Tüvtürk Km Sorunu | 5664
40 Cevap5047 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

350 Mesaj
13 Haziran 2012; 2:36:07 

Arkadaşlar geçen bir araba buldum, sahibini aradım 99 bin de dedi 2003 model araba için, kendisi 4-5 ay önce alırken yetkili serviste orjinal km demişler ama 5664 e mesaj attım 2009 da ki km si 135 binmiş, usta dedim böyle böyle, adam valla ben ekspere soktum a dan z ye bana orjinal km olduğunu söylediler dedi. bende adama güvenemedim hiç pazarlığa bile geçmedim, halbuki aracı epey bi sevmiştim.

İnternette araştırdım, bu Tüvtürk bir çok defa yanlışlık yapmış km olayında, sonra adama da hak verdim ama gerçek olay yetkili serviste ki eksperden sonra ortaya çıkar.

Bunlar tüvTürk nasıl iş yapıyor yahu ? birçok kişi bunlara güvenip iş yapıyor neticesinde.

2459 Mesaj
13 Haziran 2012; 2:50:21 

nasıl yanlışlık ya yanlışlık yaptıgını nerden ögrendiniz tuvturkun km yi bile yazmayı beceremeyen adamları oraya koymazlar bence

vitesi çat diye 4"e taktım debriyajı kontrollüce bırakmaya başladım. direksiyonu çok hafif sola kırdım bu araba düşen motor devrini kompanze edebilmek için gaza çok kontrollü ufak dokunuşlarda bulundum.vitesi çat diye 4"e taktım araba birden ok gibi uzadı bi sağ şeride geçtim bir anda 210 gibi bi süratle önüne geçtim 5 e attımçvitesi çat diye 4"e taktım hızım 100"e ya düştü ya düşmedi derken sağ ön tekerlek bir çukura düştü aman yarabbim araba en küçük civatasına kadar sallandı

350 Mesaj
13 Haziran 2012; 11:33:08 

quote:

Orijinalden alıntı: jjuuddaass

nasıl yanlışlık ya yanlışlık yaptıgını nerden ögrendiniz tuvturkun km yi bile yazmayı beceremeyen adamları oraya koymazlar bence

http://www.google.com.t...cc0d0b&biw=1366&bih=664

şöyle basit bi arama yaparak görebilirsiniz.

4260 Mesaj
13 Haziran 2012; 11:47:14 

Burası Türkiye. insanlar galesiz yaşar. Kafasına göre evrak doldurur. O yüzden aldığınız her evrakta noktasına kadar kontrol etmekte fayda var...
Servis orijinal diyorsa büyük ihtimal orijinaldir. 135bin km ile 99bin km arasında fazla bir km yok. 99bin ise 120bin bakımı yapılmamıştır. triger vs oradan sonuca ulaşabilirsiniz aslında.

# MSI GE620DX # i7-2670QM - 2GB GT555M - 8GB DDR3 - 750GB HDD - 15.6' Full HD
# General Mobile # Discovery 16GB Beyaz

3014 Mesaj
13 Haziran 2012; 11:57:43 

O zamanlar bu 5664 tramer sorgusunu bilmediğimden bende yanlış km yazılmasından muzdarip oldugumu bilmiyordum , Yaklaşık 1 sene önce 70000 olan aracın kmsini 45000 olarak kaydetmişler, bende yeni ruhsat çıkarttığımdan muayene kağıdı emniyette kaldıgından düzelttirmede yapamadım , Böyle sorun olacağını bilsem hemen düzelttirirdim.

6620 Mesaj
13 Haziran 2012; 12:24:37 

bende mayıs ayında araç satın aldım
aracın muayenesı yenı yapılmıştı
araçta hata yoktu
genede mesaj attım gelen km muayeneye gırmış oldugu km
benımkınde hata yoktu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!

3074 Mesaj
13 Haziran 2012; 12:44:11 

geçen gün 5664 e plaka sorgullattım 3 lira gitti daha hala km hasar kaydı gelmedi yahu nasıl sistemdir bu

6452 Mesaj
13 Haziran 2012; 13:01:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Only Gamer

Burası Türkiye. insanlar galesiz yaşar. Kafasına göre evrak doldurur. O yüzden aldığınız her evrakta noktasına kadar kontrol etmekte fayda var...
Servis orijinal diyorsa büyük ihtimal orijinaldir. 135bin km ile 99bin km arasında fazla bir km yok. 99bin ise 120bin bakımı yapılmamıştır. triger vs oradan sonuca ulaşabilirsiniz aslında.

