- x
D-smart Hangi Marka HD Cihaz Daha iyi
47 Cevap11177 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

252 Mesaj
13 Haziran 2012; 1:14:51 

Mrb arkadaşlar smart hd ye üye olucam , HD cihaz verecekler seçim yapma imkanımız umarım vardır eğer varsa ve soru yöneltilirse hangi marka ve model hd cihazı almalıyım , tecrübelerinizle bu yardım isteyen kardeşinizi aydınlatsanız ustalar :)

Hani derler ya ben sensiz yaşayamam diye, İşte ben onlardan değilim, Ben sensiz de yaşarım; Ama seninle bir başka yaşarım. Nazım Hikmet

2260 Mesaj
13 Haziran 2012; 12:20:18 

quote:

Orijinalden alıntı: ölüdeniz

Mrb arkadaşlar smart hd ye üye olucam , HD cihaz verecekler seçim yapma imkanımız umarım vardır eğer varsa ve soru yöneltilirse hangi marka ve model hd cihazı almalıyım , tecrübelerinizle bu yardım isteyen kardeşinizi aydınlatsanız ustalar :)

Nasil alacaginizi bilemem ama ben:

Giris + HD cihaz (24 ay taahhutlu) 299 tl

+ full paket 2 yillik taahhut 199 tl

+ 40 tl aktivasyon

Toplam 538 ( 3e boldurdum)

Ve bu kampanyada bayiinin elinde hangi cihaz varsa onu verirler , yani bayiileri gezip istediginiz cihazi verenden alabiliyorsunuz , ben cihaz olarak dsmart hd plus pvr destekleyen pace marka olani aldim, uzerinde marka dsmart yaziyor , alt kismina da pvr kayit cihazi eklenebiliyor , belki ilerde ekletirim diye dusunmustum... diger cihazlar hakkinda bilgim yok ,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1_60PH670 LG Smart TV Plazma
2_TOSHIBA 46XF350 FULL HD LCD 1080p
3_PLAYSTATION 3 / NTSC__PSN=kagan06
4_LG HT904TA HOME THEATRE

415 Mesaj
13 Haziran 2012; 17:56:39 

quote:

Bildiğim; Next Next Star veya Goldmaster getiriyorlar.
Ama bende alırken Next'i tercih ettim, etrafımda da D-Smart sahibi olanlardan daha çok Next kullanan var.
Next Next Star Öneririm
Bendeki Next YE-25000 HD bundan iste bence, şu ana kadar bana problem çıkarmadı, ama ağırmı dersen, ağır...
Bir kanal tablosu eğer uydunun fişini çekip takmadıysan uzun zaman 7-8 saniyeye geliyor.
Ama genel olarak memnunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qarizmaa52 -- 13 Haziran 2012; 18:47:23 >

215 Mesaj
13 Haziran 2012; 18:20:58 

quote:

artık dsmaer next veya goldmaster yok anlaşmaları bitmiş ve pace markasıyla anlaşmışlar cihaz güzel ve kullanışlı ben bugun aldım kanal geçişi iyi digitürkte bunlardan kullanıyordu bi ara

252 Mesaj
13 Haziran 2012; 19:47:14 

evet arkadaşlar bugün kurulum yapıldı , Pace marka hd cihaz getirdiler çok güzel cihaz hd yayınları süper gösteriyor, Çok memnunum :)

Hani derler ya ben sensiz yaşayamam diye, İşte ben onlardan değilim, Ben sensiz de yaşarım; Ama seninle bir başka yaşarım. Nazım Hikmet

548 Mesaj
13 Haziran 2012; 22:06:16 

quote:

evet arkadaşlar bugün kurulum yapıldı , Pace marka hd cihaz getirdiler çok güzel cihaz hd yayınları süper gösteriyor, Çok memnunum :)

Hayırlı olsun arkadaşım. Pazar günü ben de teknosada 339 TLlik paket aldım. Pace cihazla beraber. Ama aldığımdan beridir cihaz 2-3 saat çalıştıktan sonra kumanda işlememeye cihaz tepki vermemeye ya da çok geç tapki vermeye başladı. Ben de teknosaya götürdüm bu akşam. Servise göndereceklermiş. Sende böyle bir sorun oluyor mu? Pace cihaz kullanan başka arkadaşlarda?

Ergün YÜCEL

1797 Mesaj
14 Haziran 2012; 0:38:40 

quote:

Orijinalden alıntı: eyucel77

Hayırlı olsun arkadaşım. Pazar günü ben de teknosada 339 TLlik paket aldım. Pace cihazla beraber. Ama aldığımdan beridir cihaz 2-3 saat çalıştıktan sonra kumanda işlememeye cihaz tepki vermemeye ya da çok geç tapki vermeye başladı. Ben de teknosaya götürdüm bu akşam. Servise göndereceklermiş. Sende böyle bir sorun oluyor mu? Pace cihaz kullanan başka arkadaşlarda?

