- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Yeni Kasa ASTRA HB 1.6 115 HP EDİTİON
89 Cevap45047 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1171 Mesaj
13 Haziran 2012; 12:58:28 

Arkadaşlar Yeni Astra HB 1.6 115 HP Edition 39.982 lira kampanyalı fiyatıyla alınıp , lpg atılırsa üzerine nasıl olur ? Ayrıca bu araç lpg ye uyumlumudur ? Sitelere baktımda yeni astralardan lpg lisine hiç rastlamadım .

Ayrıca opel sitesinde pek aytıntılı bilgide bulunmuyor yeni kasadan kastım astra clasic degil ss de gösterdiğim kasa

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bgs0 -- 13 Haziran 2012; 13:32:40 >

12307 Mesaj
13 Haziran 2012; 13:01:40 

Motor, LPG'ye uygundur hocam.
Nihayetinde hitler motorlu bir araç. Turbo destekli benzinli araçlarda sıkıntı çıkıyor LPG konusunda.

~ Chevrolet Cruze 1.6 LS AT Sedan ~

1171 Mesaj
13 Haziran 2012; 13:38:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

Motor, LPG'ye uygundur hocam.
Nihayetinde hitler motorlu bir araç. Turbo destekli benzinli araçlarda sıkıntı çıkıyor LPG konusunda.

Teşekkür ederim

3931 Mesaj
13 Haziran 2012; 13:50:27 

3 aydır kullanıyorum araba 3300km'ye geldi. Benzinli olarak kullanıyorum.

Aracın performansı yeterli yalnız arabada 4 kişi varken, bagaj dolu ve klima full açıkken resmen gitmiyor. Yokuşlarda falan kaldırırken sıkıntı çekebilirsiniz.

Fren disklerinde fabrikasyon sorun var, aracı aldıktan sonra deneyin, frene bastığınızda direksiyon titriyorsa garantiden değiştiriyorlar, düzeltilmiş disk denen bir şey varmış onlardan takıyorlar.

LPG'ye uyumlu ancak garantiden düşüyor. Ancak servisin önerdiği yerde taktırırsanız 2 sene onlar motor garantisi veriyor.

Başka sorunuz olursa yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beamer -- 13 Haziran 2012; 13:51:44 >

715 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
powerauto
13 Haziran 2012; 13:51:00 

Opelin 1.6 motoru biraz daha günceldir hitler daha eski teknolojiye sahip bir motor 1.6 8V SOHC
Opel Ecotech 1.6 16V DOHC
Lpg ile tam uyumludur.

1171 Mesaj
13 Haziran 2012; 13:59:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Beamer

Aracın performansı yeterli yalnız arabada 4 kişi varken, bagaj dolu ve klima full açıkken resmen gitmiyor. Yokuşlarda falan kaldırırken sıkıntı çekebilirsiniz.

Fren disklerinde fabrikasyon sorun var, aracı aldıktan sonra deneyin, frene bastığınızda direksiyon titriyorsa garantiden değiştiriyorlar, düzeltilmiş disk denen bir şey varmış onlardan takıyorlar.

LPG'ye uyumlu ancak garantiden düşüyor. Ancak servisin önerdiği yerde taktırırsanız 2 sene onlar motor garantisi veriyor.

Aracın seriliğini pek önemsemiyorum sağlam ve şekli seması düzgün olduğu için ayrıca opel olduğu için tercih edeceğim.Benzinli araçların tümünde bu sorun var zaten.Normalde dizel tercih ederim ama dizel araçların fiyatları aşırı yüksek ve indirim yapmıyorlar.Hem dizel araçların motor ömrüde az , malum aracı Allah kısmet ederse 4-5 yıl kullanmayı düşünüyorum.Başka bir araç alsam bile bu aracı satmayacağım.

Ayrıca servisin önerdiği yerden lpg yi taktırırım bu tavsiye içinde ayrıca teşekkürler

@powerauto bilgiler için teşekkür ederim.

4111 Mesaj
13 Haziran 2012; 14:04:52 

quote:

4 kişi, dolu bagaj ve klima açıkken gitmemesi normal. Zaten gitmesi anormal olurdu.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Haziran 2012; 14:05:32 

gayet iyi fiat.
alınır.

