Şimdi Ara

Aktif ve Pasif 3D Gözlük Arasındaki Farklar (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
295
Cevap
10
Favori
110.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • philips easy 3d tv var bende 42pfl6007k bu tvye aktif gözlük alsam aktif 3d alabilirmiyim, yani gözlüklemi alakalı tv ilemi bu pasiflik aktiflik...
  • birde şu odanın ortasına geliyor felan olayı doğrumu ben pasif 3d de görmedim acaba digitürkün kanal 399 da mı problem :))
  • lg 2012 serileri aktif gözlük mü cinema 3d olanlar
  • LG 42lm640s tv deki gözlükler aktif mi
  • Hayır, LM serisinin tamamı pasif FPR.
  • peki samsung es serisi veya lg-samsung-philipsin hangi serisinden var bu aktif gözlük veya aktif gözlük satın alabiliryimim çalıştırırmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: psikoturk

birde şu odanın ortasına geliyor felan olayı doğrumu ben pasif 3d de görmedim acaba digitürkün kanal 399 da mı problem :))

youtubedeki sony ve lg nin demolarını 1080p de indirin.. pasifte mükemmeller.. hele bir tane köpek balıklı var yemin ediyorum yüreğim ağzıma geldi

film olarak ta ice age 3d yi öneririm ama alt yazısız izleyin daha iyi odaklanırsınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Percipience

quote:

Orijinalden alıntı: Salvatuon

Pasifin en buyuk handikapi cozunurlugu yari yariya dusurmesidir. Daha da ileriye gideceklerine geriye goturmusler isi.

Full HD 3D 1080 bile olmayan 540 pasif teknolojinin ucuz oluşu ve kalitesiz 5 liralık gözlüklerinden söz ediyoruz. TV'nin yanında 7 adet hediye edilen 5 liralık gözlükleri nasıl takıp gözlerini düşünmeden ışığa bakıyorlar hala bunu anlamış değilim. Pasif gözlük kullanmak isteyenler daha pahalı pasif gözlük alabilir. 45 Liralık pasif gözlük ile 5 Liralık aynı değil.

Söz konusu olan pasif ve aktif 3D teknolojisinin çok ötesinde. Pahalı aktif ve pasif gözlükler ile 5 liralık gözlük arasında tek fark teknoloji mi? yoksa kalite mi? Pahalı gözlüklerde kullanılan camda farklı filtrede farklı. 5 Liralık gözlük kullanıp sağlıklı gözlerim var gayet detaylı görüyorum diyen yanılıyor.

İşte biz buna psikolojide mantığa bürüme diyoruz..

Arkadaş belli ki zamanında büyük paralar dökerek evine 3D teknolojisini getirmiş şimdi ucuzunun kötü olduğunu savunuyor. Kesinlikle katılmıyorum. philips in kutusundan 2 adet orjinal 4 adette 5tl diye bahsettiği 4 adeti 70tl olan gözlüklerle kıyaslama yaptığımızda ki çok araştırdım en ucuzu bu gözlükler, neyse , hiç fark yok.
    Pahalı her zaman iyidir diye birşey söz konusu olamaz. Tabi ki herkes en kralını ister ama bütçede burada çok önemli bir detay.. bence elektronik ürünlere para gömmek çok akılsızca bir davranış. Biraz daha gerçekçi olsun diye 5-10 katı pahalı gözlük kullanan bir tv ye hiç gerek yok. Gidin teknosayı sevmem ve önermem ama tv lerin babayiğitçe sergilendiği nadir mağazalar zincirinden biridir kendileri.. gidip bakın görün.. ben ortada aman aman bir fark göremiyorum.. üstelik aktif baş ağrıtıyor.. bunu evdeki sony den biliyorum.. çıkarınca beyin tuhaflaşıyor.. evde her 2 teknolojiyede sahibiz.. pasif te aktif te var..ilk 3d duyulur olduğunda aktifli sony 40ex720 almıştık.. yok olmadı gözleri yoruyor birde pasifi deneyelim diyerek 47pfl4307 yi aldık beğenmediğim teknosada (hayret ki ilk kez ordan çıkarken kazıklanmadığımı hissettim :) )

tek kelimeyle sağlık/performans birincisi pasif..

sony i ps3 te kullanıyoduk. şu an kaldırdık yazlığa gitmesi için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan456

quote:

Orijinalden alıntı: Percipience

quote:

Orijinalden alıntı: Salvatuon

Pasifin en buyuk handikapi cozunurlugu yari yariya dusurmesidir. Daha da ileriye gideceklerine geriye goturmusler isi.

