Şimdi Ara

Microstar S1 HD uydu alıcı ile ilgili herşey 99 TL (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
773
Cevap
11
Favori
76.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oncu22

Bu uydu alıcı, en ucuz HD recevir olduğu için, ucuz etin tiriti yenmez misali, o biss tablosunda, eğer bozuk bir satır varsa,
    alttaki doğru satırlarda çalışmıyor sanki. Bendede sürekli problem çıkarıyordu, kanal değiştirdikce, her seferinde Biss Menüye
    girmek zorunda kalıyordum. Sonunda , Ntvspor dışındaki bütün satırları sildim (bi tek Ntvspor sorunsuz açılıyordu), üstteki
    tablodaki değerleri, yeniden girdim , şu an problemsiz. Bir tek georgia tv de her seferinde Biss menüsü açmam gerekiyor,
    ondada, çoğunlukla o kanalın yayınladığı maçı diğer kanallar verdiği için problem olmuyor.

Türksatta , "Tandberg service" diye bir Afgan kanalı var (eskiden kanal adı farklıydı, şu hatırlayamadım)
    Bu kanalda, bir çok popüler takımın maçını şifresiz veriyor (Şampiyonlar ligi/ispanya/ingiltere/italya..vb)

Kolay gelsin.

verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim .. deneyeceğim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Giremeyenler olduysa şu bilgiyi vereyim. Bütün bilgileri doğru girseniz bile kanal açılmayabiliyor. Bu durumlarda kanalı açacağız. Şifreli kanal uyarısı verince kumandadan menü>sistem ayarları üzerine gelip kırmızı tuşa basacağız. Ve kendi biss şifresinin üstüne geleceğiz bu şekilde açıyorum ben az tv'yi. Olmazsa değiştire tıklayıp değerleri silip tekrar girmeyi deneyebilirsiniz. Ama bu şifreyle maç izleniyor rahatça izlersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KSK_istayfa

Giremeyenler olduysa şu bilgiyi vereyim. Bütün bilgileri doğru girseniz bile kanal açılmayabiliyor. Bu durumlarda kanalı açacağız. Şifreli kanal uyarısı verince kumandadan menü>sistem ayarları üzerine gelip kırmızı tuşa basacağız. Ve kendi biss şifresinin üstüne geleceğiz bu şekilde açıyorum ben az tv'yi. Olmazsa değiştire tıklayıp değerleri silip tekrar girmeyi deneyebilirsiniz. Ama bu şifreyle maç izleniyor rahatça izlersiniz.

denedim ama yapamadım
    arkadaş anlattı sağolsun ancak .. menu sistem ayarları kısmına gelip kırmızı tuşa basınca çıkan menüde ne aztv var ne de idman tv var ... bu kanalları o listeye mi eklemek gerekiyor yoksa baska bir yol mu var?
    sonuc olarak maalesef yapamadım

bir el atalım size zahmet .. sonra da bunu arkadaşın uzun anlatımlı mesajına ekleyelim .. sonra herkes faydalansin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: trailblazer

quote:

Orijinalden alıntı: KSK_istayfa

Giremeyenler olduysa şu bilgiyi vereyim. Bütün bilgileri doğru girseniz bile kanal açılmayabiliyor. Bu durumlarda kanalı açacağız. Şifreli kanal uyarısı verince kumandadan menü>sistem ayarları üzerine gelip kırmızı tuşa basacağız. Ve kendi biss şifresinin üstüne geleceğiz bu şekilde açıyorum ben az tv'yi. Olmazsa değiştire tıklayıp değerleri silip tekrar girmeyi deneyebilirsiniz. Ama bu şifreyle maç izleniyor rahatça izlersiniz.

denedim ama yapamadım
    arkadaş anlattı sağolsun ancak .. menu sistem ayarları kısmına gelip kırmızı tuşa basınca çıkan menüde ne aztv var ne de idman tv var ... bu kanalları o listeye mi eklemek gerekiyor yoksa baska bir yol mu var?
    sonuc olarak maalesef yapamadım

bir el atalım size zahmet .. sonra da bunu arkadaşın uzun anlatımlı mesajına ekleyelim .. sonra herkes faydalansin

Sen baştan biss giremediğini bilmediğini söylesen ona göre anlatırdım aslında. Ben yapılmış olanı çalıştırmayı anlattım.