831 Mesaj
13 Haziran 2012; 15:03:16 

Bu motorun lpg ye uyumlu olmadığını biliyordum. Subaplar magnezyum mu neymiş. Zamanla erime yapma ihitimali varmış. Forumlarda böyle anlatılıyor.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

45 Mesaj
13 Haziran 2012; 15:37:57 

713 Mesaj
13 Haziran 2012; 15:45:32 

quote:

Orijinalden alıntı: bgs0

Aracın seriliğini pek önemsemiyorum sağlam ve şekli seması düzgün olduğu için ayrıca opel olduğu için tercih edeceğim.Benzinli araçların tümünde bu sorun var zaten.Normalde dizel tercih ederim ama dizel araçların fiyatları aşırı yüksek ve indirim yapmıyorlar.Hem dizel araçların motor ömrüde az , malum aracı Allah kısmet ederse 4-5 yıl kullanmayı düşünüyorum.Başka bir araç alsam bile bu aracı satmayacağım.

Ayrıca servisin önerdiği yerden lpg yi taktırırım bu tavsiye içinde ayrıca teşekkürler

@powerauto bilgiler için teşekkür ederim.

Opelin dizel araçlarının motor ömrü yüksektir. Kullanılan motor kendini ispatlamış bir motordur Fakat J kasa 1.3 90 hp yetersiz kalıyor H kasada bile kalkışda ağırlığını hissedilirken J kasa 100 kg daha ağır Fiyatlarıda yüksek heralde 1.6 115 hp alman mantıklı Güzel bir lpg montajı ile sıkıntısız kullanabilirsin İnsignialarda Lpg pistonlara mı bi yere zarar veriyormuş diye okumuştum yanlış hatırlamıyorsam opel forum sitelerinden araştırmanızı öneririm

İST/Zeytinburnu.. DK 0686 Vtec 2

1171 Mesaj
14 Haziran 2012; 0:00:29 

Şu lpg konusunu bir açıklığa getirmeden alamam aracı.Bazı yerlerde uyumlu bazı yerlerde ise uyumsuz olduğu hakkında bilgilere rastlıyorum.

2982 Mesaj
14 Haziran 2012; 0:04:14 

Bu motor h kasada kullanılan motor bıldıgım kadarıyla. O yuzden lpg uyumsuzlugu fln yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

11892 Mesaj
14 Haziran 2012; 0:04:48 

kardeş s.a kuzenimde opel astra 1.6 sport va. brc marka lpg taktırdı kendisi foruma ara sıra yazıyor lpgde problemsizz biniyor.

Daihatsu Sirion 1.0 12v 69 hp+lpg tasarrufta son nokta...

7656 Mesaj
14 Haziran 2012; 0:29:22 

LPG'ye tam uyumlu değil sübap sorunu A ile başlayan tüm motor kodlarında var

'02 Corsa 1.8 GSI-Corsa Ç.
Xmax 250 ABS

382 Mesaj
14 Haziran 2012; 0:33:55 

Liste fiyatının ne kadar altında alınabilir acaba bu araç? Fiyat alan oldu mü yakın zamanda?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1171 Mesaj
14 Haziran 2012; 0:51:46 

quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

kardeş s.a kuzenimde opel astra 1.6 sport va. brc marka lpg taktırdı kendisi foruma ara sıra yazıyor lpgde problemsizz biniyor.

Peki zahmet olmazsa vede bilginiz varsa kuzeninizin lpg yakıt tüketim değerlerini kuruş olarak değilde km/litre değerlerini yazabilirmisiniz ? Şimdiden teşekkür ederim

Edit:1.6 sport modeli 180 HP gücündeymiş maşallah o motorla bayağı yakar gibime geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bgs0 -- 14 Haziran 2012; 0:55:49 >

1172 Mesaj
14 Haziran 2012; 0:55:32 

Bildiğim kadarıyla Bu yeni seride motorlar A serisi ve sübap kapaklarımıdır nedir lpgye dayanıksızmış bir yerde okumustum, isterseniz bayiye bir sorun

11892 Mesaj
14 Haziran 2012; 0:56:59 

quote:

Peki zahmet olmazsa vede bilginiz varsa kuzeninizin lpg yakıt tüketim değerlerini kuruş olarak değilde km/litre değerlerini yazabilirmisiniz ? Şimdiden teşekkür ederim

Edit:1.6 sport modeli 180 HP gücündeymiş maşallah o motorla bayağı yakar gibime geliyor

hayır 1.6 115 beygir 2010 model. vallahi dediğine göre mersin ş.içi 11 litre ama daha yeni taktırdı tabi ileride düşecektir.

