Şimdi Ara

0 850 333 33 00, Elektrik faturasında %25 indirim vaadi!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
2
Favori
31.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce 0 850 333 33 00 tarafından arandım...Açtım bir öksürük sesi geldi, sonra bayan konuşmaya başladı...Tedaş onaylı bir yerden arıyoruz...Elektrik faturalarınızda %25 indirim vaadediyoruz dedi...Artık faturalarınızda bulunan kayıp kaçak bedeli gibi 5 kalem ücret alınmayacak falan filan diye anlatmaya başladı...İsmimi söyleyip hangi banka ile çalıştığımı sordu...Dedim herkesten düşmeyecekmi bu ücretler dedim...Hayır sadece sizin gibi müşterilerimize özel falan filan dedi...Dedim benim ne özelliğim var?...Ik mık derken ihtiyacım yok kardeşim dedim...O zaman bundan sonra bu ücretler faturanıza gelmeye devam edicek dedi ve kapattı...

Bu ne şimdi, benim bildiğim bu ücretler halen alınıyor...Ve sadece tepkiyi azaltmak için faturada ayrı gösterimleri kaldırıldı...Böyle bir telefon alan oldu mu?...

• Elektrik faturasında %25 indirimi nasıl yapıyorlarmış acaba? Büyük ihtimalle şu tvlerde sıkça reklamı geçen o dandik tasarruf cihazı satmaya çalışacaktı.
  • Dolandırıcılık... kredi kartı numaranızın ilk dört rakamı dışındakileri soruyorlar. Böylece güven sağlıyorlar.
    200 tl para çekiyorlar. Gönderdikleri cihaz internette 25-30 tl ye satılan bir cihaz. Prize takıyorsunuz ama gerçekte işe yaramıyor.
    Uzak durun...
  • Ne sattıklarını bilmiyorum bana cihazdan bahsetmedi...Tedaştan onaylı indirim yapıyoruz dedi...Güya kayıp kaça bedelini almayacaklarmış benim faturadan...Babasının oğlumuyum bende almıyacaklar...O cihaz muhabbetini biliyorum ama bu farklıydı...Sanırım yeni bir tezgah kurdular...Aman dikkat...
  • Şimdi bu konunun mobil operatörler ve vodafone'la ne ilgisi var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayata gülümse

Şimdi bu konunun mobil operatörler ve vodafone'la ne ilgisi var ?

Diğer telefon üzerinden yapılan usulsüzlüklerin konularının ne işi varsa bununda o işi var...Bu numara tarafından aranan kişi google numarayı arattığında ne çıkıyor bir bak bakalım...
  • o cihazlardan bauhausta görmüştüm, prize takınca sarfiyat düşüyor çıkarınca ise sarfiyat yükseliyordu, bilmiyorum ama belki faydalı olabilir diye düşünüyorum.
  • İşin cihazla falan alakası yok, yeni bir dolandırıcılık yöntemi. Beni de aradılar aynı konuyla ilgili ama numara farklıydı. Öyleydi böyleydi derken iş kredi kartına dayandı. Benim kredi kartım yok, kullanmıyorum deyince peki efendim iyi günler deyip kapattılar. Amaçları kredi kartı bilgisi almak başka birşey değil. Aman dikkat..
  • kredi kartı kullanmıyorum deyin gitsin muhabbeti fazla uzatmadan kapatıyorlar zaten
  • İş cihazla ilgili. KArgo ile cihazı gönderiyorlar. KK dan 200 tl çekiyorlar. İnanmanız için kk nın ilk dört rakamını istemiyorlar.
    Bir arkadaşımı dolandırdılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pphammer

İş cihazla ilgili. KArgo ile cihazı gönderiyorlar. KK dan 200 tl çekiyorlar. İnanmanız için kk nın ilk dört rakamını istemiyorlar.
    Bir arkadaşımı dolandırdılar.

