Şimdi Ara

Stephen Elop'a göre Android ile agresif rekabet için daha ucuz 'Windows Phone' cihazlar gerekli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Stephen Elop'a göre Android ile agresif rekabet için daha ucuz 'Windows Phone' cihazlar gerekli

Nokia, son zamanlarda yeni bir yapılanma süreci içerisine girerek şirketin dönüşümü için birçok önemli karar aldı. Stephen Elop, düzenlediği telekonferans oturumuyla bu dönüşüm sürecinde şirketin Android platformu ile mücadele stratejisinin Nokia’nın Windows Phone ve Lumia ürün serisi üzerinde kurulduğunu dile getirdi.

Elop, Android platformu ile agresif bir şekilde rekabet etmeleri gerektiğini, özellikle giriş seviyesindeki cihaz fiyatlarının bu rekabette önemli yer edindiğini belirtti. Stephen Elop, Nokia Lumia 610 ile düşük fiyat aralığının hedeflendiğini de bir sorunun karşılığında cevap olarak dile getirdi. Ayrıca Nokia’nın Lumia 610’dan daha düşük fiyatlı Windows Phone cihazlar için bir takım planları olduğunu ve bu planlar için Microsoft’un mühendislerinden destek alındığı da belirtildi. Elop, Nokia’nın Windows Phone’a bağlı kalarak, Lumia serisiyle sürdürdüğü fiyat aralığının daha da genişletmek zorunda olduğunun da altını çizdi.

Giriş seviyesindeki düşük fiyatlandırmaya sahip cihazların Nokia’nın Android platformu ile rekabetinde ne kadar etkili olabileceğini ilerleyen dönemlerde hep birlikte göreceğiz.

• Bekleyip görecez
  • Windows Mobile free olsun bak bakalım nasıl oluyor piyasa....

• windows m7 bayağı donanım ister. bu yüzden ucuz olursa olsun iyi donanıma sahip olacaktır. bu cihazlara android portlanırsa alırsın.

ama bana sorsan ios derim. apple mobil cihazlarda parayı hak eden ios zaten.
  • Nokia 610= mühendislik kazası olabilir ancak..Ne rekabeti ? 256mb ram ile ne yapmaya çalışıyorsun?Symbian değilki bu 256mb ile doğru düzgün çalışsın.Sonra da yazılım şirketlerini stabilsizlikle suçla...Aynı hatayı n73de de yaptın sonra noldu?Ngage desteği getircem dedin lafda kaldı.

Sabit hafızalı kıt ramli cihazlar çıkardığın sürece her segmentde başarısız olursun.İlla testinin kırılması gerekmez.Anla artık nokia...

• tek bir adam, gözümüzün içine baka baka, koca bir şirketi çöküşe sürükledi... böyle bir saçmalık olabilir mi ya... Tekelcilik tabiki kötü birşey ama, iki kanaldan telefon çıkaramaz mı htc ve samsung gibi.. Bi seri altında android sunsa en azından çöküşünü durdururdu, zaten bedava işletim sistemi, en iyi yaptıgın şeyde orta seviye telefon çıkarmak, yap telefonu bas androidi.. Sonra wp mu çıkarcaksın meego mu çıkarcaksın symbian mı çıkarcaksın ne yapacaksan yap gene...

• android bedava mı....
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

android bedava mı....

Bedavadan da öte, açık kaynaklı...

• quote:

android bedava mı....

üste para veriyor google. cihaz başına 4.29 dolar. benim bile üretsim geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hahayouaredead

windows m7 bayağı donanım ister. bu yüzden ucuz olursa olsun iyi donanıma sahip olacaktır. bu cihazlara android portlanırsa alırsın.

kesinlikle.

bu ios kullanan tipler her ne kadar gıcığıma gitse de (inkar etmeyin, çoğu havalı tipler) adamlar yapmış aga.android'in daha zamanı var diye düşünüyorum.ipod touch alacağım kısmetse :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Black Wall Street

quote:

windows m7 bayağı donanım ister. bu yüzden ucuz olursa olsun iyi donanıma sahip olacaktır. bu cihazlara android portlanırsa alırsın.

kesinlikle.

bu ios kullanan tipler her ne kadar gıcığıma gitse de (inkar etmeyin, çoğu havalı tipler) adamlar yapmış aga.android'in daha zamanı var diye düşünüyorum.ipod touch alacağım kısmetse :)

Android cihazlar yüksek donanımıyla bu açığı kapatıyor bence. İOS sırf stabil diye bu kadar parayı haketmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: qua1912

quote:

quote:

kesinlikle.

Android cihazlar yüksek donanımıyla bu açığı kapatıyor bence. İOS sırf stabil diye bu kadar parayı haketmiyor.

yüksek donanım ama pil yiyor, fark etmiyor ki.ama haklısın hocam iphone,mac ürünleri parasını hak etmiyor.bu konu uzar gider aslında :) şu zamandaki en mantıklı seçim alo diyen bir telefon+ipod touch'dır bence.

• nokia mı kaldı son çırpınışları
  • quote:

quote:

kesinlikle.

Kim havali tip ya? Ne alakasi var? Sacmalik boyle dusunmek. bir ipgone alinca havali mi oluyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Draco Von Hagen

quote:

android bedava mı....

soru 2: nasıl kar ediyor peki?
  • Tamam, nokia ya daha ucuz win. telefon gerekli, Stephen Elop da bi çuval sopa gerekli . kör mü bu adam yoksa alttan alta başka bi şirket için mi çalışıoo

• quote:

Orijinalden alıntı: Hotel California

quote:

quote:

kesinlikle.

Kim havali tip ya? Ne alakasi var? Sacmalik boyle dusunmek. bir ipgone alinca havali mi oluyorsun?

arkadaş sadece telefon fonksiyonunu kullandığı halde iphone'a sahip olan,orda burda çıkartıp hava atan artiz tiplerden bahsediyor.

• 3310'dan sonra Nokia çok bozdu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Draco Von Hagen
    quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli android bedava mı....
    soru 2: nasıl kar ediyor peki?

reklamlardan ve marketten kar ediyor.

• Rekabet her zaman iyidir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.