- x
Bidolu.com dan Alışveriş yapacaklara duyuru Sakın!:: Paranızı almanın yolu çözüldü !
145 Cevap11535 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1312 Mesaj
10 Mart 2006; 22:26:22 

arkadaşlar geçen pazar günü 4 Adet GP 2500 Mah pil ve SD 256 MB hafıza kartı siparişi verdim.

Dayanamadım mail attım gelen cevap aşagıdakı gibidir.Şaşırsammı aglasammı bilemıyorum.Sakın siz böyle şeylere uğramayın.Sipariş iptali vericem hafta sonu diye hiçbişey yapamıyorum Aradım telefonla böyle dendi..

.Parayı gecen hafta pazar gecesi alan bu firmanın bana pil ve hafıza kartını 31 Martta ancak gönderecegini yazmış Çarşıya cıkıp almadıgıma yanıyorum...

Hepsiburada.com dan Kodak C330 ve çantasını istedim çanta üretici fırmadan beklendiği için en geç P.tesi elimde olacagı yazıyor ama bidolu.com yada eskı adıyla BASCUDA.com un sipariş listesinde Siparişimi iptal et butonu bile yok!! Hepsiburadada var. Bilginize sunuyorum bu rezilliği birde internet alışverişi dıyorlar buna! bu ne rezilliktir ya..

buyrun mesaj.

Sayın Müşterimiz ; 

Satın almış olduğunuz  Bilgisayar ürünleri Tedarikçi firma’dan kaynaklı sevkiyat problemi yaşanmakta olup, İlgili ürünün teslimatına 31.03.2006 tarihinde başlanacaktır.

Bidolu.com olarak biz, elimizde olmayan sebeplerden dolayı böylesine bir gecikmeyi müşterilerimize yaşatmış olmanın, bizleride en az sizler kadar zor durumda bırakan ilgili konuda çözüm üretebilecek yetki ve konumda olmamamızın üzüntüsünü yaşamaktayız.

Söz konusu sıkıntıya ilişkin sabır ve anlayışınıza teşekkür ediyor, siz değerli müşterilerimiz adına tedarikçi firmalarımızla sürekli irtibat halinde olduğumuzu bilmenizi, ilgili ürünler stoklarımıza girer girmez siparişinizi tarafınıza göndereceğimizi ve gelişmelerden siz değerli müşterilerimizi haberdar edeceğimizden emin olmanızı rica ediyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakLEE -- 3 Mayıs 2006; 12:35:33 >

1638 Mesaj
10 Mart 2006; 23:47:12 

dostum biliyosun ben de hemen hemen aynı ürünleri sipariş etmiştim. ama sadece hepsiburada dan sipariş ettim ve siparişten 2 gün sonra piller elime ulaştı ve foto makineyle hafıza kartı da kargoda. istersen sikayetvar.com a bi yaz bu durumu (tabi ne değişcekse)

390 Mesaj
11 Mart 2006; 2:34:42 

Bende zamında iki tane armut koltuk siparişi vermiştim, ayrı renklerde. Biri 3-4gün sonra geldi diğeri 1 ay sonra :) O gelmeyende ev arkaşımındı, adam kafaları kırdı
Ayrıca sana gelen cevapta, ..vs vs'nin üzüntüsünü yaşamaktayız yazmıslar. Tüm çalışanları öyle efkarla içerken düşündümde bi yarıldım
-Baba nasıl gönderemedik yaa
-Sorma abi, harab olduk. Nese tokuştur
Ayak üstü geyik yaptık ama.. geçmiş olsun :)

1614 Mesaj
11 Mart 2006; 6:47:54 

quote:

Orjinalden alıntı: BurakLEE

arkadaşlar geçen pazar günü 4 Adet GP 2500 Mah pil ve SD 256 MB hafıza kartı siparişi verdim.

Dayanamadım mail attım gelen cevap aşagıdakı gibidir.Şaşırsammı aglasammı bilemıyorum.Sakın siz böyle şeylere uğramayın.Sipariş iptali vericem hafta sonu diye hiçbişey yapamıyorum Aradım telefonla böyle dendi..

.Parayı gecen hafta pazar gecesi alan bu firmanın bana pil ve hafıza kartını 31 Martta ancak gönderecegini yazmış Çarşıya cıkıp almadıgıma yanıyorum...

