Şimdi Ara

Sony Xperia U Kullananlar kulübü ve Yardım merkezi (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.156
Cevap
49
Favori
254.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sony Xperia U Kullananlar kulübü ve Yardım merkezi
  • Arkadaşlar Fransa'da St25i FW'si yayınlandı, indiriyorum şu anda, baseband'i hariç tutmamıza gerek yok bu sürümde. Avrupa sürümü. Gözümüz aydın.

Xperia U ICS (France, ST25i)

Demin flashladım, birazdan ekran görüntüleriyle izlenimlerimi paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer.f -- 4 Ekim 2012; 13:47:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wheatherman

Arkadaşlar Fransa'da St25i FW'si yayınlandı, indiriyorum şu anda, baseband'i hariç tutmamıza gerek yok bu sürümde. Avrupa sürümü. Gözümüz aydın.

dostum ekran resimlerini paylas bakalim birde kamera 1080p mi ona bakabilirmisin yoksa yine 720p mi 1080p olacagi söylendi...
    artilarini sölermisin bende yapmak istiyorum ama garanti disi kalir diye korkuyorum ve flashlamayi bilmiyorum sony pc comp.ile biliyorum sadce

• quote:

Arkadaşlar Fransa'da St25i FW'si yayınlandı, indiriyorum şu anda, baseband'i hariç tutmamıza gerek yok bu sürümde. Avrupa sürümü. Gözümüz aydın.

Kardeşim bende telefonu fransadan aldım.ama şuan türkiyede kullanıyorum.güncelleme ne durumda?ona göre bende ne yapmam gerekliyse yükleym hemen.daha yeni geldi fransadan telefonum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @ultraturk
    Dostum kamera 720p gene, 1080p gelmemiş. Artılarını ayrıntılıca yazacağım birazdan. Ekran görüntüleriyle birlikte.
    Garanti dışı kalmaz diyorlar ama gene de bilmiyorum. Yapmak istersen flashtool ile çok basit bir şekilde yapabilirsin. Ben tavsiye ediyorum.

@uA_1905_1905
    O zaman sen düşünme bile hiç, direkt geç hocam. Gayet güzel ve akıcı, benim çok hoşuma gitti. Yükle gitsin derim ben.
  • Bu romlar falan nerden ve nasıl kuruyoruz acaba.
  • quote:

@ultraturk
    Dostum kamera 720p gene, 1080p gelmemiş. Artılarını ayrıntılıca yazacağım birazdan. Ekran görüntüleriyle birlikte.
    Garanti dışı kalmaz diyorlar ama gene de bilmiyorum. Yapmak istersen flashtool ile çok basit bir şekilde yapabilirsin. Ben tavsiye ediyorum.

@uA_1905_1905
    O zaman sen düşünme bile hiç, direkt geç hocam. Gayet güzel ve akıcı, benim çok hoşuma gitti. Yükle gitsin derim ben.

dostum resimlerle ve detayli sekilde bir inceleme bekliyoruz ayrica senden bir ricam var buraya yaptigin incelemeyi de ayni sekilde su linkteki sayfaya da yaparsan cok sevinirim

http://forum.donanimhaber.com/m_66332305/mpage_1/f_/key_/tm.htm#66332305

• quote:

Orijinalden alıntı: VoicesOfTheDead

Bu romlar falan nerden ve nasıl kuruyoruz acaba.

Gizliii
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultraturk

quote:

@ultraturk

@uA_1905_1905

dostum resimlerle ve detayli sekilde bir inceleme bekliyoruz ayrica senden bir ricam var buraya yaptigin incelemeyi de ayni sekilde su linkteki sayfaya da yaparsan cok sevinirim

http://forum.donanimhaber.com/m_66332305/mpage_1/f_/key_/tm.htm#66332305

Tamam dostum oraya da yazarım aynı şekilde En kısa zamanda geliyor inceleme.

• quote:

Orijinalden alıntı: HanRa

quote:

Orijinalden alıntı: VoicesOfTheDead

Bu romlar falan nerden ve nasıl kuruyoruz acaba.