Dün Teknosa iki aylık bedava aktivasyonu yaptırdım. Pace'in yeni cihazı ile geldi. Küçük olandan. PVR eklenebilen cihazı eski model. 538 Tl kampanyasıyla alsaydım ikisinden birini tercih hakkım var dediler. Ama benim PVR ile işim olmaz. Çünkü PVR kullanabilmek için Uydu cihazından bir kablonun da LNBye gitmesi lazım. LNBnin çiftli olması lazım. Apartman ortak yayını kullanınca böyle şeyler yapamıyorsunuz...

Cihaz gayet güzel. Kanal geçişleri hızlı. Çok gerekli mi bilmiyorum. Ama modem hemen altında olduğu için modeme bağlantı yaptım. Bi işe yaradı mı emin değilim. Forumdaki bazıları cihazın önce hızlı olduğunu, sonra güncelleme geldiğini ve yavaşladığını yazmışlar. Bakalım bende de aynısı olacak mı?

DH Motorola Moto G Kullanicilari

252 Mesaj
14 Haziran 2012; 15:28:45 

quote:

teşekkürler dostum seninkide hayırlı olsun. Dünden beri toplam cihaz 7-8 saattir açık , kanal geçişleri normal çok hızlıda değil çok yavaşda değil fena değil yani ama kumanda kitlenmesi falan olmadı bizde. Cihaz biraz ısınıyor ama önemli değil o da sorunu yok yani. Dostum kumanda kitleniyor demişsin bunun bir başka nedeni de şu: Kumandanın en üstünde ortada D-Smart yazan bir tuş var , o çocuk kilidi işte ona eğer elin yanlışlıkla falan değerse kumanda işlemiyor cihaza, tekrar bastığında kumanda eski haline dönüyor yani o tuş kumanda kitleme tuşu, belkide ondan kitlenmiştir. Bilemiyorum tabi cihazda donanımsal sorunda vardır belki hatalı cihazlar olabiliyoır. Geçmiş olsun usta inş. sapasağlam bir cihaza kavuşursun sende bu zevkten mahrum kalmazsın :)

1263 Mesaj
27 Haziran 2012; 14:17:35 

D-smart HD Pace marka cihaz kullanıyorum ve gayet memnunum. tavsiye edebilirim.

548 Mesaj
30 Haziran 2012; 0:16:00 

10 Haziranda teknosadan aldığım pace cihaz çok sorun çıkardı. Kumanda çok zor tepki veriyordu. 3 gün sonra teknosaya götürdüm servise alıcaz dediler. Bugün servisten geldi. Cihaz değişimi yapılmasına karar vermişler ve teknosa yeni bi cihaz verdi. Eve geldim taktım aynı sorun! Bu teknosadakilerde bi sorun var galiba anlamadım. Yalnız ilk açtığımda yazılım güncellemesine kadar bi sorun yok ama yazılım güncellemesinden sonra kumandadan kontrol etmek işkence haline geliyor. Yapmak istediğin bir işlem en az 3-4 tuşa basmak gerekiyor, algılamıyor. Artık yarın iade etmeye gidicem. :(

Ergün YÜCEL

470 Mesaj
30 Haziran 2012; 8:59:23 

Atlanta hd box ve d-smart modül iyi ikili oluyor,onun cihazlarnı almak yerine bir düşünün derim.Extra işler de yapabilirsiniz.

2260 Mesaj
30 Haziran 2012; 10:59:56 

quote:

10 Haziranda teknosadan aldığım pace cihaz çok sorun çıkardı. Kumanda çok zor tepki veriyordu. 3 gün sonra teknosaya götürdüm servise alıcaz dediler. Bugün servisten geldi. Cihaz değişimi yapılmasına karar vermişler ve teknosa yeni bi cihaz verdi. Eve geldim taktım aynı sorun! Bu teknosadakilerde bi sorun var galiba anlamadım. Yalnız ilk açtığımda yazılım güncellemesine kadar bi sorun yok ama yazılım güncellemesinden sonra kumandadan kontrol etmek işkence haline geliyor. Yapmak istediğin bir işlem en az 3-4 tuşa basmak gerekiyor, algılamıyor. Artık yarın iade etmeye gidicem. :(

Uydu cihazin yaninda telsiz tlf falanmi var?

Birde baska bir evde deneyin,

Ayrica degisim yaptiklarina eminmisin? Aynisini vermislerdir belki, sifir actigindan eminmisin?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1_60PH670 LG Smart TV Plazma
2_TOSHIBA 46XF350 FULL HD LCD 1080p
3_PLAYSTATION 3 / NTSC__PSN=kagan06
4_LG HT904TA HOME THEATRE

548 Mesaj
30 Haziran 2012; 18:42:57 

quote:

Orijinalden alıntı: kagan06

Uydu cihazin yaninda telsiz tlf falanmi var?

Birde baska bir evde deneyin,

Ayrica degisim yaptiklarina eminmisin? Aynisini vermislerdir belki, sifir actigindan eminmisin?