2009'da 120.000'deymiş yalnız.. Dikkat..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

O'nu Özlüyorum. Aslında O'nu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama O'nu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü; çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. O'nu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 74 yıl sonra, O'nunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. O'nun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. O'nu arıyorum.. [1881 - 193∞]

Veteriner Hekimi, Gıda Güvenliği Danışmanı

285 Mesaj
13 Haziran 2012; 13:07:56 

Bu Tramer dedikleri icadı ben de bir türlü çözemedim.
Aracımı alırken 5664'e mesaj atmıştım, 700 TL ve 325 TL iki adet hasar kaydı vardı. (Hem plaka hem şase ile sorguladım.)
Geçen gün attım Tramer kayıtlarına geçmiş hasarı bulunmamaktadır diyor.
Gel de çık içinden.

1188 Mesaj
13 Haziran 2012; 13:26:38 

quote:

hafta sonu cumartesi muayene için tuvturke gittim egzos muayenesinde adam bana kaç kilometrede dedi bende kilometreyi söyledim

adamlar bizzat gelip bakmadı bana sordu bence yanlış uygulama

HONDA CR-V 2.2 i-CTDİ
MSİ GE70 20E

3376 Mesaj
13 Haziran 2012; 13:58:06 

quote:

Orijinalden alıntı: onur801

Bu mu basit arama?

350 Mesaj
13 Haziran 2012; 14:13:06 

quote:

Orijinalden alıntı: onder46

Bu mu basit arama?

neye benziyor pardon ?

1011 Mesaj
13 Haziran 2012; 20:21:17 

TRAMER ve tuvtürkün bu hizmetinden sonra yoğun şikayetler ortaya çıktı,
şikayet edenlerin bir kısmının DÜRÜST olmadığını düşünüyorum,çamur at GÜVENİLMEZ kıl gemini yüzdür..hayırlı işler...

Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez...

5646 Mesaj
13 Haziran 2012; 20:44:36 

quote:

Orijinalden alıntı: uranus

şikayet edenlerin bir kısmının DÜRÜST olmadığını düşünüyorum,çamur at GÜVENİLMEZ kıl gemini yüzdür..hayırlı işler...

Katılıyorum,
Bu sistem çoğu km düşürenin tezgahını bozacak. Bu yüzden hemen kötülemeye başladılar.
Galericilere bakarsanız tüvtürk kayıtları yanlış, tramer kayıtları şaibeli.

327 Mesaj
13 Haziran 2012; 21:15:00 

benzer bir durum bugün benim başıma geldi bir alıcı arabama talip oldu tramerden şasi no ile sorgulatma yapmış arabam 2006 model 2009 yılında vizeye girdiğinde 353.000 km yazılmış, sonra 2011 de 64.000 km yazılmış güncel km 82000, şansıma arabam servis bakımlı servisi aradım yetkili arkadaşlar "abi senin araba muayeneden önce servise gelmiş ve kilometre 33.000 dedi tüvtürk ü aradım "muhtemelen bir rakam fazla girilmiştir" dediler kesin cevap için yarın döneceklermiş, servis bakım kayıtlarım olmasa ayıkla pirincin taşını ayıklayabilirsen

Ford Fiesta

1144 Mesaj
13 Haziran 2012; 21:29:24 

Bende attım şimdi kontrol için tarih ve km doğru geldi hasarda doğru ama bazen hatalar olabiliyormuş bende duymuştum. Güzelim ülkemde ne doğru çalışıyor ki hasar kontrol doğru çalışsın...

FORD FOCUS 180 PS ECOBOOST TİTANİUM- FORD CONNECT 110 PS GLX
SONY A57 SONY 50 MM 1.8 SAM SONY 55-200MM

1021 Mesaj
13 Haziran 2012; 21:53:26 

3-4ay önce aracımı bir galeri ile takasa verdim
adama boyası vurugu çarıgı yok dedik 400km gittim ben alacagım
aracı sorgulattım,yetkili servise götürdüm adamlara siz de benim aracı sorgulatın dedim,demez olaydım.