Hepsiburada.com dan Kodak C330 ve çantasını istedim çanta üretici fırmadan beklendiği için en geç P.tesi elimde olacagı yazıyor ama bidolu.com yada eskı adıyla BASCUDA.com un sipariş listesinde Siparişimi iptal et butonu bile yok!! Hepsiburadada var. Bilginize sunuyorum bu rezilliği birde internet alışverişi dıyorlar buna! bu ne rezilliktir ya..

buyrun mesaj.

Sayın Müşterimiz ; 

Satın almış olduğunuz  Bilgisayar ürünleri Tedarikçi firma’dan kaynaklı sevkiyat problemi yaşanmakta olup, İlgili ürünün teslimatına 31.03.2006 tarihinde başlanacaktır.

Bidolu.com olarak biz, elimizde olmayan sebeplerden dolayı böylesine bir gecikmeyi müşterilerimize yaşatmış olmanın, bizleride en az sizler kadar zor durumda bırakan ilgili konuda çözüm üretebilecek yetki ve konumda olmamamızın üzüntüsünü yaşamaktayız.

Söz konusu sıkıntıya ilişkin sabır ve anlayışınıza teşekkür ediyor, siz değerli müşterilerimiz adına tedarikçi firmalarımızla sürekli irtibat halinde olduğumuzu bilmenizi, ilgili ürünler stoklarımıza girer girmez siparişinizi tarafınıza göndereceğimizi ve gelişmelerden siz değerli müşterilerimizi haberdar edeceğimizden emin olmanızı rica ediyoruz.

Bence hala bir suru problem yasatmasina ragmen internet alisverisinde Hepsiburada cok iyi...
ben 20 ye yakin alisveris yaptim. hiç problem yasamadim.
en azından siparisini iptal edebiliyosun boyle durumlarda ve sana bir hediye ceki veriyolar baska urunlerde kullanman icin yada bunu kabul etmiyorsun ve elektronik dekont alip banka havalesi yapiyolar
keske hepsini hepsiburadadan alsaydin
o bahsettigin gp piller ve sd kart pekala orada vardi

1312 Mesaj
11 Mart 2006; 14:19:02 

yok ben bi daha Bidolu bascuda adı duymak istemiyorum. Pazardan alırım daha iyi. ha neden farklı yerlerden aldın demişsin arada 13 YTL fark ediyordu o yuzden ayırmıştım pil ve hafıza kartını o 13 ytl yede çantasını beleşe getirmiştim. Hepsiburada.com kargoya verdi p.tesi elime geçer ama bidolu gibi bir site gormedim sakın dokunmayın.

530 Mesaj
11 Mart 2006; 14:44:56 

quote:

yok ben bi daha Bidolu bascuda adı duymak istemiyorum. Pazardan alırım daha iyi. ha neden farklı yerlerden aldın demişsin arada 13 YTL fark ediyordu o yuzden ayırmıştım pil ve hafıza kartını o 13 ytl yede çantasını beleşe getirmiştim. Hepsiburada.com kargoya verdi p.tesi elime geçer ama bidolu gibi bir site gormedim sakın dokunmayın.

hocam öncelikle sana geçmiş olsun diyorum Allah dan fazla öyle para kaldıracak bi alışveriş yapmamışsın.son zaman larda net aleminde bu site hakkında mailler dolasıya haberin varmı gerçi olsaydı herhalde yapmazdın... neyse geçmiş olsun

6 Mesaj
11 Mart 2006; 17:47:30 

bidolu gerçekten sorunlu bir yer. hiç kullanmayın derim. kullanmış olanlara ise sabır diliyorum. adamlar tamamen yüzsüz ve müşteri hizmetlerine hiçbri şlekilde ulaşılamıyor. bir kez kullandım ve halen tahsilatla ilgili problemleri düzeltemedim. bankam devreye girdi artık onlar ilgileniyor. rezil bir yer aman dikkat edin.

1312 Mesaj
11 Mart 2006; 18:15:02 

Siparişi iptal etsem Param Kredi kartı hesabıma geri yatma süresi ne kadar sürer merak ediyorum. bi kaç ayı bulur herhalde? sizce?

1638 Mesaj
11 Mart 2006; 18:54:03 

sikayetvar.com a girip bak dicem ama içini karartmak istemiorum dostum

bu arada bu akşam benim makinem elime ulaştı, kullanmaya başladım, yarın gusel fotolar koycam inş buraya

1312 Mesaj
11 Mart 2006; 21:24:46 

bakayım orayada.Yok zaten Bitti artık netten alışveriş . darısı bana umarım p.tesi günü gelcekmiş.Hepsiburada mail atmış makıneyı yolladık çantayıda temın edınce yollucaz demişler.Neden ıkısını gondermıyosunuz yahu dıcem sabır sabır..