Kanal ismini kanal listesiyle aynı olacak şekilde giriyoruz sonrada biss key kısmına internette yazılı olan şifreyi giriyoruz. Service id biraz problemli bende emin olamıyorum buralardan takip ediceksin.

Açılmazsa üstte yazdığım yolu denersin o şekilde açılıyor genelde.

• tamamdir deneyeceğim
  • Şu an bu aleti aldığım zaman izleyebileceğim kaç tane hd kanal var yerli yabancı
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeYaBaN.

Şu an bu aleti aldığım zaman izleyebileceğim kaç tane hd kanal var yerli yabancı

Şuan yerli 4 HD kanal var.

TRT HD
    TRT1 HD
    ATV HD
    AHABER HD

Yabancı kanal konusunda bilgim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Antonio-

quote:

Şu an bu aleti aldığım zaman izleyebileceğim kaç tane hd kanal var yerli yabancı

TRT HD
    TRT1 HD
    ATV HD
    AHABER HD

Yerlilere yani Türksatta birde Teledünya HD ile Semerkand TV HD eklenmiş olması lazım.

Yabancılarda, kurulu olan uyduya göre değişir.
    Aşağıdaki listeden şifresiz yerli yabancı HD kanalların listesine bakabilirsiniz;
    http://tr.kingofsat.net/hdtv.php?&standard=All&ordre=freq&filtre=Clear

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_runo -- 12 Aralık 2012; 18:53:46 >

• merhabalar

Cihazı ben de fatih bey'den 2 hafta oldu alalı, uzman falan değilim sırwadan vatandaş gözlemlerini yazacağım.

sd kalitesi iyi değil yazmışlar; görüntü ayarları rgb 4:2:2 525i_25 yapınca en iyi sd kalitesi alınıyor, hemen değişmeyebiliyor ama anlaşılmaz bi şekilde zaman geçtikçe düzeliyor ve gayet kaliteli bir görüntü alnıyor. yazılanlara bakılırsa sd görüntüde bu kadar ummamıştım diyebilirim

sinyal seviyem %75 bazı kanallarda %57ye kadar düşüyor ve o kanallar çekmiyor, elimde eski bi uydu var onu taktığımda sinyal seviyesi %98 oluyor ve microstarın çekmediği kanallar görünüyor,

eski uydumdaki eutelsatw3 ve sirius uydularını da seviyeleri %65 ve %75 olmasına rağmen otomatik ya da manuel olarak yaptığım aratmalarda bi kanal bulamadım, eski uydumda bu uydulardan da kanalları izliyordum. türksatta da 5-6 transponderdan yayın alamıyorum bu sinyal seviyesinde (%75)

video kaydetmede 1.5 saatlik bir kayıt yaptım ama izlerken videonun ortalarında hata verdi, kayıtta orjinal görüntü hiç bozulmuyor, gayet güzel, başka formatlarda da bi sorun yok

ntv-ntvspor-star transponderında ilk açılışta 2 sn ses bozuk geliyor. sonra düzeliyor.

fiyatına göre ürün gayet güzel, bütçesi sınırlı olanlar bizim gibiler için çok uygun. arkadaşların dediği gibi bazı ufak sorunlar var, görmezden gelinebilir. yeni yazılımı bekliyorum ben de.

• Bu cihaz için Ses Sitemi önerisi alabilirmiyim arkadaşlar. Uydu yayınının sesini ses sisteminden almam için hangi özelliklere dikkat etmem lazım?

Yardımcı olabilecek biri varmı?
  • Arkadaşlar microstar S1 HD uydu alıcı ile aşağıda belirttiğim cihazlar muadil ürünler midir?

http://www.starcom.web.tr/uydu_Detay.aspx?id=105

http://www.hometech.com.tr/uydu_Detay.aspx?id=64

Bu iki cihaz ile microstar S1 uydu alıcının tanıtım açıklamaları birebir aynı. Cihaz kasaları da birebir aynı. Muadil ürün ise bu gece almayı düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: metep

quote:

Orijinalden alıntı: gecemy

quote:

öncelikle konuyu açan ve destek verenlere çok teşekkür ederim böyle bir cihaz hakkında verdikleri bilgiler için.