''703 lira çarpma''
-hocam hani temizdi?dedi arkadaş
çatlayan camı değiştirmiştim Kaskodan faturaların arasından gösterdim
ama yerin dibine de girdim yani.

1812 Mesaj
14 Haziran 2012; 8:53:44 

Doğru sonuca ulaşmak için yetkili servis ve muayene kayıtlarını incelemek gerekir, hangisi tutarsızlık gösteriyorsa durum ortaya çıkar.

donanımhaber

195 Mesaj
8 Eylül 2012; 20:05:55 

quote:

Orijinalden alıntı: onur801

siz daha ne gördünüzki
bakın anlatayım..
2007 model kazasız tüplü gıcır gıcır bi arabam var.satışa koydum.gayette güzel bi rakam istedim.piyasadaki muadil focus fiyatlarının altında bi rakam.2 ay oldu bi tane arayan yok.dedim bu işte bi sakatlık var.birisi aradı bi gün.pazarlık falan yaptık.adam ben bi sorgulatayım dedi.sonra arayıp sormadı beni.bende adamı bi aradım.adam abi senin arabanın km si ile oynanmış dedi.
sebebi ise şöyle
benim araba 2009 yılında muayeneye giriyor.60 binde
2011 yılında muayeneye giriyor 200000 (yazıyla ikimilyon)da.
şimdi 127 binde
bunu oraya yazan tüvtürkteki arkadaş neyle besleniyor.
arabamı almak isteyen arkadaş 2 milyon km olurmu diye hiç şüphelenmeden bana fırça kayıyor üçkağıtçı diye.
araba elimde kaldı onamı yanarım
bana tüvtürk yazı verdi gerçek km si ile ilgili.özür dilediler ama bu aptallıklarını ve benim mağduriyetimi gidermez.
tüvtürkü mahkmeye versem ne işe yarar.
aklımda bi milyon soru

2117 Mesaj
8 Eylül 2012; 22:48:26 

quote:

Orijinalden alıntı: uranus

+1

2262 Mesaj
9 Eylül 2012; 0:20:01 

5664 her daim gerçeği yansıtmıyor. Misal kendi aracımızın geçmişini sorgulattığımda kayıt bulunmuyor fakat 2 tane kayıt çıkması lazım. Şimdi ben bu aracı kazasız diye satabilir miyim? Belki evet ama bu düpedüz dolandırıcılık olur...

Megane 1.5 dCI

37 Mesaj
15 Kasım 2012; 22:38:46 

5664 e belki 50 tane mesaj gönderdim . İlginç Km bilgisi Gelmiyor. Eskiden bi aralar gelmeye başlamıştı. 4 TL lik sorgu da bi Km Bilgisini de gönderiverseler bi zahmet

656 Mesaj
15 Kasım 2012; 23:07:30 

peki bu durumu düzeltmenin imkanı var mı? sırf tüvtürk ün mok yemesi yüzünden bu arabalar satılmıcak mı?

2011 Mitsubishi Lancer 1.6invite Beyaz
Lenovo V570 Sony Xperia Z
ES-ES

195 Mesaj
16 Kasım 2012; 3:34:00 

tüvtürk hata yapmaz siz çamur atıyorsunuz diyenlerinde mavi otomobillerine beyaz kamyonet yazılır yakında.(şikayete gittiğimde benden önceki dayı tartışıyordu siz benim arabamı neden beyaz yazdınız diye)

1412 Mesaj
16 Kasım 2012; 9:15:01 

quote:

Orijinalden alıntı: oldugungibigel

5664 e belki 50 tane mesaj gönderdim . İlginç Km bilgisi Gelmiyor. Eskiden bi aralar gelmeye başlamıştı. 4 TL lik sorgu da bi Km Bilgisini de gönderiverseler bi zahmet

3*50=150 lira boşa gitmiş

2209 Mesaj
16 Kasım 2012; 9:58:22 

muayeneden aracınızı teslim alırken kağıttaki bilgileri kontrol etmiyormusunuz. bir yanlislik olursa orda hemen düzeltilir. biriki yanlışlık olmuş işine gelmeyenler hemen sistemi kötüleme yolunda.