801 Mesaj
11 Mart 2006; 22:18:23 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nJOY -- 18 Mart 2006; 1:51:08 >

621 Mesaj
11 Mart 2006; 23:49:49 

tüketici hakları derneklerine başvurun. onlar bu konularda yol yordam gösteriyorlar.

simurg...

1312 Mesaj
12 Mart 2006; 13:32:25 

Beklicem artık . Hepsiburada.com gönderdik diye mail attı . Ama Bidolu denen siteye girmeyin bile hack saldırı yapın yeridir.

929 Mesaj
23 Mart 2006; 10:55:27 

quote:

buyrun mesaj.

Sayın Müşterimiz ; 

Daha önce baskuda'dan alışveriş yaptığım için düşünmeden bidolu güvendim. halbuki apayrı bir şirket. bugün dördüncü gün hala gelmedi. ben de DH forumunda 'bidolu' diye arama yaptım. Bidolu tokatını yiyen başkası varsa, söyleyebilir mi? paramı nasıl geri alabilirim?

yok

344 Mesaj
23 Mart 2006; 12:15:05 

quote:

Orjinalden alıntı: luciferi
Daha önce baskuda'dan alışveriş yaptığım için düşünmeden bidolu güvendim. halbuki apayrı bir şirket. bugün dördüncü gün hala gelmedi. ben de DH forumunda 'bidolu' diye arama yaptım. Bidolu tokatını yiyen başkası varsa, söyleyebilir mi? paramı nasıl geri alabilirim?

Bankanla görüş, ödemeyi durdurmak için. "Dolandırıldım" de.

101 Mesaj
23 Mart 2006; 12:36:40 

hepsiburada .com dan bugüne kadar bikaç şey aldım sorun çıkmadı hiç
can sıkıcı şeyler bunlar hocam

BUGÜN KAÇ KEZ GÜLÜMSEDİN?
The Power of Dreams Honda

251 Mesaj
23 Mart 2006; 14:35:15 

bidoludan harddisk ve ram siparişi vermiştim.ertesi gün de bana aynı mesajı göndermişlerdi.tedarkçi sorunuymuş..inandık ne yapalım... 1 ay sonra ürünler 1-2 gün arayla elime geçti.
yani sanırım biraz geçte olsa gönderiyorlar...
sipariş iptal ettirmedim bu kez de para hesabıma yatırıldı mı polemiği yaşamak istemedim.

TODAY IS THE FIRST DAY THE REST OF YOUR LIFE
[img]http://www.pentaxforums.com/forums/signaturepics/sigpic2816_2.gif[/img]

74 Mesaj
24 Mart 2006; 17:38:58 

www.yeterkiiste.com diyorum arkadaşlar...
Pazartesi Acer Travelmate 2423 sipariş ettim.
Bugün Cuma elimde... Site İşBankası'na ait

center]LoSt fan cLuB

3373 Mesaj
25 Mart 2006; 18:46:22 

Ne desem.Hayırlısı.

Wİİ

1700 Mesaj
30 Mart 2006; 12:21:20 

Benim de başıma bu siteyle ilgili bir olay geldi. Geçen ay bir pazar günü Canon A520 siparişi verdim. Normalde 2 gün içerisinde gelir diye düşünmüştüm ama 2 gün geçmesine rağmen hala kargoya verilmiş gözükmüyordu. Bunun üzerine o Haklı müşteri hattı!! dedikleri telefona sarıldım ama nafile. Müşteri temsilcisine ulaşmanız imkansız. Bunun üzerine aynı gün müşteri hizmetlerine mesaj attım. Günlerden cuma oldu ve siparişin üzerinden 5 gün geçti. Şikayetvar . com adresine baktığımda ise resmen şok oldum. Dünyanı şikayeti var, kimi ürünü 1-2 ay sonra almış, kimi alamamış. Bir arkadaşın önerisi üzerine whois . com (du sanırım) sitesinden bascuda ve bidolu sitelerinin sahibini buldum. Ama orda yazan kişini cep ve ismi tutmasına rağmen bu sitenin sahibi olmadığını söyledi. Cuma günü savcılık işlemlerine başlamaya karar verdim. Gitmeden son bi kez daha ariyim dedim ve şansıma nasıl olduysa müşteri hizmetlerine ulaştım. Çıkan elemana ağzımdan çıkabilecek herşeyi söyledim!! Ve ürünün 1 saat içinde kargoya verilmemesi halinde savcılığa suç duyurusnda bulunacağımı söyledim. Adama ne dediysem haklısınız, peki beyefendi dedi. Ve aynı gün sitede siparişimin kargoya verildiğini gördüm. Cumartesi günü de 6 gün geçmesine rağmen elime ulaştı. Hepsiburada yla arasında 10ytl fark vardı, ordan almadığıma bin pişman oldum.

