Şimdi Ara

Microsoft'un Xbox 360/720 Planları Sızdı mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
5.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•      Bir hafta sonu gelir de, gelecek nesil söylentisi gelmeden olur mu? Tabii ki hayır. Bu kez elimize gelen söylenti, dolu dolu bir belgeyle geldi. Microsoft tarafından yayınlandığı söylenen 56 sayfalık tanıtım borşürü internette dolaşmaya başladı.

Doğru mudur, yanlış mıdır bilemesek de bu tanıtım broşüründe Xbox 720 olarak adlandırılan konsolun 2013'te çıkacağı belirtiliyor. Kinect V2 ile birlikte çıkacağı söylenilen Xbox 720, bu nesildeki Xbox konsolundan tam 6 kat daha güçlü olacakmış

Broşüre baktığımızda en dikkat çekici parça, "Fortaleza Evrimi" olarak adlandırılan bölge oluyor. Bu verilerde Microsoft, Xbox 360, telefon ve PC'lere özel uygulama yayınlayarak başlıyor ve Xbox 720 ile Kinect V2'nin çıkışının ardından Fortaleza Glasses adında bir donanım yayınlıyor. Bu gözlüklerde Microsoft, bulut sistemi sayesinde hem PC, hem telefon ve hem de Xbox 720'lerde aynı şeyleri sunmayı başarıyor. Yani eğer bu yayınlanan broşür doğruysa, Microsoft'un planları arasında 2015 senesine kadar platformunu her ekrana yayma gibi bir düşünce yer alıyor.

Tanıtım sayfalarına baktığımızda bir diğer dikkat çeken nokta da, bu belgeler eğer gerçekse epey eskiden yayınlanmış olması. Zira sayfalarda rekabet açısından yapılacak hamlelere bakıldığında Wii U'ya Wii 2 isminin verildiği göze çarpıyor. Bu hamleler arasında "Wii 2"nin çıkışına XTV isminde Xbox 360'a bağlı yeni bir sistemin çıkarılacağı, PS4'ün çıkışına da Xbox 720 + Kinect V2'nin çıkacağı gösteriliyor.

Sayfalarda yer alan bilgilerde Xbox 720 + Kinect V2 paketinin 299 dolar gibi uygun bir fiyattan sunulacağı göze çarparken, konsola 10 yıllık bir ömürün biçildiği gözüküyor. Bu arada Xbox 720 için broşürde verilen prototip resmi de oldukça ilgi çekici.

İnanmak veya inanmamak sizlere kalmış, şahsi fikrimi soracak olursanız inanmadığımı ekleyeyim. Bahsi geçen 56 sayfaya http://buradan, Xbox 720'nin prototip resmine de aşağıdan bakabilirsiniz.

• bulut için daha erken ayrıca diğer (olası) yeni nesil konsollar çok ezik görülmüş muhtemelen fanboy işi fakat hangi fanboy bu kadar uzun bir şeyi yapma zahmetine katlanır o ayrı bir soru

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • O nasıl tasarım la. Yumatu uydu alıcısına benziyor

• Son resimde Xbox 720 yerine Premier DVD Player yazsalar daha inandırıcı olurdu.

• Eğer Xbox'ın gelecek nesildeki konsolu bu şekilde DVD oynatıcısı gibi olursa estetik açıdan çok kötü olur gereçekten. ;)

• altından 4 tane bacak çıkacak ve sehpa olarak kullanılabilecek

• quote:

Orijinalden alıntı: Eorl

O nasıl tasarım la. Yumatu uydu alıcısına benziyor

Ya yarim saattir guluyorum ya :D

• Yapmayın arkadaşlar çokda kötü bi tasarım değil.Yani klasik bişey.Şık yani.Karizzma :D

• quote:

Orijinalden alıntı: dedektiv99

Yapmayın arkadaşlar çokda kötü bi tasarım değil.Yani klasik bişey.Şık yani.Karizzma :D

nerenle bakıyan acaba söylede bizde o açıdan bakalım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Eorl

O nasıl tasarım la. Yumatu uydu alıcısına benziyor

türk kanallarını çekiyor mu acaba ..

• daha çok dvd player'ı andırıyo gibi fake olma ihtimali yüksek
  • entegre uydu alıcısı da varmış içinde beyler, bundle alırsanız xxx kanallarını beleş çekiyormuş
  • fiyat o kadar güzel gözüküyor ki takılı kaldım yazıya en altta bir tasarım resmi olduğunu yorumlardan farkettim

• Xbox 720 + Kinect V2 paketinin fiyatı 299 Dolar olacağına pek ihtimal vermiyorum.Onun Dışında 6 Kat daha güçlü olması az değilmi ya en az bir 10 Kat falan olsa Yani Sonuçta Yeni Nesil Konsol olucak.Ama Tabi şimdi herkez bana saldıracak kesin 6 Kat neyini beyenmiyon diede. Nekadar Farkla ölçülüceği önemli.

• Tasarım o ise çok kötü
  • Xboox 360'dan 6 kat güççlüsünü düşünmek biraz gerçekten zor :)

• FAKE ler kralı bir resim...
  • Habede bahsedilen çoklu platform uyumluğu PC için win8 final olarak çıktıktan sonra tablet+telefon+x720 xlive üzerinden sekron edileceğini ve kinect'in PC platformuna geliceğini açıklamışlardı yani Microsoft x720 birlikte elinde bulunan bütün kozlarını oynıyacak ...

2010'da x720nin tasarım resmi bildiğin şifreli Bond çanta ..:D harbi lo kulpu nerde

• Xbox 360 gibi tasarım harikası bir konsol yaratan firmanın yeni nesilde böyle bir tasarımla gelmesi imkansız

• Beyler zaten 56 sayfalık yerde yazıyo uydu göreevi gördüğü :D

Oha bune böyle bildiğin Photoshophttp://htmlimg1.scribdassets.com/1ep0t5d0u81l7nn5/images/13-878b056c91.jpg

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.