- x
Airties 6372(SO) kullanıcı İncelemesi
7 Cevap5484 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1547 Mesaj
12 Haziran 2012; 2:17:26 

2 Haftadır mahrum kaldığımız internete sonunda kavuştuk.Bugün internetin gelmesiyle Superonline'nin adsl bağlantısının yanında verdiği Airties 6372 modelini incelemeye karar verdim.İncelemede resimlere oldukça yer vermeye çalışıcam.

Cihazdan Resimler
0

0

0

Cihazın Teknik Özellikleri:
Kablosuz Bağlantı Hızı:72MB/S
Kablosuz çıkış gücü: Maksimum 20 dBm EIRP
Desteklenen Şifreleme Türleri:WEP,WPA,WPA2,SSID Gizleme ve Airtouch
3G:Cihazın USB portuna takılacak dongle ile 3g interneti kullanım ve dağıtma fırsatı
Usb Ortak Ağ Aracı Kullanımı:Modemdeki USB portuna takılan depolama birimini ağdaki herbilgisayardan erişebilme
*Voip Desteği,Wifi Kapa/Aç Tuşu,Modem Kapat/Aç tuşu,Fiber internet bağlantısı desteği(Bildiğimiz Router )

Genel Olarak
Öncelikle Superonline'nin geleceğe oynadığı bir cihaz olmuş.Superonline'a ciddi yatırım kazandıran servisi herkezin bildiği gibi fiber internetidir.Ürünün fiber internet destekli olma sebebi kullanıcıların fiber internete yapacağı geçişte yeni bir modem tahsis etme sorununun yaşanmaması için uygulanmış strajeti olduğu belli Teknik özellikler bakımından oldukça iyi bir cihaz fakat kablosuz bağlantı hızı bakımından düşük olduğunu belirtmeliyim(72Mbps,en azından 150Mbps olabilirdi)Ek olarak cihazın sahip olduğu anten oldukça küçük Olumlu yanlarından biri Airties programının kullanım kolaylığı olduğunu söylemeliyim.Gerçekten kısa ve öz ayar yapabileceğiniz menülere sahip olduğu gibi birçok ince ayarında bulunduğu karmaşık menüler mevcut.Diğer bir olumlu yanı ürünü aktiv ettikten sonraki bağlantının aktif olma süresi önceki adsl modemime göre oldukça hızlı olduğunu söylemeliyim.

Cihazın Artıları:
+802.11b/g/n yayın desteği
+İnternet kesildiğinde modemdeki usb portuna takılacak 3G dongle ile internete kaldığı yerden devam etme ve diğer bilgisayarlara paylaşma fırsatı
+Voip
+Tasarım
+Yazıcı,Usb Bellek,Harici Disk gibi donanımları ağda ortak kullanabilme

Cihazın Eksileri:
-Kablosuz bağlantı hızının 72Mbps olması
-Antenin küçük olması
-Wifi Kapa/Aç,Airtouch On/Of tuşunun algılama anlayışı(Uzun süre basmak gerekiyor)

Airtouch:Tek tıkla kablosuz ağı şifreleyen bir özellik.Kablosuz ağını şifrelemeyi bilmeyen kullanıcılar için pratik olduğunu söylemeliyim

Yakında güncellenecektir.

Wireless Kapasitesi:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 12 Haziran 2012; 11:05:12 >

3759 Mesaj
2 Temmuz 2012; 19:13:08 

cihazı ben de edindim ama hp 1018 yazıcıyı eklememe ragmen çıktı alamıyorum bir bilgin var mı hocam?
sanırım driverları ile alakalı bir durum pcye taktıgımda da çogu sefer tanınmadı hatası alıyorum..,
modem arayüzünde görünüyor yazıcı ama çıktı alamıyorum

Bütün hosterlar için premium olarak benim hesabımı kullanarak indirmek için tıklayın

3759 Mesaj
2 Temmuz 2012; 19:55:01 

quote:

Orijinalden alıntı: enreka_tr

cihazı ben de edindim ama hp 1018 yazıcıyı eklememe ragmen çıktı alamıyorum bir bilgin var mı hocam?
sanırım driverları ile alakalı bir durum pcye taktıgımda da çogu sefer tanınmadı hatası alıyorum..,
modem arayüzünde görünüyor yazıcı ama çıktı alamıyorum

ekleme: yerel yazıcı ekle deyip yapınca oldu :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2308 Mesaj
19 Temmuz 2012; 20:53:37 

Aynen 1 seneye yaklaşıyorum cok güzel bir modem tek bir sıkıntı yaşadım bi zman oldu nedense port ları göremiyorum portlara bakmak ıstedıgımde web sayfası çakılıyordu mecburen modeme res attım ve hatırlamadıgım bir yıgın portum silindi.

şu aralar merak ettimimde şu voip olayını nasıl kullanacagımız

427 Mesaj
17 Eylül 2012; 18:03:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

2 Haftadır mahrum kaldığımız internete sonunda kavuştuk.Bugün internetin gelmesiyle Superonline'nin adsl bağlantısının yanında verdiği Airties 6372 modelini incelemeye karar verdim.İncelemede resimlere oldukça yer vermeye çalışıcam.

Airtouch:Tek tıkla kablosuz ağı şifreleyen bir özellik.Kablosuz ağını şifrelemeyi bilmeyen kullanıcılar için pratik olduğunu söylemeliyim

Yakında güncellenecektir.

Wireless Kapasitesi:

dostum konuyu takip ediyosan bi soru sorum olacak

bu imzada 11 yıllık hort vardı ama adminler kural dışı imza olduğunu söylediler :D

1547 Mesaj
17 Eylül 2012; 18:13:02 

quote:

Orijinalden alıntı: ak sakallı user

dostum konuyu takip ediyosan bi soru sorum olacak

Konuyu çoktandır takip etmiyordum,şimdiye kadar Yardımcı olabilirsem ne mutlu.

427 Mesaj
17 Eylül 2012; 18:21:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

Konuyu çoktandır takip etmiyordum,şimdiye kadar Yardımcı olabilirsem ne mutlu.

http://forum.donanimhaber.com/m_65935243/mpage_1/f_/key_//tm.htm#65939714
hocam linkteki konuya bakarmısın?
sorun bana göre modemde
ayrıca cihazın arkasındaki wlan ve airtouch tuşları ne işe yarıyor tam anlamadım o tuşları baya kurcaladım filan değişen bişe yok bi gidiyo bi geliyo

bu imzada 11 yıllık hort vardı ama adminler kural dışı imza olduğunu söylediler :D

101 Mesaj
22 Ekim 2012; 23:27:02 

ya ben bu wireless indirme hızını nasıl yukselte bilirim herhangi bi onerisi olan var mı ???

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Harici Bileşenler » Modem » Airties 6372(SO) kullanıcı İncelemesi
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.266