Cihazı göndermeden seri numarası ve smart kart numarasını almıştım. Değişmiş yani, eminim. Ayrıca dün gece bu sorunla uyduyu kapatıp yattım. Bu sabah kalktığımda ise hiç sorun kalmamıştı, anlamadım gitti. Hatta tekrar olur mu diye bu sabah 9dan beri hiç kapamadım. Yani şurda 10 saat olmuş, tıkır tıkır çalışıyor. Ne yalan söylüyüm acayip sevindim. Tabi bi o kadarda şaşırdım.

Ergün YÜCEL

1887 Mesaj
30 Haziran 2012; 19:29:16 

Fişi çıkarman gerekiyor. Sonra hızlanır cihaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

548 Mesaj
30 Haziran 2012; 20:41:29 

quote:

Orijinalden alıntı: gD

Fişi çıkarman gerekiyor. Sonra hızlanır cihaz.

Evet, bir kaç kez yapmıştım onu. Ama hemen bir şey olmamıştı tabi.

Ergün YÜCEL

1887 Mesaj
30 Haziran 2012; 21:42:08 

Dostum maalesef o sorun herkeste var. 1 gün açık bırakırsanız ertesi gün cihaz kendinden geçiyor. Yazılımsal bir sorun deniyor ama böyle bir sorunun bu kadar uzun sürmesi garip biraz.

252 Mesaj
2 Temmuz 2012; 1:06:10 

quote:

Orijinalden alıntı: gD

Dostum maalesef o sorun herkeste var. 1 gün açık bırakırsanız ertesi gün cihaz kendinden geçiyor. Yazılımsal bir sorun deniyor ama böyle bir sorunun bu kadar uzun sürmesi garip biraz.

Yazılımsal sorun ama neredeyse her cihaz ısınır ve kasar kardeş, sen gece yatmadan devamlı açık bırakırsan buna hangi cihaz dayansın (mesela diyorum , üstüne alınma kardeş).

548 Mesaj
2 Temmuz 2012; 8:16:09 

quote:

Yazılımsal sorun ama neredeyse her cihaz ısınır ve kasar kardeş, sen gece yatmadan devamlı açık bırakırsan buna hangi cihaz dayansın (mesela diyorum , üstüne alınma kardeş).

Artık çok çalışınca ısındığından mı oluyor ama oluyor işte yinede. Fabrika ayarlarına alıp fişten çekip takmama rağmen düzelmiyor. Artık yatana kadar sinir ediyor öyle. Sonra yatıp sabah açtığımda sorun yok. Bi süre (bu süreyi tam tespit edemedim ama en az 5-7 saat gibi) düzgün çalıştıktan sonra yine aynı sorun başlıyor...

Ergün YÜCEL

1887 Mesaj
2 Temmuz 2012; 10:06:16 

quote:

Dostum ben ne cihazlar gördüm. 1 hafta açık kalıyor, daha ilk günkü gibi çalışıyor. Bariz bir sorun var ortada.

9415 Mesaj
2 Temmuz 2012; 10:39:52 

Arkadaşlar bunları defalarca söyledik, ağır olan cihazlar değil, yazılım. Siz i7 işlemcili bir bilgisayarda aynı anda 5 tane render yaparsanız, firefoxta 30 sekme açarsanız, birde virüs taraması başlatırsanız bilgisayar yine ağırlaşır geç yanıt verir. Dsmart yazılımı yapı itibari ile sürekli dsmart merkezle iletişim halinde, ekstra olarak nds videoguard şifreleme sistemi şifreleme sistemleri arasında en komplike şifreleme sistemlerinden biri. İrdeto, cryptoworks şifreleme sistemleri güncel şifreleme bilgisini 10-15 saniyede bir alırken nds anlık olarak 1-2 saniyede bir encode decode yapmaktadır, bunun yanında kart kontrolü, kanal listesi, epg güncelleme işlemleri aynı anda yapılmaktadır haliyle bu da uydu alıcının işlemcisini zorlamaktadır.

İntel Core i7 4790K - Asus Sabertooth Z97 Mark 1 - Evga GTX 760 SC Dual Bios - Seasonic X-750 - Corsair H100i - Samsung PRO 840 256 GB - Corsair Obsidian 750D - Asus Transformer Book T100 Atom 3775

1495 Mesaj
12 Temmuz 2012; 17:54:01 

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Arkadaşlar bunları defalarca söyledik, ağır olan cihazlar değil, yazılım. Siz i7 işlemcili bir bilgisayarda aynı anda 5 tane render yaparsanız, firefoxta 30 sekme açarsanız, birde virüs taraması başlatırsanız bilgisayar yine ağırlaşır geç yanıt verir. Dsmart yazılımı yapı itibari ile sürekli dsmart merkezle iletişim halinde, ekstra olarak nds videoguard şifreleme sistemi şifreleme sistemleri arasında en komplike şifreleme sistemlerinden biri. İrdeto, cryptoworks şifreleme sistemleri güncel şifreleme bilgisini 10-15 saniyede bir alırken nds anlık olarak 1-2 saniyede bir encode decode yapmaktadır, bunun yanında kart kontrolü, kanal listesi, epg güncelleme işlemleri aynı anda yapılmaktadır haliyle bu da uydu alıcının işlemcisini zorlamaktadır.