1171 Mesaj
14 Haziran 2012; 0:58:19 

quote:

Orijinalden alıntı: yasin90

Bildiğim kadarıyla Bu yeni seride motorlar A serisi ve sübap kapaklarımıdır nedir lpgye dayanıksızmış bir yerde okumustum, isterseniz bayiye bir sorun

Kahretsin ya piyasadaki hb kasa olarak en güzel en beğendiğim araç bu ama lpg ye tam olarak uyumlu değil Başka yerlerdede bu bilgiye rastladım ve yukarıdaki arkadaşda belirtmiş :s bu olmazsa mecbur megane hb III serisine yöneleceğim 2. tercih olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bgs0 -- 14 Haziran 2012; 1:02:08 >

1171 Mesaj
14 Haziran 2012; 1:01:04 

quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

hayır 1.6 115 beygir 2010 model. vallahi dediğine göre mersin ş.içi 11 litre ama daha yeni taktırdı tabi ileride düşecektir.

Şehir içine göre yinede çok makul bir değer. 11 litre lpg 22 tl. Şehir içi 100 km de 22 tl çok iyi bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bgs0 -- 14 Haziran 2012; 1:01:42 >

11892 Mesaj
14 Haziran 2012; 1:02:36 

quote:

Şehir içine göre yinede çok makul bir değer. 11 litre lpg 22 tl. Şehir içi 100 km de 22 tl çok iyi bence

bence o paraya alınabilecek en iyi araçlardan bir tanesi ya bravo yada astrayı tercih ederim.

169 Mesaj
14 Haziran 2012; 1:07:53 

quote:

Arkadaşlar Yeni Astra HB 1.6 115 HP Edition 39.982 lira kampanyalı fiyatıyla alınıp , lpg atılırsa üzerine nasıl olur ? Ayrıca bu araç lpg ye uyumlumudur ? Sitelere baktımda yeni astralardan lpg lisine hiç rastlamadım .

Ayrıca opel sitesinde pek aytıntılı bilgide bulunmuyor yeni kasadan kastım astra clasic degil ss de gösterdiğim kasa

0

Lpg taktırsan Prins Taktir Kesinlikle 2150 tl ye bir iki once taktirmistim.

Yüz binlerce birbirine benzeyenleri seyret de aralarında ki yetmiş yıllık farka dikkat et. İki şey birbirine benzeyebilir: Acı su da berraktır, tatlı su da…

20706 Mesaj
14 Haziran 2012; 7:33:34 

H kasada kullanılan motor. Pek önermem açıkçası bu ağırlıktaki bir kasa için. LpG uygundur ama zaten hantal bir araç iyice hantallaştırabilir.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

542 Mesaj
14 Haziran 2012; 8:20:57 

Uzun süre kullanacaksanız LPG'yi baştan düşünmeyin. Google'da "A16XER lpg " diye aratın detaylı bilgilere ulaşacaksınız. Aynı şeyleri tekrar etmiş oluruz, forumda da konuları var.

2548 Mesaj
14 Haziran 2012; 15:35:55 

quote:

hocam dkeremin kuzeni benim aracta Lovato OBD II sıralı sistem var BRC degil..onu yanlıs yazmıs yakıt tüketim degerlerim gayet iyi yaklasık 3000kmdir kullanıyorum hicbir problem yok sadece 4000devirin üstüne cıkmamaya özen gösteriyorum..

GT-I9100 & GT-I9300

Electrical and Automation Engineering

3931 Mesaj
14 Haziran 2012; 17:53:37 

quote:

Orijinalden alıntı: butterfly_effect_53

Uzun süre kullanacaksanız LPG'yi baştan düşünmeyin. Google'da "A16XER lpg " diye aratın detaylı bilgilere ulaşacaksınız. Aynı şeyleri tekrar etmiş oluruz, forumda da konuları var.

Su an lpg yok ama taktirmayi dusunuyorum ve taktirirsan uzun sure lpgli kullanacagim.

Su an aratamadim ne gibi problemler cikiyor acaba?

542 Mesaj
15 Haziran 2012; 9:08:28 

quote:

Su an lpg yok ama taktirmayi dusunuyorum ve taktirirsan uzun sure lpgli kullanacagim.

Su an aratamadim ne gibi problemler cikiyor acaba?