Arkadaşlar siz siz olun Bidolu veya Bascuda ismini gördüğünüz yerden kaçın. Şikayetvar . com a bakmanızı tavsiye ederim. Saygılar...

Her türlü oyunun orjinal cd keyi için: http://forum.donanimhaber.com/m_38416269/tm.htm

759 Mesaj
30 Mart 2006; 12:28:47 

Ben de bidolu.com dan siparişim gelmeyince siparişimi iptal ettim.İki aydır paramı alamıyorum.Müşteri hizmetlerine ulaşmak mümkün değil.
Hiç kimse kullanmasın şu bidolu yu,batıralım burayı ya.Müşteriyi keklik gibi görüyor bunlar.

3089 Mesaj
30 Mart 2006; 13:24:21 

quote:

Orjinalden alıntı: Jodie

www.yeterkiiste.com diyorum arkadaşlar...
Pazartesi Acer Travelmate 2423 sipariş ettim.
Bugün Cuma elimde... Site İşBankası'na ait

bana gör sitenın iş bankası ile ilgisi yok.sadece isim benzetme....

236 Mesaj
30 Mart 2006; 13:33:09 

Ben hepsiburada.com dan Voxline 933 DVD almıştım 2 gün sonra geldi bir de USP kargoyu tercih etmistim.
Tüketiciyi kaz gibi görenlerden uzak duralım arkadaşlar.En kötüsü insanın kendi parası ile rezil olması.

Teknoloji mağduru para biriktiremiyom bea:) Bond, james bond. -> Öküz, bildiğin öküz.

96 Mesaj
31 Mart 2006; 4:25:20 

bascuda.com yeni adıyla bidolu.com TMSF dedir(devlet el koymuştur ve alacaklarına karşılık satışa çıkarmıştır) ve şu sıralar satılması için ihale işlemleri yapılmaktadır.Aksamalar olması normal diyorum.

51 Mesaj
5 Nisan 2006; 14:42:11 

arkadaşlar.
bende bidolu maduruyum.
7 martta bir hafıza kartı aldım. aysonuna kadar mail-telefon ne kadar iletişim aracı varsa kullandım.
sonunda iptal ettirdim. bir hafta içinde paramı iade edeceklerdi bir haftayı geçti. hala yok..
galiba istemekten vaz geçmemi bekliyorlar..
sakın haaaaa sakın... bidolu.com a bırakın alışverişi. ziyarete bile gitmeyin.

Not: bu arada hafıza kartımı koysepete.com'dan aynı fiyata çoktan aldım ve kullanıyorum bile teşekkürler koysepete.com ayrıca alışveriş yaptığım idefix, estore, hepsiburada ve sibermarket e de teşekkürler.

hasan uysal

1986 Mesaj
5 Nisan 2006; 15:57:05 

internet alışverişlerimin hepsini ideefixe ve hepsiburada şirketlerinden yapıyorum.. her ikisinide yaklaşık 2,5 senedir kullanıyorum.. şuana kadar hiçbir sorun yaşamadım.. sadece 1 kere ideefixe'den sony kamera bataryası almıştım, 2 gün yerine 4 günde geldi.. pekte önemsemedim.. zaten, geçikmeden dolayı özürlerini de iletmişlerdi.. 2 gün geçikmeli olarak gönderebileceğiz, bunun için özür dileriz" gibi bir mail atmışlardı..
her iki firmayıda bu tavırlarından, güvenilirliklerinden ve en önemlisi ilgilerinden dolayı kutluyorum..

1312 Mesaj
5 Nisan 2006; 19:12:32 

1 ay oldu halen stoklarda yok yazıyor delircem abi ya .. bazı arkadaslar musterı hizmetlerine ulaşıp savcılıga verıcem dıyınce aldıklarını gordum bendemı oyle yapsam acaba?

281 Mesaj
5 Nisan 2006; 21:46:08 

benim bi arkadaş 2 aydır temin edilemeyen rün nedeniyle parasının iadesini bekliyor...
sakın!!!!!