NOKTA yı koymuşsun Yarbayım, ağzına sağlık...

SİSTEMİM:Anakart Asus P8H77-V LE Cpu:İntel İ5 3470 3.20ghz.Kingston HyperX 12GB.DDR3(4x3)1600mhz. SamsungEvo SSD-240GB.+1TB.Sata3 64MB.Seageta, Ekran kartı: Asus R9 270 2GB.256bit GDDR5, Windows7 Ult.Sp1 64bit, Akasa Cobra 850Watt kasa, Samsung 2270DVİ 22"lcd.wide...
2.SİSTEMİM: Asus M5A97 R2.0 Amd 970, cpu;Amd FX-8320 4.20Ghz. Kingston ddr3-10gb.1600mhz, Sapphire HD7850 1GB. 256bit GDDR5. HightPower600W+80Bronze. WDigitalhdd 1TB.SATA3 64mb. Philips 190V4LSB/01 DVI VGA Led 19"win7-sp1ult64bit.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Temmuz 2012; 17:59:26 

dsmart cihazlarında marka fark etmiyor next veya goldmaster bunların hepsi aynı sadece üzerindeki marka etiketi farklı bu yüzden araştırma yapmanıza gerek yok b... bence soruyu şu şekil değiştirmeniz lazım ''dsmart cihazı mı almalıyım yoksa modul girişli bir cihazla birlikte dsmart cihazı mı almalıyım ? ''
bence atlanta hd box ile birlikte dsmart modul birlikte alınması daha mantıklı , hem cihaz seri ve özellikli hemde dsmart ayrıcalıklarına sahip oluyorsunuz.

http://www.multivizyon....modul-1-yil-hediye.aspx

104 Mesaj
12 Temmuz 2012; 18:58:26 

BENCE D-SMARTIN VERDİĞİ UYDU ALICAILARI ALMA NEDEN DİYE SORACAKSINIZ D-SMARTIN UYDU ALICILARINI (HD VEYA SD) NEXT NEXTSTAR ÜRETİYOR VEDE NEXT ŞİRKETİNİN ÜRETTİĞİ HD UYDU ALICILARI (BEN KULLANDIĞIM İÇİN SÖYLÜYORUM BELKİ SADECE BENDEKİ ALICIDAKİ BİR HATADIR) HD DENİLEN KANALLARDA GERÇEK HD YAYIN PERFORMANSI VERMİYOR ONDANSA DIŞARIDAN BİR UYDU ALICI AL D-SMARTINDA CAM MODÜLÜNÜ AL (TABİKİDE SON KARAK SANA AİT)

1962 Mesaj
5 Aralık 2012; 17:22:21 

339 TL ye Dsmart aldım. HUMAX HDR - 2002S modeli çıktı kutu içinden. Bu seri yeni geldi sanırım. Diğer modelden farkı sanırım bunda sata girişi var HDD takıp kayıt özelliği de var bu üründe.

780 Mesaj
6 Aralık 2012; 13:20:49 

quote:

Orijinalden alıntı: John___Doe

339 TL ye Dsmart aldım. HUMAX HDR - 2002S modeli çıktı kutu içinden. Bu seri yeni geldi sanırım. Diğer modelden farkı sanırım bunda sata girişi var HDD takıp kayıt özelliği de var bu üründe.

HUMAX HDR - 2002S cihaz bende de var dün maç seyrederken yaklaşık 30-40sn sanki görüntü yavaşlatılmış gibi bir görüntü aldı.Bazen sinema kanllarında da aynı sorunu yapıyor.Sizde böyle bir sorunla karşılaştınız mı ?

Samsung 55es8000, Sony PS3-320, Harman Kardon Avr 255, Dreambox DM800 HD PVR

1962 Mesaj
6 Aralık 2012; 15:04:01 

quote:

Orijinalden alıntı: hasans

HUMAX HDR - 2002S cihaz bende de var dün maç seyrederken yaklaşık 30-40sn sanki görüntü yavaşlatılmış gibi bir görüntü aldı.Bazen sinema kanllarında da aynı sorunu yapıyor.Sizde böyle bir sorunla karşılaştınız mı ?