Sübap deformasyonu oluyor.

3931 Mesaj
15 Haziran 2012; 12:32:12 

quote:

Orijinalden alıntı: butterfly_effect_53

Sübap deformasyonu oluyor.

Hmm bu motorun turbosu icin gecerli bir sorun saniyordum onu yakin bir akrabamin 1.6t insigniasi vardi lpgli, subap baslari erimis mi ne olmus, 2-3000 tl civari masraf cikmis sanirim su an benzinli kullaniyorum keske dizel alsaydin demisti.

1171 Mesaj
19 Haziran 2012; 22:49:39 

quote:

Hmm bu motorun turbosu icin gecerli bir sorun saniyordum onu yakin bir akrabamin 1.6t insigniasi vardi lpgli, subap baslari erimis mi ne olmus, 2-3000 tl civari masraf cikmis sanirim su an benzinli kullaniyorum keske dizel alsaydin demisti.

Arkadaşlar herkese teşekkür ederim aracı almaktan vazgeçtim sübap deformasyonu sorunundan dolayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bgs0 -- 19 Haziran 2012; 22:50:46 >

1154 Mesaj
19 Haziran 2012; 23:19:36 

Subaplar magnezyum ve eriyor, ecotech motor kullanan, opel ve chevrolet lerde bu sorun var. 2.000 lira lpg dönüşüm + 2.000 lira da magnezyum olan parçayı çelik olan parçalarla değiştirip binersiniz. Ama aynı zamanda kelebek denen (nasıl bir parça ise, bilmiyorum) onda da problem çıkıyormuş. Yetkili serviste çalışan bacanaktan alınan bilgiler.

Km.si Düşürülmüş araç almak istemiyorsanız, Ankara'dan Abdullah ve Bedriye ÜSTÜN çiftine bulaşmayın, aman ha!!!

713 Mesaj
19 Haziran 2012; 23:53:28 

Renolara bakabilirsin Megane 3 felan pek bilmiyorum fiyatlarınıda K4M motor Lpg'ye tam uyumlu

İST/Zeytinburnu.. DK 0686 Vtec 2

35 Mesaj
20 Haziran 2012; 13:32:34 

nasipse 7 temmuzda teslim alacağım aracı 38900 e indirdim fiyatı,karter koruma park sensörü aldım yanında,body kit kesin taktırıcam,zaten estetik olan görünümü,güzel bir sportifliğe bürünüyor,sizce ek hediye olarak bunlar dışında ne istenebilir performans çokta önemli değil benim için eski aracım enjoy 105 hb olandı ve easytronic olmasına rağmen gaz tepkimeleri felan gayet iyiydi bu motorunda ondan aşağı kalır yanı olduğunu sanmıyorum.

147 Mesaj
8 Temmuz 2012; 12:42:51 

Arkadaşım Ecotech motora sahip bir araca sahibim. Aveo HB BRC LPG kitiyle sorunsuz kullanıyorum aracım 166.000 km'de:)

75 Mesaj
8 Temmuz 2012; 13:02:19 

OPEL ASTRA EDİTİON 1.6 FİYATLARI DÜŞTÜ
DÜŞÜNRSEN YARDIMCI OLURUM
SİNAN ÇELİK
OPEL ATM
SATIŞ ŞEFİ
530 881 83 82
549724 29 67

382 Mesaj
8 Temmuz 2012; 14:13:45 

quote:

Orijinalden alıntı: casper80

nasipse 7 temmuzda teslim alacağım aracı 38900 e indirdim fiyatı,karter koruma park sensörü aldım yanında,body kit kesin taktırıcam,zaten estetik olan görünümü,güzel bir sportifliğe bürünüyor,sizce ek hediye olarak bunlar dışında ne istenebilir performans çokta önemli değil benim için eski aracım enjoy 105 hb olandı ve easytronic olmasına rağmen gaz tepkimeleri felan gayet iyiydi bu motorunda ondan aşağı kalır yanı olduğunu sanmıyorum.

Şimdiden hayırlı olsun astraniz... Ödemeyi yapmış miydiniz? Yoksa yeni fiyat üzerinden tekrar konuştunuz mu?

