Şimdi Ara

Aktif ve Pasif 3D Gözlük Arasındaki Farklar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
10
Favori
110.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ferhat1258

Aktif ve Pasif 3D Gözlük Arasındaki Farklar

fotoğraf her şeyi gayet güzel anlatıyor.

kısa net ve öz olmuş

• valla çözünürlüğünden öte aktif gözlüklerin çifti 340 ytl geldiğinden şu anda keşke pasif gözlük kullanan panele sahip tv almadım diye kendime kızıyorum 4 ay oldu hala gözlük alamadım
  • Listeye çözünürlüğü bile eklemeden sırf artılarından tablo yapılmış.İlk nesil 3d tvler hariç artık crosstalk sorunu neredeyse hiç yok gibi birşey.Aktif gözlüklerdeki 3d çok daha net ve detaylı.Ama fiyat ve kullanışlılık açısından pasif gözlükler çok daha iyi.
  • dün teknosada lg ve samsung un 3 d sini seyrettim 2 sinde farklı program vardı gerçi ama samsung çok ileri bence 3 d de ayrıca devamlı okuduklarımdan dolayı samsung un aktif gözlükleri baş ağrısı veya göz yapacağı yazıyor bi çok arkadaşlar teknosa ,vatan ,optimum lar daki denemelerım de samsunda hiç baş agrısı almamıstım dün samsundan sonra lg nın kinide denedim ilk defa çok bakmama ragmen baş agrısı hissettim forum daki arkadaş lar görüntüler aktif yani çok canlı oldugu için göz veya baş agrısı tezi vardı dogru olabilir ama kötü 3 d de gözü çok yoruyor bence daha fazla konsantre oluyorsunuz bu da benim görüşüm. 3 d de aktif gözlük çok daha ii bence
  • bende dün bimeks ve teknosada 2 sinide izledim, bana lg nin paneli ve 3 dsi daha başarılı geldi ,tercihim 47 lg den yana oldu ,halbuki eski tv ve monitörlerim samsung du ,bu seferde lg olsun dedim
  • arkadaşlar bu aktif gözlüklerin sara hastalığını tetiklediği söyleniyor varmı bu söylentinin gerçeklik payı
  • arkadaşlar bu soruyu objektif şekilde açıklıyorum. evde her iki teknolojiye de sahip tv miz var.. biri sony nin (aktif) öteki philips in (pasif)

2 si arasında kalsam pasifi seçerdim. çünkü blu-ray filmler uzun ve pasif gözlükle mide bulantısı göz ağrısı çekmiyorsunuz. birde ben miyobum. yani gözlerde sağlıklı değil.

aktif bir süre sonra gözü ağrıtıyor,kızartıyor ve sulandırıyor. baş ağrısına sebebiyet veriyor. 2 göz birden 1080p uygulayıp gözün orjinal dengesini zorluyor gibi geliyor bna. aslında avantajı bu konuda dezavantaj oluyor. derinlik vs falan aktifte daha iyi.. yani 3d nin için girmek aktifte daha başarılı.sony tv mizin modeli 40ex720.. philips inki 47pfl4307k.

uzun seyirlerde pasif ama oyun ya da kısa kullanımlı 3d içerik için aktif daha iyi.. yalnız aktif le ps3 oynarken gözünüzü maximum 30dk de 1 dinlendirin.. pasifte ise gerek yok ama yine saat başı gözleri orjinale döndürün

• Bu biraz kişisel tercih bundan dolayı da Philips mesela diğer markalar gibi tek seçenek sunmak yerine, iki seçenek birden sunuyor müşterinin taleplerini dikkate alıp. Kişisel olarak pasif 3D tercih ederim ama arada bir 3D kullanacaksınız, aktif 3D uygun daha olabilir.
  • Arkadaşlar hafflik titreme yada pil gibi sorunarı bir tarafa bırakın 3-4 metreden 46-47'' bir tv izlerken sizce fpr'mi daha iyi, net ve derin görüntü verir yoksa sg'mi.

Bu akif pasif olayında hangisi aktif bi aklımda kalmadı gitti, zaten tehlikeli kelimeler
  • Arkadaşlar forumu okuduğum kadarıyla bende Samsung 40ES7000var onda pasif gözlük kullanamayacakmıyım ? yani bu led tv için sadece pilli sg teknolojisiyle kullanılan gözlükler mi lazım ? şu kırmızı ciyan passive gözlükler olmaz mı -/
  • lg nin dışında pasif gözluk veren yokki, bir tek lg de var pasif, bende tv alıcam ama pasif mi aktifmi hic karak veremiyorum, en iyisi mağazaya gidip butun 3d tvleri aktif yada pasif incelemek, hangisi iyi geliyorsa onu alacam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

lg nin dışında pasif gözluk veren yokki, bir tek lg de var pasif, bende tv alıcam ama pasif mi aktifmi hic karak veremiyorum, en iyisi mağazaya gidip butun 3d tvleri aktif yada pasif incelemek, hangisi iyi geliyorsa onu alacam.

