunu belirtti.

Ancak Wozniak, Siri sesli asistannın, Apple satın aldıktan sonra işlevselliğini kaybettiğini söylüyor. Siri uygulamasını çok önce App Store üzerinden indirerek kullanmaya başladığını vurgulayan Wozniak, o dönem ses komutlarıyla rezevasyon yapmayı alışkanlık haline getirdiğini ifade ediyor.

Siri o zamanlar sorulara hassas tepkiler vererek en doğru cevapları ekrana getirebiliyordu ve türünün en iyisiydi. Ancak Apple satın aldıktan sonra Siri'nin büyüsü kayboldu. Şu an aynı sorulara birden fazla ihtimalli cevaplar verebiliyor. Ancak aslında sorunun tek bir cevabı var.

Yine de Wozniak, Siri'nin geleceğinden umutlu. Sesli asistan teknolojisinin her alanda yeni gelişmelere gebe olduğunu belirtiyor. Wozniak ayrıca iPhone'u dijital bir cüzdana dönüştürecek Passbook uygulamasını da oldukça beğenmiş.

• o değilde şimdi gelecekler saçmasapan "kim ne derse desin apple" demeye başlayacaklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mario Puzo -- 17 Haziran 2012; 15:39:23 >
  • Siri nesnel sorulara zaten tek cevap veriyor. Öznel sorulara ise birden çok cevap vermesi onun kötülüğünü değil iyiliğini gösterir diye düşünüyorum.
  • Vay annesini be. Geldiğimiz teknolojiye bak. Bir program bile İngilizce konuşup anlayabiliyor, biz hala what do you do i am yattı uyudu...

• quote:

Orijinalden alıntı: armanatilgan

Vay annesini be. Geldiğimiz teknolojiye bak. Bir program bile İngilizce konuşup anlayabiliyor, biz hala what do you do i am yattı uyudu...

Malesef oyle

Yurtdisi sart su ingilizce icin
    İdare eder derecede biliyorum ama daha iyi bilmek istiyorum.
    Bakalim var aklimda bisiler :d

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu eski haber degilmi. wozniak bunlari aylar once ip4s ciktiginda soyluyordu.

"But ever since Apple bought Siri and built the software into the iPhone 4S, it doesn’t work as well as it used to"
    http://www.thedailybeast.com/articles/2012/01/14/even-woz-thinks-the-android-bests-the-iphone.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkaura -- 17 Haziran 2012; 15:54:54 >
  • Aynı şey Skype için'de fazlasıyla geçerli...
    Microsoft almadan önce Skype;çok daha kaliteli,sorunsuz ve özgürdü...Nezaman Microsoft'a geçti kalite ve özgürlük düştü...

Bazı markalar ait olduğu yerde başarılı oluyor,istersen Dünya'nın en zengin kuruluşuna geçsin eski tadı ve kalitesini bir türlü yakalayamıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxx1 -- 17 Haziran 2012; 19:13:54 >
  • Evet Apple Siri'yi marketinden bulmuş gerçekten çok uğraşmış olmalı sonra gitsin en azından Samsung'un kendi ürettiği S-Voice'e patent davası açsın...

• Türkçe olmadıgı için bizi ilgilendirmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: l3ortacine16

Türkçe olmadıgı için bizi ilgilendirmiyor.

aynen oyle Türkçe olana kadar gelişir :D
  • Türkcesi JB sayesinde var. Bu yazı çok onceden yazılmıştı. Dost kazigi bu olsa gerek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pardus Linux

Evet Apple Siri'yi marketinden bulmuş gerçekten çok uğraşmış olmalı sonra gitsin en azından Samsung'un kendi ürettiği S-Voice'e patent davası açsın...

Apple patent için Siri yi satın aldı.Samsung o fikri kopyaladı diyebiliriz kendisinin üretmesi ile alakası yok.

Ayrıca S-Voice da denedim yapay zekadan eser yok.Ne desem anlamadım diyor Samsung bu kulvarda Siri ile karşılaştırılamaz bile
  • eski kurucu ne demek devamlı birileri yeniden mi kuruyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Job la şirketi beraber kuruyorlar bu eleman yönetim kurulundakileri ayartıp şirketin başına kendi geçiyor ve şirketi neredeyse iflasa sürüklüyor yönetim kuruluda buna tekmeyi basıyor ve jobs başa geçiriyor :D herhalde bir işi beceremediğinden ama kurucu olduğu için kötünün iyisi anlamında eski kurucu adını takmışlar :D

• Siri S voice dan daha iyi ancak aksan çok önemli ... Bazen anlamıyor :)

• Tipik woz. Her firsatta Apple i kotuler kendisi. Nede olsa kurucusu oldugu sirkette hic bir hakki kalmadi!

• Kıl oluyorum ya adamın işi gücü yok heralde sürekli biyerlere konuşuyor

• "Eski kurucu" ne demek? Eski veya yeni kurucu olunabiliyor mu? Sonuçta 1 kere kurulmadı mı bu şirket?
  • Adam haklı son8una kadar

• Uçak kazasının etkileri bunlar :).
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.