Pazartesiden itibaren kullanmaya başladım bendede hergün 1 kereye mahsus olmak üzere ifade ettiğinize benzer bir kasma yaşandı. Siyah ve üzerinde kırmızı renkte saati olan uyduyu değilde yeni gelmiştir diye Humax'ı tercih ettim bilerek fakat bu kasma olayı diğerinde hiç olmamıştı şahsen ben yaşamadım. Öncedende Dsmart almıştım bu siyah olanı ki onda kayıt özelliği felan yok. Bize 339 + 199 ile Full Pakete geçileceği bilgisiyle girmiştik sonra Maxi Paket demeye başladılar 7 gün olmadan iptal ettik ürünü geri vermiştik. 5 gün kullandığım kadarıyla diğer uyduda böyle birşey yaşamadım.
Humax daha iyidir diye aldım galiba HD PLUS ta da Humax kullanılıyor 320 gb hdd verilen kutu içindende aynı ürün çıkıyor diye tahmin ediyorum.
Özellik açısından Humax daha iyi ama bu kasma olayı 1 kereye mahsus gerçekleşiyor her seferinde şayet sıklaşırsa can sıkıcı bir durum. Değişim felan talep edebilirim ne cevap verirler muamma gerçi ama bakalım..

2338 Mesaj
8 Aralık 2012; 7:31:30 

arkadaşlar bende next hd pvr olanı var tıkır tıkır.Anladığım kadarı ile dsmart yazılımı ile cihaz işlemcisi bir birini tanımıyor yani donanımsal yazılım değil işlemci uyuşmazlığı olabilir pace next hepsinin boardları aynı(eskiden HUMAX) idi.Şimdi farklı olabilir....

780 Mesaj
8 Aralık 2012; 10:26:38 

quote:

Orijinalden alıntı: John___Doe

Pazartesiden itibaren kullanmaya başladım bendede hergün 1 kereye mahsus olmak üzere ifade ettiğinize benzer bir kasma yaşandı. Siyah ve üzerinde kırmızı renkte saati olan uyduyu değilde yeni gelmiştir diye Humax'ı tercih ettim bilerek fakat bu kasma olayı diğerinde hiç olmamıştı şahsen ben yaşamadım. Öncedende Dsmart almıştım bu siyah olanı ki onda kayıt özelliği felan yok. Bize 339 + 199 ile Full Pakete geçileceği bilgisiyle girmiştik sonra Maxi Paket demeye başladılar 7 gün olmadan iptal ettik ürünü geri vermiştik. 5 gün kullandığım kadarıyla diğer uyduda böyle birşey yaşamadım.
Humax daha iyidir diye aldım galiba HD PLUS ta da Humax kullanılıyor 320 gb hdd verilen kutu içindende aynı ürün çıkıyor diye tahmin ediyorum.
Özellik açısından Humax daha iyi ama bu kasma olayı 1 kereye mahsus gerçekleşiyor her seferinde şayet sıklaşırsa can sıkıcı bir durum. Değişim felan talep edebilirim ne cevap verirler muamma gerçi ama bakalım..

Değişim için sanırım bir sıkıntı çıkmıyor ben Dsmarta bildirdim gelip incelediler. sorun devam ederse değiştiririz dediler.

Samsung 55es8000, Sony PS3-320, Harman Kardon Avr 255, Dreambox DM800 HD PVR

1962 Mesaj
8 Aralık 2012; 11:17:00 

quote:

Orijinalden alıntı: hasans

Değişim için sanırım bir sıkıntı çıkmıyor ben Dsmarta bildirdim gelip incelediler. sorun devam ederse değiştiririz dediler.

Bu kasma olayı sık sık olursa değiştirme talep edilir.Şuan için rahatsız edici bir durum çokta yok açıkçası.

68 Mesaj
10 Aralık 2012; 13:16:30 

Arkadaşlar bende de humax var ve kasma olayı bende de mevcut. Deneme aşamasında nextin recieveri vardı onda hiç bir sorun yoktu.

Humaxı takınca süresini kestiremediğim ama uzun olan aralıklarda yaklış 30 sn. kasma oluyor. Kablodandır dedim onda sorun yok.
Ayrıca şuna dikkat etmek isterdim ; tam kasma esnasında sinyal seviyesi olağan düzeyde yani sinyalle ilgili birşey yok. Yine kasma esnasında kanal değiştirirseniz kasma gidiyor.

Bu kasma olayı bir sıkıntı yapmasa bile "sinek küçüktür mide bulandırır" deyimini akıllara getiriyor. Ayrıca bugün bunu yapan cihaz yarın başka bir şey niye yapmasın?

Bu sebeple başvuru yapıp cihaz değiştiren veya başka cihaz talep eden arkadaş olursa burada paylaşmalarını temenni ederim.

2011 LINEA 1.3 MJET ACTİVE PLUS
HTC ONE X 32 GB

66 Mesaj
10 Aralık 2012; 18:17:09 

quote:

Orijinalden alıntı: cemka2012

Dün Teknosa iki aylık bedava aktivasyonu yaptırdım. Pace'in yeni cihazı ile geldi. Küçük olandan. PVR eklenebilen cihazı eski model. 538 Tl kampanyasıyla alsaydım ikisinden birini tercih hakkım var dediler. Ama benim PVR ile işim olmaz. Çünkü PVR kullanabilmek için Uydu cihazından bir kablonun da LNBye gitmesi lazım. LNBnin çiftli olması lazım. Apartman ortak yayını kullanınca böyle şeyler yapamıyorsunuz...