195 Mesaj
16 Kasım 2012; 20:30:57 

tüvtürke çamur atıyoruz çünkü kendi muayene istasyonumuz var ve ihaeyi kazanmak istiyoruz.tüvtürke çamur atıyoruz çünkü hükümeti düşürmek istiyoruz.aşağıya link verdim.şikayetvar sitesindeki şikayetim ve tüvtürkün cevabı.hatta merak eden benzer konularda kaç kişinin mağdur olduğunu görebilirler.
http://www.sikayetvar.c...-gitmis-gorunuyor/0h8fk

37 Mesaj
23 Kasım 2012; 16:56:00 

quote:

Orijinalden alıntı: AMETBİXİ06

3*50=150 lira boşa gitmiş

Aynen öyle son bi kaç gündür yine gönderdim bu sefer gelmeye başladı şaştım yine beğendiğim bir arabanın km siyle oynamışlar . Wayy bilmiyordum deyip hemen ilanı kaldırdı. Ondan sonra plakayı paint te boyayıp tekrar ilana verme ihtimali yüksek :D

86 Mesaj
13 Şubat 2014; 16:43:27 

quote:

KM nin yanlış yazılması hakkında tüvtürk yetkilisinin bizzat bana söylediği birkaç kişinin yanlış yazmışız ama sistemden bunu düzeltmenin mümkün olmadığıdır.Bir muayene istasyonunda durum buysa yüzlerce istasyonda kaç kişiye haksızlık yapıldığını ve mağdur olduklarını siz düşünün.Aracınızı ayıplı mal sınıfına sokup sizi de sahtekar konumuna düşürüyorlar.Başımdan geçen olayı anlatayım hemen.2012 Ocak ayında bir araç satın aldım.Bir gün sonra lpg taktırıp 104.000 km de olan aracımı takipçi vasıtasıyla muayeneye gönderdim.tüvtürk çalışanı km yi 169.000 olarak kayda geçmiş,bende bunu bir sonraki yani ocak 2014 teki muayenede farkettim.Raporda aracın km si düşürülmüştür;yazıyordu.duruma itiraz ettim fakat adamlar bana sahtekar muamelesi yapıp ispatlamam gerektiğini söylediler.Hatayı kendilerinin yaptığını ve kendilerinin düzeltmesi gerektiğini söylediğimde git ispat et dediler.Aracın servisinden ve lpg taktırdığım yerden gerekli evrakı alıp,tüvtürk e gittim.Birkaç günlük bir incelemenin ardından yanlışı kendilerinin yaptığını kabul ettiler ve bana bir kağıt verdiler.Tramer sorgulamasındaki km bilgisini düzeltmelerini istediğimde bunun mümkün olmadığını ve bu durumu kabullenmem gerektiğini söylediler.Avukatla konuştum dava açmamın yararsız olduğunu takipsizlikle sonuçlanacağını söyledi.Elimde olmadan yaşadığım bu olayla psikolojim bozuldu.Şikayetcom sitesinde bununla ilgili yaklaşık 30 kadar şikayet var sanırım.Hepimiz hata yapabiliriz insanız fakat hatanın düzelmemesi birçok insanın canını acıtacaktır.

2459 Mesaj
13 Şubat 2014; 16:48:08 

quote:

Orijinalden alıntı: BEYAZ11

KM nin yanlış yazılması hakkında tüvtürk yetkilisinin bizzat bana söylediği birkaç kişinin yanlış yazmışız ama sistemden bunu düzeltmenin mümkün olmadığıdır.Bir muayene istasyonunda durum buysa yüzlerce istasyonda kaç kişiye haksızlık yapıldığını ve mağdur olduklarını siz düşünün.Aracınızı ayıplı mal sınıfına sokup sizi de sahtekar konumuna düşürüyorlar.Başımdan geçen olayı anlatayım hemen.2012 Ocak ayında bir araç satın aldım.Bir gün sonra lpg taktırıp 104.000 km de olan aracımı takipçi vasıtasıyla muayeneye gönderdim.tüvtürk çalışanı km yi 169.000 olarak kayda geçmiş,bende bunu bir sonraki yani ocak 2014 teki muayenede farkettim.Raporda aracın km si düşürülmüştür;yazıyordu.duruma itiraz ettim fakat adamlar bana sahtekar muamelesi yapıp ispatlamam gerektiğini söylediler.Hatayı kendilerinin yaptığını ve kendilerinin düzeltmesi gerektiğini söylediğimde git ispat et dediler.Aracın servisinden ve lpg taktırdığım yerden gerekli evrakı alıp,tüvtürk e gittim.Birkaç günlük bir incelemenin ardından yanlışı kendilerinin yaptığını kabul ettiler ve bana bir kağıt verdiler.Tramer sorgulamasındaki km bilgisini düzeltmelerini istediğimde bunun mümkün olmadığını ve bu durumu kabullenmem gerektiğini söylediler.Avukatla konuştum dava açmamın yararsız olduğunu takipsizlikle sonuçlanacağını söyledi.Elimde olmadan yaşadığım bu olayla psikolojim bozuldu.Şikayetcom sitesinde bununla ilgili yaklaşık 30 kadar şikayet var sanırım.Hepimiz hata yapabiliriz insanız fakat hatanın düzelmemesi birçok insanın canını acıtacaktır.

hangı işi doğru yapabildikki türk milleti olarak.,
nasıl becermıs 104.000 km yi 169000 yapmayı

vitesi çat diye 4"e taktım debriyajı kontrollüce bırakmaya başladım. direksiyonu çok hafif sola kırdım bu araba düşen motor devrini kompanze edebilmek için gaza çok kontrollü ufak dokunuşlarda bulundum.vitesi çat diye 4"e taktım araba birden ok gibi uzadı bi sağ şeride geçtim bir anda 210 gibi bi süratle önüne geçtim 5 e attımçvitesi çat diye 4"e taktım hızım 100"e ya düştü ya düşmedi derken sağ ön tekerlek bir çukura düştü aman yarabbim araba en küçük civatasına kadar sallandı

86 Mesaj
13 Şubat 2014; 17:01:33 

quote:

hangı işi doğru yapabildikki türk milleti olarak.,
nasıl becermıs 104.000 km yi 169000 yapmayı

Malesef hocam gerçek bu.Aracımı satışa çıkardığımda beş altı bin lira zararla satmak zorunda kalıcam.

1869 Mesaj
13 Şubat 2014; 17:03:40 

tuvturku karalamaya yönelik işler bunlar. yinede kurunun yanında yaşta yanıyor. evralari alırken dikkat etmek lazım.

Ankara Üniversitesi Öğrencileri
Mühendislik Fakültesi - Bilgisayar Mühendisliği

2459 Mesaj
14 Şubat 2014; 16:44:28 

quote:

Malesef hocam gerçek bu.Aracımı satışa çıkardığımda beş altı bin lira zararla satmak zorunda kalıcam.

yoo hiç beş altı bin zararda etmezsin serviste kayıtları varsa ordan gösterirsin, ayrıca zaten araba düzgünse kendini gösterir sen merak etme

637 Mesaj
14 Şubat 2014; 23:00:15 

Benim aldığım araçta 3 ayda 35bin kmden 98bin km ye gelmiş Tüv e göre
Yetkili Servis kayıtlarında 90bindeyken aynı tarihte tüv 35bin yazmış muayene tarihinden üç ay sonra ben aracı aldığımda 98bin deydi

195 Mesaj
21 Mart 2014; 2:03:41 

quote:

hiç kendini yorma.bu konu açıldığında bir yorum yazmıştım hala yukarıda duruyor.birkaçtanede aklıevvel bana üçkağıt yaptın yakalandın diye höykürmüştü.o aracımı 4 bin lira ucuza satmak zorunda kaldım.sattığım gün showtv den aradılar habere çıkarmısın diye.bende aracımı sattığımı girenin girdiğini söyledim konuyu kapattım.öğrendimki hiçbirşey yapamıyorsunuz.kadıyı kime şikayet edecekin.

2711 Mesaj
21 Mart 2014; 3:03:03 

Hırsızın polisi görevden aldığı bir gezegen varmış bilmem duydunuzmu orayı...