Pasif gözlük sadece LG de değil, Panasonic ve Philips inde pasif gözlüklü modelleri var.Panasonic ET5 serisi, Philips in PFL4307K modeli ve 6xx serisi pasif gözlüklüdür.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakavuz

Arkadaşlar forumu okuduğum kadarıyla bende Samsung 40ES7000var onda pasif gözlük kullanamayacakmıyım ? yani bu led tv için sadece pilli sg teknolojisiyle kullanılan gözlükler mi lazım ? şu kırmızı ciyan passive gözlükler olmaz mı -/

Senin tv aktif gözlüklü bir tv dir.Samsung un bu tv modeliyle uyumlu pilli veya şarjlı 3D aktif gözlüklerini kullanabilirsin.Bunun haricinde başka gözlükleri kullanamazsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: manolpan

quote:

lg nin dışında pasif gözluk veren yokki, bir tek lg de var pasif, bende tv alıcam ama pasif mi aktifmi hic karak veremiyorum, en iyisi mağazaya gidip butun 3d tvleri aktif yada pasif incelemek, hangisi iyi geliyorsa onu alacam.

Pasif gözlük sadece LG de değil, Panasonic ve Philips inde pasif gözlüklü modelleri var.Panasonic ET5 serisi, Philips in PFL4307K modeli ve 6xx serisi pasif gözlüklüdür.

Vestel'de de pasif teknoloji var. Onu da yazmayı unutmayalım.
  • Samsung 3D Led tv almıştım bugün geldi kurdular, 3D izleyecek bir yayın yok yinede normal HD yayını 3D'ye çevirmeyi kullandım, orda denedim gözlüğü. Normal yayını çevirdiği için çok bir şey farketmiyor doğal olarak. Gözlükler aktimiş, servis elemanı söyledi. Yalnız gözlüklere takılan pil tam ortada, orada zararlı değil mi yahu tam beynin orta yeri?
  • quote:

Panasonic'in, Philips'in modelleri var pasif gözlükle.Hatta Philips hem aktif, hem pasif gözlük sunuyur benzer modellerde, her zevke isteğe uygun televizyon var diyebiliriz. Kullanıcılarına bırakıyor tercihi ki Philips'in 3D performansı hemen hemen en iyisidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Cazador

Samsung 3D Led tv almıştım bugün geldi kurdular, 3D izleyecek bir yayın yok yinede normal HD yayını 3D'ye çevirmeyi kullandım, orda denedim gözlüğü. Normal yayını çevirdiği için çok bir şey farketmiyor doğal olarak. Gözlükler aktimiş, servis elemanı söyledi. Yalnız gözlüklere takılan pil tam ortada, orada zararlı değil mi yahu tam beynin orta yeri?

İşte aktif gözlüğün handikaplarından biri o. Pil takma yeri ortada değildir muhtemelen, ortadaki yer sinyal alıcısıdır. Piller genelde yanlarda oluyor.

Pasif FPR teknolojisi LG, Philips, Panasonic, Vestel'de mevcut bu arada.
  • paylasim icin tesekkurler...
  • Merhaba Arkadaşlar 47LM860 led tv aldım görüntü performansı beni hiç etkilemedi
    Hd kayıt özelliği olan dsmart cihazkullanıyorum altın hd kablom var
    tüm ayararı denedim ama eskiden samsung 200 hz kulanıyordum onun görüntüsü çok daha güzeldi
    acaba ayarlarda v.s atladığım birşey varmı lütfen yardımcı olun
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

quote:

Orijinalden alıntı: El Cazador

Samsung 3D Led tv almıştım bugün geldi kurdular, 3D izleyecek bir yayın yok yinede normal HD yayını 3D'ye çevirmeyi kullandım, orda denedim gözlüğü. Normal yayını çevirdiği için çok bir şey farketmiyor doğal olarak. Gözlükler aktimiş, servis elemanı söyledi. Yalnız gözlüklere takılan pil tam ortada, orada zararlı değil mi yahu tam beynin orta yeri?

İşte aktif gözlüğün handikaplarından biri o. Pil takma yeri ortada değildir muhtemelen, ortadaki yer sinyal alıcısıdır. Piller genelde yanlarda oluyor.

Pasif FPR teknolojisi LG, Philips, Panasonic, Vestel'de mevcut bu arada.

Hayır tam ortada.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.