cihazla ntfs 250gb 2 ayrı HDDye kayıt yapamadı. 2sini de ntfsden fat32ye çevirdim. uyumluluk denetleniyor bekleyin gibi bir şey yazıyordu(sürekli HDDyi meşgul ediyor-media kısmına geçince içindekileri sorunsuz açıyor). birisi samsung birisi toshiba.
    sandisk cruzer blade 16gb fat32 flasha sorunsuz kayıt yapıyor.sansa fuzeun dahili hafızasına kayıt yapabiliyor(hafıza kartına yaptırmayı beceremedim.fuze ntfsyi desteklemiyor zaten).kayıt aygıtı olarak hafıza kartını seçerek kayıt yapılabilir mi? bir de cihazla 8saat gibi uzun bir süre kayıt yapmak mümkün mü?

kanal taşıma ve silme işlemi gerçekten işkence.media playerden tvye geçişte görüntü oranı sorunu olabiliyor. cihazın sesi bana biraz az gibi geldi. SD yayınlarda sunnynin dsmart cihazından daha kötü görüntü alıyorum blurlu gibi(belki dediğiniz çözünürlük oto değişmediğinden dolayıdır bu fark.)
    -cihaz bazen kapayıp açınca hiçbir kanalı göstermiyor.gücü kesip açınca düzeliyor.HD kanallarda çok akıcı görüntü alamıyorum.alttan kayan yazılar çok net değil hafif takılmalar oluyor LG 42" 100hz. led tv ile kullanıyorum modelini hatırlamıyorum sonra eklerim.
    -cihazda liste tüm uydular diye ayarlı değilken elle girdiğimiz kanal no yerine 15 kanal sonrasını açabiliyor.

ilk sayfada verilen yazılımın cihazın içinde kurulu gelenden farkı nedir? güncellemeyle ilgili gelişme var mı?

Selamlar. Cihaz NTFS HDD ile her büyüklükteki ile sorunsuz çalışıyor. Fakat şöyle bir durum var. Bazı HDD ler bölümleme yaparken hatalı bölümlenmiş oluyorlar. Veya fortmat atılırken bazı MBR de sorunlar oluyor. PC de bu sorunlar örtbas ediliyor fakat ilerde birşekilde ortaya çıkıyorlar. Ya da HDD üzerinde işlem yapan bazı programlar HDD nin MBR ayarlarında değişimler yapıyor. Bu nedenle aslında sizin cihaza taktığınız HDD arızalı olduğundan cihaz NTFS hatası veriyor. Bendeki iki HDD den biri hata veriyordu. NTFS bölümü açık değil diyordu. Hatta ilk aldığımda konu başında bununla ilgili yazmıştım. NTFS de sorun var demiştim. Ama sorun HDD de imiş. Daha sonra HDD yi formatladım. Tekrar ikiye böldüm. İki parçayıda sorunsuz görüyor çalıştırıyor. İki ve daha fazla bölümlenmiş HDD lerde sorun PVR kaydı yaparken hangi bölümü seçeceğiyle ilgili oluyor. Cihaz seçim yaparken zorlanıyor. Haliyle bilgisayar değil. Mümkün olduğunca tek parça bölümlenmemiş HDD kullanın. Bölümlenmiş HDD lerde sizin farketmediğiniz MBR sorunları olabiliyor. Bu sorunlar pc nizde ancak çeşitli HDD bölümleme, inceleme programları kullanırken programlar tarafından görülür ve uyarı verir. Cihazda böyle bir sorunu olan HDD de HDD yi tanıma işlemi haliyle zorlaşıyor.

Cihazın işlemcisi birden fazla HDD yi destekleyebiliyor. Bu gerçekten artı bir özellik. Sizin sorununuz HDD nize yeniden format atın düzelecektir. Bütün HDD ler ile sorunsuz çalışıyor cihaz. Sorun HDD nizde.

Hafıza ortamınız desteklediği sürece 24 saat de kayıt yapabilirsiniz ama belli bir noktadan sonra dosya çok büyüyeceğinden takılmalar başlayabilir. İçerisinde zaman dosya boyutu gibi ayarlar var. Bu ayarlar TİME SHIFT özelliği kulanırken bazı sınırlamalar getiriyor. Kayıt kısmını otomatik yaparsanız sınırsız kayıt yapabilirsiniz.