1312 Mesaj
6 Nisan 2006; 15:04:21 

ihalesi mi yapılıyor sitenin? bende iptal etsem siparişi paramı alamayabilirim diye korkuyorum nasıl geri alabilirim?

2054 Mesaj
6 Nisan 2006; 15:46:39 

bascuda da benim başımdan da tatsız bir olay geçmişti.1 senedir siteye bile girmedi o yüzden.

ben idefixe,hepsiburada ve estore den alışveriş yapıyorum.şimdiye kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım.

501 Mesaj
6 Nisan 2006; 15:50:34 

quote:

Orjinalden alıntı: trust_company

benim bi arkadaş 2 aydır temin edilemeyen rün nedeniyle parasının iadesini bekliyor...
sakın!!!!!

bende 1 şubattan beri iptal edilen ürünün parasını bekliyorum 6 gün iiçnde iade edilecek dediler o 6 gün hala geçmedi. p.tesiye kadar beklicem olmazsa mahkemeye verecem bide mahkeme ve avukat parası versinlerde akıllansınlar. yok yere 3 taksit ödedim. şimdi 4. sü gelecek
aman dikkat

1196 Mesaj
6 Nisan 2006; 17:03:12 

Bidolu.com yeni bir kampanya başlatmış. Sipariş tutarınız ne olursa olsun kargo ücreti almıyorlarmış artık. Nasılsa malı göndermeyecekleri için midir, nedir?

1898 Mesaj
6 Nisan 2006; 17:09:19 

bidolu batmış olmasın, arkadaşımda aynı sorunu yaşadı

‘.... bütün dersleri Avrupa’dan almak gibi birtakım zihniyetler belirdi.
Halbuki, hangi istiklal vardır ki, ecnebilerin nasihatleriyle, ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin?
Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir.’ M.K.Atatürk

2054 Mesaj
6 Nisan 2006; 17:12:33 

quote:

Orjinalden alıntı: ocaklilar

Bidolu.com yeni bir kampanya başlatmış. Sipariş tutarınız ne olursa olsun kargo ücreti almıyorlarmış artık. Nasılsa malı göndermeyecekleri için midir, nedir?

2047 Mesaj
6 Nisan 2006; 23:33:35 

Eşeklik edip bidolu.com ben de geçen hafta bir arkadaşıma hediye almak için sipariş vermiştim , hala bekliyorum herhalde benim ki de gelecek sene ancak gelir. Daha önce alışveriş yaptığım için eskisi gibi düşündüğümden hiç bakmadan sipariş vermenin cezası bu olmalı. Böyle giderse internette ticaret bu ülke de asla gelişemeyecek , diğer firmalar çok da farklı değil malesef, parayı tahsil edene kadar yardımseverlikleri, gene en iyisi gidip alcağın ürünü inceleyerek almak. İnsanın zamanı olmuyor diye dükkan dükkan dolaşmaktan kaçınıyor, ama internettten satış yapan firmalar böyle dolandırıcı zihniyette olduğu sürece başka çare yok gibi duruyor

1074 Mesaj
7 Nisan 2006; 10:29:18 

Ya bu internet sitelerin yaptığı resmen hipermarketlere girip ilk önce kasaya para ödüyorsunuz ondan sonra alış veriş yapıyorsunuz onun gibi birşey ilk önce sizden parayı almaası ondan sonra tedarik etmeye başlaması aslında bütün mesele bu yoksa herhangi bir kötü yanı yok eh üründe tedariği uzun sürerse veya yok ise para iade etmemek için elinden geleni yapıyorlar

İMZASIZ...

501 Mesaj
7 Nisan 2006; 12:29:58 

Valla genelde sipariş verecek olan stokta olup olmamasına özen gösterir stokta olmayan malı siparşit etmez. bunlar stokta var gösterip siparişten sonra 2 gün stokya yok diyo bidolu
quote:

Orjinalden alıntı: taxonera

Ya bu internet sitelerin yaptığı resmen hipermarketlere girip ilk önce kasaya para ödüyorsunuz ondan sonra alış veriş yapıyorsunuz onun gibi birşey ilk önce sizden parayı almaası ondan sonra tedarik etmeye başlaması aslında bütün mesele bu yoksa herhangi bir kötü yanı yok eh üründe tedariği uzun sürerse veya yok ise para iade etmemek için elinden geleni yapıyorlar