Gizliii

• Sayın,

Sony Xperia Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Sorununuzla ilgili olarak,

Sony Xperia™ U (ST25i) model cep telefonları için “Android™ 4.0 yada Ice Cream Sandwich™ yazılım güncelleştirmesinin başladığını mutlulukla bildirmek isteriz. Bu güncelleme ürüne, operatöre ve ülkeye göre değişiklik gösterdiğinden tüm Sony Xperia™ U model cep telefonları için aynı anda başlamayabilir. Resmi forumumuzda da yayınlandığı gibi önümüzdeki haftalar içinde global olarak tüm cihazlar için güncelleme mümkün olacaktır. Daha ayrıntılı bilgi içinhttp://blogs.sonymobile.com/products adresini ziyaret edebilirsiniz.

Cihazınız hakkında teknik destek için +90 212 473 77 77 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ürünlerimiz, servislerimiz ve teknik desteğimiz ile ilgili daha ayrıntılı bilgi içinwww.sonymobile.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bilmenizi isteriz ki 5 gün içerisinde yanıtlanmayan e-postalarınız sistemimiz tarafından otomatik olarak kapatılır. Daha sonra ki iletişimleriniz teknik birimimize ulaşmayacaktır bu yüzden yeni bir sorgulama başlatmanız gerekecektir.

Saygılarımızla,

Fatma ERGÜNYER
    Sony Xperia Müşteri Hizmetleri

www.sonymobile.com
    email: questions.tr@support.sonymobile.com
    telefon: +90 212 473 77 77

• Evet arkadaşlar bildiğiniz üzere Xperia U için Avrupa (ST25i) Güncellemesi yayınlandı
    Ben hemen indirdim ve kurdum, hem gereksiz Turkcell uygulamalarından kurtuldum, hem de güncellemeye erkenden ve temiz bir şekilde geçtim. Öbür türlü güncellemenin ne zaman, nasıl geleceği belli değil.

Kurulum anlatımı:

Gerekli bağlantılar:

1- Xperia U ICS 4.0.4. ST25i ROM:

Part-1
    Part-2

2- Flashtool 0.9.8.0.:
    İndir

İhtiyacımız olan dosyalar bunlar. Şimdi anlatıma geçiyorum:

Flashtool'u bilgisayarımıza kurun, indirdiğiniz ROM'u rar'dan çıkartın, ve "C:\Flashtool\firmwares" dizinine koyun.

2- Yine Flashtool klasöründeki "Drivers" dizinine girip "Flashtool-drivers"'ı çalıştırın. Kurulumda Hem Xperia U'nun hem de flashtool drivers'ın seçilmiş olması gerekiyor.

3- Programı açıp, sol üstteki şimşek logosuna tıklayın.

4- Çıkan ekrandan Flashmode'u seçin ve OK deyip devam edin.

5- Karşınıza ROM'un sürümü ve yapısı gelecek, buradan da OK diyerek devam edin.

6- Şimdiki kısımda telefonu bağlamanız gerekiyor. Telefonu kapatın, ve USB kablosunu bağlarken "ses kısma" tuşuna basılı tutun. Kabloyu taktığınızda "donanım algılandı" sesi gelecek, tuşu bırakabilirsiniz. Windows driver yüklemeye geçecek. Bu esnada Flashtool hata verip işlemi durdurabilir, merak etmeyin, önce driver yüklensin, sonra 3. adımdan tekrar devam edeceğiz.

7- Hatadan sonra veya hata çıkmadan o ekranı geçtiğinizde Flashlama işlemi başlamış olacak. Hiçbir şekilde kabloyu bilgisayarınızdan çıkarmayın, yazılıma müdahale etmeyin ve laptop veya UPS destekli bir bilgisayar kullanın. Aksi takdirde, herhangi bir şekilde telefonla bilgisayar arasındaki bağlantı koparsa cihazınız servislik olur, brick durumuna düşer. Buna çok dikkat edin.

8- Flashlama işleminde %100'e ulaşınca program bize cihazın bağlantısını kesebileceğimizi söyleyecek. USB kablosunu çıkarın ve telefonu açın.

Hayırlı olsun, flashlama işlemi bu kadar.

