- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Sony Xperia U nasıl bir cihaz?
68 Cevap27520 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2962 Mesaj
14 Haziran 2012; 0:54:48 

Merhaba arkadaşlar. Sony Xperia U yu sevdim. Alacağım herhalde ancak telefon nasıl . Şunlarla kasmadan takılmadan donmadan devam eder mi ?
10-15 tane küçük uygulama
1 tane tarayıcı
10 tane oyun
20-30 tane şarkı
3-4 tane film
2-3 tema

Vale decem * Ad aeternam * Di meliora * Ad aeternam * Vale decem * Di meliora * Beati * Pacifici * Vale decem * Alis grave
Ad perpetuam * Memoriam * Vale decem * Gratis tibi ago * Ad aeternam * Numquam singularis * Numquam * Dum spiro fido
Vale Vale Vale Vale ...

5533 Mesaj
14 Haziran 2012; 0:58:38 

4 GB kullanıcıya ayrılan hafızası var. Bu yazdıklarına yeter gibi. Telde donma olacağını zannetmiyorum çift cekirdekli 1 ghz cünkü :)
tam senlik :)

2962 Mesaj
14 Haziran 2012; 1:01:42 

quote:

Orijinalden alıntı: se(dd)at

4 GB kullanıcıya ayrılan hafızası var. Bu yazdıklarına yeter gibi. Telde donma olacağını zannetmiyorum çift cekirdekli 1 ghz cünkü :)
tam senlik :)

sağol

Ha bu arada bu xperia u vatan,bimeks gibi mağazalara ne zaman gelir ?
Bir de telefon 3-4 sene gider mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lalalalupsixD -- 14 Haziran 2012; 1:17:35 >

Vale decem * Ad aeternam * Di meliora * Ad aeternam * Vale decem * Di meliora * Beati * Pacifici * Vale decem * Alis grave
Ad perpetuam * Memoriam * Vale decem * Gratis tibi ago * Ad aeternam * Numquam singularis * Numquam * Dum spiro fido
Vale Vale Vale Vale ...

6157 Mesaj
14 Haziran 2012; 1:20:14 

20-30 şarkı 250 mb
3-4 film derken kötü çözünürlükte filmler 2 gb
10 tane oyun derken oyuna bağlı 1, max 2 tane yüksek kalitede oyun yüklersiniz
Kalan kısma uygulamalar opera mobile falan yeter.

2962 Mesaj
14 Haziran 2012; 1:22:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

20-30 şarkı 250 mb
3-4 film derken kötü çözünürlükte filmler 2 gb
10 tane oyun derken oyuna bağlı 1, max 2 tane yüksek kalitede oyun yüklersiniz
Kalan kısma uygulamalar opera mobile falan yeter.

sağol

Vale Vale Vale Vale ...

1678 Mesaj
14 Haziran 2012; 1:25:17 

Sony buyuk sacmalik yapmis fiyatina gore gayet iyi bir cihaza(Turkcellde 799 lira)4 GB hafiza koymus ve harici kart destgi yok buyuk sacmalik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Yagmur değil onlar yavrum.Onlar benim yağmurlarım.Sen demiyor muydun beni köyümün yağmurlarında yıkasınlar diye...

1659 Mesaj
14 Haziran 2012; 1:27:40 

güzel telefon 4gb size yetecekse alın

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

426 Mesaj
14 Haziran 2012; 1:32:49 

bu cihaz motorola atrixe göre nasıl kalır?ikisinden birini düşünüyorum.

6157 Mesaj
14 Haziran 2012; 1:35:05 

quote:

Orijinalden alıntı: simuc

Motorola atrix daha iyi.

2962 Mesaj
14 Haziran 2012; 1:38:16 

arkadaşlar peki bu söylediğim işlemleri ray yapar mı tipine öldüm resmen ya

Vale Vale Vale Vale ...

