97 senesinden euro ncap sonuçları
41 Cevap1565 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1209 Mesaj
15 Haziran 2012; 12:25:28 

Euro Ncap testinin daha yeni yapılmaya başlandığı,dolayısıyla çarpışma güvenliği konusunun neredeyse firmaların insaflarına kaldığı dönemde acaba firmaların ilk performansları nasılmış diye merak ettim.Bariz Alman üstünlüğü var Neyse sonuçlar şu şekilde;

Audi A4 2 yıldız

Audi A4

BMW 3 serisi 1 yıldız

Bmw 3 serisi

Citroen Xantia 1 yıldız

http://www.euroncap.com/tests/citroen_xantia_1997/16.aspx

Ford Mondeo 2 yıldız

http://www.euroncap.com/tests/ford_mondeo_1997/17.aspx

Mercedes C 2 yıldız

http://www.euroncap.com/tests/mercedes_benz_c_class_1997/18.aspx

Nissan Primera 3 yıldız 19 puan

http://www.euroncap.com/tests/nissan_primera_1997/19.aspx

Opel Vectra 2 yıldız

http://www.euroncap.com/tests/opel_vauxhall_vectra_1997/3.aspx

Pug 406 2 yıldız

http://www.euroncap.com/tests/peugeot_406_1997/20.aspx

Laguna 2 yıldız

http://www.euroncap.com/tests/renault_laguna_1997/21.aspx

Kağıttan araba Avensis 3 yıldız 23 puan

http://www.euroncap.com/tests/toyota_avensis_1998/110.aspx

Alman panzeri Passat 3 yıldız 19 puan

http://www.euroncap.com/tests/vw_passat_1997/4.aspx

7892 Mesaj
15 Haziran 2012; 12:47:13 

3 yıldız sarı olup , 3 üncü yıldızın üstünü çizilince ne oluyor acaba , en azından yandan darbelerde fena değilmiş aracım (mondeo)

Ford Connect 1.8 tdci Glx+Plus Pack & Opel Insignia 1.6Turbo SIDI Cosmo+Active Select

1183 Mesaj
15 Haziran 2012; 12:51:16 

avensis e bravo valla süper bi başarı

passat umduğumdan kötüymüş

HONDA CR-V 2.2 i-CTDİ
MSİ GE70 20E

486 Mesaj
15 Haziran 2012; 13:01:52 

Ford Mondeo 2 yıldız.
Hıc beklemezdım eskı mondeodan boyle bı sey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

imza

354 Mesaj
15 Haziran 2012; 13:10:10 

mercedes ve opele çok şaşırdım.C serisi ve vectranın taş gibi kasası var diyorlardı.Bendede vardı vectra taş gibi arabaydı.

2005 Toyota Avensis 1.6 110 hp Comfort
SAMSUNG CHAT 335+SONY MP3

564 Mesaj
15 Haziran 2012; 13:13:08 

BMW 3 serisi 1 yıldız. O da güzelmiş.

08' Fiat Bravo 1.4 T-Jet Emotion Lav Kırmızı

2886 Mesaj

[24 Temmuz 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

15 Haziran 2012; 13:15:27 

Neyseki 2000 li yıllarda çarpışma testine verilen önem çok arttı.

5882 Mesaj
15 Haziran 2012; 13:20:08 

Toyota Avensis burun farkıyla önne Volkswagen Passat ve Nissan Primera 2. liği paylaşmışlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Old Honda's newer die, they just get faster.

Green Mamba Returns / My Honda CRX Delsol Project & Redesign || Click For Details...

3451 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
öyle değil mi olric
15 Haziran 2012; 13:27:50 

Primera'nın diğer araçlara göre aldığı sonuç gerçekten çok iyiymiş .Hala şekil ve spoylerin yakıştığı nadir arabalardan , bu kasasına hastayım .

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NapoleonBonaparte -- 15 Haziran 2012; 13:28:37 >

3376 Mesaj
15 Haziran 2012; 13:27:56 

[font="Tahoma"]
Bizdeki o dönemin efsane araçları Şahinleri Doğanları düşünürsek -1 falan alırlardı herhalde.
[/font]

519 Mesaj
15 Haziran 2012; 14:02:56 

en yüksek skorun Volvo S40'da olması lazım, 4 yıldız 26 puan.

http://www.euroncap.com...s/volvo_s40_1997/5.aspx

Passat Avensis S40 vs gibi araçların yüksek skor almalarının sebepleri tamamen yeni üretimler olmaları. 3 serisi xantia vb 90ların başına ait tasarımlar.

