Şimdi Ara

D-smart Hangi Marka HD Cihaz Daha iyi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
2
Favori
25.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mrb arkadaşlar smart hd ye üye olucam , HD cihaz verecekler seçim yapma imkanımız umarım vardır eğer varsa ve soru yöneltilirse hangi marka ve model hd cihazı almalıyım , tecrübelerinizle bu yardım isteyen kardeşinizi aydınlatsanız ustalar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ölüdeniz

Mrb arkadaşlar smart hd ye üye olucam , HD cihaz verecekler seçim yapma imkanımız umarım vardır eğer varsa ve soru yöneltilirse hangi marka ve model hd cihazı almalıyım , tecrübelerinizle bu yardım isteyen kardeşinizi aydınlatsanız ustalar :)

Nasil alacaginizi bilemem ama ben:

Giris + HD cihaz (24 ay taahhutlu) 299 tl

+ full paket 2 yillik taahhut 199 tl

+ 40 tl aktivasyon

Toplam 538 ( 3e boldurdum)

Ve bu kampanyada bayiinin elinde hangi cihaz varsa onu verirler , yani bayiileri gezip istediginiz cihazi verenden alabiliyorsunuz , ben cihaz olarak dsmart hd plus pvr destekleyen pace marka olani aldim, uzerinde marka dsmart yaziyor , alt kismina da pvr kayit cihazi eklenebiliyor , belki ilerde ekletirim diye dusunmustum... diger cihazlar hakkinda bilgim yok ,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Mrb arkadaşlar smart hd ye üye olucam , HD cihaz verecekler seçim yapma imkanımız umarım vardır eğer varsa ve soru yöneltilirse hangi marka ve model hd cihazı almalıyım , tecrübelerinizle bu yardım isteyen kardeşinizi aydınlatsanız ustalar :)

Bildiğim; Next Next Star veya Goldmaster getiriyorlar.
    Ama bende alırken Next'i tercih ettim, etrafımda da D-Smart sahibi olanlardan daha çok Next kullanan var.
    Next Next Star Öneririm
    Bendeki Next YE-25000 HD bundan iste bence, şu ana kadar bana problem çıkarmadı, ama ağırmı dersen, ağır...
    Bir kanal tablosu eğer uydunun fişini çekip takmadıysan uzun zaman 7-8 saniyeye geliyor.
    Ama genel olarak memnunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheRedDevils -- 13 Haziran 2012; 18:47:23 >

• quote:

artık dsmaer next veya goldmaster yok anlaşmaları bitmiş ve pace markasıyla anlaşmışlar cihaz güzel ve kullanışlı ben bugun aldım kanal geçişi iyi digitürkte bunlardan kullanıyordu bi ara
  • evet arkadaşlar bugün kurulum yapıldı , Pace marka hd cihaz getirdiler çok güzel cihaz hd yayınları süper gösteriyor, Çok memnunum :)
  • quote:

evet arkadaşlar bugün kurulum yapıldı , Pace marka hd cihaz getirdiler çok güzel cihaz hd yayınları süper gösteriyor, Çok memnunum :)

Hayırlı olsun arkadaşım. Pazar günü ben de teknosada 339 TLlik paket aldım. Pace cihazla beraber. Ama aldığımdan beridir cihaz 2-3 saat çalıştıktan sonra kumanda işlememeye cihaz tepki vermemeye ya da çok geç tapki vermeye başladı. Ben de teknosaya götürdüm bu akşam. Servise göndereceklermiş. Sende böyle bir sorun oluyor mu? Pace cihaz kullanan başka arkadaşlarda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyucel77

quote:

evet arkadaşlar bugün kurulum yapıldı , Pace marka hd cihaz getirdiler çok güzel cihaz hd yayınları süper gösteriyor, Çok memnunum :)

Hayırlı olsun arkadaşım. Pazar günü ben de teknosada 339 TLlik paket aldım. Pace cihazla beraber. Ama aldığımdan beridir cihaz 2-3 saat çalıştıktan sonra kumanda işlememeye cihaz tepki vermemeye ya da çok geç tapki vermeye başladı. Ben de teknosaya götürdüm bu akşam. Servise göndereceklermiş. Sende böyle bir sorun oluyor mu? Pace cihaz kullanan başka arkadaşlarda?