Cihaz gayet güzel. Kanal geçişleri hızlı. Çok gerekli mi bilmiyorum. Ama modem hemen altında olduğu için modeme bağlantı yaptım. Bi işe yaradı mı emin değilim. Forumdaki bazıları cihazın önce hızlı olduğunu, sonra güncelleme geldiğini ve yavaşladığını yazmışlar. Bakalım bende de aynısı olacak mı?

Cihazların arka kısmındaki ethernet girişi daha sonradan kullanılabilecek bir özellik olacak:nesine.com gibi iddaa sitelerine bağlanıp oyun oynayabilecesiniz

1746 Mesaj
14 Aralık 2012; 9:05:28 

ben iki senedir goldmaster dtv20000 modelini kullanıyorum daha ne donma ne ısınma sorunu yaşadım. Evdeki saatten daha stabil çalışıyor maaşallah.

Philips 55PFL7007/37PFL5405
HarmanKardonAVR165+HKTS16/BDE6100 blurayplayer
Atlanta HDBox+digiturkHD+DsmartHD
Playstation3+Samsung Galaxy S4+asus tablet

2704 Mesaj
14 Aralık 2012; 19:16:39 

Banada 4 gün önce Pace marka cihazı getirdiler. Canavar gibi, hiçbir sorun yok

115 Mesaj
14 Aralık 2012; 23:49:45 

tüm cihazlarımız aynı kalitedir. Ancak pace ve humax hd cihazı önerebilirim.

dsmart

ankara abone merkezi

0312 250 35 05

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicancoklu -- 14 Aralık 2012; 23:50:36 >

486 Mesaj
16 Aralık 2012; 1:13:42 

Bana da Humax cihaz vermişlerdi HD+ ancak böyle saatte bir, yarım saatte bir görüntü 4-5 dn kadar yavaşlıyor sonra normale dönüyordu. Bayiye götürdüm orada bağladı baktı tabi 15dk izledi birşey bulamadı yazılım güncellemeye çalıştı ancak zaten içindeki son yazılım idi. Sorun LNBnizden olabilir, tekrar ederse kutuyu değiştiririz dedi. Eve getirdim, aynı sorunun tekrar ettiğini birkaç gün içinde gördüm. 1 hafta sonra tekrar bayiye götürdüm, gerçekten yardımcı oldu Pace marka cihaz verdi, önce tek lnb girişli olan siyah ufak bir kutu görünümünde olan (tasarımını pek beğenmedim) DS830NDS'yi verecekti ben istemedim, yine çift lnb girişli olan diğer Pace modelini verdi humaxa benziyor tiipi. Şimdi kullanıyorum, bu akşam hiç yavaşlama olmadı bakalım. Kanal değiştirme, açılma vs. hızlarıd da humax gibi iyi...

68 Mesaj
17 Aralık 2012; 15:33:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Klimt

Bana da Humax cihaz vermişlerdi HD+ ancak böyle saatte bir, yarım saatte bir görüntü 4-5 dn kadar yavaşlıyor sonra normale dönüyordu. Bayiye götürdüm orada bağladı baktı tabi 15dk izledi birşey bulamadı yazılım güncellemeye çalıştı ancak zaten içindeki son yazılım idi. Sorun LNBnizden olabilir, tekrar ederse kutuyu değiştiririz dedi. Eve getirdim, aynı sorunun tekrar ettiğini birkaç gün içinde gördüm. 1 hafta sonra tekrar bayiye götürdüm, gerçekten yardımcı oldu Pace marka cihaz verdi, önce tek lnb girişli olan siyah ufak bir kutu görünümünde olan (tasarımını pek beğenmedim) DS830NDS'yi verecekti ben istemedim, yine çift lnb girişli olan diğer Pace modelini verdi humaxa benziyor tiipi. Şimdi kullanıyorum, bu akşam hiç yavaşlama olmadı bakalım. Kanal değiştirme, açılma vs. hızlarıd da humax gibi iyi...

Humax'a iyi demiş d smart yetkilisi fakat üründe bu takılma sorunun yanınd önünde dijital bir ekran bile yok!

Bu takılma sorunu bende de var. Yeni verilen cihazın modelini söyler misiniz? Yeni cihazda sterio çıkış mevcut mu? Program hatırlatıcı mevcut mu? (kayıt edici değil hatırlatma)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krauser -- 17 Aralık 2012; 15:35:31 >

HTC ONE X 32 GB

486 Mesaj
17 Aralık 2012; 23:29:40 

quote:

Orijinalden alıntı: krauser

Humax'a iyi demiş d smart yetkilisi fakat üründe bu takılma sorunun yanınd önünde dijital bir ekran bile yok!