Bu anlattığım işlemlerde uyguladığınız tüm adımlar kendi sorumluğunuzdadır, hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmem. Buradaki işlemleri tıpatıp aynı uygulasanız bile başarısız olabilirsiniz, bunun garantisini kimse veremez. Buna dikkat edin arkadaşlar. Cihazın garanti durumu hakkında da, devam ediyor diyenler var, etmiyor diyenler var. Açıkcası pek bir bilgim yok. Cihaz servislik olunca PC Companion'dan "yazılımı onar" dersiniz, öyle verirsiniz servise.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer.f -- 4 Ekim 2012; 17:45:24 >

• Benim gibi ilk defa flashtool ile güncelleme yapacaklar için adım adım anlatrsanz sevinirim ve garantiden cıkıyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer.f -- 4 Ekim 2012; 17:07:19 >
  • quote:

Arkadaşlar bugün bizim ülkemizdeki cihazlar için (ST25i) yeni sürüm çıktı ve ben de hemen yükledim. Yüklemeyi yukarıda anlattım. Oradan bakarak rahatça uygulayabilirsiniz.

Bu başlıkta da ICS izlenimlerimi ve ekran görüntülerini paylaşacağım.

-GÜNCELLENİYOR-

Eline sağlık hocam, gayet güzel anlatmışsın.. Ama ben yine de resmi yayını bekleyeceğim..
  • Arkadaşlar selamlar,

Emektar nokiamın bozulması üzerine telefon arayışına girdim. Fiyat/performans oranına baktığım zaman Xperia U en başarılısı gibi geldi. Gittigidiyorda 640 TL. Ürünü almak niyetindeyim sormak istediğim Gta 3 android sürümünü bu makinede oynabilecek miyiz? Oynatır diyorsanız var mıdır ücretsiz yolu ?

Şirket telefonu olarak bir dönem Neo V kullandım. Android 4 ice cream versiyona geçtikten sonra telefon müthiş derecede hantallaştı. Burada da herkesin ice cream beklediğini görünce geçmek için acele etmeyin demek isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emuzi

Arkadaşlar selamlar,

Emektar nokiamın bozulması üzerine telefon arayışına girdim. Fiyat/performans oranına baktığım zaman Xperia U en başarılısı gibi geldi. Gittigidiyorda 640 TL. Ürünü almak niyetindeyim sormak istediğim Gta 3 android sürümünü bu makinede oynabilecek miyiz? Oynatır diyorsanız var mıdır ücretsiz yolu ?

Şirket telefonu olarak bir dönem Neo V kullandım. Android 4 ice cream versiyona geçtikten sonra telefon müthiş derecede hantallaştı. Burada da herkesin ice cream beklediğini görünce geçmek için acele etmeyin demek isterim.

Dostum bu cihaz Neo V gibi tek çekirdek değil, benim de önceki telefonum Neo idi ve senin dediğin gibi telefon bayağı hantallaşmıştı fakat şimdi U'ma ICS'yi kurdum, üzerinde ayrıca 41 uygulama yükle ve tık demiyor. GB'den çok daha hızlı çalışıyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

@anunbar
    Teşekkür ederim dostum, yardımcı olabildiysem ne mutlu. Valla bekle tabi ki istersen ama ben dayanamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: emuzi

Arkadaşlar selamlar,

o fiyata satılacak telefon yurtdışından gelme ya da paralel ithalattır, her türlü kayıt ve garanti durumunu araştırmanı tavsiye ederim..
    performans konusunda da Wheatherman zaten cevap vermiş

• quote:

Arkadaşlar bugün bizim ülkemizdeki cihazlar için (ST25i) yeni sürüm çıktı ve ben de hemen yükledim. Yüklemeyi yukarıda anlattım. Oradan bakarak rahatça uygulayabilirsiniz.

Bu başlıkta da ICS izlenimlerimi ve ekran görüntülerini paylaşacağım.

-GÜNCELLENİYOR-

1.
    2.

3.
    4.

1. Yazılım yüklendiği zaman diğer ROM'ların aksine telefonun kendi modeli olan ST25i gözüküyor.
    2. Klavyeyi görünüm olarak bile kişiselleştirme seçeneğimiz var, bir çok ayar daha yapılabiliyor buradan, bu kısımlarını baya sevdim ben.
    3. Ayar ekranı bayağı yenilenmiş, yeni simgeler çok hoş. Açma/kapama tuşları daha görsel ve kullanışlı olmuş.
    4. Ana ekran simgeleri de ufaktan değişmiş.

Resimlerin devamini bekliyoruzzzzzzz :))

• Hızla geliyor dostum resimler.

Ayrıntılı bir inceleme olacak.
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.