Mediadan tv ye geçişlerde hatta media içindeki filmlerden başka bir filme geçtiğinizde de aynı şekilde görüntü oranları sıfırlanıyor. Bunun çaresi şu şekilde. Cihaz yaptığınız ayarları hafızasına direkt kaydetmiyor. Yaptığınız görüntü değişikliğinin ardından biraz bekleyin 10 15 saniye. Sonra menüden çıkın. Ayarlar kaydedilecektir. Cihaz sabit kayıt için 10 15 saniye zaman istiyor. Tv ye geçtiğinizde de görüntü ayarlarını yapın ve biraz bekleyin menüden çıkın. Ayarlar sabitlenir bu şekilde. Ama cihaz açıp kapatma yapınca yine default oluyor. Ona ben de çözüm bulamadım.

Alttan takılmalar birazda tv ve cihaz arsında görüntü ayarlarından kaynaklanıyor. Tecrübe ederek en uygun ayarı bulabilirsiniz. Ama her kanalda farklı ayarlar mevcut. Yaptığınız ayarlar bir kanalda sorunsuz kayan yazı gösterirken bir diğer kanalda işe yaramayabiliyor.

Geçen bir akrabamın yeni aldığı led tv ve uydu cihazını gördüm yanına gittiğimde. Ellerimi açıp dua ettim iyiki bu cihazı almışım diye. O nasıl bir rezil görüntü anlatamam. Bu cihazda görüntüye zoom yapıp 4 x yaptığınızda bile o alıcıdan iyi bir görüntü veriyor desem abartmış olmam herhalde. O görüntünün yanında bu cihazın verdiği görüntü vcd film ile full hd film arasındaki fark kadar belirgin. Ordaki HD kanalların görüntüsü bile vcd kalitesindeydi. İnanamadım. İyi ki bu aleti almışım diye dua ettim valla. Bu fiyata piyasadaki muadilerine taş çıkaran bir alet. Ufak tefek kusurları var ne yapalım oda gülün dikeni :))

öncelikle foruma uzun zamandır girmediğimden cevabı görmemişim. şimdi yorumumu yazıyorum.
    2 harici HDDmi de NTFS olarak yeniden formatladım. 2sindeki önceki haldeki gibi tek bölüm var.bölmeyi düşündüm sonra vazgeçtim. sonuç: aynı sorun yine var.chkdsk yoluyla hataları denetleyip düzelttim.en son notebookunkini söküp taşınabilir hddlerin birinin kutusuna takıp deneyeceğim. ntfs formatlı flash belleğe de kayıt yapamamıştı cihaz.
    -yayını izlerken 15dk geçti ve ben yayının geçen 15dksı da dahil kaydetmek istesem bu mümkün mü?
    -sizde de cihazı birkaç kere kapa aç yapınca hiçbir kanalı göstermediği oldu mu?
    -saati oto veya manuel olarak doğru kaydettiğimde (sanırsam içinde pil var) bazen doğru gösteriyor bazen tarih de dahil hatalı gösteriyor. menü şeffaflığını nedense hep 100 olarak sıfırlıyor.

-teknoloji mağazalarındaki SD yayınlara bakıyorum -bendeki LG 100hz lede göre- görüntüler daha akıcı,yazılarda takılma yok. ben 1080i,1080p 25,30,50,60hz hangi değeri denediysem altta kayan yazılar bir süre sonra donuk donuk:/sekeseke geliyor. eğer yazı hızı biraz daha fazlaysa bindirmeli olarak geçiyor ve yazılar okunmuyor.tüplü tvlerde bile yazılar takılmıyor. 1080i 25hz veya 1080p 50hz en uygun gibi şimdilik (60hz ayarlasam bile lcd infoya basında 1080p 50hz yazıyor.)
    -hiremco hd cihaz bağlanmış bir samsung lcdde görüntüler çok akıcıydı(1-2sn yavaşken sonrasında hızlandırıldığını farkedebiliyorum.)bunu tv mi yapıyor yoksa uydu alıcı mı?(cihazı ve tvyi test etme şansım yok.modelleri bilmiyorum)

2013te tüm yayınların hd olması gibi bir zorunluluk gibi birşeyler okudum ama bu habere göre zorunlu gözükmüyor:http://cadde.milliyet.com.tr/2012/08/16/YazarDetay/1581552/yeni-tv-duzeni-sifre-kalkiyor-mu-