dava açılsa nitelikli dolandırıcılığa girer kişinin kendi isteği olmadan kredi kartı numaralarını alıp para çektikler için
  • Onlar kimi dolandıracaklarını çok iyi biliyorlar :)
    Arkadaşım 64 yaşında türkçe öğretmeni. Paranın çekilmesinin üzerinden bir ay geçmişti ki "Bankanın paramı geri vereceğine inanıyorum." diyordu. Kendisine sordum "banka şubesine gidip olayı anllattın mı, dilekçe doldurdun mu" diye. Yok, telefonla bankaya söylemiş. Gerisini siz düşünün.
  • http://resim.donanimhaber.com/m_57319878/tm.htm
    http://resim.donanimhaber.com/m_57320083/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 17 Haziran 2012; 12:11:14 >
  • Elektrik tasarruf ediyor diye içinde üç kuruşluk uyduruk bir kondansatör olan dandik cihazları pazarlayanlara anında kapıyı gösterin çünkü böyle birşey yok... Sadece endüstriyel ya da büyük güç harcanan işletmelere aktif/reaktif (faydalı ve boş denebilir) güç oranlarını düzeltmek için ilave kapasite veya endüktans uygulanır ki buna da kompanzasyon denir ve konutlar bundan muaftır. Zaten kompanzasyon yapılırken de işletmenin kullandığı güç miktarı ve karekteristiğine bakılarak hesaplanır ve değişkendir. Yani öyle al bu kutuyu tak herşey hallolsun diye olmaz.
  • Konuyu bir bölüm yetkilisinin açması nedeniyle "konu yanlış yerdedir" şeklinde şikayet ediliyor...Emsal göstererek konunun yerinin burası olduğunu belirtiyorum...Böyle bir durum başına gelen dh üyesinin ilk bakacağı yer mobil operatörler bölümüdür...

+35989 diye başlayan cevapsız çağrıları SAKIN GERi ARAMAYIN :http://forum.donanimhaber.com/m_29830293/tm.htm

0850 nerenin alan kodu? :http://forum.donanimhaber.com/m_43686406/tm.htm

yeni dolandırıcı tipi 4441861 :http://forum.donanimhaber.com/m_47292116/tm.htm

02122659356-02123373548 :http://forum.donanimhaber.com/m_43378530/tm.htm

• Ayrıca cihaz kompanze ettiği reaktif akımı, aktif akimdan çekiyor. %25 indirim beklerken, bizim sayaçlarımız aktif akımı sayıyor, fatura %25 yükselebilir de. :)
  • bu gün aynı numara 0850 333 33 00 öğle saatlerinde benide aradı elektirik faturasına yansıyan ücretlerden indirim yapılacağını söyledi ilk önce kredi kartımın son kullanma tarihini istedi kart yanımda değil değil dedim ama adımı soyadımı hangi bankayla çalıştığımı kredi kartımın ilk 4 numarasını ev adresimi söyledi bayağı bi tuhaf oldum bunlar bu bilgilere nerden nasıl ulaşabiliyorlar bu numara nereye aittir bunun tesbiti veya yasal bi işlem yapılabilirmi bu konuda birde sadece kredi kartımın son kullanma tarihini söyledim bir şey olurmu acaba içime bi şüphe düştü
  • quote:

Orijinalden alıntı: astrak

bu gün aynı numara 0850 333 33 00 öğle saatlerinde benide aradı elektirik faturasına yansıyan ücretlerden indirim yapılacağını söyledi ilk önce kredi kartımın son kullanma tarihini istedi kart yanımda değil değil dedim ama adımı soyadımı hangi bankayla çalıştığımı kredi kartımın ilk 4 numarasını ev adresimi söyledi bayağı bi tuhaf oldum bunlar bu bilgilere nerden nasıl ulaşabiliyorlar bu numara nereye aittir bunun tesbiti veya yasal bi işlem yapılabilirmi bu konuda birde sadece kredi kartımın son kullanma tarihini söyledim bir şey olurmu acaba içime bi şüphe düştü

o kartı kapattırın derim

bankalar ücretsiz yenisini gönderiyor zaten
  • Şimdi anlatacağım saçmalığa bakın. Öncelikle ben henüz 17 yaşındayım. Adım Kaan.

Aynı numara dün babamı arıyor ve elektrik bilmem ne falan demiş Kaan Bey'in telefon numarasını alabilir miyiz demişler. Babam da resmi bi yer sanmış vermiş. Sonra beni aradılar kütüphaneydim tuvalete girdim. Kaan bey elektrik faturanızda %25 indirim yapabiliyoruz gibi bi şey dedi. Müsait misiniz dedi. Değilim dedim pat suratıma kapattı.

İşin ilginç kısmı bu adamlar babamın numarasını nerden biliyorlar. Bir de dalga geçer gibi babamı arayıp numaramı istiyorlar. Valla çok şaşırdım. İlerde çok canı yanan olur bundan.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.