6632 Mesaj
15 Haziran 2012; 14:49:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Mriya
...
Kağıttan araba Avensis 3 yıldız 23 puan

...

Alman panzeri Passat 3 yıldız 19 puan

...

Çok dertlenmişsiniz.

10410 Mesaj
15 Haziran 2012; 14:54:32 

Nasıl bir kuyruk acısı bu dostum...

1209 Mesaj
15 Haziran 2012; 17:12:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

Nasıl bir kuyruk acısı bu dostum...

Kuyruk acısı?

Sadece fosfocu fanları kızdırmak hoşuma gidiyor,ama halen hiç birini göremedim konuda

1209 Mesaj
15 Haziran 2012; 17:15:32 

quote:

Orijinalden alıntı: alcohol06

en yüksek skorun Volvo S40'da olması lazım, 4 yıldız 26 puan.

http://www.euroncap.com...s/volvo_s40_1997/5.aspx

Passat Avensis S40 vs gibi araçların yüksek skor almalarının sebepleri tamamen yeni üretimler olmaları. 3 serisi xantia vb 90ların başına ait tasarımlar.

Volvoyu D segment değil diye atlamıştım,zaten Volvoyu ben euro ncap yıldızlarıyla değerlendirmemek lazım

Uzay kasa diye tabir ettiğimiz Vectralar 96'da çıkmıştı diye hatırlıyorum testte 97'de zaten,ama alabildiği 2 yıldız.Citroen çok feci bir halde zaten,92'de çıkmıştı o da.Bmw keza eski,bunu da göz önünde bulundurmak lazım tabi.

Ama ben yine de vosvocu arkadaşlardan nasıl olupta Avensisin Passattan fazla puan toplayabildiğini açıklamalarını bekliyorum,malum Alman panzeriyle çıtkırıldım Japon yapıştırıcısıyla tutturulmuş Avensis

1209 Mesaj
15 Haziran 2012; 17:17:57 

Ha bir de unutmadan prömyum markamız Audinin A4 modelide 95'te çıkmıştı,test zamanları da hep 97 zaten.Yani eski nesil olma dezavantajı yok.Ama 2 yıldız,tüh euro ncape

4914 Mesaj
15 Haziran 2012; 17:21:27 

Evet beyler işi gücü bırakıp 15 sene önceki çarpışma testi sonuçları ve aradaki skandal olarak nitelendirebileceğimiz 3 puana odaklanıyoruz.

Mercedes-Benz

3092 Mesaj
15 Haziran 2012; 17:23:11 

Avensis hiç şaşırtmadı.Zamanında merso alamamış o YILDIZI

ASUS N53SN-SN129V ASUS EeePad TF300TG Samsung GİO kullanıcısı..

3535 Mesaj
15 Haziran 2012; 17:44:17 

kağıttan japon diyen arkadaş sayısı çoktu forumda işte 2004 japon aracı alacağıma 1998 passat,audi vs gibi alman aracı alırım vs gibi yorumlarda bulunan çok arkadaş vardı bakalım ne yazacaklar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercan_wrc -- 15 Haziran 2012; 17:46:27 >

1005 Mesaj
16 Haziran 2012; 1:07:34 

Her gün Almancılar vs Japoncular sıkılmaya başladım artık

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Haziran 2012; 1:25:44 

Boyle bir konu acmistim ::))

2181 Mesaj
16 Haziran 2012; 1:37:31 

quote:

Orijinalden alıntı: connectgücü

3 üncü yıldızın üstünü çizilince ne oluyor acaba

2.5 Yıldız

Bu halkın mantıksız,akılsız,bilgisiz,araştırmayan,meraksız,soru sormayan,gerçeklerle yüzleşmeyen,egoist,narsist,bencil,kalitesiz,eğitimsiz ve kültürsüz yapısının içine edeyim ben

3664 Mesaj
16 Haziran 2012; 1:59:00 

quote:

Orijinalden alıntı: ercan_wrc

kağıttan japon diyen arkadaş sayısı çoktu forumda işte 2004 japon aracı alacağıma 1998 passat,audi vs gibi alman aracı alırım vs gibi yorumlarda bulunan çok arkadaş vardı bakalım ne yazacaklar?