Dün Teknosa iki aylık bedava aktivasyonu yaptırdım. Pace'in yeni cihazı ile geldi. Küçük olandan. PVR eklenebilen cihazı eski model. 538 Tl kampanyasıyla alsaydım ikisinden birini tercih hakkım var dediler. Ama benim PVR ile işim olmaz. Çünkü PVR kullanabilmek için Uydu cihazından bir kablonun da LNBye gitmesi lazım. LNBnin çiftli olması lazım. Apartman ortak yayını kullanınca böyle şeyler yapamıyorsunuz...

Cihaz gayet güzel. Kanal geçişleri hızlı. Çok gerekli mi bilmiyorum. Ama modem hemen altında olduğu için modeme bağlantı yaptım. Bi işe yaradı mı emin değilim. Forumdaki bazıları cihazın önce hızlı olduğunu, sonra güncelleme geldiğini ve yavaşladığını yazmışlar. Bakalım bende de aynısı olacak mı?

• quote:

quote:

teşekkürler dostum seninkide hayırlı olsun. Dünden beri toplam cihaz 7-8 saattir açık , kanal geçişleri normal çok hızlıda değil çok yavaşda değil fena değil yani ama kumanda kitlenmesi falan olmadı bizde. Cihaz biraz ısınıyor ama önemli değil o da sorunu yok yani. Dostum kumanda kitleniyor demişsin bunun bir başka nedeni de şu: Kumandanın en üstünde ortada D-Smart yazan bir tuş var , o çocuk kilidi işte ona eğer elin yanlışlıkla falan değerse kumanda işlemiyor cihaza, tekrar bastığında kumanda eski haline dönüyor yani o tuş kumanda kitleme tuşu, belkide ondan kitlenmiştir. Bilemiyorum tabi cihazda donanımsal sorunda vardır belki hatalı cihazlar olabiliyoır. Geçmiş olsun usta inş. sapasağlam bir cihaza kavuşursun sende bu zevkten mahrum kalmazsın :)

• D-smart HD Pace marka cihaz kullanıyorum ve gayet memnunum. tavsiye edebilirim.
  • 10 Haziranda teknosadan aldığım pace cihaz çok sorun çıkardı. Kumanda çok zor tepki veriyordu. 3 gün sonra teknosaya götürdüm servise alıcaz dediler. Bugün servisten geldi. Cihaz değişimi yapılmasına karar vermişler ve teknosa yeni bi cihaz verdi. Eve geldim taktım aynı sorun! Bu teknosadakilerde bi sorun var galiba anlamadım. Yalnız ilk açtığımda yazılım güncellemesine kadar bi sorun yok ama yazılım güncellemesinden sonra kumandadan kontrol etmek işkence haline geliyor. Yapmak istediğin bir işlem en az 3-4 tuşa basmak gerekiyor, algılamıyor. Artık yarın iade etmeye gidicem. :(
  • Atlanta hd box ve d-smart modül iyi ikili oluyor,onun cihazlarnı almak yerine bir düşünün derim.Extra işler de yapabilirsiniz.
  • quote:

10 Haziranda teknosadan aldığım pace cihaz çok sorun çıkardı. Kumanda çok zor tepki veriyordu. 3 gün sonra teknosaya götürdüm servise alıcaz dediler. Bugün servisten geldi. Cihaz değişimi yapılmasına karar vermişler ve teknosa yeni bi cihaz verdi. Eve geldim taktım aynı sorun! Bu teknosadakilerde bi sorun var galiba anlamadım. Yalnız ilk açtığımda yazılım güncellemesine kadar bi sorun yok ama yazılım güncellemesinden sonra kumandadan kontrol etmek işkence haline geliyor. Yapmak istediğin bir işlem en az 3-4 tuşa basmak gerekiyor, algılamıyor. Artık yarın iade etmeye gidicem. :(

Uydu cihazin yaninda telsiz tlf falanmi var?