Kanalları yeniden ayarlamak sorun olmazsa yazılım yüklemesi yapıp yeniden deneyin isterseniz. İlk yorumlarımda da belirttiğim gibi yazılım yüklemesi yaptıktan sonra bende NTFS bölümü açık değil gbii uyarı veriyorken o sorun ortadan kalkmıştı. Bende şu an 4 tane ayrı hdd var. 20 den fazla hafıza kartı ve 4 5 tane flas bellek var. HDD lerimin hepsi 2 parça. Ve neyi takarsam takayım görüyor ve açıyorum. PVR kaydı yapıyorum. Sıkıntı olmuyor. Bazen PVR kayıt yaparken ters bir uygulama yapıyorum kayıt başarısız oluyo hdd ye kayıt etmeye çalışıyor kaydedemiyor. HDD yi çıkarıp cihazı açıp kapatıyorum tekrar takıyorum düzeliyor. Ama bu benim kayıt yaparken başka bir şeyler yaptırmaya çalışmamdan kaynaklanıyor. Çok şükür cihazımda bu konuda bir sıkıntım yok. Samsung tvm var demiştim. Onun kendi USB sinden MULTİMEDİA sını kullanıyordum önceden. Filmlerin yarısından fazlasının formatını tanımıyordu. Bu cihazı aldığımdan beri tv nin usb girişini unuttum. Tv ye artık hiçbirşey bağlamıyorum. Çünkü daha zahmetli menülerde gezerken resim olsun başka birşey olsun çok yavaş hareket ediyor tv. Ama bu cihazda hem daha hızlı gezinebiliyorum hem de tek tük tanınmayan format çıkıyor karşıma aşağı yukarı her dosyayı video resim açabiliyorum. Benim gibi alan arkadaşlar eminim tv lerinin multimedyasını kullanmaktan vazgeçmişlerdir.

BU ARADA BAZI ARKADAŞLARA BİLGİ VEREYİM BİR KONUDA

Ben satıcı-tamirci ya da berzeri bir işle uğraşan biri değilim. Özelden bir çok arkadaş türlü türlü marka model cihazlar için benden tavsiye istiyor. Ne kullandım ne de gördüm arkadaşlar. O yüzden size söyleyebileceğim herşey yine başkalarından duyduğum gördüğüm şeyler ve birazda kendi teknik (az çok anladığım kadarıyla) bilgilerimden birşeyler söyleyebilirim. Bu cihazı kullanıdğım için yorum yapıp incelememi paylaştım. Onun haricindeki kullanmadığım cihazlar için size sağlıklı bilgiler veremem.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Antonio-

quote:

TRT HD
    TRT1 HD
    ATV HD
    AHABER HD

Evet HD 4 kanal var ama HD standardında SD yayın yapan FOX-TV8-CNBC-E2 gibi bir çok kanal var. Düz bir uydu alıcıyla bu kanallardaki kaliteyi göremezsiniz. Çevremde kullanan insanların tvlerine bakıyorum HD yayın diyor rezalet ötesi. HD kanalın görüntüsü bu cihazdaki SD den daha kötü abartısız söylüyorum. Ben kendi adamı tv ile cihaz arasında çok güzel bir görüntü ayarı yaptım gayet net ve canlı izliyorum kanalları. Öyle karelenme görüntü dağılması falan hiçbir sıkıntım yok. Sanki HDD den yüksek kalite bir film açmışım gibi izliyorum kanalları. Ha HD kanalın görüntüsü zaten ayrı ama bu cihazın SD görentüsü bile birçok HD cihazın HD görüntüsünden kaliteli.

• quote:

Orijinalden alıntı: oscar77

Cihazı alalı 1.5 ay oldu deneyimlerimi aktarayım. Belki yeni almışlara ve yeni alacaklara faydası dokunur.
    Öncelikle full hd kanalları seyretmek için cihaz almak isteyenler için fiyat olarak çok uygun bir cihaz.
    TRTHD, TRT 1HD, ATVHD, AHABERHD yani şifresiz tüm hd kanalları sıkıntısız açıyor.
    Cihazın açılma hızı, kanal geçiş hızı gayet tatminkar.
    Media player özelliğini kullanmak için alıcaklar için görüntü kalitesi tam tatminkar olmayabilir (Evde media player olarak samsung bluray cihazım var onu kullanıyorum önceden onu kullandığım, görüntü kalitesini bildiğim için bu cihazda mkv 720p 1080p filmlerde istediğim kaliteyi alamadım)
    Mkv, avi denediğim formatlar tamamını açıyor (denediklerim). AC3 ses kodekli filmlerde ses sisteminiz yoksa sesi alamazsınız. DTS sesleri açıyor (En çok şaşırdığımda bu zaten, genelde cihazlar AC3 seslerini açar Dts ses kodeğini çözen cihaz az bulunur)
    Kumanda çok dandik gözüküyor bu cihaza bu kumanda hiç yakışmıyor kullanımı rahat değil.
    PVR özelliğne gelirsek cihazı en çok bu özelliği için aldım. İlk 15 gün kafayı yetirttii bana şimdi yavaş yavaş çözüyor gibiiyim...
    PVR da kayıt esnasında cihazı kapattığınız vakit kayıtta kapanıyor yani arka planda kayıt yapmıyor. Zamanlayıcı kayıtta kayıtlar bazı kanallarda zamanında başlamıyor. Ve kayıt esnasında cihazın üstünde kayıt yaptığına dair bir işaret gözükmüyor eğer ki televizyon kapalı cihaz açık ise kayıtın başlayıp başlamadığını anlamak için televizyonu açmanız gerekir.
    Star Tv de kayıt yapamıyordum. Ne zamanlamada çalışıyor ne de manuel ile kayıtı başlatamıyordum. Başlatmak isteğimde ise cihaz kilitleniyordu. İlk başlarda kumanda bozuk zannettim fakat cihazın üzerinde de kanal değiştiremiyordum, ses açıp kapatamıyordum sadece cihazı açıp kapatabiliyordum Star kanalı üzerinde olduğu zaman... Zannedersem bu sorunu çözdüm galiba, yeni çözdüğüm için galiba diyorum. PVR ayarlarında üzerinde kanal kayıt formatını TS den PS ye çevirdim ve Star tv de kayıtı başlattım. Daha sonra sonuçlarını paylaşırım...

Hayırlı olsun güle güle kullanın öncelikle.
    PVR kayıt için çözümlenecek çok birşey yok aslında. Kayıt otomatik yaparsanız sınırsız kayıt yapabilirsiniz. Bir arkadaş geçmiş görüntüyü kayıt edebilir miyim diye sormuştu. Şöyle olabiliyor. Kanalı izlerken PLAY PAUSE tuşuna basarsanız yani TİME SHİFT özelliğini kullanmaya başlarsanız HDD nize geçici kayıt yapmaya başlıyor cihaz. Seçtiğniz uzunlukta bir süreyi kayıt edecektir. Ama bu özelliği kapattığınız anda bu kayıt silinecektir. Time shift zaman kaydırmayı kullanırken geri sardırarak istediğiniz yerden rec tuşuna basarsanız o noktadan itibaren kayıt altına almış olur.

Sizin dedediğiniz şeyi tam anlamadım ama cihaz kapalıyken kayıt yapması zaten garip bir durum değil mi? Zamanlama kayıttaki sıkıntınızın kaynağı şu olabilir. Kanalları izlerken EPG tuşuna basarsanız saat ve tarihin her kanalda farklılık gösterdiğini göreceksiniz. Ayarlarda tarih ve saat otomatik olarak ayarlıysa kanaldan gelen bilgiye göre her kanalda saat ve tarih değişiyor. Bu nedenle sizin ayarladğınız saatle cihazın saati uyuşmadığından kayıt zamanında başlamıyor olabilir. Ben elle ayarlama yaptım saati. Şimdi tüm kanallarda aynı saat ve tarih var. Bir de bu şekilde deneyin.

Kayıt ayarları için daha önceki sayfalarda kullandığım ayarları yazmıştım. Eğer o mesajı bulup incelerseniz ve ayarları aynen yaparsanız sıkıntı yaşamazsınız sanıyorum. TS formatında kaydettiği görüntüleri bilgisayarda izlemek de sıkıntı oluyor.