her konuda en iyi alaman arabasidir sendromu , avrupaya amele olarak gidenlerin elektrigi ilkkez orada gorup, kanalizasyon, asfalt, cop konteyneri gibi yenilikler karisisinda havale gecirmeleri sonucu ortaya cikan zihinsel kavramadaki bozukluklar butunudur. Bulasicidir ve tarihte ilkkez 60 sonu ve 70 basinda Avrupadan TCye variant ve consuller ile tasinmistir. Bulasici hastaligin yeni kurbanlari uzerinde ilerlemesi daha hizli ve etkilidir. Ozellikle alamanci dayilarin getirdigi cikilatalarin etkisinde kalan korpe beyinli yavrucaklar dunyayi Allah, kucuk daglari da alamanlar yaratti sanirlar. Bu hastalik aslen AB yalakaligi ve ozentiligi enfeksyonunun mutasyona ugramis halidir. Enfeksyonu kapanlar ilk olarak kendini avrupali sanmaya baslar. Hastaligin ileriki donemleri uzun ve agrili bir donem olan pesin odemeli azar isitmeli Dogus oto vosvos kuyrugunda 2-3 yil kadar surebilir. Enfeksyon tum vucudu sardiginda kurbanin ayakta prada, gotte gucci, altinda mersedes kombinasyonu gorulur.

parmağını bastığında izi ayyıldız çıkanlar

1143 Mesaj
16 Haziran 2012; 2:10:19 

quote:

Kuyruk acısı?

Sadece fosfocu fanları kızdırmak hoşuma gidiyor,ama halen hiç birini göremedim konuda

Kan çıkabilir aman dikkat

FORD FOCUS 180 PS ECOBOOST TİTANİUM- FORD CONNECT 110 PS GLX
SONY A57 SONY 50 MM 1.8 SAM SONY 55-200MM

2603 Mesaj
16 Haziran 2012; 2:12:12 

quote:

Orijinalden alıntı: batuhan_05

mercedes ve opele çok şaşırdım.C serisi ve vectranın taş gibi kasası var diyorlardı.Bendede vardı vectra taş gibi arabaydı.

Tipik yurdum insanı testi klasiktir.

araca tıklar sacdan tok ses geliyorsa tank tiz ses gelirse kağıt.

2000 yılından önceki bütün araçlar kağıt

ister bmw ister mercedes

1209 Mesaj
16 Haziran 2012; 9:25:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Maniac_Turk

2.5 Yıldız

Eğer araçta ekstra tehlikeli gördükleri bir şey varsa bir yıldızını kesiyorlardı.

Bu arada Alaman panzercisi,vw satıcısı arkadaşları ismiyle mi çağırsam,halen konuda yoklarda

324 Mesaj
16 Haziran 2012; 9:52:05 

İlk d sınıfı 5 yıldız laguna
İlk c sınıfı 5 yıldız Megane II
İlk b sınıfı 5 yıldız clio III.

Gelecek yorumu ise belli bir kaza olduğunda x markanın içinde olmayı yeğlerim.

Wake up. Wake up and smell the ashes.

354 Mesaj
16 Haziran 2012; 10:06:49 

quote:

Orijinalden alıntı: NEŞELİMEŞEODUNU

Tipik yurdum insanı testi klasiktir.

araca tıklar sacdan tok ses geliyorsa tank tiz ses gelirse kağıt.

2000 yılından önceki bütün araçlar kağıt

ister bmw ister mercedes

benim araba 2001 modeldi onlar 3 yildiz aldi.Dediginiz dogru mercedes'in 2 yildiz aldigini ogrenince,cogu kisinin agzi acik kaliyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhan_05 -- 16 Haziran 2012; 10:12:49 >

2005 Toyota Avensis 1.6 110 hp Comfort
SAMSUNG CHAT 335+SONY MP3

1933 Mesaj
16 Haziran 2012; 10:08:28 

quote:

Orijinalden alıntı: daturkishulan

her konuda en iyi alaman arabasidir sendromu , avrupaya amele olarak gidenlerin elektrigi ilkkez orada gorup, kanalizasyon, asfalt, cop konteyneri gibi yenilikler karisisinda havale gecirmeleri sonucu ortaya cikan zihinsel kavramadaki bozukluklar butunudur. Bulasicidir ve tarihte ilkkez 60 sonu ve 70 basinda Avrupadan TCye variant ve consuller ile tasinmistir. Bulasici hastaligin yeni kurbanlari uzerinde ilerlemesi daha hizli ve etkilidir. Ozellikle alamanci dayilarin getirdigi cikilatalarin etkisinde kalan korpe beyinli yavrucaklar dunyayi Allah, kucuk daglari da alamanlar yaratti sanirlar. Bu hastalik aslen AB yalakaligi ve ozentiligi enfeksyonunun mutasyona ugramis halidir. Enfeksyonu kapanlar ilk olarak kendini avrupali sanmaya baslar. Hastaligin ileriki donemleri uzun ve agrili bir donem olan pesin odemeli azar isitmeli Dogus oto vosvos kuyrugunda 2-3 yil kadar surebilir. Enfeksyon tum vucudu sardiginda kurbanin ayakta prada, gotte gucci, altinda mersedes kombinasyonu gorulur.

Peki tedavisi mümkün mü doktor?

Dh 2006 Üyeleri

2577 Mesaj
16 Haziran 2012; 10:25:56 

2000'lere kadar baya riskli arabalara binmisiz,
Avensis'in birinci olmasi kadar, BMW'nin sonuncu olmasi da sasirtti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZZ RAT -- 16 Haziran 2012; 10:27:19 >

3535 Mesaj
16 Haziran 2012; 11:52:27 

quote:

Orijinalden alıntı: D-Assault

tedavisi konfor bağımlılığını bırakıp sağlamlık,sorunsuzluğu tercih etmek galiba :)

Şaka bir sıfır B sınıfı 4-5 yıldızlı bir getz,swift,colt,jazz vs alan arkadaşlara hep bir ön yargılı bakılıyor, her tavsiye isteyen adam "sen manyak mısın ben o paraya gider 2000 passat alırım yok golf, 5.20 alırım, küçücük araba kazada dağılır yolda savrulur" diyor. Her zaman yeni araba demir yorgunluğu olmayan araba ve yeni teknoloji iyidir. D sınıfı alacağına C sınıfı al ama yeni model olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercan_wrc -- 16 Haziran 2012; 12:18:15 >

3897 Mesaj
16 Haziran 2012; 12:38:03 

Gerçekden şaşırtıcı Avensis o kaport'a inceliği ile nasıl 3 yıldız almış inanılır gibi değil gerçi herşey kaporta'daki sacın kalınlığı ile alakalı değil orası ayrı.

VW Scirocco 1.4 TSI 160 PS Man. Sportline black oak brown
Citröen DS4 1.6 e-HDİ 112 HP DSPORT MCP Black

660 Mesaj
16 Haziran 2012; 14:13:25 

quote:

hocam gülmekten öldüm yaa :):)

Ama tespitler kesinlikle doğru.

KİM NE YAPARSA KENDİNE YAPAR ...

4846 Mesaj
16 Haziran 2012; 14:34:07 

Konu sahibi de ban yemese iyiydi ;)

3921 Mesaj
16 Haziran 2012; 14:51:27 

quote:

Orijinalden alıntı: ZZ RAT

2000'lere kadar baya riskli arabalara binmisiz,
Avensis'in birinci olmasi kadar, BMW'nin sonuncu olmasi da sasirtti.

E36 kasa BMW 90 veya 91 yılında üretilmeye başlanmış bir otomobil. Test ise 97 yılında yapılıyor. BMW'nin sonuncu olmaması süpriz olurdu benim için :)

1374 Mesaj
16 Haziran 2012; 16:07:00 

quote:

Hocam muhteşemsin

DH Fosil Grubu 2001-2005 Üyeleri

3552 Mesaj
16 Haziran 2012; 16:13:45 

primera iyi sonuçlar almış

'' Galatasaray'da kaptanlık yaptığım zamanlarda yazı-tura yapılacağı vakit hep tura derdim. Varsın Atam'ın silüeti yere değmesin. ''
METİN OKTAY

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezunu

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Haziran 2012; 16:37:24 

Saça vurunca gelen sese göre değerlendiren bir toplumuz. Japonlara teneke diyenler nerde göremiyorum.