Bu takılma sorunu bende de var. Yeni verilen cihazın modelini söyler misiniz? Yeni cihazda sterio çıkış mevcut mu? Program hatırlatıcı mevcut mu? (kayıt edici değil hatırlatma)

Yeni cihazın modeli Pace TDS866NDGX
Önünde saat ve kanal bilgileri veren dijital ekranı mevcut ve evet Humax'ta yoktu. İki adet LNB girişi mevcut, yine HD+ destekli, HDD bağlanabiliyor, ancak program hatırlatma özelliği bunda da çalışmıyor. Bir yerde bu hatırlatma özelliğinin çalışmaması ile ilgili birşeyler okumuştum ama konuya tam hakim değilim, bu cihazlar arada mı kalmışi PVR özelliği vs. birşeylerden bahsediliyordu (?) Bir de smart kart gizli yuvada, Humax'ta ucundan görünüyordu, hoşlanmıyordum.

0

Fotoğraf alıntıdır.

68 Mesaj
14 Ocak 2013; 16:01:09 

arkadaşlar d smart müşteri hizmetlerini aradım. cihazımda donma olduğunu ve servis yönlendirmesi yapılmasını istedim. Ertesi gün bayiye gittim , direk cihazı değiştirdiler. Tekrar Humax vereceklerdi istemedim daha yeni gelmiş olan Pace cihazdan verdi. Pace de o donma sorunu yok, dijital ekranı ve saati mevcut. Ayrıca smart cardın takıldığı yerde kapak var. Humax kadar biçimsiz bir cihaz görmedim. Arıza yapmasa tipinden değiştirecektim zaten.

HTC ONE X 32 GB

2609 Mesaj
14 Ocak 2013; 17:13:44 

pace marka cihaz aralarında en iyisi gerçekten. güncellemesi de kolay. bilmeyenler için: cihazın fişini çekin. sonra cihazın üstündeki ch- tuşuna basın. eliniz düğmedeyken fişi takın ve bekleyin. tv nin ekranında güncelleme ekranı gelince elinizi çekin ve bekleyin. en fazla 10 dakika da güncelleme biter. bir de bir kaç günde bir fişini çekin de kasma olayı olmasın.

94 Mesaj
14 Ocak 2013; 18:44:48 

quote:

Orijinalden alıntı: krauser

arkadaşlar d smart müşteri hizmetlerini aradım. cihazımda donma olduğunu ve servis yönlendirmesi yapılmasını istedim. Ertesi gün bayiye gittim , direk cihazı değiştirdiler. Tekrar Humax vereceklerdi istemedim daha yeni gelmiş olan Pace cihazdan verdi. Pace de o donma sorunu yok, dijital ekranı ve saati mevcut. Ayrıca smart cardın takıldığı yerde kapak var. Humax kadar biçimsiz bir cihaz görmedim. Arıza yapmasa tipinden değiştirecektim zaten.

ben de humax kullanıyorum.aynı sorun bende de var.değiştir kampanyası ile verdiler humaxı. eski sd uydu alıcımda saat vardı.bunda hiç birşey yok.pace marka cihazla ilgili görüşlerini yazarsan bende değiştiririm.sd ve hd kanalların kalitesi nasıl humaxa göre.kanal geçişi hızlı mı?Bir de pace marka cihazım tam olarak model ismi nedir.Teşekkürler...

68 Mesaj
15 Ocak 2013; 15:47:41 

quote:

Orijinalden alıntı: muzaffer07

ben de humax kullanıyorum.aynı sorun bende de var.değiştir kampanyası ile verdiler humaxı. eski sd uydu alıcımda saat vardı.bunda hiç birşey yok.pace marka cihazla ilgili görüşlerini yazarsan bende değiştiririm.sd ve hd kanalların kalitesi nasıl humaxa göre.kanal geçişi hızlı mı?Bir de pace marka cihazım tam olarak model ismi nedir.Teşekkürler...

hocam dediğim gibi pace cihaz hem şık hem kullanılışlı. kaçıncı kanalda olduğunuzu görebiliyorsunuz,akabinde dijital saate dönüyor. akşam film izlerken ışıkları kapadığımda humaxın o işe yaramaz yaşil ışıkları beni ayar ediyordu pacede led kırmızı ve çok kibar anlamıyorsunuz bile. görüntü ve seste bir fark göremedim, kanal geçişleri de hemen hemen aynı. ama dediğim gibi estetik açısından on basar ki . humax arızalı olmasa bile gidip tipten değiştirecektim

HTC ONE X 32 GB

134 Mesaj
2 Şubat 2013; 19:18:55 

Bu pace cihazın pip ozelligi varmi birde hatirlatici.calisiyomu

2004 honda civic otomatik 110 bg

245 Mesaj
4 Şubat 2013; 12:45:38 

Page cihaz çok güzel ancak aboneliğin bitince çöp haline geliyor. Yani aboneliksiz olarak HD yayınları izleyen bir FTA alıcısı haline gelmiyor.
Kapanıyor, ölüyor