1312 Mesaj
7 Nisan 2006; 13:26:26 

Ben 5 marttta istedigimde stoklarda vardı .Ben istedikden sonra GP 2500 4 lü pil seti yok oldu. Dün baktım 2500 4 lü GP marka piller ürün listesinde göremedim kaldırmışlar.yeni ürünmü girecek yeni yeni dolandırmacamı olacak anlamış degilim 2 inci taksidini de kesmişler benden .Para iadesi etmıcem etsen de geri vermıyolar nede olsa beklicez sabırla kendi paramızla terbiye olacaz .Hepsiburada hiç olmazsa gonderiyor. Ha yeterkiiste.com var mail attım ürün hakkında beni cepten aradılar onlarda iyi gibi gozukuyo ama

bidolu.com = bidolu dolandırıcılık

1312 Mesaj
8 Nisan 2006; 0:33:42 

sikayetvar.com a da yazdım firmaya mesajda attım tık yok halen.gündüz aradım telefona cıkan yok.ne iştir. beklemedeyim

1614 Mesaj
8 Nisan 2006; 0:49:47 

arkadaslar bence hala en iyisi uzak ara hepsiburada... en azından arkasında doğan gurubu var, sorun cıksa bile karsınızda bir muhattap bulabiliyorsunuz, idare eder bir musteri hizmetleri var ancak en cok alısveriş yapılan site olmasından dolayı cıkabilecek aksaklıkları hoş gormek lazım
belki 25-30 a yakın alısveriş yapmısımdır hepsiburada'dan, birkaç problem dısında cok memnunum

1316 Mesaj
8 Nisan 2006; 16:08:18 

ARKADAŞLAR BİDOLUNUN DEVLET İN OLDUĞU SÖYLENİYOR.

Mesajlarıma alıntı yapanlar saygı ve ahlak kurallarına dikkat etsinler !..
Biraz kıskançlık duyarsanız, yaşarken ölmenin ne demek olduğunu anlarsınız.
İyiliğe iyilik her kişinin kârı, kötülüğe iyilik er kişinin kârı.

845 Mesaj
8 Nisan 2006; 16:56:07 

Valla arkadaşlar bende şubat ayı başında DSC-N1 almaya niyetlendim... Bütün siteleri araştırdım (bunların içinde bidolu'da vardı (boyu devrilesice site...:-)) sonunda ideefixe'ten almaya karar verdim... Eğer yanlışla bidolu'dan falan alıversem yanmıştım demek... Çünkü fotoğraf makinesini babamın kredi kartıyla ve babamdan habersiz aldım... Bidaha anlatamazdımda babama durumu, kuzu kuzu öderdim 960 ytl'yi, her ay 80 ytl - 80 ytl...:-) sonunda şubatın 12'sinde ideefixe'ten sipariş verdim 4-5 gün sonra elime geçti alet, ama aradada ''araya 14 şubat sevgililer günü girdiği için 2 günlük geçikme oldu, özür dileriz'' diye mail geldi... Çok hoşuma gitti doğrusu... Şimdi taşıma çantası ve tripod alıcam yine ideefixe'ten... Bi sorun çıkacağını sanmıyorum...

44 Mesaj
9 Nisan 2006; 4:01:30 

quote:

Orjinalden alıntı: digitaldelisi

Valla arkadaşlar bende şubat ayı başında DSC-N1 almaya niyetlendim... Bütün siteleri araştırdım (bunların içinde bidolu'da vardı (boyu devrilesice site...:-)) sonunda ideefixe'ten almaya karar verdim... Eğer yanlışla bidolu'dan falan alıversem yanmıştım demek... Çünkü fotoğraf makinesini babamın kredi kartıyla ve babamdan habersiz aldım... Bidaha anlatamazdımda babama durumu, kuzu kuzu öderdim 960 ytl'yi, her ay 80 ytl - 80 ytl...:-) sonunda şubatın 12'sinde ideefixe'ten sipariş verdim 4-5 gün sonra elime geçti alet, ama aradada ''araya 14 şubat sevgililer günü girdiği için 2 günlük geçikme oldu, özür dileriz'' diye mail geldi... Çok hoşuma gitti doğrusu... Şimdi taşıma çantası ve tripod alıcam yine ideefixe'ten... Bi sorun çıkacağını sanmıyorum...

Yarın ömrümün geride kalanının ilk günü!

1312 Mesaj
9 Nisan 2006; 22:09:51 

Birisi duyuru yada bişeyler duyarsa yazabilirmi bu site kımde yada ne durumda. beklemekten sıkıldım artık.