12836 Mesaj
3 Ağustos 2012; 12:19:37 

quote:

Eğer araçta ekstra tehlikeli gördükleri bir şey varsa bir yıldızını kesiyorlardı...

Yıldızınızı keserem haaa. :)

Paran varsa Japon, yoksa alman.

3664 Mesaj
11 Ağustos 2012; 5:36:49 

quote:

Orijinalden alıntı: D-Assault

tedavisini bilemeyecem orasini hastaligi kapan dusunsun. guluyoruz ancak gercekten durum vahim. millette bir asagilik kompleksi olusmus.

ben istanbul yesilkoyde oturuyorum. bu mahallenin nasil biyer oldugunu bilenelr bilir. inanin abartisiz soyluyorum gecen 10 arabadan ikisi bemve ikisi minikupir ya da reyncrovir biri mersedes otekisi audi. ulkeden su arabalarin ithalati icin cikan para milyar dolarlar. bu kadar luks araci ne amerikada gordum ne avrupada. nedir bu ozentilik. ayni huy benim ailemdeki insanlarda da var yanlis anlasilmasin.

bugun TLnin yeni simgesini gordum ero simgesinin yandan yemisi. yahu ab takliti yapmaktan bu ulke nezaman kurtulacak ne zaman kendi benligini bulacak nedir bu kendini ezik hissetme, her isin en kralini batili yapar bilinci?

sozumu herkesim insanin adini pervasizca somurup kendi reklamini yapmak icin kullandigi aslinda kimsenin umrunda olmayan bir kisinin sozuyle bitirmek istiyorum.

Efendiler! Avrupa'nın bütün ilerlemesine, yükselmesine ve medenileşmesine karşılık Türkiye tam tersine gerilemiş ve düşüş vadisine yuvarlanadurmuştur. Artık vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa'dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yapmak, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi birtakım zihniyetler belirdi. Halbuki, hangi istiklal vardır ki, ecnebilerin nasihatleriyle, ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir!

Ataturk

3664 Mesaj
11 Ağustos 2012; 5:38:33 

quote:

Orijinalden alıntı: werty_tr

quote:

Orijinalden alıntı: maivesiyah

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ercan_wrc

hocam gülmekten öldüm yaa :):)

Ama tespitler kesinlikle doğru.

fikra gibi geliyor ama ne yazikki ulkemizdeki gercekler bunlar.

1347 Mesaj
11 Ağustos 2012; 9:02:33 

quote:

tedavisini bilemeyecem orasini hastaligi kapan dusunsun. guluyoruz ancak gercekten durum vahim. millette bir asagilik kompleksi olusmus.

ben istanbul yesilkoyde oturuyorum. bu mahallenin nasil biyer oldugunu bilenelr bilir. inanin abartisiz soyluyorum gecen 10 arabadan ikisi bemve ikisi minikupir ya da reyncrovir biri mersedes otekisi audi. ulkeden su arabalarin ithalati icin cikan para milyar dolarlar. bu kadar luks araci ne amerikada gordum ne avrupada. nedir bu ozentilik. ayni huy benim ailemdeki insanlarda da var yanlis anlasilmasin.

bugun TLnin yeni simgesini gordum ero simgesinin yandan yemisi. yahu ab takliti yapmaktan bu ulke nezaman kurtulacak ne zaman kendi benligini bulacak nedir bu kendini ezik hissetme, her isin en kralini batili yapar bilinci?

sozumu herkesim insanin adini pervasizca somurup kendi reklamini yapmak icin kullandigi aslinda kimsenin umrunda olmayan bir kisinin sozuyle bitirmek istiyorum.

Efendiler! Avrupa'nın bütün ilerlemesine, yükselmesine ve medenileşmesine karşılık Türkiye tam tersine gerilemiş ve düşüş vadisine yuvarlanadurmuştur. Artık vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa'dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yapmak, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi birtakım zihniyetler belirdi. Halbuki, hangi istiklal vardır ki, ecnebilerin nasihatleriyle, ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir!

Ataturk

Atatürk,cumhuriyet,laiklik,çağdaşlık bahane,koltuk,rant,yan gelip yatmak,banka hortumlamak,şehitliği yoksula yüklemek şahane...

nice adam gördüm üstünde elbise yok,nice elbise gördüm içinde adam yok.
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.688