Full HD 3D 1080 bile olmayan 540 pasif teknolojinin ucuz oluşu ve kalitesiz 5 liralık gözlüklerinden söz ediyoruz. TV'nin yanında 7 adet hediye edilen 5 liralık gözlükleri nasıl takıp gözlerini düşünmeden ışığa bakıyorlar hala bunu anlamış değilim. Pasif gözlük kullanmak isteyenler daha pahalı pasif gözlük alabilir. 45 Liralık pasif gözlük ile 5 Liralık aynı değil.

Söz konusu olan pasif ve aktif 3D teknolojisinin çok ötesinde. Pahalı aktif ve pasif gözlükler ile 5 liralık gözlük arasında tek fark teknoloji mi? yoksa kalite mi? Pahalı gözlüklerde kullanılan camda farklı filtrede farklı. 5 Liralık gözlük kullanıp sağlıklı gözlerim var gayet detaylı görüyorum diyen yanılıyor.

İşte biz buna psikolojide mantığa bürüme diyoruz..

Arkadaş belli ki zamanında büyük paralar dökerek evine 3D teknolojisini getirmiş şimdi ucuzunun kötü olduğunu savunuyor. Kesinlikle katılmıyorum. philips in kutusundan 2 adet orjinal 4 adette 5tl diye bahsettiği 4 adeti 70tl olan gözlüklerle kıyaslama yaptığımızda ki çok araştırdım en ucuzu bu gözlükler, neyse , hiç fark yok.
    Pahalı her zaman iyidir diye birşey söz konusu olamaz. Tabi ki herkes en kralını ister ama bütçede burada çok önemli bir detay.. bence elektronik ürünlere para gömmek çok akılsızca bir davranış. Biraz daha gerçekçi olsun diye 5-10 katı pahalı gözlük kullanan bir tv ye hiç gerek yok. Gidin teknosayı sevmem ve önermem ama tv lerin babayiğitçe sergilendiği nadir mağazalar zincirinden biridir kendileri.. gidip bakın görün.. ben ortada aman aman bir fark göremiyorum.. üstelik aktif baş ağrıtıyor.. bunu evdeki sony den biliyorum.. çıkarınca beyin tuhaflaşıyor.. evde her 2 teknolojiyede sahibiz.. pasif te aktif te var..ilk 3d duyulur olduğunda aktifli sony 40ex720 almıştık.. yok olmadı gözleri yoruyor birde pasifi deneyelim diyerek 47pfl4307 yi aldık beğenmediğim teknosada (hayret ki ilk kez ordan çıkarken kazıklanmadığımı hissettim :) )

tek kelimeyle sağlık/performans birincisi pasif..

sony i ps3 te kullanıyoduk. şu an kaldırdık yazlığa gitmesi için.

Sana katılıyorum.Bende her iki 3D özellikli tv yi kullanmış biri olarak pasif 3D yi daha başarılı ve sağlıklı buluyorum ve pasifte, 3D içerik izlemesi çok daha keyifli oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan456

quote:

Orijinalden alıntı: psikoturk

birde şu odanın ortasına geliyor felan olayı doğrumu ben pasif 3d de görmedim acaba digitürkün kanal 399 da mı problem :))

youtubedeki sony ve lg nin demolarını 1080p de indirin.. pasifte mükemmeller.. hele bir tane köpek balıklı var yemin ediyorum yüreğim ağzıma geldi

film olarak ta ice age 3d yi öneririm ama alt yazısız izleyin daha iyi odaklanırsınız..

torrentten lg 3d demo diye bir video indirdim harbiden o köpek balığı en etkiliyici olanı, resmen gözünüze giriyor :)

