Şimdi Ara

Sunset Blvd. (1950)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu haftaki filmimiz Sunset Blvd. arkadaşlar. Yorumlarınızı bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

• kaç haftadır pc de duruyo izleyeyim bari bu haftaki film seçildiği için
  • Billy Wilder'in muhteşem filmlerinden.karakterleriyle ön planda olan filmlerden.şöyle ki norma desmond kendine hayran,aşırı derece takıntılı bir kadın.joe gills dibe vurmuş bir yazar.max norma için kendi kariyerinden vazgeçmiş yönetmenliği bırakıp hizmetçilik yapan aşırı derecede ürkütücü bir adam. Betty henüz kariyerinin başında çok istekli bir genç kız.
    9.8/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Federico Fellini -- 15 Haziran 2012; 18:46:27 >
  • Biraz geç oldu ama indirdim. Bu akşam seyretmeye çalışacağım. Burayı editlerim tekrar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serpico.

Biraz geç oldu ama indirdim. Bu akşam seyretmeye çalışacağım. Burayı editlerim tekrar.

Aynen hocam, ben de daha seyredemedim.
  • Arkadaşlar bu aralar baya yoğun olduğumdan dolayı izleyemedim filmi. En yakın zamanda izleyeceğim inşallah.
  • başka izleyen yok mu yorumlar azaldı baya
  • Filmi 2 gün önce izledim zaman bulamadığım için yorum yazamadım.

Baya iyi bir film film-noir densede film için tam bir film-noir diyemeceğim filmlerden,Hoolywood iki yüzlülüğü ile sessiz kalmış insanları anlatıyor.

Erich von Stroheim film boyunca uşak rolünü hayranlıkla izledim.

Gloria Swanson normal sinema hayatında eski bir sessiz sinema oyuncusudur filmde dendiği gibi 17 yaşında sessiz sinema ile başlar 10 yıl civarı süren kariyerinden sonra unutulur,taki billy wilder bunu farkedene kadar değişik bir senaryo ile hollywood iyice eleştiriyor.

Bir başka ayrıntı ise eskiden sigaraların eczanede satıldığı bir ayrıntı var kaliteli sigara içen norma desmond Türk sigarası istiyor ve sigaranın adı abdullah.

Sigara gerçekten varmış.

http://www.cigarettespedia.com/index.php/Abdulla_No5_S-20-H_-_England_and_Germany

• Seyredemedim filmi iyi mi..

Tatilde daha çok vakit bulurum demiştim ama olabilemedi. Bakalım yeni anket sürerken izlemeye çalışacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serpico.

Seyredemedim filmi iyi mi..

Tatilde daha çok vakit bulurum demiştim ama olabilemedi. Bakalım yeni anket sürerken izlemeye çalışacağım.

izle hocam izle elin değmişken billy wilderin bütün filmlerini izle hatta.6 filmini izledim hepsi birbirinden güzel
  • izlemeye değer. izlemeyen kalmasın
  • konuyu hortlatıcaz gibi ama. filmi dün akşam izledim.filmin yapım yılında ki filmlerle ilgili pek bir bilgim yok ama yapılan psikolojik betimlemeler ve oyunculuklar bakımından bence mükemmel olmuş.konusu pek ilgimi çekmese de filmde tam olarak çözemediğim bir biçimde beni kendine bağlayan birşey vardı.velhasıl kerim filme puanım 8/10 (2 point yine ormantizmden gidiyor.)

siyah beyaz filmlere karşı olan tutumumu 12 angry men le değiştirmeye başlamıştım.bu 2.film oldu.bu gidişle siyah beyaz klasik filmlere sarıcaz gibi ama bakalım,hayırlısı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.