Toplum ne kadar yozlaştı farkında değilmisiniz, kimse işini, sözünü düzgün yapmıyor, imam dahil (birinden araç alacaktım herşeyi yalan) , ne sisteme ne düzene güven kaldı. İstismar ettiler.

Evlilik işi yapacaklar ; DİKKAT TV de evlilik programları sizce neden var! reyting için mi? Peki neden herkanalda birden vede günün uzun süren programı? Neden saygısızlık, küfür, kavga, cocuklara kötü örnekler olmasına rağmen yasaklanma veya bi uyarı almıyor? ...Reyting değil, teşvik etmek için var, artık BOŞANMA tercihleri, evlilik tercihini aştığı için var

116 Mesaj
21 Mart 2014; 7:01:45 

Aynı sorunu ben de yaşadım. Tuvturk hatasını kabul edip düzeltme yapmadı.

FORD FOCUS III 2013 Sedan Titanyum+smart paket.

218 Mesaj
21 Mart 2014; 9:30:26 

quote:

Orijinalden alıntı: cavador

Hırsızın polisi görevden aldığı bir gezegen varmış bilmem duydunuzmu orayı...

Toplum ne kadar yozlaştı farkında değilmisiniz, kimse işini, sözünü düzgün yapmıyor, imam dahil (birinden araç alacaktım herşeyi yalan) , ne sisteme ne düzene güven kaldı. İstismar ettiler.

Buyrun saçmalayan ve muhtemelen kafa travması geçirme öyküsü olduğundan ne konuştuğundan haberi olamayan ve beyin dil koordinasyonu sıkıntılı olan bir forum sakini...

Arkadaşım bu işin ucunu da gelip yine siyasete dayandırdınız ya pes doğrusu.

Allah islah etsin,başka bir şey demiyeceğim. ...

713 Mesaj
21 Mart 2014; 9:45:05 

Türkiye de her konunun ucu siyasete bağlanıyor millet malı götürüyor biz birbirimizi yiyoruz.Sonrada çok zeki milletiz diye övünüyoruz

2243 Mesaj
21 Mart 2014; 9:46:46 

Kandırmak isteyen her türlü sistemi kandırır.

Örnek vericek olursam , tanıdıgım bir arkadaş senede 100bin km yol yapıyor. Aracı sıfır alıyor. Her 45bin km'de bir yetkili servise gidiyor , araç 45bin kmye gelene kadar servisleri dışarıda yapıyor. Büyük bakımı gelmeden aracı elden çıkarıyor sanki senede 20bin km yol yapmış gibi.

İstediğiniz kadar yetkili servis kayıdı yada tüv turk muayenesi olsun , yapmak isteyen arkadaş kılıfını buluyor.

Demedi demeyin arkadaşlar , komple check up yaptırın aracınıza

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

2711 Mesaj
21 Mart 2014; 17:19:45 

quote:

Orijinalden alıntı: hassey

Buyrun saçmalayan ve muhtemelen kafa travması geçirme öyküsü olduğundan ne konuştuğundan haberi olamayan ve beyin dil koordinasyonu sıkıntılı olan bir forum sakini...

Arkadaşım bu işin ucunu da gelip yine siyasete dayandırdınız ya pes doğrusu.

Allah islah etsin,başka bir şey demiyeceğim. ...

Sana göre benim beynim kötü kaka , seninki mükemmel gerçekten hatta içinde kan yerine gülsuyu dolaşıyor belki de.

Herkesimde yozlaşma işini düzgün yapmayan var diyorum; bir noktada hemen gocunuyorsun inanmasımı zor geliyor, çıkarınamı ters düşüyor.

O işi yapan ben değilim, yapmışlar diye söyleyene değil yapana kızacaksın, beyinlere tanı koymaya çalışan kardeşim.

Evlilik işi yapacaklar ; DİKKAT TV de evlilik programları sizce neden var! reyting için mi? Peki neden herkanalda birden vede günün uzun süren programı? Neden saygısızlık, küfür, kavga, cocuklara kötü örnekler olmasına rağmen yasaklanma veya bi uyarı almıyor? ...Reyting değil, teşvik etmek için var, artık BOŞANMA tercihleri, evlilik tercihini aştığı için var
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.469