[

62 Mesaj
7 Mart 2013; 1:20:57 

arkadaşlar bugün dsmart sd kutudan hd kutuya yani hd üyeliğe geçtim servis elemanları gelip humax hdr-2002s cihazı getirip kurdular önünde herhangi bi gösterge paneli bile olmaması önce beni de rahatsız etti fakat ben hd kutu geleceğinden ayrıca 49 lira bayılıp philips altın uçlu 500 serisi hdmi kablo aldım we standart gelen kabloyu çıkarıp bu kabloyu bağladığımda sinyal yok uyarısını aldım.işin garip tarafı ise burda başladı kablo oynadığında görüntü bi gelip bi gitti dikkatli baktığımda cihazın arkasındaki hdmi çıkışının bariz bi şekilde oynadığını gördüm we çok şaşırdım.müşteri hizmetlerini arayıp durumu belirttim bayii ile temasa geçmemi istediler herhangi bir ücret talep ederlerse ödemeyeceğimi çünkü cihazın daha birkaç saatlik olduğunu söledim adamda zaten talep edemezler ücretsiz işlem yapılır dedi.bu arada belirtmek isterim ki hdtv mi philips hdmi kablo ile pc ye bağladığımda sorunsuz bir şekilde çalıştı kabloda bi sıkıntı yok yani.umarım kutuyu sorunsuz değiştirebilirim.nextnextstar weya pace kasa almayı düşünüyorum siz ne önerirsiniz ??

İntel Core i5 2400 @3.10 ghz / 2x2 kingston kit hyperx cl7 / xfx hd 6850 o.c çift fan 1gb 256 bit / asus p8h67 /640 gb wd caviar black /Tt 600w midt atx/AOC 21.5" Full HD e2243Fws/MİCROLAB M-200 PİANO BLACK EDİTİON Logitech g105 / Logitech g300 / Logitech F710 ORİGİN & BATTLELOG İD: Offliner1905 > FİFA 11-12-13-14& BATTLEFİELD 3 LG M2232D FULL HD PERSONAL TV

334 Mesaj
8 Mart 2013; 8:20:04 

selamlar, cihaz degisiminde bir ucret talep edilmiyor. istediginiz cihazi alabilirsiniz. tavsiyem Pace TDS866NDGX almaniz, hem gorunus olarak hemde hiz olarak iyi bir cihaz.

Not: HDMI kabloya o kadar para vermeniz yazik olumus. Iletisim dijital oldugundan altin uclu olmasinin hicbir artisi yok, uzerinden cikan kabloyuda kullansaniz ayni kalitede goruntu elde edersiniz.

Macbook Pro Late 2011 - 16GB Ram

53 Mesaj
28 Ocak 2014; 20:06:01 

Humax Easy Digital HBR-2002S Uydu Alıcısı şu ana kadar D-SMART' ın yaptıgı en iyi iş olmuş süper bi cihaz kesinlikle tavsiye ederim tv görsel teması, HD yayın kalitesi kesinlikle mükemmel heleki AKILLI kumandası SÜPER ötesi kesinlikle, d-smart kedi olalı bi fare tutmuş :) ama şu kumandanın kullanımınıda koysaymış kullanma kitapcıgına bukadar zorlanmazdım... tv kumandasını bu kumandaya nasıl tanımlıycam hala bunu cözemedim :(
yardımcı olacak arkdaşlardan tavsiyeler bekliyorum...
[

46C750 3D 3006....4s...1TB SAMSUNG HDD...technics Dolby Digital - HD Surround Sound...Humax Easy Digital HBR-2002S ...

1107 Mesaj
30 Ocak 2014; 15:58:55 

quote:

Orijinalden alıntı: nmQ

Humax Easy Digital HBR-2002S Uydu Alıcısı şu ana kadar D-SMART' ın yaptıgı en iyi iş olmuş süper bi cihaz kesinlikle tavsiye ederim tv görsel teması, HD yayın kalitesi kesinlikle mükemmel heleki AKILLI kumandası SÜPER ötesi kesinlikle, d-smart kedi olalı bi fare tutmuş :) ama şu kumandanın kullanımınıda koysaymış kullanma kitapcıgına bukadar zorlanmazdım... tv kumandasını bu kumandaya nasıl tanımlıycam hala bunu cözemedim :(
yardımcı olacak arkdaşlardan tavsiyeler bekliyorum...
[

http://lmgtfy.com/?q=ds...kumanda+tv+kodlar%C4%B1

Panasonic 50VT50 - Logitech Z5500 - Dsmart CI Plus
iPhone5S Space Gray 32GB + Vodafone Red Plus
Dell Latitude 5530 256GB SSD 8GB Ram 1080P

Tecrübe, İstediğinizi elde edemediğinizde kazandıklarınızdır.

.

53 Mesaj
30 Ocak 2014; 20:53:17 

çok teşekkürler..

46C750 3D 3006....4s...1TB SAMSUNG HDD...technics Dolby Digital - HD Surround Sound...Humax Easy Digital HBR-2002S ...
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Uydu Teknolojileri ve Dijital Yayın » D-Smart » D-smart Hangi Marka HD Cihaz Daha iyi
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.594