• Son olarak fetih51 arkadaşın linklerindeki cihazlara baktım microstarla aynı cihaz. Menü herşeyi aynı cihazların. Cihaz için kullanma klavuzu ve yazılım arayanlar için sitesinde yazılım ve kanal listesi hatta kullanma klavuzuna ulaştım. Bir çok kişinin işine yarayacaktır eminim.
    Yazılım da yeni bir şey var mı bilemiyorum fakat kanal listesi verilmiş ayrı olarak. Sanırım bu tek tek kanal ayarlamaya bir son verecek olan şey diye tahmin ediyorum. Ben denemedim henüz. Linkleri paylaşayım sizlerle

http://www.hometech.com.tr/kilavuz/HT_HD8800_UyduAlici_Kilavuz.rar KULLANMA KLAVUZU
    http://www.hometech.com.tr/yazilim2/HD8800.rar YAZILIM VE KANAL LİSTESİ

http://www.hometech.com.tr/uydu_Detay.aspx?id=64 BUDA MUADİLİ CİHAZIN SAYFASI.

Yazılım arayanlar deneyebilir. Ben denemeyeceğim zira ayarlarım da sıkıntım yok alıştım iyi kötü kullanıyorum sorunum yok.

• quote:

Kanalları yeniden ayarlamak sorun olmazsa yazılım yüklemesi yapıp yeniden deneyin isterseniz. İlk yorumlarımda da belirttiğim gibi yazılım yüklemesi yaptıktan sonra bende NTFS bölümü açık değil gbii uyarı veriyorken o sorun ortadan kalkmıştı. Bende şu an 4 tane ayrı hdd var. 20 den fazla hafıza kartı ve 4 5 tane flas bellek var. HDD lerimin hepsi 2 parça. Ve neyi takarsam takayım görüyor ve açıyorum. PVR kaydı yapıyorum. Sıkıntı olmuyor. Bazen PVR kayıt yaparken ters bir uygulama yapıyorum kayıt başarısız oluyo hdd ye kayıt etmeye çalışıyor kaydedemiyor. HDD yi çıkarıp cihazı açıp kapatıyorum tekrar takıyorum düzeliyor. Ama bu benim kayıt yaparken başka bir şeyler yaptırmaya çalışmamdan kaynaklanıyor. Çok şükür cihazımda bu konuda bir sıkıntım yok. Samsung tvm var demiştim. Onun kendi USB sinden MULTİMEDİA sını kullanıyordum önceden. Filmlerin yarısından fazlasının formatını tanımıyordu. Bu cihazı aldığımdan beri tv nin usb girişini unuttum. Tv ye artık hiçbirşey bağlamıyorum. Çünkü daha zahmetli menülerde gezerken resim olsun başka birşey olsun çok yavaş hareket ediyor tv. Ama bu cihazda hem daha hızlı gezinebiliyorum hem de tek tük tanınmayan format çıkıyor karşıma aşağı yukarı her dosyayı video resim açabiliyorum. Benim gibi alan arkadaşlar eminim tv lerinin multimedyasını kullanmaktan vazgeçmişlerdir.

Ben satıcı-tamirci ya da berzeri bir işle uğraşan biri değilim. Özelden bir çok arkadaş türlü türlü marka model cihazlar için benden tavsiye istiyor. Ne kullandım ne de gördüm arkadaşlar. O yüzden size söyleyebileceğim herşey yine başkalarından duyduğum gördüğüm şeyler ve birazda kendi teknik (az çok anladığım kadarıyla) bilgilerimden birşeyler söyleyebilirim. Bu cihazı kullanıdğım için yorum yapıp incelememi paylaştım. Onun haricindeki kullanmadığım cihazlar için size sağlıklı bilgiler veremem.

yazılım yükleyince biss listesini yeniden girmek gerekiyor mu? kanal düzenlemenin zorluğu ve bu sebeple yazılım yüklemeyi şimdilik düşünmüyorum. şimdilik flash belleklerle idare etmeye çalışacağım. notebookun diskini deneyeceğim boş bir zamanda. kanal yedekleme desteği en çok istediğim özellik şuan. bu arada LG video dosyaları konusunda pek sıkıntı çıkarmıyor .samsungları hiç denemedim. tvde anlamadığım şey mkv ve mp4 dosyası içindeki aacyi destekliyor ama direkt müzik dosyası aac,m4a desteği yok. bu uydu alıcı m4ayı destekliyor, codec bakımından daha fazla desteklediği format var . altyazılı filmi TVnin kendi playerında izlemek daha keyifli.altyazılar daha okunaklı.ama PCyi bağlayıp izlemek gibisi yok. neyse NTFS sorununu çözersem burada paylaşırım.