• dusty bi yardımcı olurmusun kardeş lm sersinde yok dedin ya satın alsam algılarmı veya hangi serilerde var philps lg samsung hangi serilerinde var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Un4Given35

dusty bi yardımcı olurmusun kardeş lm sersinde yok dedin ya satın alsam algılarmı veya hangi serilerde var philps lg samsung hangi serilerinde var

Yardımcı olayım da ne için yok dediğimi hatırlamıyorum ki Bir hatırlatsanız
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

quote:

dusty bi yardımcı olurmusun kardeş lm sersinde yok dedin ya satın alsam algılarmı veya hangi serilerde var philps lg samsung hangi serilerinde var

ben 42lm640s aktif mi pasif mi diye sordum sende lm serisinin hepsi pasif dedin bende bi sonraki sorumu aktif gözlük alsam algılarmı diye birde phipls lg samsung un hangi serileri aktif demiştim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dusty

quote:

ben 42lm640s aktif mi pasif mi diye sordum sende lm serisinin hepsi pasif dedin bende bi sonraki sorumu aktif gözlük alsam algılarmı diye birde phipls lg samsung un hangi serileri aktif demiştim

Pasif olan hiçbir TV aktif SG teknolojisindeki gözlüklerle çalışmaz. Bana kalırsa aktif olan 3D TV'leri incelemek yerine pasiflere biraz dahaa öncelik verin. LG'nin LW ve LM kodlu TV'leri, Panasonic'in ET5'i, Philis'in PFL7XXX modelleri ve Arçelik, Vestel gibi markaların pasif modelleri mevcut. Modelleri şu an net hatırlamıyorum. TV'lerin özelliklerinde hepsi yazıyordur zaten.

• fpr oldumu pasif mi oluyor
  • quote:

fpr oldumu pasif mi oluyor

Evet, FPR pasif oluyor.

@yusuftaner aktif gözlükler tek başına bakıldığında pahalı olmayabilir belki, 4 tanesi için 200 lira civarı para gerekebilir ama pasif gözlükler sinemalarda 2-3 lira. 4 tane edinilse taş çatlasın hadi 15-20 lira. Bu açıdan bakılınca pahalı denebiliyor işte. Mukayese olayı tamamen.
  • arkadaşlar şu daha iyi bu daha iyi tartışmasına girmeye gerek yok... herkesin GÖZÜ kendine... Hangisini beğeniyorsa ondan izlesinler, sonuçta herkes gidip teknosadan ordan burdan bu tv leri test edebilir diye düşünüyorum...

Ayrıca gözlüğü tv+gözlük fiyatına göre değerlendirmek gerekiyor... mesela aynı özelliklerdeki samsung ile lg yi + gözlük fiyatlarıyla çıkarmak gerekiyor...

Ben size aşağıda faturalı, garantili, aynı gün kargo linklerini paylaşayım...

samsung 3d gözlük Pilli

BU ARADA bilmeyenler için altın değerinde bilgi, 2012 model panasonic 3d tv si olanlar Panasonic 3D Gözlük pahalı gözlük almak yerine Samsung SSG-4100GB modelini de kullanabilirler, böylece 150-200 tl vermek yerine 70-80 tl ye gözlük edinebilirler...

Samsung 3D Gözlük Şarjlı isteyenler için... orjinal samsung marka değil dikkat edin... ancak uyumludur...

LG Plazma TV'lerle uyumlu Aktif 3D Gözlük ben daha uygun fiyatlısını bulamadım...

LG Pasif 3D Gözlük 3 adet uygun fiyatlı

LG 5'li parti paketi pasif 3d gözlük renkli gözlükler isteyenler için...

Bu arada pasif philips, vestel, arçelik, toshiba tv si olanlar olabilir, onlar da LG cinema 3d gözlükleri kullabilirler... FPR 3D Gözlük almaları yeterli

• philps 6877 olucaktı sanrım odamı pasif
  • quote:

philps 6877 olucaktı sanrım odamı pasif

Evet, bu model de pasif FPR.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.