Birde baska bir evde deneyin,

Ayrica degisim yaptiklarina eminmisin? Aynisini vermislerdir belki, sifir actigindan eminmisin?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kagan06

quote:

10 Haziranda teknosadan aldığım pace cihaz çok sorun çıkardı. Kumanda çok zor tepki veriyordu. 3 gün sonra teknosaya götürdüm servise alıcaz dediler. Bugün servisten geldi. Cihaz değişimi yapılmasına karar vermişler ve teknosa yeni bi cihaz verdi. Eve geldim taktım aynı sorun! Bu teknosadakilerde bi sorun var galiba anlamadım. Yalnız ilk açtığımda yazılım güncellemesine kadar bi sorun yok ama yazılım güncellemesinden sonra kumandadan kontrol etmek işkence haline geliyor. Yapmak istediğin bir işlem en az 3-4 tuşa basmak gerekiyor, algılamıyor. Artık yarın iade etmeye gidicem. :(

Uydu cihazin yaninda telsiz tlf falanmi var?

Birde baska bir evde deneyin,

Ayrica degisim yaptiklarina eminmisin? Aynisini vermislerdir belki, sifir actigindan eminmisin?

Cihazı göndermeden seri numarası ve smart kart numarasını almıştım. Değişmiş yani, eminim. Ayrıca dün gece bu sorunla uyduyu kapatıp yattım. Bu sabah kalktığımda ise hiç sorun kalmamıştı, anlamadım gitti. Hatta tekrar olur mu diye bu sabah 9dan beri hiç kapamadım. Yani şurda 10 saat olmuş, tıkır tıkır çalışıyor. Ne yalan söylüyüm acayip sevindim. Tabi bi o kadarda şaşırdım.

• Fişi çıkarman gerekiyor. Sonra hızlanır cihaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gD

Fişi çıkarman gerekiyor. Sonra hızlanır cihaz.

Evet, bir kaç kez yapmıştım onu. Ama hemen bir şey olmamıştı tabi.
  • Dostum maalesef o sorun herkeste var. 1 gün açık bırakırsanız ertesi gün cihaz kendinden geçiyor. Yazılımsal bir sorun deniyor ama böyle bir sorunun bu kadar uzun sürmesi garip biraz.
  • quote:

Dostum maalesef o sorun herkeste var. 1 gün açık bırakırsanız ertesi gün cihaz kendinden geçiyor. Yazılımsal bir sorun deniyor ama böyle bir sorunun bu kadar uzun sürmesi garip biraz.

Yazılımsal sorun ama neredeyse her cihaz ısınır ve kasar kardeş, sen gece yatmadan devamlı açık bırakırsan buna hangi cihaz dayansın (mesela diyorum , üstüne alınma kardeş).
  • quote:

quote:

Dostum maalesef o sorun herkeste var. 1 gün açık bırakırsanız ertesi gün cihaz kendinden geçiyor. Yazılımsal bir sorun deniyor ama böyle bir sorunun bu kadar uzun sürmesi garip biraz.

Yazılımsal sorun ama neredeyse her cihaz ısınır ve kasar kardeş, sen gece yatmadan devamlı açık bırakırsan buna hangi cihaz dayansın (mesela diyorum , üstüne alınma kardeş).

Artık çok çalışınca ısındığından mı oluyor ama oluyor işte yinede. Fabrika ayarlarına alıp fişten çekip takmama rağmen düzelmiyor. Artık yatana kadar sinir ediyor öyle. Sonra yatıp sabah açtığımda sorun yok. Bi süre (bu süreyi tam tespit edemedim ama en az 5-7 saat gibi) düzgün çalıştıktan sonra yine aynı sorun başlıyor...

• quote:

quote:

Dostum ben ne cihazlar gördüm. 1 hafta açık kalıyor, daha ilk günkü gibi çalışıyor. Bariz bir sorun var ortada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bunları defalarca söyledik, ağır olan cihazlar değil, yazılım. Siz i7 işlemcili bir bilgisayarda aynı anda 5 tane render yaparsanız, firefoxta 30 sekme açarsanız, birde virüs taraması başlatırsanız bilgisayar yine ağırlaşır geç yanıt verir. Dsmart yazılımı yapı itibari ile sürekli dsmart merkezle iletişim halinde, ekstra olarak nds videoguard şifreleme sistemi şifreleme sistemleri arasında en komplike şifreleme sistemlerinden biri. İrdeto, cryptoworks şifreleme sistemleri güncel şifreleme bilgisini 10-15 saniyede bir alırken nds anlık olarak 1-2 saniyede bir encode decode yapmaktadır, bunun yanında kart kontrolü, kanal listesi, epg güncelleme işlemleri aynı anda yapılmaktadır haliyle bu da uydu alıcının işlemcisini zorlamaktadır.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.