Şimdi Ara

ASRock, Windows 8 sertifikası alan ilk anakart üreticisi oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
3.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ASRock, Windows 8 sertifikası alan ilk anakart üreticisi oldu

Microsoft yeni işletim sistemi Windows 8'i Ekim ayı içerisinde lanse etmeyi planlıyor. Önizleme Sürümü kısa bir süre önce genel kullanıma sunulan Windows 8, Redmond merkezli yazılım devinin Windows 95'den bu yana geliştirmiş olduğu en radikal platform olarak gösteriliyor.

Çok sayıda önemli yenilik ve güncelleme ile birlikte gelecek Winows 8 aynı zamanda Microsoft'un, şimdiye kadar ki masaüstü işletim sistemleri arasında ARM desteği sunan ilk çözümü olacak. Hali hazırda Windows Phone ile mobilde ARM desteğine sahip olan şirket, Windows RT adını verdiği Windows 8 türevi ile ARM'ı masaüstüne taşıyacak.

Windows 8 işletim sistemi için Microsoft ve üçüncü parti yazılım firmaları kadar donanım üreticilerinin de yoğun mesaisi sürüyor. Windows 8'e yönelik yeni sürücü güncellemeleri üzerinde duran üreticiler aynı zamanda sertifikasyon sürecini de geçmeye çalışıyorlar.

Üst seviye anakart modelleriyle son dönemde sık sık gündeme gelen ve bir süre önce Çizgi Elektronik vasıtasıyla ülkemiz pazarına da adım atan ASRock, Windows 8 sertifikası alan ilk anakart üreticisi oldu. İddialı rakiplerini geride bırakan firma, bu sertifikayı H61 çipsetli giriş seviyesi bir anakart modeli ile alırken, zaman içerisinde tüm modellerinin bu sürece adapte olması bekleniyor.

Aldığı sertifika ile güncel ürün gamındaki anakartların, Windows 8 işletim sistemine hazır olacağı mesajını veren ASRock, diğer taraftan yeni anakart çalışmalarını da sürdürüyor. Şirketin yakın gelecekte hız aşırtmacılar ve profesyoneller için geliştirdiği Z77-OC Formula modelini piyasaya sürerek üst segmentte iddiasını arttırması bekleniyor. 

• pegatron reiz .d

• gereksiz tuketiciyi daha fazla tüketme konusunda teşvik edici reklam.

• Yahu ilk alsa ne olur son alsa ne olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 17 Haziran 2012; 2:33:57 >
  • benim anakartımda ilk usb3 sertifikası alan anakart, noolllmuşşş?

:)

• Asrock Fatal1ty Z77 Professional video inceleme bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

Yahu ilk alsa ne olur son alsa ne olur.

Bazı ses kartı, ethernet vs gibi sürücülerde sorun olabiliyor.
  • tekel é, ilk üye sertifikası :D

• şuna bak ya birde sertifika alıyorlar yahu aslında tam tersi olmalı değil mi windows anakartlardan sertifika almalı bu işletim sistemi uyuyor diye bu nasıl zihniyet şimdi asrock sahibi bu duruma seviniyorsa yazık vallahi hemde ne yazık.

Microsoft resmen dünyaya saltanat kurmuş nasıl bir saltanatsa ne dese iki olmuyor iyi ki biz kullanıcılara sertifika aldırmıyor düşünsene windows 8 için sertifikalı kullanıcı

• ASRock, ASUS'un 2. markası olarak çıkmıştı.

Nereden nereye, bravo.

• şu anakarttaki fanı görüyormusunuz iste neden 3 sınıf anakart
    markasıoldunuğu gösteren bir parca tnt2 m16 ekran kartım vardı birzamanlar
    ondaki fanın aynısı

• quote:

Orijinalden alıntı: Rockmania01

şuna bak ya birde sertifika alıyorlar yahu aslında tam tersi olmalı değil mi windows anakartlardan sertifika almalı bu işletim sistemi uyuyor diye bu nasıl zihniyet şimdi asrock sahibi bu duruma seviniyorsa yazık vallahi hemde ne yazık.

Microsoft resmen dünyaya saltanat kurmuş nasıl bir saltanatsa ne dese iki olmuyor iyi ki biz kullanıcılara sertifika aldırmıyor düşünsene windows 8 için sertifikalı kullanıcı

İşletim sistemi bilgisayarın ruhu gibidir.Sence ruhm n mu daha önemli yoksa bedenin mi?Herkes bilgisayarını güncelliyip değiştirebilir ama işletim sistemini değiştireni pek görmedim...
  • yahu ne gereksiz yorumlar önce alsa ne olurmuşş.teknolojik adımları kim önce atarsa o satış rakamlarındada ön sıraları kapar daha ne olsun.asrock kendini çok geliştirdi sağlam adımlar atıyor kaliteli ürünler sunuyor tebrik etmek gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

yahu ne gereksiz yorumlar önce alsa ne olurmuşş.teknolojik adımları kim önce atarsa o satış rakamlarındada ön sıraları kapar daha ne olsun.asrock kendini çok geliştirdi sağlam adımlar atıyor kaliteli ürünler sunuyor tebrik etmek gerek.

o sertifika sadece windows 8 in test edilip onaylandığını gösterir.Ancak zaten windows 7li pcsi olanların windows 8 de sorun yaşaması bana göre %0.001 dir :)

Yani bazı donanımlar için bu sertifika önemli olabilir(webcam, mause klavye gamepad vs)ama anakartdaki önemi bana göre yok...Yukarıda bahsettiğin teknolojik adım terimiyle bu sertifikanın herhangi bir bağlantısı da yok.Sonuçta anakart teknolojilerinin hepsi ortada...Amaç sadece kullanıcının güvenini kazanmak olabilir ya da reklam işte onun gibi bişey

• yani şimdi sertifikayı almasa win8 o marka anakartlarda çalışmayacakmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiger cage

yani şimdi sertifikayı almasa win8 o marka anakartlarda çalışmayacakmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekime kadar birçok marka Windows 8 sertifikası alacak o yüzden ilk kim almış tüketici için bir anlamı yoktur...

• quote:

Orijinalden alıntı: r.o.g

quote:

Orijinalden alıntı: tiger cage

yani şimdi sertifikayı almasa win8 o marka anakartlarda çalışmayacakmı

• Asrock ilginç tasarımlara imza atıyor ve gittikçe prestij kazanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Rockmania01

şuna bak ya birde sertifika alıyorlar yahu aslında tam tersi olmalı değil mi windows anakartlardan sertifika almalı bu işletim sistemi uyuyor diye bu nasıl zihniyet şimdi asrock sahibi bu duruma seviniyorsa yazık vallahi hemde ne yazık.

Gün gelecek yazilimin yaninda donanim hediye edilecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.