2047 Mesaj
10 Nisan 2006; 19:01:00 

Valla bende oturup beklediğim için ne tavsiye edebiliirim bilmiyorum, ancak internette adres olarak görünene yere gitmeyi deneyebiliriz, muhtemelen hiçbir sonuç çıkmayacaktır. En iyi yol gene kanuni yolları denemek herhalde . Tüketici mahkemelerine bu durumda nasıl başvurulur öğrenirsaek galiba iyi olacak. Bir de bu topiği genel forum sayfasına altına atmak diğer tuzağa düşecekleri uyarmak bakımından yararlı olacaktır.

131 Mesaj
10 Nisan 2006; 19:22:32 

Aralık 25 de onaylanan v3 cep telefonum şubatın ortasında geldi , gelene kadar ne çektiğimi bi ben bilirim , bence herkes - benim de yaptığım gibi - mail guruplarındaki insanlara bi uyarı mesajı çekmeli , aslında bu tarz dolaşan bi mesaj var ama kendi ağızınızdan yazarsanız daha etkili olacağı kanaatindeyim , siteye gelince benim duyduğum tek duyum şuan tmsf de olduğu ve daha berbat olanı tmsf ye geçmeden önce uzanlara ait olduğu yönünde , yaşanan mağdurluğun üstüne birde böyle bi haber iyice dumura uğratıyor insanı , uzanlar tarafından kazıklanmak için kredi kartının ucunu göstermek yeterli zaten , aman bundan sonra dikkatli olalım ve bu iğrenç siteyi bi güzel dışlıyalım

psn _volkanelif samsung m87 lcd tv - playstation 3 80gb - psp - toshiba a200 23/u - sony vaio vgn fz21j - canon 450 d kit - canon 550 d - iphone 4 - iphone 4S , ford fiesta 1,25i trend, ford fiesta 1,4 tdci titanium x)

166 Mesaj
10 Nisan 2006; 20:04:08 

Yazmak istemedim ama yazayım dedim ben de. yaklaşık bir buçuk aydır yine diğer arkadaşlar gibi bekliyorum sadece...bir hafıza kartı.. internetteki alışveriş sitelerinin şerrinden Allah'a sığınırım. hepsi aynı bunların..

2064 Mesaj
10 Nisan 2006; 20:18:56 

ben direkten dönmüşüm. iki ay önce bilgisayarın ana kart sizlere ömür(zaten zamanı gelmişti).bende sistemi upgrate yapmaya karar verdim. araştırmalar sonunda bir konfigürasyon oluşturdum ve bidolu ve hepsiburada arasında kaldım. bidolu 25 ytl daha ucuzdu ama içimden hepsiburadadan almak geldi ve öyle yaptım. iyi ki öyle yapmışım yoksa ben çıldırırdım. arkadaşım da benden bir hafta sonra bidoludan harddisck sipariş etti. ve işkence başladı. ürün 1,5 ay sonra eline geçti, ama ne zahmetlerle. tanıdığım herkes bu site hakkında uyarıyorum. sizde uyarın hiç kimse kendi parası ile rezil olmasın

316 Mesaj
11 Nisan 2006; 15:24:52 

21835879 nosuyla bidolu.com dan bir hafıza kartını 14 mart 2006 tarihinde sipariş verdim.ancak şirket tedarik edemediğini belirterek siparişimi iptal etmemi istedi.bende mart 21 de siparişimi iptal ettim.para iadesini 7 iş günü içinde yapacaklarını belirttiler.ancak bugün nisan 11 oldu ve almadığım ürünün ilk taksidinide benden aldılar.telefonlarıma finans bölümü çıkmamakta ve açtığım telefonları ahizeyi açıp meşgule düşürüyorlar.yaklaşık 30 veya 40 defa aramışımdır ancak tel ya meşgul yada açıp kapıyorlar.ne yapacağımı şaşırdım.ilgililerden yardım istiyorum.teşekkür ederim.

bütün otomobiller güzeldir

1218 Mesaj
11 Nisan 2006; 15:40:22 

Bankanı arayıp kredi kartından yapılmış bu çekimin sana ait olmadığı bildir ve bundan sonraki çekimleri de bloke etmelerini söyle.

İmzamı kaybettim. Hükümsüzdür.

1312 Mesaj
12 Nisan 2006; 0:45:58 

Banada göndermediler 2 inci taksidi kestiler.bankayı arasam bana 2 taksidimi geri yatırırlarmı?