382 Mesaj
8 Temmuz 2012; 14:30:31 

Up

16775 Mesaj
8 Temmuz 2012; 14:42:47 

iyi bir seçim olur

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

1267 Mesaj
8 Temmuz 2012; 15:32:50 

quote:

hocam dkeremin kuzeni benim aracta Lovato OBD II sıralı sistem var BRC degil..onu yanlıs yazmıs yakıt tüketim degerlerim gayet iyi yaklasık 3000kmdir kullanıyorum hicbir problem yok sadece 4000devirin üstüne cıkmamaya özen gösteriyorum..

4000 deviri geçince ne oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadbul -- 8 Temmuz 2012; 20:07:53 >

635 Mesaj
2 Ekim 2012; 20:08:27 

Son zamanlarda aracı alan var mı arkadaşlar? GÜncel fiyat bilgisi istiyorum. Saygılar

1782 Mesaj
2 Ekim 2012; 20:44:41 

şehir içi kaç litre yakıyosunuz peki..

Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekanı unut. Daima çalışkan ol!!!

1782 Mesaj
2 Ekim 2012; 21:18:47 

quote:

Orijinalden alıntı: ChevyChevy

Arkadaşım Ecotech motora sahip bir araca sahibim. Aveo HB BRC LPG kitiyle sorunsuz kullanıyorum aracım 166.000 km'de:)

bu kmnin hepsini lpg ile mi yaptınız

Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekanı unut. Daima çalışkan ol!!!

1843 Mesaj
2 Ekim 2012; 21:28:14 

quote:

Orijinalden alıntı: cowcow

Son zamanlarda aracı alan var mı arkadaşlar? GÜncel fiyat bilgisi istiyorum. Saygılar

Makyajlı kasaya 39.000 TL fiyat vermişlerdi, fazla indirim yapmıyorlar.

Yeni Astra Sedan 1.6 Edition + BRC (By Mocan)

4533 Mesaj
2 Ekim 2012; 21:33:13 

quote:

Orijinalden alıntı: sinancelik1980

OPEL ASTRA EDİTİON 1.6 FİYATLARI DÜŞTÜ
DÜŞÜNRSEN YARDIMCI OLURUM
SİNAN ÇELİK
OPEL ATM
SATIŞ ŞEFİ
530 881 83 82
549724 29 67

Nasıl bir fiyat verebilirsiniz peki ? Ben kesin olarak alacağım Astra J.2. el buldum bir tane sport model 40.000 tl.Ve şuan 4 bayiden mail bekliyorum yarın 1.6 edition için mail atacaklar.

Fiat Palio 1.2s

60 beygirse, 59'u ...

3410 Mesaj
2 Ekim 2012; 21:48:56 

Fiyat güzel.Atmosferik motor lpg ye uyumlu ancak ilerde sübap sorunu oluyor....

129 Mesaj
3 Ekim 2012; 23:10:05 

arkadaşlar mrb opel astranın (yeni kasa ve otomatik) olup fiyatın en uygun olan hangisidir acaba biraz karışık bu model ve serileri çıkamadım içinden yardımcı olurmusunuz ltf

448 Mesaj
3 Ekim 2012; 23:36:32 

@sedatk
edition en boş ve ucuz modeli
enjoy plus bir üst modeli
sport enjoydan üst modeli
cosmo en dolu modeli
en boştan en doluya doğru sıraladım

129 Mesaj
4 Ekim 2012; 23:48:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Mete321

@sedatk
edition en boş ve ucuz modeli
enjoy plus bir üst modeli
sport enjoydan üst modeli
cosmo en dolu modeli
en boştan en doluya doğru sıraladım

çok tşk ederim arkadaşım bende o sıralamaya göre araştırim bakalım ikinci elde kaça buluruz saolasın :)

448 Mesaj
5 Ekim 2012; 0:02:56 

quote:

Orijinalden alıntı: sedakt

çok tşk ederim arkadaşım bende o sıralamaya göre araştırim bakalım ikinci elde kaça buluruz saolasın :)

Ne demek :)
donanım listelerine opel sitesinden bakabilirsin.(esp vs)

8 Mesaj
23 Aralık 2012; 22:43:56 

bende aldım ılerde lpg takmayı dusunuyorum umarım sorun olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baran1104 -- 12 Ocak 2013; 15:23:11 >

147 Mesaj
30 Ocak 2013; 14:34:47 

quote:

Orijinalden alıntı: altrea

bu kmnin hepsini lpg ile mi yaptınız

110.000 km'de takıldı LPG. Yaklaşık 60.000 km oldu.

1 Mesaj
5 Nisan 2013; 0:33:57