5533 Mesaj
14 Haziran 2012; 1:45:47 

quote:

Orijinalden alıntı: lalalalupsixD

arkadaşlar peki bu söylediğim işlemleri ray yapar mı tipine öldüm resmen ya

tabikide yapar xperia ray
ama ben olsam Yeni çıkan gündemdeki model Xperia U alırım 4 GB yetecekse. hem sadece Sony :)

2962 Mesaj
14 Haziran 2012; 1:50:28 

quote:

Orijinalden alıntı: se(dd)at

tabikide yapar xperia ray
ama ben olsam Yeni çıkan gündemdeki model Xperia U alırım 4 GB yetecekse. hem sadece Sony :)

ya tam babama vereceğim o alacak telefonu kılıfı falan felan derken bi baktım xperia ray 700 tl . dedim . babamdan aldım listeyi tekrar Xperia Ray mı yazayım şimdi ?

Vale Vale Vale Vale ...

6157 Mesaj
14 Haziran 2012; 1:56:44 

quote:

ya tam babama vereceğim o alacak telefonu kılıfı falan felan derken bi baktım xperia ray 700 tl . dedim . babamdan aldım listeyi tekrar Xperia Ray mı yazayım şimdi ?

3.3 inc ekran kullanılmaz bence bu saatten sonra.

5533 Mesaj
14 Haziran 2012; 2:07:39 

quote:

3.3 inç bide Dar ekran :D

2962 Mesaj
14 Haziran 2012; 2:08:44 

quote:

İlk dokunmatik tecrübem oluyor . Bu yüzden ekranın biraz küçük olması gerekmez mi? Arkadaşımda Nokia 5230 var rahat şekilde kullanabiliyorum.

Vale Vale Vale Vale ...

6157 Mesaj
14 Haziran 2012; 2:11:41 

quote:

İlk dokunmatik tecrübem oluyor . Bu yüzden ekranın biraz küçük olması gerekmez mi? Arkadaşımda Nokia 5230 var rahat şekilde kullanabiliyorum.

Onunla alakası yok qwerty klavyede çok zorlanırsın dar ekranda internette dolaşırken oyun oynarken. Kesinlikle tavsiye etmem.

736 Mesaj
14 Haziran 2012; 2:12:03 

quote:

Orijinalden alıntı: simuc

Kamerada - Xperia U

Malzeme Kalitesi - Atrix

Şarj Süresi - Atrix

Donanım - İşlemci,Ram vs - Atrix

Oyun oynamayı seviyorum derseniz yine Atrix.

Kamera kalitesi hariç atrix alır xperia U yu,U Şeklinde çevirip öper

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2962 Mesaj
14 Haziran 2012; 2:22:57 

quote:

Onunla alakası yok qwerty klavyede çok zorlanırsın dar ekranda internette dolaşırken oyun oynarken. Kesinlikle tavsiye etmem.

Yani Neo V mi al diyorsun ?

Vale Vale Vale Vale ...

6157 Mesaj
14 Haziran 2012; 2:33:10 

Ben olsam u yerine neo alırdım ama hafızası yeticekse u ezer donanım olarak. 3.5 inc yeterlidir zaten

2962 Mesaj
14 Haziran 2012; 3:05:03 

sorunum da orda zaten :(

Vale Vale Vale Vale ...

14267 Mesaj
14 Haziran 2012; 9:05:10 

2962 Mesaj
14 Haziran 2012; 9:58:40 

quote:

Orijinalden alıntı: farukkk

neomda 16 gbyt hafıza kartı var 32 alsammı diye düşünüyorum 4 gbyt hafıza

Benim de sıkıntım o belki çok yüklü ve güzel uygulamalar gelir diye ve hafıza yetmez diye büyük oranla neo v alacağım.

Vale Vale Vale Vale ...

462 Mesaj
14 Haziran 2012; 11:27:32 

Ben de xperia u ile neo v arasında kaldım. İkisinin de farklı avantajları, dezavantajları var. Depolama olarak xperia neo v her türlü iyi ama xperia u da çift çekirdekli. Ne dersiniz?