• quote:

quote:

yazılım yükleyince biss listesini yeniden girmek gerekiyor mu? kanal düzenlemenin zorluğu ve bu sebeple yazılım yüklemeyi şimdilik düşünmüyorum. şimdilik flash belleklerle idare etmeye çalışacağım. notebookun diskini deneyeceğim boş bir zamanda. kanal yedekleme desteği en çok istediğim özellik şuan. bu arada LG video dosyaları konusunda pek sıkıntı çıkarmıyor .samsungları hiç denemedim. tvde anlamadığım şey mkv ve mp4 dosyası içindeki aacyi destekliyor ama direkt müzik dosyası aac,m4a desteği yok. bu uydu alıcı m4ayı destekliyor, codec bakımından daha fazla desteklediği format var . altyazılı filmi TVnin kendi playerında izlemek daha keyifli.altyazılar daha okunaklı.ama PCyi bağlayıp izlemek gibisi yok. neyse NTFS sorununu çözersem burada paylaşırım.

Biss listesini yeniden yüklemek gerekiyor mu biliyorum ama sanırsam yazılımda otomatik olarak açık gelmesi lazım bisslerin. Ben bissler için tek bir menüden tek bir şifre girmiştim bütün kanallar açılmıştı. Yukarıda yeni bir yazılım linki paylaştım orada kanal listeside var yazılımın yanında ayrıca yükleniyor sanırsam.
    Altyazılı filmler samsung tv de biraz zor okunuyor benimkinde o yüzden uydu cihazından izlemek daha güzel geldi bana. Görüntü kalitesi elbette tv daha iyi tartışılmaz kesinlikle. Ama öyle aman aman da farketmiyor benim ekranda 82 ekran olduğundan. Daha büyük ekranlarda fark daha belirgin olabilir elbette.
    Siz yazılım güncellemeyi bir deneyin. Kanal listesi yeni linktekini yükleyip üzerinde oynama yaparsınız hiç olmadı 1 2 saat son bir kez uğraşırsınız. Zaten biraz kurcaladıkça kolay taşımanın pratik yollarını keşfediyorsunuz. Hızlı bir şekilde bir zaman sonra taşımaya başlıyorsunuz. Kaydırma sistemindeki mantığı kavrayınca seri bir şekilde kanal taşıyabiliyorsunuz. Yazılımdan sonra sorununuz düzelecek kanımca.

Görüntü kalitesini arttırmak için küçük bir tiyo vereyim. Tv nizin netlik ayarını mümkün mertebe düşük tutun 100 üzerinden 10 20 lerde tutun. Daha güzel daha hoş görüntüler elde edeceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecemy -- 24 Aralık 2012; 19:45:22 >

• Aşağıda 3 cihazın da karşılaştırmalı yazılım bilgilerini bulabilirsiniz. Fotoğrafta da görebileceğiniz gibi yazılımlar arasında versiyon farkı bulunmamaktadır. Kısacası bu 3 cihazın yazılımları aynıdır ve birbirine yükleyebilirsiniz.

Starcom ve Hometech yazılımlarını yüklerseniz cihazın açılışındaki arka plan fotoğrafının Aral logosu ile değiştiğini göreceksiniz. Başka bir fark yok yazılımlar arasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aduket atan adam -- 29 Aralık 2012; 23:54:37 >

• son zamanlarda cihaz yayınları bulmamaya başladı şöyleki kapatıp açıyorum düzelirmiki diye bazı tp ye ait kanalları buluyor tekrar kapatıp açıyorum başka tp yi buluyor bazen hiç bulmuyor mesela dün akşamdan beri hiç bulamaz oldu bu duurm nedir sice arkadaşlar
  • Arkadaşlar ürünün teknik servisinden yetkili 2 kişi ile görüştüm.

Bahsi geçen 3 cihaza yeni bir yazılım gelmeyecekmiş. Kanalları bilgisayarda düzenlemek ve yedeklemek için herhangi bir editör yokmuş ve editörde çıkması mümkün değilmiş. Cihazları kullanan arkadaşların bilgisine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aduket atan adam -- 28 Aralık 2012; 22:19:26 >
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.