131 Mesaj
12 Nisan 2006; 0:54:24 

yatırmaz çünkü bidolu denen zıkkım doğal olarak parasını peşin alır , sen banka ya borçlanırsın , yani ben çekmedim geri koyun paramı dersenir maalesef iyi niyetli davransalar bile sizi sonraki alışverişlerinizde uyarmakdan öteye gidemezler , onun için para iadesini yapacak olan bildiiniz üzre bidolu dur , ödenen taksitleride keyfi uygun bi zamanda kapatmasını düşlemekten başka yapılacak bişey yok , mahkemeye versen muhattabını bulamıyosun ya ve bu site halen hizmet veriyo hala reklam veriyo hala insanları kazıklıyo yuh artık

psn _volkanelif samsung m87 lcd tv - playstation 3 80gb - psp - toshiba a200 23/u - sony vaio vgn fz21j - canon 450 d kit - canon 550 d - iphone 4 - iphone 4S , ford fiesta 1,25i trend, ford fiesta 1,4 tdci titanium x)

4 Mesaj
12 Nisan 2006; 19:47:09 

quote:

Orjinalden alıntı: ONURUM88

bana gör sitenın iş bankası ile ilgisi yok.sadece isim benzetme....

Yeterkiisteden hiç alışveriş yapmadım ama ONURUM88'in bilgisi dolaylı olarak doğru.Site işnet iştiraki olan teknopazara ait.İşnet zaten tamamen İşbankasına ait bir kurum.yani yeterkiistenin kalıcılığını anadolusigorta veya şişecamla eşdeğer tutabilirsiniz.Ben bugüne kadar hepe ideefixeden alışveriş yaptım alışkanlık oldu ve hiç sorun yaşamadım.bir kez weblebiyi kullandım orayı sevemedim.ürün de tam istediğim gibi gelmedi.hepsiburada sitesi de bana sempatik geliyor.Bir de bir arkadaş bidolu için devletin yazmış.EMin olmamakla birlikte doğruluk payı olduğunu tahmin ediyorumbascuda yahya demirele aitti bidoluyu şu an tmsf vs. denetliyorsa hiç şaşırmam.

267 Mesaj
13 Nisan 2006; 1:29:17 

vay be neler oluyumuş. ben hiçbirinden sorun yaşamadım. 2,5senedir 2 ayda bir alırım bişiler. Ama bidoludan bidaha alışveriş yapacağımı sanmıyorum. Bu forum çok etkili olmuş bence. Okuyanlar tırsıyo benim gibi :) uyarılarınız için sağolun.

Canon EOS 600D & EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS

51 Mesaj
13 Nisan 2006; 11:59:40 

bidolu şu an tmsf ye devredilmiş durumda. (17 nisan'a kadar.)
belki o yüzden çalışanlar veya yöneticiler tarafından provoke ediliyor olabilir. (bir ihtimal) bu sitenin fiyatını düşürmek için, belki ileride burayı alacak kişiler sistemlerini, menkul ve gayrimenkullerini ucuza kapatıp, yeniden yapılandırıp yeni bir isimle çıkarlar ortaya, tabii zaman gösterecek.

bende Bidolu maduruyum.
(7 martta sipariş verdim. 30 martta iptal ettirdim. bir haftada iptal edilen ödememin iadesi halen bana
gelmedi... taksitleri ödüyorum.) iptal ettirmekde çözüm olmuyor, bilginize.
alışverişimin tamamının tutarı 33.00 ytl Allahtan başka şey almamışım. . 33,00 ytl lik de telefon görüşmesi yaptım ..
çevrenizdekileri uyarın, bidoludan alışveriş yapmasınlar, bidolunun cirosu düşsün, şikayetler artsın, birilerinin de ekmeğine yağ sürülsün... sistem çalıştı ve artık sona geldik. bakalım birilerinin ekmeğine kaç yüzbin $ yağ sürülmüş olacak.

galiba en doğru bilgiyi de buralardan alırsınız artık.
http://aksiyon.com.tr/detay.php?id=23711
http://www.btnet.com.tr...540000158&kategori_id=7
http://turk.internet.co...oster.php3?yaziid=15144
http://www.tmsf.org.tr/...ar/tr/isttank170406.pdf

hasan uysal

1312 Mesaj
13 Nisan 2006; 12:25:38 

Demekki 17 Nisandan sonra gelecek bizim siparişler. 5 mart 20 nisan 1.5 ayda gelicek işte buna biz günümüzde hızlı ve kolay alışveriş diyoruz