Samsung NP350V5C || LG G2 || Xperia S Black || iPad mini Retina|| iPad 3 || iPod touch 4g || Schecter Blackjack ATX C-1 || AMT E1 || Boss CH-1

2962 Mesaj
14 Haziran 2012; 11:50:54 

Arkadaşlar Xperia U yu türkcell noktalarında kullandırtırlar mı ?

Vale Vale Vale Vale ...

2962 Mesaj
14 Haziran 2012; 19:10:00 

quote:

Xperia Ray in tek eksisi o mu neo 'dan ekranı mı ?

Vale Vale Vale Vale ...

1407 Mesaj
14 Haziran 2012; 23:36:17 

quote:

Xperia Ray in tek eksisi o mu neo 'dan ekranı mı ?

kardes artık sony adıyla cıkıyo telefonlar ben yeni nesil almanı tavsiye ederim xperia u veya sola neo v flan alma sakın onların devri geciyor hem isimlerinde ericsson var hem tek cekirdek artık yeni nesil telefonlara bak illa ki kampanyaları olacaktır bi kac ay beklemek gerekiyo

1407 Mesaj
14 Haziran 2012; 23:37:26 

quote:

Orijinalden alıntı: iAndroid

Ben de xperia u ile neo v arasında kaldım. İkisinin de farklı avantajları, dezavantajları var. Depolama olarak xperia neo v her türlü iyi ama xperia u da çift çekirdekli. Ne dersiniz?

eger tercih yapacağın telefon neo v ve xperia u arasındaysa hic dusunme git u al neo v eskiyo artık

1560 Mesaj
15 Haziran 2012; 9:15:25 

Sola düşünün bence

2962 Mesaj
15 Haziran 2012; 12:24:55 

quote:

Orijinalden alıntı: emrecelik85

kardes artık sony adıyla cıkıyo telefonlar ben yeni nesil almanı tavsiye ederim xperia u veya sola neo v flan alma sakın onların devri geciyor hem isimlerinde ericsson var hem tek cekirdek artık yeni nesil telefonlara bak illa ki kampanyaları olacaktır bi kac ay beklemek gerekiyo

benim haziran sonuna kadar almam gerek en geç xperia u nun hafızasından dolayı sıkıntım var. en erken ne zaman indirime girer ?

Vale Vale Vale Vale ...

2962 Mesaj
15 Haziran 2012; 14:54:41 

Arkadaşlar iphone 3gs mi yoksa xperia u mu ????

Vale Vale Vale Vale ...

1407 Mesaj
15 Haziran 2012; 17:05:37 

quote:

Arkadaşlar iphone 3gs mi yoksa xperia u mu ????

bence xperia u al ne zaman indirime girecegini bilmiyorum ama haziran sonuna kadar girmesi zor görünüyor bi daha eylül gibi olur diye düsünüyorum

8675 Mesaj
15 Haziran 2012; 17:25:46 

quote:

Orijinalden alıntı: RockForLive

Kamerada - Xperia U

Malzeme Kalitesi - Atrix

Şarj Süresi - Atrix

Donanım - İşlemci,Ram vs - Atrix

Oyun oynamayı seviyorum derseniz yine Atrix.

Kamera kalitesi hariç atrix alır xperia U yu,U Şeklinde çevirip öper

Atrix U şeklinde çevirip öperken yavaş olsun,U'nun ekranı Atrix'i tokatlar,Türkiye'ye gelen ilk partiden beri Atrix kullanıyorum ve Tegra 2'li donanıma olan hevesim 1 haftada geçti şu anda cihazda oyun falan oynamıyorum istesem tüm high-end oyunları çalıştırıyor.

Benim şu anda bir akıllı telefondan 3 ana beklendim var Tasarım,Kamera ve Ekran kalitesi.Bu üçü söz konusu olduğunda Xperia U Atrix'den çok daha iyi.

Atrix'i aldım alalı ilk 1-2 hafta dışında Twitter,Facebook,Whatsup,Instagram Weather+ gibi programları kullanıyorum oyun oynama falan hikaye bir süre sonra o hevesiniz geçiyor.

Ben yakın zamanda Atrix'i satacağım bana en çok lazım olan 3 şey yukarıda ve bu konularda Atrix'den memnun değilim.

2013 Audi A3 Sportback 1.4 TFSI 140 PS
PS4 Glacier White - PSN: GuardofEvenstar
i5 2500K @4GHZ Seidon 120M - Asus Strix GTX 970 - Corsair 1866Mhz 8 GB - Asus VX239H 23" IPS - Logitech G430

2962 Mesaj
15 Haziran 2012; 18:40:46 

Sağolun arkadaşlar Xperia U siparişini verdim :)

Vale Vale Vale Vale ...

1407 Mesaj
15 Haziran 2012; 22:31:40 

quote:

Sağolun arkadaşlar Xperia U siparişini verdim :)

kardeş ne olur geldigi zaman detaylı bi şekilde incelemelerini bize de anlat ki bi yol cizelim kendimize :) sarj performans ekran kalitesi ele oturuşu vs konularda

2962 Mesaj
16 Haziran 2012; 8:58:12 

quote:

kardeş ne olur geldigi zaman detaylı bi şekilde incelemelerini bize de anlat ki bi yol cizelim kendimize :) sarj performans ekran kalitesi ele oturuşu vs konularda

çalışırım.)

Vale Vale Vale Vale ...

120 Mesaj
16 Haziran 2012; 9:48:35 

bende esime alacaktim xperia u dan tim senguller bayilerinde indirimde taksitli 770 tl.Sar degeri biraz yuksek geldi 1.69,bekleme suresi 260 saat az gibi ama yinede o fiyata rakipsiz bu aralar.Xperi arc aldim 999a en iyi kamerali telefon odulu olan bir cihaz..

1407 Mesaj
16 Haziran 2012; 14:37:08 

quote:

çalışırım.)

valla cok memnun olurum :)

2962 Mesaj
17 Haziran 2012; 10:34:36 

arkadaşlar siparişi iptal ettirdim . Nedeni ise Sar değerinin 1.5 in üstüne çıkmasıydı. Şimdi tekrar neo v ye döndüm. Arkadaşlar neo v 4 yıl iyi bir şekilde devam eder mi ? zaten 2 sene fazla kullanırım , 3. sene biraz azkullanırım. 4. sene çok az kullanırım ancak müzik , arama , mesaj için kullanırım. Çünkü üniversite sınavına gireceğim hafıza kartı yüksek hızlı 8 gb olacak.şimdi neo v tavsiye eder misiniz

Vale Vale Vale Vale ...

1407 Mesaj
17 Haziran 2012; 11:32:27 

quote:

arkadaşlar siparişi iptal ettirdim . Nedeni ise Sar değerinin 1.5 in üstüne çıkmasıydı. Şimdi tekrar neo v ye döndüm. Arkadaşlar neo v 4 yıl iyi bir şekilde devam eder mi ? zaten 2 sene fazla kullanırım , 3. sene biraz azkullanırım. 4. sene çok az kullanırım ancak müzik , arama , mesaj için kullanırım. Çünkü üniversite sınavına gireceğim hafıza kartı yüksek hızlı 8 gb olacak.şimdi neo v tavsiye eder misiniz

sar değeri sadece konuşma anında yüksek fazla konusan biri değilsen o büyük bir sorun olusturmazdı sana neo v neden alıyorsun ? o gecen yılın telefonu 4 yıl kullanıcam diyosun o zaman biraz daha iyi birsey al xperia sola yı bekle derim sana eğer u yu almayacaksan

2962 Mesaj
17 Haziran 2012; 11:41:17 

quote:

sar değeri sadece konuşma anında yüksek fazla konusan biri değilsen o büyük bir sorun olusturmazdı sana neo v neden alıyorsun ? o gecen yılın telefonu 4 yıl kullanıcam diyosun o zaman biraz daha iyi birsey al xperia sola yı bekle derim sana eğer u yu almayacaksan

o ne zaman gelir ve kaç lira olur ?hafıza sorun çıkartmaz benim için. Xperia u ya tekrar kanım ısındı .D Xperia U alayım mı ? Tek Çekirdek ile Çift Çekirdek farkı bilgisayardaki gibi mi çalışıyor telefonlarda da. Eğer öyle çalışıyorsa Xperia U alacağım. Şu 2 gün içersinde alacağım telefonu çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lalalalupsixD -- 17 Haziran 2012; 11:54:12 >

Vale Vale Vale Vale ...

1407 Mesaj
17 Haziran 2012; 12:18:47 

quote:

o ne zaman gelir ve kaç lira olur ?hafıza sorun çıkartmaz benim için. Xperia u ya tekrar kanım ısındı .D Xperia U alayım mı ? Tek Çekirdek ile Çift Çekirdek farkı bilgisayardaki gibi mi çalışıyor telefonlarda da. Eğer öyle çalışıyorsa Xperia U alacağım. Şu 2 gün içersinde alacağım telefonu çünkü.

çift çekirdek yeni nesil işte artık telefonlarda genelde çift çekirdek kullanılıyo hafıza sorun degilse hic bekleme bnce telefonun gnlde dert yanılan tarafı hafızanın az olması ve kalın oldugunu söylemeleri ki bana gore hafıza yterli kalında degil normal kalınlıkta xperia sola tr ye bu ay içerisinde gelecek diye söylemisti facebook sony mobile tr sayfası

2962 Mesaj
17 Haziran 2012; 12:59:22 

quote:

çift çekirdek yeni nesil işte artık telefonlarda genelde çift çekirdek kullanılıyo hafıza sorun degilse hic bekleme bnce telefonun gnlde dert yanılan tarafı hafızanın az olması ve kalın oldugunu söylemeleri ki bana gore hafıza yterli kalında degil normal kalınlıkta xperia sola tr ye bu ay içerisinde gelecek diye söylemisti facebook sony mobile tr sayfası

ama benim şu 2 gün içinde almam lazım. Xperia U bile 800 tl ise sola en az 900 zaten 600 den başladım en fazla 800 olur o yüzden xperia u olur mu ? hafıza yeterli 1 cm'den de bir şey olmaz kalınlıkta :)

Vale Vale Vale Vale ...

1407 Mesaj
17 Haziran 2012; 13:37:42 

quote:

ama benim şu 2 gün içinde almam lazım. Xperia U bile 800 tl ise sola en az 900 zaten 600 den başladım en fazla 800 olur o yüzden xperia u olur mu ? hafıza yeterli 1 cm'den de bir şey olmaz kalınlıkta :)

hafıza sana bağlı onunla neler yapacağına ben bi telefonda 90 dan fazla müzik tutmam video olmaz bi kac oyun oynarım bi de cektigim resimler olur o hafıza bana yeterli W995 te 4 gb hafza kartım var ama hala 1 gb doldurabildim :) sende böyleysen hic bekleme u yu almak icin beyazı benim cok hosuma gitti :)

2962 Mesaj
17 Haziran 2012; 14:38:04 

quote:

hafıza sana bağlı onunla neler yapacağına ben bi telefonda 90 dan fazla müzik tutmam video olmaz bi kac oyun oynarım bi de cektigim resimler olur o hafıza bana yeterli W995 te 4 gb hafza kartım var ama hala 1 gb doldurabildim :) sende böyleysen hic bekleme u yu almak icin beyazı benim cok hosuma gitti :)

ben 20 tane şarkı yüklerim en fazla. 10 oyun oynarım bunların 2-3ü fazla yer kaplar ve böyle 2 gb olur. 1 gb ye de 2 film atarım gerisi galeri opera falan . O yüzden hafıza sorun çıkartmaz:)

Vale Vale Vale Vale ...

1407 Mesaj
17 Haziran 2012; 15:07:17 

hiç bekleme o zaman bence u yu siparis et :)

2962 Mesaj